NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Stalowowolscy parlamentarzyści, Osiągnięcia w kadencji 2015 - 2019
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2016r. 21:42  
Cytuj
Zacznijmy od przedstawienia stanu majątkowego, ujawnionego w stosownych oświadczeniach:

Janina Sagatowska - Senator (4 kadencja)

środki pieniężne - 55 000 zł
mieszkanie o powierzchni 70 m2 - 120 000 zł, szacunkowo
emerytura - 40 500 zł netto
dieta senatorska - 25 637 zł
uposażenie - 108 815 zł
dodatki - 15 382 zł
Toyota Avensis (2007r)

Rafał Weber - Poseł (1 kadencja)

środki pieniężne - 84 355 zł
mieszkanie o powierzchni 49 m2 - 114 600 zł
pensja - 71 593 zł netto
dieta radnego - 21 960 zł
Volkwagen Golf (2004r)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2016r. 21:42  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 581
Dołączył: 28 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2016r. 21:53  
Cytuj
Ok już wiemy ile zarabiają.
Proponuję zamknąć temat.
A autora zapraszam do podobnych dyskusji na forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2016r. 22:52  
Cytuj
To jest odrębny temat, ponieważ dotyczy konkretnych osób, a nie całych ugrupowań czy partii. W jednym wątku łatwo będzie śledzić dokonania tych parlamentarzystów, gdzie indziej rozmywają się w wielości poruszanych spraw.
Tutaj piszemy tylko o tej dwójce, co dla nas zrobili, dla naszego miasta i okolicy. Konkretnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 10:11  
Cytuj
ja czegoś nie rozumiem jak zarabiając tyle kasy nie ma się nic - mieszkanko i samochodzik średniej klasy oszczędności też nie robią wrażenia.
to co oni robią z tą kasą?
czyżby nie byli gospodarni tylko rozrzutni?

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2016r. 13:53  
Cytuj
@ang
Dobre pytanie ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2016r. 18:32  
Cytuj
Całkiem niedawno, szerokim negatywnym wyborczym echem odbiła się sprawa prezeski ZUS (powołanej przez PO), która pobiera nie tylko wysokie wynagrodzenie za pracę, ale i emeryturę.
PiS zapowiedział naprawę państwa, ale czy to się uda, skoro jego przedstawiciele korzystają z tego chorego systemu?
Przykładem jest tu pani senator Sagatowska, która też jest emerytem, pobiera emeryturę, a ponadto wysokie uposażenie z racji pełnionej funkcji w Senacie ...
Tyle w kampanii wyborczej mówiła o tym, że wszystko widzi sercem, a jak to się ma do faktu, że przeciętny emeryt musi żyć za 1400 - 1600 zł? Czy przyczyni się ona do zmiany tej patologii, gdzie jeden żyje w niedostatku, a drugi czerpie garściami z państwowych pieniędzy?
Czekamy na inicjatywę z serca pani senator, taką dla wszystkich ludzi, a nie partyjnych wybrańców.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 15:06  
Cytuj
Przecież Sagatowska teraz nie jest zatrudniona na żadnym etacie, więc o co ci chodzi ustawa ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 10 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 15:08  
Cytuj
O to to! Bardzo dobry post. W jednym miejscu niech się pisiorki chwalą swoimi parlamentarzystami. Extra!
Najpierw powinni uchwalić zakaz pobierania emerytury jak się pracuje. Młodzi nie mają zatrudnienia, a emeryci i to bogaci blokują miejsca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 17:08  
Cytuj
CYTAT
O to to! Bardzo dobry post. W jednym miejscu niech się pisiorki chwalą swoimi parlamentarzystami. Extra!
Najpierw powinni uchwalić zakaz pobierania emerytury jak się pracuje. Młodzi nie mają zatrudnienia, a emeryci i to bogaci blokują miejsca.


Prowadzę własną działalność gospodarczą i zatrudniam min. jednego emeryta, i Ty chcesz mi tego zabronić ? Chyba Ci się "wełbie poje...." ! mlotek
Moja firma i to ja będę decydował kogo mam zatrudnić. good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 10 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 17:32  
Cytuj
Jak ci padnie firma, to być może zamiast ciebie ktoś zatrudni emeryta, a ty będziesz na bezrobociu, albo wyemigrujesz za chlebem. Fajnie, nie?
Poza tym jak ktoś już jest emerytem, a chce pracować to powinien nie pobierać emerytury, szczególnie jeśli ma wysokie zarobki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 20:47  
Cytuj
CYTAT
Jak ci padnie firma, to być może zamiast ciebie ktoś zatrudni emeryta, a ty będziesz na bezrobociu, albo wyemigrujesz za chlebem. Fajnie, nie?
Poza tym jak ktoś już jest emerytem, a chce pracować to powinien nie pobierać emerytury, szczególnie jeśli ma wysokie zarobki.


Z jakiej dupy strony ty chcesz ingerować w moją prywatną firme ? Co tobie do tego komu ja daje prace, to są moje pieniądze. Nie masz żadnego prawa zabraniać mi zatrudniać człowieka który już pobiera emeryture. Prawdopodobnie on jest lepszym i solidniejszym pracownikiem od Ciebie. :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Sty 2016r. 21:00  
Cytuj
CYTAT (mariusz12879)
Przecież Sagatowska teraz nie jest zatrudniona na żadnym etacie, więc o co ci chodzi ustawa ?


Czytanie ze zrozumieniem. Niby proste, a jednak.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 6 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 07:27  
Cytuj
do mariusz12879
Masz się za przedsiębiorcę? To chyba z moherowego grodu. Nie ma przecież żadnego znaczenia rodzaj umowy, a to, że emerytura i uposażenie senatora płacone jest z publicznych pieniędzy czyli naszych podatków i danin.
Skoro nie ma na podwyżki dla emerytów, jest tak wiele ludzi bez pracy, to czy jest etycznym pobierać 2 świadczenia równocześnie i to tak wysokie?
No ale jak widać w naszym mieście, i dotyczy to nie tylko parlamentarzystów, jedni są wykluczeni z braku pracy, drudzy pracują w kilku miejscach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 11:54  
Cytuj
Można by wprowadzić przepis zakazujący pracy emerytą np. w budżetówce, ale nigdy w sektorze prywatnym,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 12:03  
Cytuj
CYTAT (mariusz12879)
Można by wprowadzić przepis zakazujący pracy emerytą np. w budżetówce, ale nigdy w sektorze prywatnym,


A dlaczego zakazać w budżetówce ale nie w sektorze prywatnym? A gdzie równość?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 12:26  
Cytuj
Dlaczego chcesz mi zabronić zatrudniać emeryta skoro on chce pracować ? Dla mnie jest sporo wartym fachowcem który nadal powinien pracować jeśli taką ma wole. Z chęcią zatrudnię też młodego człowieka który będzie miał wiedze w tej branży co działam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 12:29  
Cytuj
CYTAT
Dlaczego chcesz mi zabronić zatrudniać emeryta skoro on chce pracować ? Dla mnie jest sporo wartym fachowcem który nadal powinien pracować jeśli taką ma wole. Z chęcią zatrudnię też młodego człowieka który będzie miał wiedze w tej branży co działam.


dlatego ze tobie nie chodzi o to ze zatrudniasz go jako fachowca tylko zatrudniasz go dlatego zeby placic mniejsze skladki proste i nie mydl ludziom a przy okazji sobie samemu oczu :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 12:37  
Cytuj
Mniejsze składki to też plus umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 12:44  
Cytuj
CYTAT (mariusz12879 )
Dlaczego chcesz mi zabronić zatrudniać emeryta skoro on chce pracować ? Dla mnie jest sporo wartym fachowcem który nadal powinien pracować jeśli taką ma wole. Z chęcią zatrudnię też młodego człowieka który będzie miał wiedze w tej branży co działam.


A gdzie ja napisałem, że chcę komukolwiek czegokolwiek zabraniać? Czytanie ze zrozumieniem?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 12:51  
Cytuj
CYTAT
CYTAT (mariusz12879 )
Dlaczego chcesz mi zabronić zatrudniać emeryta skoro on chce pracować ? Dla mnie jest sporo wartym fachowcem który nadal powinien pracować jeśli taką ma wole. Z chęcią zatrudnię też młodego człowieka który będzie miał wiedze w tej branży co działam.


A gdzie ja napisałem, że chcę komukolwiek czegokolwiek zabraniać? Czytanie ze zrozumieniem?


Po co zabierasz głoś skoro nie masz nic do powiedzenia w temacie ?
Odebrałem twoją wypowiedz tak, jak byś miał coś przeciwko temu ze zatrudniam emeryta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 13:05  
Cytuj
schodzicie z tematu ... w zasadzie to emeryt też ma jakieś limity jakie może zarobić ... Teraz renciści/emeryci i kruzowcy są rozchwytywani na rynku pracy ... Czy dla tego że są fachowcami ? To już sobie sami odpowiedzcie cool girl ale to już odrębny temat

CYTAT
pensja - 71 593 zł netto
dieta radnego - 21 960 zł


ze ma czas być pOsłem i robić inne rzeczy...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 13:22  
Cytuj
Ty tez banan uważasz ze należy zabrać możliwość pracy ludziom którzy są na emeryturze ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 14:14  
Cytuj
CYTAT (ang)
czyżby nie byli gospodarni tylko rozrzutni?

Niestety tak to wygląda.Wiem,że człowiek zarabiający powyżej śreniej a tym bardziej polityk,który nie wie jak wygląda prawdziwa pracą i jak za nią płacą nie zrozumie tego co mniej zarabia i pracuje całymi dniami aby aby utrzymać rodzinę,
CYTAT (mariusz12879)
Z jakiej dupy strony ty chcesz ingerować w moją prywatną firme ?
 
Pamiętaj,że ta Twoja firma istnieje nie tylko dzięki Tobie ale i dzięki ludziom tam pracującym i to właśnie dzięki nim osiągasz sukces albo idziesz na dno tylko,że na dno możesz iśćrównie dobrze dzięki złym decyzjom podejmowanym przez siebie a na,które pracownicy nie mają wpływu.
Powyższe nie dotyczy"firmy"jednoosobowej inaczej mówiąc samozatrudnieniu na działalności gospodarczej ale teraz bardziej opłaca się pracować na czarno niż się samozatrudniać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 20:09  
Cytuj
CYTAT
Ty tez banan uważasz ze należy zabrać możliwość pracy ludziom którzy są na emeryturze ?


Ja jestem za tym żeby ludzie na emeryturze nie musieli pracować ... po to płaci się jebane składki przez ponad 40 lat by po przejściu na emeryturę żyć godnie ... przynajmniej brać tyle samo kasy ile zarabiało się przed przejściem na emeryturę (przez ile średnio taki emeryt bierze rentę 5-10 lat ?)... co a tym idzie nie zabronił bym im zakładania firm/działalności ale gdyby była godna emerytura jak najbardziej zakazać i niech wnuki bawią ... a młodzi niech na nich tyrają

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2016r. 20:38  
Cytuj
CYTAT (mariusz12879 )


Po co zabierasz głoś skoro nie masz nic do powiedzenia w temacie ?
Odebrałem twoją wypowiedz tak, jak byś miał coś przeciwko temu ze zatrudniam emeryta.

Dlatego tak ważne jest czytanie ze zrozumieniem.
Zaproponowałeś zakaz zatrudniania emerytów w budżetówce. Nie poparłem twojego pomysłu. Zadałem pytanie dlaczego sam sobie nie zabronisz. Zapytałem również o równość wobec prawa. No i stąd to nieporozumienie. Dlatego tak ważne jest czytanie ze zrozumieniem. Zrozumiałeś?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »