NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Naprotechnologia, Czy ktoś wie jak to działa?
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2015r. 17:22  
Cytuj
Zapłodnione komórki wydalane w sposób naturalny nie są niczym złym. Człowiek do tego ręki nie przykłada. Jest to raczej taka "selekcja" w sposób naturalny.
No to jesteś w błędnym przekonaniu hans umiech

devon umiech wyrzucanie podpasek do kosza nie jest beszczeszczeniem zwłok, bo wtedy gdy kobieta na okres na zapłodnienie są bardzo małe szanse umiech

Jak się włączacie do rozmowy, to wypadałoby znać podstawy, bo się błaźnicie.
Ja tu chcę się dowiedzieć czegoś więcej, jak innym tłumaczyć podstawy!
Pozdrawiam!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2015r. 17:22  
Cytuj

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2015r. 17:57  
Cytuj
Jak chcesz zostać trenerem napro to idź na kurs.Ewentualnie na medycynę.Póżniej specka endo lub gin i będziesz mógł przekazywać wiedzę.

A naturalne poronienie łatwo pomylić z okresem lub plamieniem śródmiesiączkowym. Ale co ja tam wiem.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Gru 2015r. 21:57  
Cytuj
@rsta
No to przypominam twoje dwie wypowiedzi:
CYTAT
Oczywiście, że zapładnia się komórkę jajową, ale z tego co wiem to w tym momencie powstaje życie. A jeżeli jest to życie to jest to dziecko w stanie embrionalnym.
Ten "zlepek komórek" jest dzieckiem - jest to fakt naukowy!

CYTAT
Zapłodnione komórki wydalane w sposób naturalny nie są niczym złym. Człowiek do tego ręki nie przykłada. Jest to raczej taka "selekcja" w sposób naturalny.

Czyli raz zlepek komórek to dziecko (człowiek) a innym razem "nic złego", "selekcja naturalna" itd.?mlotek

Na deser kolejna twoja madrość:
CYTAT
Jak się włączacie do rozmowy, to wypadałoby znać podstawy, bo się błaźnicie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Gru 2015r. 22:07  
Cytuj
Wczesne poronienie często jest formą naturalnej selekcji i to nie podlega dyskusji.

Widzisz chyba różnicę między poronieniem fizjologicznym, a tym wywołanym sztucznie? To jak różnica między śmiercią naturalną, a eutanazją.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 06:54  
Cytuj
CYTAT
Widzisz chyba różnicę między poronieniem fizjologicznym, a tym wywołanym sztucznie? To jak różnica między śmiercią naturalną, a eutanazją.

To złe porównanie - porównujesz żyjącego człowieka z zapłodnioną komórką jajową.
Istota sprawy leży w tym, że gdyby wolą boską było traktowanie zygoty jako człowieka, to nie podchodziłby tak nonszalancko do fizjologii ("selekcja naturalna"). Tak zaprojektowałby kobiecy organizm, że każda zapłodniona komórka jajowa skutkowałaby urodzeniem człowieka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 07:13  
Cytuj
CYTAT

To złe porównanie - porównujesz żyjącego człowieka z zapłodnioną komórką jajową.

Porównanie dobre, gdyż starałem Ci się przedstawić stanowisko z perspektywy osoby uznającej zygotę za żyjącego człowieka. Z tego punktu widzenia uważam, że można postawić te przypadki obok siebie. Pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 07:32  
Cytuj
hans, to porównanie jest bardzo dobrze przedstawione przez Szopena.

Muszę jeszcze odpowiedzieć na wpis Fox-GreyFox, ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2015r. 00:25  
Cytuj
Odpowiadam Fox-GreyFox

Nie lubisz księży którzy są radykałami, czarne jest czarne, a białe jest białe.
Jeżeli jesteś katolikiem to powinieneś znać słowa Pana Jezusa:
"Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust"

Katolik musi opowiedzieć się po stronie dobra, albo po stronie zła. Nie może być zakłamany !!!

Osobny plemnik i komórka jajowa oczywiście, że nie są zarodkiem, ani człowiekiem.

Połączenie plemnika z komórką jajową to powstanie nowego człowieka.
Jeżeli Ci ciary po plecach przechodzą to znaczy, że utylizacja to zabicie człowieka!
W momencie poczęcia, połączenia Bóg daje człowiekowi duszę nieśmiertelną!!!
Rozumiesz to? Duszę nieśmiertelną!
I powiedz mi co dzieje się z duszą tego dziecka przy jego utylizacji.
W momencie poczęcia w tym zarodku jest pełny kod genetyczny.
Wiadomo jaki człowiek będzie miał kolor oczu i skóry, płeć, budowa ciała, grupa krwi, skłonność do pewnych chorób.

Dzieci się rodzi w wieku młodym, wtedy i jajeczka i plemniki są zdrowe, a rodzice mają siłę do wychowania dzieci, a jak się będzie czekało z dzieckiem, to wychowywać swoje dzieci będą starzy ludzie.

CYTAT
Ratujemy matkę czy ratujemy dziecko.


Przede wszystkim nie zabijamy dziecka, żeby matka mogła żyć!
Ratujmy, a nie zabijajmy!

CYTAT
Ciężko jest jednak znaleźć konkretną liczbę urodzeń w Polsce z in-vitro. Dzięki rządowemu programowi udało się urodzić około 2300 dzieci. Nie znam liczby z poza programu, może Tobie uda się znaleźć. To jest sukces.


Znalazłem to:

"Według danych brytyjskiego Departamentu Zdrowia z 3 milionów 800 tysięcy poczętych „in vitro” dzieci w latach 1992–2006 urodziło się żywych tylko 122 tysiące dzieci, czyli tylko 3,21 procenta poczętych tą metodą istot ludzkich…"

Czytaj więcej: http://www.pro-l(...)in-vitro

Ale poszukam jak to wygląda w Polsce!

Nie wchodzę nikomu w życie w butach!
Przedstawiam informacje, które są znane, ale z pewnych powodów nie podawane. Niech ludzie podejmują decyzję znając prawdę!

Zgadza się! Bóg dał człowiekowi wolna wolę.
Ale dał też 10 przykazań.
A między innymi: Nie zabijaj!

Z procedurą in-vitro połączona jest również procedura śmierci!
Poczytaj w powyższym linku!

Pozdrawiam!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2015r. 14:22  
Cytuj
Odpowiadam nie tylko Tobie ale również wszystkim czytającym.

Przykro mi, nie zapadły mi te słowa w pamięci. Przykro mi że jesteś radykałem i je nadinterpretujesz.
Ja uważam że czasy radykalizmu kościelnego słusznie przeminęły i mam nadzieję że już nigdy nie wrócą. A jak wrócą to znowu przez kolejne kilka wieków kościół będzie musiał za nie przepraszać.
Jesteś duchownym ? Biblistą ? Nie mam pojęcia ....
Przytaczanie słowa Bożego o którym się ma mylne pojęcie wcale o Tobie dobrze nie świadczy. Gratuluje odwagi i głupoty.

Ja nie jestem na tyle "oczytany" wolę więc powołać się na ludzi którzy zgłębiają ten temat.
Proponuję na niedzielę lekturę:

http://mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_29.htm

http://www.ewangelista.pl/articles.php?article_id=206

Ten cytat tylko utwierdza mnie w przekonaniu że nie masz pojęcia o czym piszesz.

CYTAT
Katolik musi opowiedzieć się po stronie dobra, albo po stronie zła. Nie może być zakłamany !!!


CYTAT
Jeżeli Ci ciary po plecach przechodzą to znaczy, że utylizacja to zabicie człowieka!


Nie nie przechodzą mi ciary po plecach, napisałem tylko jakie ktoś może odnieść wrażenie na taki opis.
Podawanie za przykład witryny pro-life, powiem szczerze, obraża mnie i sprowadza dyskusje na bardzo niski poziom. Dlaczego ?
Ponieważ następuje tam gigantyczna manipulacja faktami. Nie, nie kłamstwo. Manipulacja. Przykłady:

1.
CYTAT
"Oznacza to, że statystycznie ceną urodzenia jednego żywego dziecka jest śmierć średnio 10 innych dzieci, jego rodzeństwa."


Jeżeli już, to nie umierają dzieci, tylko zarodki, a już na pewno nie rodzeństwo. Jak sama nazwa wskazuje, rodzeństwem jest się po urodzeniu.

2.
CYTAT
Związane jest to z tym, że w trakcie procedury „in vitro”, kilkakrotnie dokonuje się selekcji ludzi na kolejnych etapach ich życia zarodkowego i płodowego. Spośród kilku — kilkunastu powołanych do życia istot ludzkich wybiera się 2–4 i przenosi do macicy.


Kolejny raz niewłaściwe sformułowanie. Zamiast napisać poprawnie że wybiera się najsilniejsze i najlepiej rokujące, dobrze rozwinięte, to mówi się o selekcji co źle się kojarzy. W dodatku parcie na to że są to istoty ludzkie a nie zarodki.

3.
CYTAT
Reszta zarodków ludzkich obumiera lub jest mrożona; na całym świecie i w Polsce miliony zamrożonych ludzkich embrionów czeka na powolną śmierć!


Tak więc obumierają same? nikt ich nie zabija? Podobnie jak w organizmie kobiety? Dziwne .....

4.
CYTAT
Kolejnej selekcji dokonuje się po ewentualnym zagnieżdżeniu się więcej niż jednego zarodka w macicy – wtedy 1 lub 2 zostają przy życiu, a pozostałe są zabijane.


Tak a ciąże wielorakie z in-vitro biorą się z kosmosu ? ok, rozumiem !

5.
CYTAT
Według danych brytyjskiego Departamentu Zdrowia z 3 milionów 800 tysięcy poczętych „in vitro” dzieci w latach 1992–2006


Poczętych, czyli wg ich rozumowania, z zarodków które niekoniecznie były wykorzystane. Nie jak mylnie można odnieść wrażenie, że mowa jest o zagnieżdżonych, kilkutygodniowych czy miesięcznych płodach. Dlatego procent taki niski.

CYTAT
Innym powodem, dla którego nie można się zgodzić na „in vitro”, jest fakt, że wszystkie dzieci poczęte tą metodą należą do grupy podwyższonego ryzyka jeśli chodzi o śmiertelność około i po porodową oraz zapadalność na różne choroby, szczególnie wrodzone i genetycznie uwarunkowane. I tak, w porównaniu do dzieci poczętych naturalnie, wśród dzieci poczętych „in vitro”, stwierdzono:

Dane wyssane z palca które są niejednokrotnie podważane przez różnych specjalistów.

CYTAT
W momencie poczęcia, połączenia Bóg daje człowiekowi duszę nieśmiertelną!!!
Rozumiesz to? Duszę nieśmiertelną!
I powiedz mi co dzieje się z duszą tego dziecka przy jego utylizacji.
W momencie poczęcia w tym zarodku jest pełny kod genetyczny.


Brniesz dalej w swojej głupocie. Sami ludzie kościoła nie wiedzą nie chcą i nie potrafią określić od kiedy życie zarodka, jest życiem człowieka a Ty przypisujesz mu duszę. Gratuluję ! Od jakiego etapu ?

Samo stwierdzenie przez przeciwników in-vitro że tworzenie dziecka "na szkle" nie jest dziełem Boga tylko człowieka. Wszystko co nas otacza i co daje nam Bóg jest jego dziełem. Bez jego przyzwolenia było by to nie osiągalne.

Do poczytania kolejna wypowiedź księdza bioetyka.

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/704591,od-kiedy-zarodek-jest-czlowiekiem-dwuglos-naukowcow-i-teologow-w-poznaniu,id,t.html

Smuci mnie, że pomimo tak długiego oczekiwania na odpowiedź, nie napisałeś nic o Twoim stosunku do invitro bez mrożenia zarodków. Jesteś za czy przeciw ?

CYTAT
Dzieci się rodzi w wieku młodym, wtedy i jajeczka i plemniki są zdrowe, a rodzice mają siłę do wychowania dzieci, a jak się będzie czekało z dzieckiem, to wychowywać swoje dzieci będą starzy ludzie.


Oooo jaka mądrość. Jeszcze będziesz może nam dyktował kiedy to mamy rodzić i wychowywać dzieci ? Każdy robi to wg swojego uznania i biologicznie też jest wyznaczony na to okres. Ty masz w ogóle dzieci ? ile Ty masz lat ? Takim niedojrzałym tekstem utwierdzasz swoich rozmówców że "nie ma z kim gadać".

CYTAT

Przede wszystkim nie zabijamy dziecka, żeby matka mogła żyć!


Czy ja gdzieś napisałem że się zabija ? Człowieku nie wkładaj mi nie moich słów w moje usta. Jak taki jesteś za przykazaniami to jest to nr 9.

CYTAT
Niech ludzie podejmują decyzję znając prawdę!


Pro-life mija się z prawdą i samo cytowanie ich to błąd.

Wracając do przykazań i zdrowo-rozsądkowego myślenia proponuję audycję Adama Szustaka. Pierwszy o podejściu Boga do nas jako do jego dzieci, drugi na temat przykazań.

https://www.youtube.com/watch?v=GkmCWU7bMfw

https://www.youtube.com/watch?v=ayVUt05fQm8

Jak nie chce Ci się słuchać to drugi filmik od 15:30.

Zachęcam do szerszej "lektury" Adama jako uzupełnienie a niejednokrotnie zamiennik naszych codziennych "suchych" kazań w kościele.

Nie obiecuję że odpiszę, na pewno przeczytam co napiszesz. Wybacz ale szkoda mi czasu na dyskusje z Tobą. Mam nadzieje że moje słowa nie zniechęcą Cię do Adama. polecam i pozdrawiam

Edit:
Jeszcze na szybko. Ciekawe jest Twoje podejście do posiadania wcześnie potomstwa w odniesieniu do tej audycji.

https://www.youtube.com/watch?v=dTZONbCOCe4

Zwłaszcza punkt 1 i 2.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2015r. 14:46  
Cytuj
Dzięki za odpowiedź, zapoznam się z linkami.

Pozdrawiam

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2015r. 20:02  
Cytuj
Muszę przyznać, że trochę się zagalopowałem z tym tłumaczeniem słów urywka Pisma Świętego..

To zdanie muszę anulować, masz rację, że należy je tłumaczyć trochę inaczej. Przepraszam i wycofuję się z tego zdania i je wykreślam. Późna pora była i pewnie nie przeczytałem tego co napisałem.
Katolik musi opowiedzieć się po stronie dobra, albo po stronie zła
Natomiast podtrzymuję zdania, że katolik nie może być zakłamany!

Witryna pro-live jest najbardziej wiarygodna, bo podejrzewam, że jak byłoby tam kłamstwo to znalazłby się ktoś kto nie pozostawił by na nich suchej nitki, a tak tylko wyśmiewają, bo nic innego nie mogą zrobić.

Podane przykłady z witryny sprowadzają dyskusję na drogę prawdy!
Manipulacja jest w mediach na ten temat. Proszę, otwórz oczy!
Jeżeli wytknięcie Ci prawdy Cię obraża, to może dotykam Twojego czułego punktu, który Cię gnębi, warto to przemyśleć.

CYTAT
Jak sama nazwa wskazuje, rodzeństwem jest się po urodzeniu.

Czyli dzień przed porodem kim jest ten ktoś, czy to coś w brzuchu mamy?

CYTAT
Zamiast napisać poprawnie że wybiera się najsilniejsze i najlepiej rokujące, dobrze rozwinięte, to mówi się o selekcji co źle się kojarzy


Po to inaczej chcesz nazywać, żeby nie mieć wyrzutów sumienia?
Po co mieć wyrzuty sumienia?
Ale to jest dokładnie to samo!!!

CYTAT
Tak więc obumierają same? nikt ich nie zabija? Podobnie jak w organizmie kobiety? Dziwne .....


Tak, zgadza się część obumiera sama, bo były połączone wadliwe jajeczka lub plemniki, oczywiście na siłę!
Które w normalnej próbie połączenia, nigdy by się mogły nie połączyć, bo plemnik mogły być za słaby!
W normalnym poczęciu do jajeczka dostaje się jeden z najsilniejszych plemników!!!

CYTAT
Tak a ciąże wielorakie z in-vitro biorą się z kosmosu ? ok, rozumiem !


Jeżeli tak sobie tłumaczysz umiech i wierzysz w bociany to odpowiem Ci głupio, że tak.
A tak na poważnie, to widocznie nie wszędzie są dokonywane kolejne selekcje.

CYTAT
Poczętych, czyli wg ich rozumowania, z zarodków które niekoniecznie były wykorzystane. Nie jak mylnie można odnieść wrażenie, że mowa jest o zagnieżdżonych, kilkutygodniowych czy miesięcznych płodach. Dlatego procent taki niski.


Ale na stronie, którą mi podałeś zarówno Prof. Marek Świtoński
jak i Ks. prof. Piotr Morciniec mówią jednoznacznie, że zapłodnienie jest początkiem życia człowieka, czy ma być traktowany jako istota żyjąca.
Wpadłeś tym linkiem jak śliwka w kompot! umiech

CYTAT
Dane wyssane z palca które są niejednokrotnie podważane przez różnych specjalistów.


Dane prawdziwe. Podane przez ekspertów.
Nie masz dowodów, że są nieprawdziwe, więc nie bij piany!
A podważają to prawdopodobnie specjaliści zmanipulowani lub nie mający pełnej wiedzy, albo jeszcze z jakiegoś innego powodu.

CYTAT
Samo stwierdzenie przez przeciwników in-vitro że tworzenie dziecka "na szkle" nie jest dziełem Boga tylko człowieka. Wszystko co nas otacza i co daje nam Bóg jest jego dziełem. Bez jego przyzwolenia było by to nie osiągalne.


Bomby atomowe też są dziełem Boga?
Wydaje mi się, ze nie!
"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść" Św. Paweł

CYTAT
Smuci mnie, że pomimo tak długiego oczekiwania na odpowiedź, nie napisałeś nic o Twoim stosunku do invitro bez mrożenia zarodków. Jesteś za czy przeciw ?


Żeby Twój smutek nie trwał za długo!
Przeciw!

CYTAT
Oooo jaka mądrość. Jeszcze będziesz może nam dyktował kiedy to mamy rodzić i wychowywać dzieci ? Każdy robi to wg swojego uznania i biologicznie też jest wyznaczony na to okres. Ty masz w ogóle dzieci ? ile Ty masz lat ? Takim niedojrzałym tekstem utwierdzasz swoich rozmówców że "nie ma z kim gadać".


Oczywiście, że nie ja będę dyktował, kto ma kiedy rodzić.
Dobrze napisałeś. Jest na to wyznaczony okres! I tego się trzymajmy umiech
Oczywiście, ze mam dzieci.
Jeżeli brakuje Ci argumentów i chcesz się wycofać z rozmowy, to możesz uciekać.

CYTAT
Czy ja gdzieś napisałem że się zabija ? Człowieku nie wkładaj mi nie moich słów w moje usta. Jak taki jesteś za przykazaniami to jest to nr 9.


Nie Ty napisałeś i wkładam Ci w usta, ale tak się często robi.

Napisałem, że Bóg dał 10 przykazań, a nie, że jest to nr 10.
Ale widzę, że wiedzą też nie grzeszysz, bo jest to przykazanie nr 6.
Nr 9 jest o niepożądaniu żony bliźniego swego umiech

CYTAT
Pro-life mija się z prawdą i samo cytowanie ich to błąd.


Jeżeli nie znasz podstawowych 10 przykazań, to jak możesz oceniać co jest prawdą, a co nie?
Pro-life właśnie trafia w samo sedno prawdy i jest tak atakowane.

A co do Adasia Szustaka, to jest mi bardzo dobrze znany.
Wszystkie te linki, które podałeś już dawno słuchałem.
Dziś sobie powtórzyłem pod tym kątem i dziwię się, że się nie zgadzamy ?!?! umiech

Ja tam nic takiego nie usłyszałem, że in-vitro jest dobre.
Gdzie Ty to usłyszałeś?

Ta ostatnia audycja jest bardzo dobrym przykładem dla Ciebie, dlaczego czasami nie ma się potomstwa!
Bardzo mądrze Adaś Ci to wytłumaczył!

Polecam Ci jeszcze kazania ks. Pawlukiewicza.
Są na youtube. Super gada.

A jak Ty chcesz jeszcze ze mną gadać, to napisz mi:
- czy jesteś katolikem?
- czy praktykującym?
- czy jesteś za aborcją?

Będzie nam łatwiej rozmawiać.
Pozdrawiam i dobrego tygodnia.
Z Panem Bogiem!

"Bo moje jarzmo to jest słodkie, a ciężar lekki"

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Gru 2015r. 21:29  
Cytuj
Przepraszam bardzo za nieporozumienie, osknol mi się palec, miało być 8 zamiast 9. Źle zrozumiałeś w większości to co napisałem. Przczytaj jeszcze raz
CYTAT
Czy ja gdzieś napisałem że się zabija ? Człowieku nie wkładaj mi nie moich słów w moje usta. Jak taki jesteś za przykazaniami to jest to nr 9.


Nie Ty napisałeś i wkładam Ci w usta, ale tak się często robi.

Napisałem, że Bóg dał 10 przykazań, a nie, że jest to nr 10.
Ale widzę, że wiedzą też nie grzeszysz, bo jest to przykazanie nr 6.
Nr 9 jest o niepożądaniu żony bliźniego swego umiech


Teraz zamiast 9 wstaw 8 i zrozum że tyczyło się to wkładania Twoich słów w moje usta a nie zabijania. Jeżeli czytanie ze zrozumieniem tak Ciężko Ci przychodzi, ba nawet słuchanie (skoro nie wiesz o czym była mowa w pierwszym filmiku), to nie mamy o czym rozmawiać.

btw. sam manipulujesz gdyż w przytoczonych przeze mnie linkach jest mowa o tym że jest to POCZĄTEK życia człowieka i że jest ciśnienie na to żeby tą formę życia TRAKTOWAĆ jak człowieka. Nigdzie nie ma sformułowania że jest to CZŁOWIEK

CYTAT
Ks. prof. Piotr Morciniec: - Znaczy to tyle, że Kościół ma pokorę wobec tajemnicy biologii. Nie możemy się zamykać na argumenty naukowe, a one mówią, że nie da się powiedzieć jednoznacznie od kiedy embrion jest bardziej człowiekiem. Kościół mówi natomiast, że od początku należy mu przyznać prawo osoby. Wiadomo, że nie z każdego zarodka powstanie człowiek, ale każdy ma tę potencjalność i to przesądza o sprawie.


CYTAT
Katolicka bioetyka mówi tak: skoro nie jesteśmy w stanie wykluczyć, że człowiek jest od początku, to nie ryzykujemy. I tylko dlatego, że nie możemy tego udowodnić zakładamy, że tak właśnie jest.


Widzisz więc że to są tylko założenia a nie dowody

CYTAT
Żeby Twój smutek nie trwał za długo!
Przeciw!


Z chęcią poczytam dlaczego. Odpisywał wiem że już nie będę ale musiałem wyprostować "pomyłkę" z przykazaniami.

CYTAT
Bomby atomowe też są dziełem Boga?
Wydaje mi się, ze nie!


No to jesteś w wielkim błędzie i tego właśnie tyczył się pierwszy filmik Adama. Trzeba tylko umieć słuchać.

Żebyś przesłuchał i jeszcze raz utrwalił na zawsze.
11:28 do 14:18

Jestem katolikiem praktykującym, i jestem za aborcją w obecnej formie jaka jest teraz.

Wybacz ale raczej nie będę odpisywał na dalsze wywody gdyż jest to dla mnie bitwa z wiatrakami i całkowite odejście od tematu. Nie będę poświęcał swojego cennego czasu który mogę przeznaczyć dla córki na uczenie Cie czytania i słuchania ze zrozumieniem.

Mimo wszystko pozdrawiam. Dobrej nocy i spokojnego tygodnia.
Jeżeli gdzieś Cię obraziłem to przepraszam, nie było to moim zamiarem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2015r. 14:52  
Cytuj
Ok, teraz jak wyjaśniłeś mi dlaczego było 9 a nie 8 przykazanie to zwracam honor. Rozumiem, o co Ci chodziło.
To nie było wkładanie tych słów w Twoje usta, tylko powiedzenie Ci, że tak się często robi.

W przytoczonych przez Ciebie linkach rzeczywiście jest mowa o początku życia. Ale wytłumacz mi kim lub czym jest ta mała istota jak nie człowiekiem w początkach swojego istnienia?
Jeżeli jest to życie, ale nie człowiek, to powiedz mi czym to jest? Rośliną? Zwierzęciem? Czym? Kim?
Czy z tego zarodka może wyrosnąć coś innego jak nie człowiek?
Przecież nie wyrośnie słoń, a ani nie mrówka!!!

Nawet jeżeli to co mówi Ks. prof. Piotr Morciniec (ale musiałbym poszukać jak to jest dokładnie) jest stanowiskiem Kościoła, to już te założenia nie pozwalają na niszczenie tych komórek i obchodzenie się z nimi w ten sposób!

A poczytaj co mówi na ten temat papież Jan Paweł II

przykładowy link:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TM/pk201411-jp2_godnosc.html

Umiem słuchać i jeżeli inaczej rozumiesz słowa Adasia niż ja, to napisz jak je rozumiesz, może wtedy dojdziemy do zrozumienia.

Jeżeli jesteś katolikiem i jesteś za aborcją, to jakbyś mówił: jestem, wegetarianinem, ale raz w tygodniu jem mięso...
Pomyśl nad tym!

Życzę radosnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech Nowo narodzony Jezus błogosławi Twojej rodzinie!
Pozdrawiam

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Gru 2015r. 15:47  
Cytuj
rsta nie trzeba nikomu narzucać woli.
Nawet Pan tego nie robi.
Jeśli ktoś gardzi niebiańskim powołaniem Bóg go nie będzie zmuszał (Hebr 12:25)
Dał nam Pan wolną wolę, dał nam też 10 przykazań.
I prosi o ich przestrzeganie.
Otrzymaliśmy również od Pana łaskę Ducha S'więtego aby wiedzieć co jest dobre a co złe.
A przede wszystkim Biblia mówi także, że wszyscy mamy wolną wolę, by dokonać wyboru, wszystko to, co musimy zrobić, to uwierzyć w Jezusa Chrystusa, i będziemy zbawieni.
Jezus dał nam jeszcze przykazania miłości. Jak to się ma do zabijania?
Sam Pan Jezus mówi: „staram się pełnić nie moją wolę, lecz wolę tego, który mnie posłał” (Jan 5:30)

Od dnia poczęcia człowiek jest człowiekiem.
Jeżeli ktoś uważa inaczej to jego problem.
Ale niech też nie mówi, że jest praktykującym chrześcijaninem, bo przykłada rękę do łamania dziesięciu przykazań.
Nikogo nie osądzam, masz wolną wolę decyduj co jest dobre a co złe.
Ale pamiętaj
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą." Mt 7,1-2

Wolna wola, jest darem od Boga, dzięki któremu człowiek staje się prawdziwie wolny w decyzjach. Nie jesteśmy zwierzętami, które mają jedynie instynkty.
Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga.)(Rodz.1,26)

Życzę dużo szczęścia i miłości od Bożego Syna .

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Gru 2015r. 14:19  
Cytuj
Niestety nie znajdziemy nici porozumienia gdyż operujemy na różnych poziomach. Ja patrzę szerzej, Ty patrzysz na swój czubek nosa, ewentualnie podwórko dookoła. W dodatku gubisz kontekst i sens wypowiedzi co wnoszę po tym cytacie:

CYTAT
Jeżeli jesteś katolikiem i jesteś za aborcją, to jakbyś mówił: jestem, wegetarianinem, ale raz w tygodniu jem mięso...
Pomyśl nad tym!


Nie musiałem myśleć i Ci odpisuje. Jestem katolikiem i jestem za aborcją. Nie wiem czy kiedykolwiek skorzystam z tego prawa ale chcę mieć w razie fatalnego zbiegu okoliczności taką możliwość. Chciałbym żeby inni również ja mieli gdyż tak jak Ci pisałem wcześniej - świat nie jest czarno-biały. Pomimo tego że moja rodzina jest silna i pewnie poradzili byśmy sobie bez tego. To do puki nie zostanę postawiony dokładnie w takiej sytuacji - nie będę tego wiedział na pewno. Celowo napisałem że jestem za obecnym stanem sytuacji jeżeli chodzi o aborcję gdyż uwzględnia ona tylko 3 przypadki.
- ciążę z gwałtu - Różne są tu sytuacje. Jedne kobiety rodzą i wychowują. Jedne rodzą i oddają do adopcji. Jeszcze inne poddają się aborcji gdyż nie wyobrażają sobie przechodzenia przez to wszystko. Ty chciałbyś pewnie je do tego zmusić - to rodzi w następstwach patologie - zmuszanie. Dochodzi później do samobójstw, zabijania urodzonych dzieci, znęcania psychicznego (nieświadomie) nad już starszymi.
- poważne wady genetyczne płodu. Też z tym bywa różnie. Jedni lekarze się mylą, drudzy nie. Jedni rodzą z myślą i nastawieniem że dziecko będzie chore, rodzi się zdrowe. Jedni myślą że będzie zdrowe rodzi się kadłubek. Zaciskają zęby i dają radę. Bo świat powtarzam, nie jest czarno biały. Nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego.
- poważne zagrożenie życia matki. Wypadki chodzą po ludziach i ten zapis po to jest. Jeżeli jest jakiś wypadek to lekarz widząc w jakim stanie jest matka, wiedząc że dziecko jest nie do uratowania a fizycznie obciąża matkę w ten sposób że zginą oboje albo przeżyje matka. Spokojnie przechodzi do rzeczy a nie myśli nad tym czy jakiś radykał nie wsadzi go za to za kraty.

Widzisz, aborcja jest w takim zapisie i jakoś nie ma 100% wykonywalności aborcji z gwałtów, z wadami itd. Jest stworzona możliwość. Możliwość dla tych którzy w tej sytuacji mogą sobie nie poradzić psychicznie i fizycznie. Rozumiem że wg Ciebie jest to złe. To jaki z Ciebie katolik skoro narzucasz innym swój światopogląd ?

Zacytuję jeszcze raz gdyż możesz już nie pamiętać co napisałeś:
CYTAT
Jeżeli jesteś katolikiem i jesteś za aborcją, to jakbyś mówił: jestem, wegetarianinem, ale raz w tygodniu jem mięso...
Pomyśl nad tym!


Otóż z Twojego rozumowania wynika że przeprowadzam aborcję raz w tygodniu - a tego nie robię. Z kolei Ty zachowujesz się tak jakbyś był wegetarianinem i mówisz, skoro ja nie jem mięsa to inni też nie mogą jeść. Ja z kolei zachowuję się tak że jestem wegetarianinem i mówię innym - jak chcecie to jedzcie ale mnie do tego nie zmuszajcie.

Czy ktoś przeprowadzając in-vitro, aborcję itd narusza twój mir rodzinny? Narusza Twoją nietykalność i wolność ? Zagraża życiu Twojemu lub Twoich bliskich ?

"źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz"

CYTAT
Jeżeli jest to życie, ale nie człowiek, to powiedz mi czym to jest? Rośliną? Zwierzęciem? Czym? Kim?
Czy z tego zarodka może wyrosnąć coś innego jak nie człowiek?
Przecież nie wyrośnie słoń, a ani nie mrówka!!!


Tak, może nic nie wyrosnąć bo najnormalniej w świecie obumrze.
Znasz znaczenie słowa obumrze ?
Obumrze to nie znaczy że ktoś zabije.
Medycyna jest obecnie na takim poziomie że zgodnie z Twoim tokiem myślenia mielibyśmy przepełnione szpitale pełne "warzyw". Sztuczne podtrzymywanie czyjegoś życia na siłę to tez grzech. Maszyny robią wszystko za człowieka nie pozwalając mu normalnie odejść na lepszy świat. Chcesz czegoś takiego do in-vitro ? Bo chyba do tego zmierzasz - skoro tak przeszkadza Ci to obumieranie.

W szukaniu stanowiska Kościoła mogę życzyć powodzenia. Nie od dziś wiadomo że sama instytucja Kościoła w Polsce jest dosyć radykalnie podzielona.

Dziękuję za życzenia, również składam najserdeczniejsze, aby te święta upłynęły nam w zgodzie i spokoju. Smacznej wigilii

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2015r. 17:33  
Cytuj
Masz dużo racji moyra3, ale ja nie staram się nikogo osądzać i daleki jestem od tego.
Jeżeli tak to wyglądało, to tego nie chciałem i przepraszam.
Moim celem było przedstawienie argumentów, które bronią tezy o której rozmawiamy, obronie życia ludzkiego.
Wg wiary katolickiej życie ludzkie ma być objęte szacunkiem od samego początku!

Rzeczywiście Bóg dał nam wolna wolę i nikt na siłę nikogo nie zmusi do wiary w Boga czy szukania prawdy.
Każdy człowiek sam musi tego chcieć.

Natomiast mamy obowiązek upomnienia kogoś, kto się pogubił.

Upomnienie braterskie – uczynek miłosierdzia względem duszy (KKK 2447)

Upomnienie braterskie ma być kierowane po to, aby pomóc swemu bliźniemu w drodze do świętości. Jest to takie ostrzeżeniem kogoś przed czymś złym. Czasami pewnych rzeczy nie widzimy dokładnie. A ktoś stojąc z boku widzi to lepiej. I wtedy nie możemy milczeć.

Trzeba upominać, ale trzeba to robić bardzo delikatnie i dlatego bardzo Ci dziękuję moyra3, że mi o tym przypominasz, bo być może zbyt ostro zareagowałem na słowa Fox-GreyFox.

Dziękuję Ci za to braterskie upomnienie.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Gru 2015r. 17:52  
Cytuj
FOX GREY FOX,normalnie ręce opadają. NIE ZGADZAM sie z Toba w 100% tylko tyle i az tyle

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Gru 2015r. 20:14  
Cytuj
@rsta
CYTAT
Zapłodnione komórki wydalane w sposób naturalny nie są niczym złym.

Najpierw stawiasz znak równości między człowiekiem i zapłodnioną komórką jajową, a potem piszesz, że gdy ci "ludzie" trafiają do ścieków, to nic złego.
Nie widzisz sprzeczności?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2015r. 20:18  
Cytuj
Fox-GreyFox nie operujemy na różnych poziomach, tylko zupełnie inaczej rozumiemy aborcję.
Ty jako dobro, ja jako zło.
Zło jest złem, ale żeby nie mieć wyrzutów sumienia w tym przypadku nazywa się, że to nie jest czarne, tylko szare, czyli nie takie złe...

Napiszę Ci moje słowa trochę inaczej, tak, abyś to lepiej zrozumiał:

Jeżeli ktoś jest katolikiem i jest za aborcją, to tak jakby mówił: jestem, wegetarianinem, ale jeżeli będę potrzebował, to zjem mięso i dalej będę wegetarianinem, bo w szczególnych przypadkach to jest dozwolone...

Czy teraz lepiej zobrazowałem Twoje podejście?
Wydaje mi się, że tak.

- ciąża z gwałtu - sprawca gwałtu dostaje kilka, kilkanaście, może kilkadziesiąt lat więzienia. Nawet nie dożywocie.
A poczęte dziecko, całkowicie niewinne dostaje KARĘ ŚMIERCI - czy to jest sprawiedliwe?
Skąd Ty czerpiesz te dane. Właśnie przeważnie jest odwrotnie. To kobiety, które dokonały aborcji są narażone na depresje i to co się później dzieje. Lepiej dziecko urodzić i oddać do adopcji. Te kobiety są wielkie!
- poważne wady genetyczne płodu. Tu zaprzeczasz sam sobie! Jeżeli lekarze się mylą, to jakim prawem mają decydować o tym, czy dziecko uśmiercić, czy nie?
- poważne zagrożenie życia matki. Nie ma zakazu leczenia matki, nawet jeżeli może to spowodować śmierć dziecka. Ale nie dokonuje się aborcji. Są tu pewne wyjątki które dopuszcza Kościół, ale tylko w przypadku kiedy ratujemy matkę, albo umrze matka i dziecko.
Znasz Joannę Beretta Molla?
Jest świętą! Dlaczego? Miała odwagę urodzić córkę, mimo, że wiedziała, że wkrótce umrze. Poczytaj sobie o niej.
To się nazywa heroizm! Ale tego nikt, nawet Kościół nie wymaga od matki.

Nie narzucam innym swojego światopoglądu. To jest udowodnione naukowo, że życie ludzkie zaczyna się w momencie zapłodnienia.
To nie światopogląd, zajrzyj do książek z biologii i do literatury fachowej!

Kto przeprowadza aborcję nie narusza mojej wolności, ale narusza wolność niewinnego i bezbronnego dziecka!!!
Ono nie potrafi się samo obronić.
Czy katolik nie ma obowiązku obronić bezbronnych i niewinnych?

Znam słowo obumrze, ale Ty poszukaj co oznacza słowo aborcja.

Cytaty z wikipedii:

"W języku łacińskim brakuje rozróżnienia na poronienie i aborcję."

"Aborcja - zamierzone i przedwczesne zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej, np. działań lekarskich. Przeważnie w efekcie dochodzi do śmierci zarodka lub płodu"

Nieważne jak nazwiemy to co się połączyło: płodem zarodkiem czy dzieckiem.

To co się obaj zgadzamy, to jest chyba to, że w momencie poczęcia rozpoczyna się życie! A w momencie aborcji to jest śmierć!
Zgadzasz się z tym?

Jeżeli piszesz o "warzywach" to właśnie powstają one w większości z in-vitro, a jak nie to jest dokonywana aborcja.

Stanowisko Kościoła Katolickiego w sprawie aborcji jest jednoznaczne!

Aborcja jest i pozostanie w nauczaniu Kościoła katolickiego morderstwem. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi wyraźnie:
http://www.aborcja.web-portals.pl/aborcja-kosciol.html

Inny link:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/F/FE/gn201111-podwojny.html

Jeszcze inny:
http://rodzina.wiara.pl/doc/491207.Przerywanie-ciazy-stanowisko-Kosciola

Jan Paweł II rozwija teologię obrony życia w "Evangelium Vitae":
"Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. Sobór Watykański II określa je wraz z dzieciobójstwem jako „okropne przestępstwa”.

Stanowisko episkopatu polski ws. in vitro:
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,21801,stanowisko-episkopatu-polski-ws-in-vitro.html

Inny link:
http://ekai.pl/wydarzenia/raport/x34477/kosciol-wobec-in-vitro/

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Gru 2015r. 20:21  
Cytuj
@SzoPeN @rsta
CYTAT
To złe porównanie - porównujesz żyjącego człowieka z zapłodnioną komórką jajową.

CYTAT
Porównanie dobre (...)

CYTAT
to porównanie jest bardzo dobrze przedstawione przez Szopena

Naprawdę?
No to sobie weźcie zapłodnione jajo kurze i ugotujcie rosół. Smacznego.
Może po zjedzeniu takiego "rosołu" dotrze do was, że nie da się osiągnąć smaku rosołu zastępując kurczaka dawką ideologii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2015r. 20:40  
Cytuj
CYTAT
@rsta
CYTAT
Zapłodnione komórki wydalane w sposób naturalny nie są niczym złym.

Najpierw stawiasz znak równości między człowiekiem i zapłodnioną komórką jajową, a potem piszesz, że gdy ci "ludzie" trafiają do ścieków, to nic złego.
Nie widzisz sprzeczności?


Różnica jest zasadnicza jeżeli chodzi o podejście.
Czy człowiek umiera sam, czy ktoś się przyczynia do jego śmierci.

Chodzi o zło, czyli o winę człowieka, gdy podnosi ktoś rękę na życie.
Ale jeżeli człowiek nie przykłada ręki do śmierci kogoś, to winy nie ma.

Rozumiesz?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2015r. 20:52  
Cytuj
CYTAT
@SzoPeN @rsta
CYTAT
To złe porównanie - porównujesz żyjącego człowieka z zapłodnioną komórką jajową.

CYTAT
Porównanie dobre (...)

CYTAT
to porównanie jest bardzo dobrze przedstawione przez Szopena

Naprawdę?
No to sobie weźcie zapłodnione jajo kurze i ugotujcie rosół. Smacznego.
Może po zjedzeniu takiego "rosołu" dotrze do was, że nie da się osiągnąć smaku rosołu zastępując kurczaka dawką ideologii.


To nie jest ideologia, tylko fakt naukowy.
Poczytaj sobie!

Dziwne porównanie człowieka z kurą, ale odpowiem Ci pytaniami.
Dlaczego nie wymagasz od niemowlaka chodzenia? Przecież jest człowiekiem, a człowiek chodzi!
Dlaczego nie wymagasz od niemowlaka mówienia? Przecież jest człowiekiem, a człowiek mówi!
Dlaczego nie wymagasz od niemowlaka prowadzenia samochodu? Przecież jest człowiekiem, a człowiek w większości prowadzi samochód!
Człowiek w różnych etapach swojego życia jest inny!
Rozumiesz?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2015r. 22:11  
Cytuj
Zaznaczam ze jest to moj ostatni post w tym temacie z 2 powodow.
Po 1 pisxe to albo jakis marny prowokator albo dziecko.
Po 2 znacxaco odbieglismy od tematu.

CYTAT
Chodzi o zło, czyli o winę człowieka, gdy podnosi ktoś rękę na życie.
Ale jeżeli człowiek nie przykłada ręki do śmierci kogoś, to winy nie ma.

Rozumiesz?


Jezeli nie znasz takiego pojecia jak "zaniedbanie" to o czym my dyskutujemy?

Z pozdrowieniami - dzien dziecka mamy za pol roku ale zycze za wczasu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2015r. 22:46  
Cytuj
Po 1 - ani jedno, ani drugie,
Po 2 - odbiegliśmy od tematu, bo musieliśmy wrócić do podstaw
Po 3 - czy przypadkiem nie zabrakło Ci argumentów na to co napisałem?

Nie wiem o co Ci chodzi z tym zaniedbaniem ..., no ale już się nie dowiem.

OK, to jest Twoja decyzja i szanuję ją.
Nie chcesz dyskutować, to nikt Cię przecież nie zmuszał do zabierania głosu.

Nie wiem czemu tak złośliwy jesteś z pozdrowieniami z okazji dnia dziecka, ale przyjmuję je. Przecież każdy jest dzieckiem Boga.
Dziękuję!
Przebaczam Ci Twoją złośliwość i życzę wiele radości i szczęścia, a przede wszystkim znalezienia i otworzenia się na Prawdę!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Gru 2015r. 09:34  
Cytuj
CYTAT
Przebaczam Ci Twoją złośliwość i życzę wiele radości i szczęścia, a przede wszystkim znalezienia i otworzenia się na Prawdę!

Bo przecież Prawda to są twoje poglądy i wierzenia, a odmienne od twoich poglądy to "przemysł nienawiści" i "kultura śmierci"?
Po to założyłeś ten temat prowokatorze aby szerzyć swoje wierzenia?
Bo przecież nie po to, aby się czegoś dowiedzieć, jak udawałeś na początku...chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »