NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Szlachetna paczka- opinie,
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2015r. 15:07  
Cytuj
Co myślicie o tej akcji?

Przeczytałam dziś kilka opisów i mi się niekiedy słabo zrobiło.
I taka paczka im wcale nie pomaga.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2015r. 15:07  
Cytuj

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Lis 2015r. 16:30  
Cytuj
Tym co ta paczka nie pomaga niech oddadzą komus innemu . Komus co doceni pomic innych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2015r. 13:24  
Cytuj
dewon chyba napisał to w tym sensie,że i tak im nie pomaga bo co zmieni w ich życiu paczka środków czystości czy jedzenia,które zaraz się skończy ,to niewiele zmienia,choć pomoże na chwilę.
Czy się mylę?

Uważam,że to dobry pomysł,warto pomagać innym,a czasem mając coś co nam już się nie przyda można bardzo komuś pomóc- np.zamiast wyrzucić używany ,rozkładany fotel przekazać go rodzinie,gdzie 7-letni chłopczyk śpi z mamą w jednym pokoju na rozwalonym ,starym łóżku...Nie raz widzę jakie ,,używane" meble tułają się po śmietnikach,a innym jeszcze by posłużyły,bo tacy ludzie przyjmą wszystko,czasem nie mając NIC...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2015r. 14:48  
Cytuj
CYTAT

Przeczytałam dziś kilka opisów i mi się niekiedy słabo zrobiło.
I taka paczka im wcale nie pomaga.



Ale jakich konretnie opisów? Możesz się podzielić?

Mela, co co Ci chodzi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2015r. 19:27  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Przeczytałam dziś kilka opisów i mi się niekiedy słabo zrobiło.
I taka paczka im wcale nie pomaga.



Ale jakich konretnie opisów? Możesz się podzielić?

Mela, co co Ci chodzi?



Paczka ma dać impuls do zmian i wyjścia z biedy. Ale często w teorii tylko.

Rodziny,w których sytuacja pogorszyła się po 1 lub 2 dziecku a później mimo braku pracy pojawia się kolejna 4 lub 5 dzieci.
I gdzie tu niezawiniona bieda?

Wiele rodzin w opisach nie ma na jedzenie i ubrania a dochód na jednego członka wynosi ok 400 zł (już po odjęciu rachunków i niektórych leków) to skrajna bieda?
Gdy niekiedy w prośbie o upominki są markowe perfumy, tablety,xboxy.



Szlachetna paczka powinna skupić się ma pomocy ludziom a nie tylko ofiarowaniu im prezentu na święta. I odhaczeniu kolejnego dobrego uczynku na liście.

Co w życiu takiej 22-latki z 4 dzieci ma zmienić trochę jedzenia i chemii? Co najwyżej stwierdzi, że jak ludzie raz dali to 2 raz też dadzą.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 16 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2015r. 20:26  
Cytuj
Ja robie szlachetną paczke od 5 lat niegdy bym nie napisała takiego komentarza jak niektórzy z was gdybyście chodź na chwile znaleźli się na miejscu tych ludzi którzy świadomi swojej bezradności w życiu.Kiszą się czasem w 8 osób w 2 pokojach i muszą codziennie dokonywać wyboru ,szampon czy chleb.Wychowują niepełnosprawne dzieci ,są samotni chorzy .Dziękuje że nie muszego tego doświadczać ale zahczyłam o taki stan i nikt mi nie powie że wyjść z takiego stanu ubostwa jest łatwa.Szlachetna paczka nie ma być pomocą stała jest prezentem na święta i daniem nadzieji na święta!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2015r. 21:56  
Cytuj
Kod rodziny: SLA-1387-504453
Pani Sabina (22 l.) samotnie wychowuje czwórkę dzieci: Wiktorię (4 l.) , Oliwię (3 l.) , Oskara (1 rok) , Darię (3 m-ce).
Rodzina radziła sobie samodzielnie, aż do momentu odejścia męża Pani Sabiny. Jego zarobki pozwalały zaspokoić wtedy wszystkie potrzeby włącznie z wynajmem mieszkania. Jednak dwa lata temu mąż Pani Sabiny zostawił ją i dzieci, odszedł do innej kobiety i pogrążył się w problemie alkoholowym. Pani Sabina ciężko to przeżyła, lecz pomimo bardzo trudnej sytuacji nie poddała się i postanowiła wziąć się w garść i przejść dzielnie najgorsze chwile. Z powodu braku środków na wynajem mieszkania kobieta przeprowadziła się z dziećmi do rodziców. Na chwilę obecną utrzymują się ze środków funduszu alimentacyjnego oraz zasiłków na dzieci z OPS. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, zostaje im 238 zł na osobę miesięcznie. Rodzina żyje w bardzo skromnych warunkach, mieszczą się w jednym pokoju.


A to czyja wina, że Pani gniecie się w 1 pokoju? I skąd kolejna 2 dzieci jak mąż odszedł a o innym partnerze ani słowa?

Szlachetna Paczka powinna pomagać mądrze. Wkońcu walczą z biedą. A walka z biedą nie ogranicza się do jednorazowej pomocy na święta.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 16 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2015r. 23:12  
Cytuj
Lepiej robić co kolwiek niż nic nie robić a komentować.Pozdrawiam i mam nadzieje że nie będziesz czekać na taką pomoc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2015r. 10:32  
Cytuj
Manki ja pomagam jak mogę oddając niepotrzebne rzeczy w dobrym stanie. A producentom rumianych buziek mogę co najwyżej dać paczkę prezerwatyw by dalej nie krzywdzili swoich dzieci i nie powiększali rodziny.

A ciekawostką jest, że jeżeli rodzina nie poprosi o używane rzeczy to powinny być one nowe.


I nie martw się. Nie stać mnie na dziecko to się nie rozmnażam.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 16 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2015r. 14:50  
Cytuj
To się mylisz mogą być rzeczy używane .Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 16 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2015r. 14:55  
Cytuj
Ale po co kometować to jak ludzie mogą i pomagaja,no po co, nie za twoje to kupują i daja .To po co to dogryzanie wylewanie żali i brak człowieczeństwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2015r. 15:23  
Cytuj
To nie dogryzanie, wylewanie żali i brak człowieczeństwa tylko dyskusja na forum. Devon:* nikomu nie zabrania udzielania pomocy, zwraca tylko uwagę na fakt, iż pomoc w takiej jednorazowej formie zwykle nie jest skuteczna bo ani nie pomaga wyjść z niedostatku, ani jakoś szczególnie nie zmienia sytuacji życiowej obdarowanych.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2015r. 15:52  
Cytuj
CYTAT
To nie dogryzanie, wylewanie żali i brak człowieczeństwa tylko dyskusja na forum. Devon:* nikomu nie zabrania udzielania pomocy, zwraca tylko uwagę na fakt, iż pomoc w takiej jednorazowej formie zwykle nie jest skuteczna bo ani nie pomaga wyjść z niedostatku, ani jakoś szczególnie nie zmienia sytuacji życiowej obdarowanych.


Ale to ma być po prostu prezent na święta, żeby w tym szczególnym czasie zrobić komuś, a tym bardziej tym potrzebującym, przyjemność, aby zapomnieli choć na chwilę o problemach. To nie ma być pomoc w wyjściu z biedy. Po prostu, promyk szczęścia, w tych pochmurnych i szarych dniach. Normalna osoba się cieszy z prezentów pod chonką, a co dopiero osoby, którym nie starcza nawet na podstawowe potrzeby. A to, że jakieś dziecko chciałoby xboxa, to dziwi was to? Normalne marzenie każdego dzieciaka, czy biedny czy bogaty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lis 2015r. 16:29  
Cytuj
CYTAT
To się mylisz mogą być rzeczy używane .Pozdrawiam


Szlachetna PACZKA
Szanowne Panie, Szlachetna Paczka to forma prezentu - impulsu do zmiany. To prawda, że w Paczce powinny znaleźć się przedmioty bardzo dobrej jakości, a najlepiej nowe. Pani Marto, w przeprowadzce zarówno jak i w skompletowaniu Paczki mogą pomóc znajomi i przyjaciele - to może być niesamowite doświadczenie to sprawdzone - polecamy !


To jest komentarz z FB na zapytanie pewnej pani, która chciała oddać trochę używanych rzeczy w bdb stanie min. ubrania, meble. Znalazła zainteresowaną osobę. A SzP nie chciała.


Mnie nie dziwią prośby dzieci o drogie zabawki pod warunkiem, że te dzieci nie mają 20 lat.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Lis 2015r. 06:05  
Cytuj
CYTAT
Ale po co kometować to jak ludzie mogą i pomagaja,no po co, nie za twoje to kupują i daja .To po co to dogryzanie wylewanie żali i brak człowieczeństwa.
z zazdrosco komentują ze ktos dostanie a on/ona nie.fzytajac opisy .wypowiedzi to ludzie zą bardzo zawistni wredni tylko ublizaja.a moze jak by dostali troszke zyczliwosci czyli szlachetną paczke to moze zastanowili by sie nad swoim zachowaniem na forum i zyciu realnym.szlachetna paczka daje duzo zyczliwosci.radosci bezinteresownie pomagają innym dzieci i mlodziez tez pomagają ☺i to jest piękne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lis 2015r. 06:08  
Cytuj
Mela taka jestes wygadana, lecz...
Gdzie sie podzialy u ciebie znaki interpunkcyjne (dla ulatwnienia strzalka . , ? !...) ??
Czy nie wiesz, ze po kropce trzeba dac spacje i zdanie zaczynamy DUZA litera ???

To co napisalas, jest nie czytelne. Wstyd... Wstyd... i jeszcze raz wstyd, zeby kogos upominac piszac tak niepoprawnie !

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Lis 2015r. 06:09  
Cytuj
CYTAT
To nie dogryzanie, wylewanie żali i brak człowieczeństwa tylko dyskusja na forum. Devon:* nikomu nie zabrania udzielania pomocy, zwraca tylko uwagę na fakt, iż pomoc w takiej jednorazowej formie zwykle nie jest skuteczna bo ani nie pomaga wyjść z niedostatku, ani jakoś szczególnie nie zmienia sytuacji życiowej obdarowanych.
a od kiedy prezenty mają pomagac wyjsc z niedostatku??? To jest paczka.a od wyjscia z biedy powinno byc panstwo....trzeba byc optymistą zeby sie cieszyc z szlachetnej paczki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Lis 2015r. 06:13  
Cytuj
Virus w moim komentarzu chodzilo mi o takich ludzi jak ty.post jest czytelny i zrozumiały.eelis tez napisala zdanie z małej litery...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lis 2015r. 07:28  
Cytuj
CYTAT

Co w życiu takiej 22-latki z 4 dzieci ma zmienić trochę jedzenia i chemii?

Tyle zmieni, że po 11 miesiącach jedzenia na kolację kanapek z pasztetową, będzie mogła wyprawić dzieciom uroczystą i rodzinną kolację wigilijną i postawić na stół wędlinę, kompot z suszu, barszcz z grzybami i 100% sok pomarańczowy z Hortexu. A pod choinką ku radości dzieciaków, ułożyć kilka drobnych prezentów, na które zwyczajnie nie byłoby jej stać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 683
Dołączył: 30 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lis 2015r. 07:35  
Cytuj
a toś dowalił z tym sokiem ,nie kupiłabym tego swiństwa dzieciom swoim ani anawet obcym, 100% czego przepraszam?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2015r. 11:08  
Cytuj
CYTAT
Virus w moim komentarzu chodzilo mi o takich ludzi jak ty.post jest czytelny i zrozumiały.eelis tez napisala zdanie z małej litery...


W którym miejscu?

Nie mam zamiaru pisać imienia tego Pani/Pana z dużej litery,bo po przeczytaniu opinii dewona mam do Niego taki stosunek jak On do tego projektu.i nie widzę w tym nic złego...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lis 2015r. 15:36  
Cytuj
Pytanie do rodziców i nie tylko:

Czy kupilibyście swojemu 11-letniemu dziecku grę GTA 4 lub GTA 5? (od 18 r.ż)

Wg SzP to dobry prezent dla dziecka jak rodzice pozwalają. sciana

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Lis 2015r. 18:36  
Cytuj
CYTAT
a toś dowalił z tym sokiem ,nie kupiłabym tego swiństwa dzieciom swoim ani anawet obcym, 100% czego przepraszam?

No widzisz, są dzieci, które nawet soku się nie napiją, a rodzice im jeszcze wciskają, że to jakieś świństwo, żeby im żal nie było umiech I nie przepraszaj, nie gniewam się. No chyba, że chcesz dopisać coś wartościowego do swej wypowiedzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 12 Lis 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Lis 2015r. 18:49  
Cytuj
devon:* GTA 4 bym nie kupił, to już zabytek, ale GTA 5 szczególnie w wersji z widokiem z pierwszej osoby wymiata smiech2. No ale dla 11-latka wolał bym jakąś dobra scigałke, np Project Cars, Gran Turismo itp. plus do tego kierownica logitech G27 lub G29.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »