NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 12 13 14 15 16 17 18 ... » »»
Vivo,
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 07:12  
Cytuj
Fakt jest taki, że jak na dworcu powstanie (zakładam, że jak już powiedzieli A to powiedzą B i coś tu powstanie) prawdziwa i duża galeria z parkingiem, to Vivo będzie mieć kłopoty duże, by utrzymać i klientów i sklepy. Jeśli jednak powstanie jakiś City park II albo coś w tym stylu, to nic się nie zmieni. Teraz pytanie, czy Państwa kołków stać na 50-100 mln EUR inwestycji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 07:12  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 15 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 12:18  
Cytuj
Nie tak dawno miałem przyjemność rozmawiać z Dariuszem Kółkiem i powiem szczerze że jeżeli zrealizuje swoją inwestycje to będziemy mieli w Stalowej Woli galerie z dobrymi markowymi sklepami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 12:22  
Cytuj
CYTAT
Nie tak dawno miałem przyjemność rozmawiać z Dariuszem Kółkiem i powiem szczerze że jeżeli zrealizuje swoją inwestycje to będziemy mieli w Stalowej Woli galerie z dobrymi markowymi sklepami.


Niestety, ale wielkość miasta blokuje wejście do miasta wielu marek, ale jak galeria będzie naprawdę dobra, to wejdzie tam pewnie jeszcze kilka marek, które się do vivo wejść nie zdecydowały. Tak jak kibicowałem Vivo, tak teraz będę kibicował tej nowej potencjalnej galerii - mam nadzieję, że będzie w stanie odmienić oblicze handlowego centrum STW, bo alktraz skutecznie go niszczy, a stary "pks" nie pomaga...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 12:30  
Cytuj
Trzymajmy kciuki, niech galeria powstanie, przynajmniej to polak a nie Szkop lub Austriak , przynajmniej płaci podatki w Polsce. A jak ta galeria powstanie to szans nie ma, a budynek zawsze można przerobić na dobrą oczyszczalnię ścieków.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 12:48  
Cytuj
A nie mogą zbudować tej galerii z innymi biznesmenami i zainteresowanymi podmiotami? Wtedy Vivo nie ma szans. Zbadałbym także zainteresowanie lokalami biurowymi. Aktualnie popyt będzie mały, ale może niedługo coś się zmieni. Szkoda stawiać kolejny Alcatraz lub City Park II. Rozbudowujmy nasze miasto wzwyż, nie wszerz. Co do parkingu - należy zbudować podziemny tak jak w każdym nowoczesnym centrum handlowym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2016r. 13:57  
Cytuj
CYTAT
A nie mogą zbudować tej galerii z innymi biznesmenami i zainteresowanymi podmiotami? Wtedy Vivo nie ma szans. Zbadałbym także zainteresowanie lokalami biurowymi. Aktualnie popyt będzie mały, ale może niedługo coś się zmieni. Szkoda stawiać kolejny Alcatraz lub City Park II. Rozbudowujmy nasze miasto wzwyż, nie wszerz. Co do parkingu - należy zbudować podziemny tak jak w każdym nowoczesnym centrum handlowym.


Nie wiem czy nasze biznesmeny lokalne są w stanie zebrać taką kasę, oby. Już też jakiś czas temu słyszałem, że myśleli nad innym formatem tej nowej galerii, w sensie na bardziej usługową niż handlową - cokolwiek to ma znaczyć.
A co do parkingu, to ma być podobno na dachu, i taki chyba byłby też lepszy, bo np. w Rze bywają problemy z wentylacją, jak jest za duży ruch na parkingu i zamykają go, bo za duże natężenie spalin! Także może dla bezpieczeństwa, taki parking na dachu byłby lepszy. Na dole zaś, pewnie jakoś będą musieli wkomponować dworzec PKS ze stanowiskami itp.
No ciekawi mnie baaaaardzo jak to będzie wyglądało i mam nadzieję, że naprawdę powstanie (wkrótce, nie za 10-15 lat).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2016r. 02:55  
Cytuj
W innych miastach/państwach to się udaje, tylko u nas polskie piekiełko - każdy chce sam, nie umie się dogadać, byle innym dokopać. Kilku biznesmenów łącznie z kupcami mogłoby wybudować naprawdę reprezentacyjny obiekt, który skosiłby VIVO. Póki co mamy jakieś Primy, Alcatraz, City Parki i inne klocki. Jeśli Galeria Dworzec ma być kolejnym 1 lub 2-piętrowym klockiem, to szkoda zachodu, bo interes szybko padnie. Lokale biurowe też są potrzebne. Mamy Metalowiec, Mostostal i chyba tyle. Firmy usługowe (np. z branży IT) być może chciałyby ulokować się u nas, ale gdzie? W postkomunistycznych pawilonach? Niestety Lucek nic pod tym kątem nie działa. Mamy uczelnie, niskie podatki, życie tutaj jest stosunkowo tanie, więc niewiele brakuje, aby stworzyć warunki np. dla firm z branży IT i powiązanych hi-tech.

PKS proponuję stworzyć na parterze, a nie w piwnicy lub na piętrze. Zyskają na tym pasażerowie, klienci sklepów, lokalni biznesmeni i właściciele galerii. Utrudnienie poruszania się po dworcu (ludzie często podróżują z ciężkimi bagażami i nie lubią wspinać się po schodach na autobus) spowoduje odpływ części klientów.

Co do parkingu - w MH jest podziemny, w GRZ na III piętrze, ale to musi być jedna z tych opcji. Proponuję podziemny. Akurat GRZ mogła sobie pozwolić na wjazd na piętro, ale tutaj za mało miejsca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Lut 2016r. 08:52  
Cytuj
Bylem wczoraj wieczorkiem i powiem ze jest frekwencyjna tragedia. Bylo kilka osob na krzyz, korytarze puste, sklepy puste. Wspolczuje najemcom i inwestorowi bo pewnie gdyby wiedZieli jak to bedzie wygladac to dalej rosly by tam sady. Zaciekawila mnie jedna rzecz- widzialem ze przy coffee barze- tym okraglym, na skrzyzowaniu alejek przy reserved bylo troche osob i serwowali drinki. Jezeli vivo zezwolilo na sprzedaz alkkoholu to mysle ze bedzie to ciekawa opcjaumiech Moze po kliku drinkach ludzie beda chetniej wydawac kase w sklepachumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2016r. 11:38  
Cytuj
CYTAT
Bylem wczoraj wieczorkiem i powiem ze jest frekwencyjna tragedia. Bylo kilka osob na krzyz, korytarze puste, sklepy puste. Wspolczuje najemcom i inwestorowi bo pewnie gdyby wiedZieli jak to bedzie wygladac to dalej rosly by tam sady. Zaciekawila mnie jedna rzecz- widzialem ze przy coffee barze- tym okraglym, na skrzyzowaniu alejek przy reserved bylo troche osob i serwowali drinki. Jezeli vivo zezwolilo na sprzedaz alkkoholu to mysle ze bedzie to ciekawa opcjaumiech Moze po kliku drinkach ludzie beda chetniej wydawac kase w sklepachumiech


No bo minęło już to "wow", ludzie z miasta to w sumie nie wielka część tego co ma tam jeździć - stąd pewnie sensowne ilości ludzi tylko na weekendzie (ja tak bywam raz na miesiąc tam i tylko na weekendzie, a wtedy ludzi tak w sam raz jezyk). Musi się galeria wysilić i jakoś ludzi ściągać - jakieś lodowisko będą robić itp. Taki to biznes.
Sklepów niestety za wiele nie ma, tereny nie są najbogatsze, więc ludzie kupują tu rzadziej niż w większych miastach, przykre ale prawdziwe.
Jedyna nadzieja dla nich to szybkie postawienie DIY i tego AgataMeble, oraz nowe sklepy/sieciówki.
Oby te "problemy" nie odstraszyły lokalnych biznesmenów od inwestycji na dworcu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 30 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2016r. 12:47  
Cytuj
przecież to miasto emerytów. Dla nich niema tam atrakcji stąd tez pustki. jak na zakupy to do większego miasta gdzie jest większy wybór!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 2 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2016r. 17:10  
Cytuj
moim zdaniem nie ma się co martwić, Państwo Kołkowie na 100% postawią nową Galerię - widziałem już kompletne plany. Fakt że jeszcze kilka rzeczy muszą uzgodnić i chwilkę to potrwa ale możecie być spokojni - lokalny przedsiębiorca da sobie radę - to mądry facet. Jak mi się uda zdobyć jakieś przecieki planów to podrzucę bo widziałem kolejne etapy - nie tylko to co jest ogólnodostępne. Uważam że Kołek tu wygra lokalizacją i mądrą komercjalizacją - to co zrobił inwestor w Vivo nie powinno mieć miejsca, inną sprawę jest co za bezmózgowia podpisywali takie umowy z VIVO ? Znam kolesia który podpisał pięcioletnią umowę za 35 EUR plus media .... czy Nasi "biznesmeni" nie potrafią liczyć - czy nie potrafią przewidywać ?
Miejsce na PKS'ie jest stokroć bardziej atrakcyjne.

Słyszeliście że oprócz PKS'u, Państwo Kołek chcą stworzyć również peron PKP z prawdziwego zdarzenia .. byłoby naprawdę zajefajnie !good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 31 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2016r. 12:24  
Cytuj
Czy w Vivo jest juz otwarty salon vision express?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2016r. 08:51  
Cytuj
Byłem z ciekawości parę dni temu , i powiem że frekwencja porażająca, może w weekendy jest lepiej, ale sądząc po ludziach na tygodniu to ten przybytek nie ma świetlanej przyszłości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Lut 2016r. 08:55  
Cytuj
Czyżby społeczeństwo mądrzało?

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2016r. 09:05  
Cytuj
CYTAT
Czyżby społeczeństwo mądrzało?


Na czym to zmądrzenie ma polegać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Lut 2016r. 09:09  
Cytuj
Na niełażeniu jak małpy w cyrku na wybiegu.Obraz nędzy i rozpaczy-spacer po galerii handlowej,bo przecież mało kto kupuje tam cokolwiek

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2016r. 09:20  
Cytuj
Co prawda nie jestem miłośnikiem gh, ale nie uważam, że spacerowanie po galerii to wyznacznik mądrości czy tez inteligencji.

CYTAT
przecież mało kto kupuje tam cokolwiek


skąd wiesz? sklepy podają Ci miesięczny obrót?

A odpowiadając na wcześniejsze pytanie to Vision Express nie został jeszcze otwarty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2016r. 09:50  
Cytuj
Jad u ludzi normalnie przeraża umiech Tylko u nas chyba galeria budzi tak skrajne uczucia, a przecież to jeden z wielu obiektów w mieście - nie pierwszy i mam nadzieję nie ostatni. Tak być musi, rozwój miasta musi postępować, mimo, że komuś się to może nie podobać (jego kierunek i rodzaj rozwoju).

Ludzi jest tylu ilu ma interes tam być, co kogo to obchodzi to nie wiem (chyba że tych co tam sprzedają).
Byłem wczoraj przejazdem po 13 (bo taki miałem interes i tyle) - ludzi ani mało ani dużo, ot zwykła liczba, ale myślałem że będzie mniej.
Jedzcie sobie do innych miast, tam w galeriach ludzi pełno i nikomu jakoś to nie przeszkadza - każdy łazi gdzie ma ochotę - jeden lubi park, inny lubi zakupy albo oglądanie witryn - JEGO SPRAWA!

Co do Vivo - otwarł się nowy punkt, ROMET z motorami i rowerami, zaskakujący dość umiech
Otwarli lodowisko syntetyczne - malutkie, raczej nie będzie konkurencją dla miejskiego, ale pomysł ok, dzieci pewnie skorzystają.

Tym co galeria przeszkadza, niech się przeprowadzą w Bieszczady może, jak im tak przeszkadza cywilizacja i rozrost miastaumiech

Strach pomyśleć co się będzie działo jak otworzą kolejną galerię, pewnie będziemy mieć protesty moherów z tego forum! jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Lut 2016r. 10:04  
Cytuj
vielitz widze ze na wieść o nowych markch w nowej galerii mało nie popuscisz z radosci.

I nie pisze sie otwarło na litosc ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Lut 2016r. 10:08  
Cytuj
CYTAT
Jad u ludzi normalnie przeraża umiech Tylko u nas chyba galeria budzi tak skrajne uczucia, a przecież to jeden z wielu obiektów w mieście - nie pierwszy i mam nadzieję nie ostatni. Tak być musi, rozwój miasta musi postępować, mimo, że komuś się to może nie podobać (jego kierunek i rodzaj rozwoju).

Ludzi jest tylu ilu ma interes tam być, co kogo to obchodzi to nie wiem (chyba że tych co tam sprzedają).
Byłem wczoraj przejazdem po 13 (bo taki miałem interes i tyle) - ludzi ani mało ani dużo, ot zwykła liczba, ale myślałem że będzie mniej.
Jedzcie sobie do innych miast, tam w galeriach ludzi pełno i nikomu jakoś to nie przeszkadza - każdy łazi gdzie ma ochotę - jeden lubi park, inny lubi zakupy albo oglądanie witryn - JEGO SPRAWA!

Co do Vivo - otwarł się nowy punkt, ROMET z motorami i rowerami, zaskakujący dość umiech
Otwarli lodowisko syntetyczne - malutkie, raczej nie będzie konkurencją dla miejskiego, ale pomysł ok, dzieci pewnie skorzystają.

Tym co galeria przeszkadza, niech się przeprowadzą w Bieszczady może, jak im tak przeszkadza cywilizacja i rozrost miastaumiech

Strach pomyśleć co się będzie działo jak otworzą kolejną galerię, pewnie będziemy mieć protesty moherów z tego forum! jezyk


Dla Ciebie rozwój to galeria handlowa?No to powodzenia

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2016r. 10:14  
Cytuj
Hmm, a gdzie jest to lodowisko? ByŁam akurat wczoraj, obeszlam całą galerię, choć w biegu i nie widziałam. Teraz coś mi się przypomina, że widziałam jakieś iglo itp. - to tam? Musi być mega małe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Liverpool
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Lut 2016r. 10:31  
Cytuj
mik8 umiech
Ja bylem .. tak to tam i szczerze ?
To z lodowiskiem nie ma zbytnio nic wspolnego, bo lodu tam nie ma zadnego. Miejsce do jazdy to kwadraty poukladane w duzy obszar wykonane sa z plastiku. Na lyzwach ciezko tam jezdzic. Mozna wchodzic w butach. Oczywiscie nie ma co narzekac bo i lyzwy i "lodowisko" bezplatne. Jest to jakies panelowy plastik czy cos... moze i jest to dobre, ale w takim stanie "wymeczonym" jak w vivo to nie jest zaciekawie. Sniezna kraina - kilka budowli plastikowych rowniez nadgryzionych zebem czasu i konsola z kinectem i tv.
Juz chyba lepiej rozerwac sie na mini golfie. Bylem pierwszy raz w tej galerii no i chyba ostatni. To tylko moja opinia...

Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2016r. 10:32  
Cytuj
CYTAT
Dla Ciebie rozwój to galeria handlowa?No to powodzenia


Jest jednym z symptomów rozwoju. Które miasto jest bardziej rozwinięte:
- to z porośniętymi krzakami, z których nie ma żadnych korzyści
- czy to z galerią na miejscu tych krzaków, dzięki, której miasto dostaje bańkę do budżetu rocznie, a ludzie prace.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Lut 2016r. 11:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dla Ciebie rozwój to galeria handlowa?No to powodzenia


Jest jednym z symptomów rozwoju. Które miasto jest bardziej rozwinięte:
- to z porośniętymi krzakami, z których nie ma żadnych korzyści
- czy to z galerią na miejscu tych krzaków, dzięki, której miasto dostaje bańkę do budżetu rocznie, a ludzie prace.

P
To zapytaj tych ludzi jakie straszne kokosy tam zarabiają.Które miasto jest
bardziej rozwinięte?
-to w którym ludzie spacerują po galerii
-czy to w którym idą do muzeum,kina,filharmonii

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2016r. 11:38  
Cytuj
postaw filcharmonie albo kino i zadbaj o prawidłowy rozwój.
Stawia się to co ma prawo bytu. Widze, że tesknisz za komuną kiedy inwestycja nie musiała być uzasadniona korzyściami finansowymi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 12 13 14 15 16 17 18 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »