NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Prawie nowa skrzynia biegów gdzie sprzedać?,
Posty: 4
Dołączył: 1 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 12:27  
Cytuj
Witajcie!
Mam dość nietypowe pytanie. Kilka miesięcy temu kupiłam używane Clio III. Przy zakupie otrzymałam gwarancję m.in. na skrzynię biegów. Tak się pechowo złożyło, że po dwóch miesiącach nie chciała wrzucać się dwójka. Z racji wykupionej gwarancji oddałam auto od razu do ASO. Serwis Renault wyczuwając kilka tysięcy do skrojenia oczywiście uznał, że skrzynia nie nadaje się do niczego i za wszelką cenę chcieli wcisnąć regenerowaną z Francji. Ubezpieczyciel się na to zgodził i pokrył koszty nowej skrzyni biegów.
W związku z tym starą skrzynię biegów, która wymontowali mam w piwnicy. Wszystkie elementy wyglądają jakby była nówką sztuką, nieśmiganą. Stąd moje pytanie, czy w okolicy jest ktoś kto skupuje takie rzeczy np. do regeneracji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 12:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 12:44  
Cytuj
Przekaże temat koledze z zamościa robi skrzynie do renault obada temat aczkolwiek cudów finansowych nie oczekuj bo renault ma kiepskie skrzynie ale tanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 1 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 12:50  
Cytuj
Nie oczekuję cudów, liczę jednak na ciut więcej niż na złomie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 13:04  
Cytuj
Daj znać jakie skrzynia ma oznaczenie jb1 lub jb 3 lub jc5 i co dalej 3 lub 5 cyferek a ci powiem co to warte

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 1 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 14:43  
Cytuj
Nie potrzebuję wujka dobrej rady, abyś oceniał "co to warte..." bo dobrze wiem co to warte, ale zupełnie nieprzydatne. Renault wymieniło mi skrzynię, której wymieniać nie trzeba było. Na razie leży pudło w piwnicy, które mi zalega dlatego szukam kogoś kto może kupiłby to za drożej niż na złomie i zarobiłby jeszcze na tym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 15:28  
Cytuj
Chciałem ci pomóc ale nie to nie. Sam mam zapas skrzyń do renault na części i chciałem odkupić ale nie to nie. Pytałem tylko o typoszereg bo w renault montowali więvcej skrzyń niż silników

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 16:16  
Cytuj
OLX,Allegro itp. Zrób zdjęcia,spisz oznaczenia i wystawiaj.
W Suchedniowie były/są zakłady które specjalizują się w regeneracji skrzyń biegów,może ktoś odkupi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 16:46  
Cytuj
Żenujące zachowanie autora wątku. Pojawił się gość co chciał pomóc, a tu zamiast dzięki to cmoknij mnie w rzopu. Jak widać nie warto pomagać...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 20:06  
Cytuj
Myśle że autorka nie ma pojecia o oznaczeniu skrzyni i troche ją poniosło.Poprostu źle odebrała stwierdzenie "co to warte", ale to tylko moje zdanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 1 Sie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 21:42  
Cytuj
Jacky- dokładnie nie mam pojęcia o oznaczeniu skrzyni, totalnie nie ogarniam tych cyferekcool girl Jeśli chodzi o Rallego to jego posty są po prostu ironiczne, najpierw pisze o jakimś koledze, a potem robi z siebie eksperta dot. skrzyni biegów. Ja założyłam wątek po to, aby dowiedzieć się czy są jakieś firmy, które coś takiego skupują drożej niż dostałabym na złomiecool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 22:32  
Cytuj
W okolicy najblizej skrzynie na czesci skupują za rzeszowem naprzeciwko Auchan. Jednakże bez typoszeregu nikt ci nie powie co ta skrzynia warta. Jak jb1 to wywalaj na złom no to nic nie warte. Jb3 lub jc5 może być coś warta. Nie podałaś rocznika clio i pojemnosci silnika plus mocy więc wróżenie z fusów. Zadzwoniłem do kolegi i poprosił o typoszereg a jak będzie to jc5 to sam z chęcią przygarne a skrzynia ma nabote zawsze numery, plus tabliczka znamionowa i naklejka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2015r. 23:11  
Cytuj
Jakbyś czytała ze zrozumieniem to byś bez problemu złapała, że ten gość jakieś pojęcie ma. Gdzieś Ty się tam ironii u niego doszukała? :szok:
Zresztą co mnie to obchodzi. Wg mnie nie warto Ci pomagać z takim podejściem ale widzę, że gość jest cierpliwy...


CYTAT
Jacky- dokładnie nie mam pojęcia o oznaczeniu skrzyni, totalnie nie ogarniam tych cyferekcool girl Jeśli chodzi o Rallego to jego posty są po prostu ironiczne, najpierw pisze o jakimś koledze, a potem robi z siebie eksperta dot. skrzyni biegów. Ja założyłam wątek po to, aby dowiedzieć się czy są jakieś firmy, które coś takiego skupują drożej niż dostałabym na złomiecool girl


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »