NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Montaż instalacji LPG , kogo polecacie?
Posty: 19
Dołączył: 21 Wrz 2015r.
Skąd: się biorą dzieci?
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2015r. 22:34  
Cytuj
Sterownik LPG jest skorelowany ze sterownikiem benzynowym, w związku z tym, "ustawiacz" ma bardzo duże pole do popisu... Może nawet "rozjechać" mapę wtrysku w ECU benzynowym.

Eh... Że każdy gamoń może bezkarnie głupoty w "internety" wpisywać...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2015r. 22:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1456
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2015r. 22:45  
Cytuj
Dobrze Cześki, wy wiecie swoje a ja wiem swoje. Zadowoleni?

PS. Auto na benzynie też pracuje prawidłowo. Po wymianie części na nowe nadal LPG daje więcej mocy. Części zostały wymienione nie z powodu awarii a zużycia, starości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2015r. 07:00  
Cytuj
Napisałem ci ,że w pięciu róznych samochodach do dzisiaj.Czytaj ze zrozumieniem a instalacje regulowaną śrubokrętem to pewnie ten"fachowiec certyfikowany z renomowanego zakładu"założył do twojego auta i wcisną Ci,że to najnowszy typ sekwencji.smiech2 Ja trzy z pięciu instalacji zakładałem w Nisku na ulicy Legutki i jakoś mogę to publicznie powiedzieć a ty o tym"renomowanym"zakładzie nie.
CYTAT
Auto na benzynie też pracuje prawidłowo.

A niby dlaczego miałoby pracować nieprawidłowo?
CYTAT
Po wymianie części na nowe nadal LPG daje więcej mocy.

To tylko w twoim samochodzie bo każdy bez wyjątku silnik benzynowy bez względu na rodzaj instalacji LPG traci na mocy.
CYTAT

Eh... Że każdy gamoń może bezkarnie głupoty w "internety" wpisywać...

No niestety dobrze to ująłeś a HIV jest tego najlepszym przykładem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2015r. 07:51  
Cytuj
A kto poleci w takim razie jakiś serwis LPG, aby zrobić przegląd/poprawę/ustawienie juz istniejącej instalacji.
Mam u siebie, robiona była przez poprzedniego włąściciela gdzieś koło kraka, ale do dupy jest, że tak powiem.
Ostatnio jadąc na gazie słychać dziwny dzwięk (po przestawieniu na benzyne mija po paru minutach), zaś jak przejadę jakiś kawałek na gazie i auto wyłączę, to nad ranem już ciężko odpalić. Byłem na przeglądzie w Agatówce, koleś wymienił filtry i pobawił się chwilę mapami, ale nic to nie dało. Powiedział też, że pewnie mi w kolektorze gaz zostaje i paliwo się miesza i przez to nie startuje (co dziwne, jak było "ciepło" na zewnątrz to startował, jak było "zimno" to już były problemy i trzeba było piłować). Nie miał pojęcia jak temu zaradzić.
Auto dość nowe, instalacja STAG, przejechane ma z 15-20 tyś - ktoś coś poleci?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2015r. 08:27  
Cytuj
CYTAT

To tylko w twoim samochodzie bo każdy bez wyjątku silnik benzynowy bez względu na rodzaj instalacji LPG traci na mocy.



oj i tu sie nie zgodze, miałem kiedyś samochód z instalacja Vialle 5 generacji i powiem szczeze ze spadku mocy nie bylo a nawet w pewnych zakresach obrotów silnik był ciut mocniejszy. Instalacja b.dobra ,serwis co 60 lub 80 tys juz dokladnie nie pamietam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2015r. 09:07  
Cytuj
vgbvgb ja zaczynałem od drugiej generacji a obecnie mam czwartą i tylko o tych mogę coś powiedzieć.Na temat piątej tylko czytałem i wiem,że ma spore możliwości co przekłada się na cenę i dlatego nie mam powodu ci nie wierzyć co nie znaczy,że HIV ma taką i pisze głupoty o "mocy“ swojego auta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 4 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2015r. 09:49  
Cytuj
CYTAT
A kto poleci w takim razie jakiś serwis LPG, aby zrobić przegląd/poprawę/ustawienie juz istniejącej instalacji.
Mam u siebie, robiona była przez poprzedniego włąściciela gdzieś koło kraka, ale do dupy jest, że tak powiem.
Ostatnio jadąc na gazie słychać dziwny dzwięk (po przestawieniu na benzyne mija po paru minutach), zaś jak przejadę jakiś kawałek na gazie i auto wyłączę, to nad ranem już ciężko odpalić. Byłem na przeglądzie w Agatówce, koleś wymienił filtry i pobawił się chwilę mapami, ale nic to nie dało. Powiedział też, że pewnie mi w kolektorze gaz zostaje i paliwo się miesza i przez to nie startuje (co dziwne, jak było "ciepło" na zewnątrz to startował, jak było "zimno" to już były problemy i trzeba było piłować). Nie miał pojęcia jak temu zaradzić.
Auto dość nowe, instalacja STAG, przejechane ma z 15-20 tyś - ktoś coś poleci?


Dołączam się do pytania - gdzie serwisować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1456
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2015r. 12:13  
Cytuj
Mówiłem już Cześki, że nie musicie wierzyć a ja nie muszę przekonywać. W moim aucie na LPG silnik jest mocniejszy niż na benzynie. Dotarło? Może chcielibyście się przejechać i na własne niewierne oczy zobaczyć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2015r. 08:12  
Cytuj
CYTAT
Dotarło? Może chcielibyście się przejechać i na własne niewierne oczy zobaczyć?

Nie dotarło i dlatego chciałbym się przejechać z podpiętym komputerem o ile twój samochód ma taką możliwość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2015r. 08:26  
Cytuj
Panowie, nie kłóćcie się, są ważniejsze tematy - czyli moje pytanie, gdzie serwisować ;)umiech
Albo może ktoś ma pomysł jak rozwiązać mój problem. A na kłótnie to szkoda zaśmiecać forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 21 Wrz 2015r.
Skąd: się biorą dzieci?
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2015r. 22:27  
Cytuj
Kupiłem auto z zainstalowaną już instalacją STAG, po gwarancji, dla rodziców. Dziwnie wtryski klekotały więc byłem z nim przed weekendem właśnie u Pana Szewca. Najpierw "obadał" instalacje, co i jak. Później wymienił filtry i coś sprawdził/zmienił na komputerze. Okazało się, że poprzedniemu właścicielowi włożono zły filtr, brat Pana Łukasza mi wszystko wytłumaczył i włożył odpowiedni filtr. Sprawdził parametry pracy i powiedział, że jest dobrze i można dalej jeździć. Na weekendzie autko zrobiło 700km, na razie wtryski elegancko cykają. Więc polecam także serwis .
W niedługim czasie pojadę jeszcze do GAZ-BUTu w nisku z innym autem i instalacją BRC. Też po gwarancji.
Wtedy, jak ktoś będzie zainteresowany, to też będę się mógł podzielić moją opinią.

PS Wcześniej auto rodziców obejrzał Pan Słowik i chciał "na dzień dobry" świece wymieniać, jak powiedziałem, że są nowe, to nic nie sprawdzając stwierdził, że wtryski do wymiany za 280zł z usługą... Zrezygnowałem. Kiedyś korzystałem z jego usług, ale teraz nie wiem co się dzieje. Poczekałem dwa dni na wizytę w Jamnicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2015r. 07:58  
Cytuj
PePusiek - piszesz o Moto-Gaz Szewc Łukasz? Masz jakiś namiar? Ma on jakąś stronkę czy coś? bo ja muszę zdecydowanie do kogoś zajechać z tą moją instalacją...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 21 Wrz 2015r.
Skąd: się biorą dzieci?
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2015r. 23:35  
Cytuj
Mam tylko numer telefonu 507 391 206, z resztą dostępny na pierwszej stronie po wpisaniu w Google. W panoramie firm.
Strony nie znalazłem, ale z polecenia ma tyle ludzi, że na montaż czekałem miesiąc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2018r. 19:51  
Cytuj
Czy ktoś ma/miał instalację Vialle 5? Gdzie ją można serwisować? Miałam jedno auto z tą instalacją i nic się nie działo, teraz mam inne i coś szwankuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 27 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2018r. 22:48  
Cytuj
ja tez mam stag4 po nocy krecilem i ciezko palil kazdy w okolicy twierdzil ze gaz zostaje w kolektorze gowno prawda wymienilem reduktor na nowy i problem ustal po prostu nie trzymal zawor

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 17:12  
Cytuj
Tak na marginesie zapytam co sądzicie o instalacjach elpigaz ? Dobre są ?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 10 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2018r. 17:50  
Cytuj
Żadna instalacja gazowa nie jest dobra dla samochodu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 21 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2018r. 07:51  
Cytuj
Posiadam instalacje elpigaz. Skoda octavia 1.6 mpi. Pracuje bez zarzutu. Czysta oszczednosc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 5 Lip 2013r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Kwie 2018r. 21:41  
Cytuj
Polecam instalację BRC

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Motoryzacja »