NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Jaki francuski van jest najlepszy?, opinie o aucie
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 09:25  
Cytuj
Witam!pytanie swe kieruje glownie do bylych lub obecnych uzytkownikow francuskich van PEUGOT 807,CITROEN C8 w gre wchodzi jeszcze FIAT ULYSSE...wszystkie po 2002r.Ktore z tych aut jest warte uwagi?czy warto sie bac francuskiego auta?na rynku uzywanych jest ich znikoma ilosc a sharanow,galaxy ,espace i innych setki...fordy i mazdy gnijaca blacharkapotluczony,w espace glupieje elektryka w wv placi sie za znaczek na masce do koreanczykow z tamtych lat drogie czesci....japonce ceny z kosmosu:szok:....Co wiec warto?auto ma miec 7 miejsc i przesuwne boczne drzwi wiec wyboru za wiele poza francuzami niema....obeznanych w temacie prosze o rade!

dziekuje i pozdrawiamuśmiech

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 09:25  
Cytuj

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 10:17  
Cytuj
Bać się nie masz co. Niemiecka konkurencja tyle, że jest droższa, a wcale nie góruje specjalnie niższą awaryjność, a cenowo na pewno drożej.
Z tych trzech co podałeś to jeden pies, bo to te same auta. Więcej tam Francji niż Włoch, silniki w Ulysse mimo, że z oznaczeniem JTD to z tego co kojarzę jest to HDI z PSA.

Ogólnie za tą cene co to teraz kosztuje to warto wziąć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 10:56  
Cytuj
hmm...ja myslalem nad benzynka 2.o 16v i zagazowac,ale niewiem czy do dosyc ciezkiego w sumie auta to wystarczy.A ze jtd maja dobra opinie wiem tylko ciezko znalezc byloby takiego nie zajechanego juzpotluczony

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 11:39  
Cytuj
Zagasowana benzyna dobrą instalacją nie będzie jakoś specjalnie odstawać osiągami, tym się nie musisz martwić.
JTD jest bardzo dobrym silnikiem, ale to JTD konstrukcji fiatowskiej czyli 1.9JTD, 2.0MJTD, 2.4JTD.

To JTD z Ulyssesa to chyba z tego co kojarzę francuskie HDI, nie są złe silniki też.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 11:56  
Cytuj
no i co najwazniejsze....niewiesz czy blachy sa na ocynku?z tego co wiem 807 na 100procent ma

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 6 Kwie 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 12:00  
Cytuj
A nie bierzesz pod uwage Renault Espace/Grand Espace w benzynie? Jest w ocynku i silniki benzynowe dobrze znoszą LPG.

Bo jak nie Ja to kto?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 12:49  
Cytuj
polecam picasso,jak do vana to brał bym tylko diesle hdi albo jtd woły robocze mało awaryjneok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 12:54  
Cytuj
z tego co wiem espace korozja nie grozi bo prawie caly jest z laminatow a maska i blotniki stalowe tylko plus ocynk...gadalem z paroma osobami co mialy espacy i najbardziej chwala te starsze roczniki..w tych nowych elektronika potrafi zyc wlasnym zyciem,wysiadaja wyswietlacze itp..placze.mysle ze dlatego ceny tych nowszych tak nagle polecialy na lebneutralny

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 12:58  
Cytuj
CYTAT
polecam picasso,jak do vana to brał bym tylko diesle hdi albo jtd woły robocze mało awaryjneok


masz chyba na mysli c4 picasso bo tylko one maja7 miejsc?tylko to auto nie jest pelnowymiarowym vanem....cos w stylu zafiry raczej,dzieci tam sie wcisna ale i to nie na dluzsza mete niestety....

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 13:35  
Cytuj
CYTAT
no i co najwazniejsze....niewiesz czy blachy sa na ocynku?z tego co wiem 807 na 100procent ma


Który, fiat?
One wszystkie były w tej samej fabryce składane, we Francji, nie ma opcji, żeby jeden był "w ocynku", a drugi nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 14:09  
Cytuj
Również mogę polecić Hdi 1,6 bardzo oszczędny, 2,0 mniej awaryjny. Jeśli chodzi o renault to wszystkie od 2001 maiły nie zliczone problemy z elektroniką. Począwszy od Laguny, przez Scenika i do Espasa. Do wszystkich były wkładane te same elementy. Problemy karty, klimatronika, podnoszenia szyb, podświetlenia itd, itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 16:21  
Cytuj
CYTAT
Również mogę polecić Hdi 1,6 bardzo oszczędny, 2,0 mniej awaryjny. Jeśli chodzi o renault to wszystkie od 2001 maiły nie zliczone problemy z elektroniką. Począwszy od Laguny, przez Scenika i do Espasa. Do wszystkich były wkładane te same elementy. Problemy karty, klimatronika, podnoszenia szyb, podświetlenia itd, itp.


wiem ze ten 1.6 hdi malutko pali,tn silnik jest np w fordzie c-max.Ale niestety niema go we francuskich "trojaczkach"tzn-ulysse,807 i c8

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 5 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 20:48  
Cytuj
Wszystko sprowadza się do tego jaki masz budżet. Ze swojej strony mogę polecić Ci Fiata Scudo (produkowanego od 2006r) posiadam takiego z silnikiem 2.0 multijet 120PS (są jeszcze wersje 136PS i bodajże 160Ps)i jest to naprawdę przyjemny i pakowny samochód. Auto ma ponad 140 tys. przebiegu ale nie miałem z nim większych problemów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 22:26  
Cytuj
Te multijety ze scudo to też tak naprawdę HDI od PSA bo tak jak z tymi większymi autami, tak i te to rodzinka z Francji: Scudo, Jumpy, Expert umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2015r. 16:00  
Cytuj
tylko jak przyjdzie potem robic dwumas,wtryski itd to zaczyna sie...no i ten nieszczesny FAP....

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2015r. 16:54  
Cytuj
a znajdz teraz diesla bez FAP-u, z niezawodnymi wtryskami i niezniszczalnym dwumasem. Choćby najlepsze bmw mercedes i sławetne audi. Poczekaj.. i porównaj ceny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 5 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2015r. 19:13  
Cytuj
CYTAT
a znajdz teraz diesla bez FAP-u, z niezawodnymi wtryskami i niezniszczalnym dwumasem. Choćby najlepsze bmw mercedes i sławetne audi. Poczekaj.. i porównaj ceny.

Dokładnie tak a po drugie nie ma auta którego nie trzeba serwisowac. Nawet 2.0 w benzynie (wymienione wyzej) czasem "pociągnie po kieszeni" .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 22 Sty 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Maja 2015r. 02:49  
Cytuj
CYTAT
a znajdz teraz diesla bez FAP-u, z niezawodnymi wtryskami i niezniszczalnym dwumasem. Choćby najlepsze bmw mercedes i sławetne audi. Poczekaj.. i porównaj ceny.


fakt,niema juz takichnie wiemale z usmiechem przypominam sobie stare czasy jak sasiad mial golfa2 ropniaka,lal do tego wszystko co tluste bylo i tlukl sie tym lata:szok:

Człowiek mądrzeje z wiekiem, najczęściej jest to wieko od trumny...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »