NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
Wędlina i mięso dla małych dzieci,
Posty: 17
Dołączył: 8 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2015r. 17:44  
Cytuj
Gdzie kupujecie wędliny i mięso dla Waszych małych pociech? Chodzi mi o takie wędliny i mięso, które nie są nafaszerowane chemią i innymi konserwantami. Jakiego rodzaju szynki dajecie im na kanapeczki?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2015r. 17:44  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Maja 2015r. 18:03  
Cytuj
Kupujemy markowe mięso, robimy sami... Niestety kłopotliwe ale wiesz co jesz. Plus taki że na dobrym mięsie wychodzi jak e sklepu tyle że w lodswce może wędlina stać i nic się nie dzieje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 09:00  
Cytuj
rally dokładnie,robię tak samo w sklepach nie ma szans żeby kupić coś dobrego dla dziecigood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 09:10  
Cytuj
CYTAT
Kupujemy markowe mięso, robimy sami... Niestety kłopotliwe ale wiesz co jesz.


Kiedyś rozmawiałem z człowiekiem,który hoduje świniaki na sprzedaż.Pasza jest podstawowym składnikiem ich diedy,dla siebie miał oddzielne hodowane,na naturalnym pożywieniu. Nie każdy wie co je.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 308
Dołączył: 22 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 11:52  
Cytuj
Dlatego najlepiej kupować u znajomego, który się na tym zna , ewentualnie jak nie hoduje sam to może kogoś polecić

Garbus nie gubi oleju, tylko znaczy swój teren!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 12:53  
Cytuj
CYTAT
Dlatego najlepiej kupować u znajomego, który się na tym zna(...)


Rolnik, to nie mechanik, że każdy ma znajomego potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 13:04  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Kupujemy markowe mięso, robimy sami... Niestety kłopotliwe ale wiesz co jesz.


Kiedyś rozmawiałem z człowiekiem,który hoduje świniaki na sprzedaż.Pasza jest podstawowym składnikiem ich diedy,dla siebie miał oddzielne hodowane,na naturalnym pożywieniu. Nie każdy wie co je.


Ja znam rolnika, który ma 30 krów, ale dwie chowa i żywi oddzielnie, mleko masło i serek tylko od nich rodzinka spożywa.

Smutne ale niestety prawdziwe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Maja 2015r. 13:19  
Cytuj
A z mathiasu to normalnie świnki co wieczór kołysankę słuchają i żywią je tylko kawiorem. wolę sam obrobić mięso i wiem co zjadam i wiem że nie dodali chemii w procesie produkcji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 9 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 08:11  
Cytuj
Mam goscia co robi dobre wedliny na zamowienie.Przywozi do stalowej gosc jest ze wsi z tego co wiem ma bardzoduzo klijentow. Sprzedaje takze swiniaki. Ja od niego kupuje wedline juz 6 lat i jestem zadowolony. Jak cos to moge wyslac nr. na priv.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Maja 2015r. 11:45  
Cytuj
To ja poproszę info. Dzięki i pozdrawiam! umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2015r. 19:21  
Cytuj
problem branży mięsnej dziś to uprzemysłowiona produkcja wędlin oraz chów tucznika gdzie liczy sie wydajność i wynik finansowy
oczywiście wszystkie procesy odbywają sie pod nadzorem inspekcji weterynaryjnej. Na ile można sobie pozwolić używając chemii określa Parlament Europejski w wydawanych rozporządzeniach a nasze inspekcje sprawdzają czy nikt nie jest zbyt zachłanny i nie stosuje "większej wydajności"
prawo określa ile można nastrzyknąć surową łopatkę czy schab (aby zwiększyć masę i przydatność) jak też jakich dodatków można dodać aby zwiększyć wydajność wędlin
wiadomo najtańsza łopatka wieprzowa w cenie poniżej 10zł jest nastrzyknięta a im tańsza tym więcej ma nastrzyku natomiast najtansza kiełbasa produkowana jest na najwyższej wydajności

polecam sklep wiejskie jadlo na poniatowskiego koło poczty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 14 Lis 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2015r. 22:00  
Cytuj
Ja kupuje wędline na hali od Pana co stoi w sobotę przy tej knajpie koło jubilera, gość robi sam i na bank nic nie dodaje, można by spekulować nad mięsem i jego pochodzeniem ale przynajmniej przy produkcji nic nie jest dodawane

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2015r. 06:21  
Cytuj
Osobiście odradzam jakie kolwiek wędliny z ,,Mathias,,
Jak dla mnie jeden syf !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2015r. 07:25  
Cytuj
Co niektórym od tej zdrowej żywności mózgi się pokurczyły. Dzieci nie umierają od sklepowych wędlin ani nie świecą w nocy. Patrzcie na ceny i skład wędlin. Nie liczcie na to, że szynka za 15zł będzie zjadliwa. Dobra wędlina zawsze będzie mieć 3 z przodu w cenie. Nie zepsują się Wam kabanosy, swojska, boczek czg dobre salami. Natomiast jak kupicie jakieś gowno drobiowe w plasterkach dla juniorów to się potem nie dziwcie, że śliskie i wali po nocy w lodówce.

Nie dajcie się zwariować bo co niektórym ostro w dekiel wali.
Napiszę tylko tyle - swego czasu żółwie kumpla zdechły po ekologicznej sałacie potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2015r. 11:38  
Cytuj
Irkuck, racja. Niektóre produkty są ekologiczne tylko z nazwy. Jest wielu sprzedwców co niby swoje , niepryskane sprzedają, a tak naprawdę zaopatrują się na giełdzie. Lub ich pole uprawne położone jest przy bardzo ruchliwej drodze. Ot i takie to zdrowe. Co do warzyw i owoców warto popytać, bo na wsiach jest wiele osób, które uprawiają warzywa na drobny handel, ale raczej nie ogłaszają się, ani nie spotkamy ich na rynku.
Co do wędlin- sama mam małe dziecko i przekonałam się, że te wszystkie szyneczki, paróweczki i inne, przeznaczone tylko dla dzieci, są takie tylko z nazwy. Wystarczy popatrzeć na skład. Osobiście kupuję szynkę i wędlinę w małym sklepiku, gdzie wiem, że nie leży za długo i zawsze mogę poprosić o opakowanie i nikt mi nie robi problemów, ani nie patrzy jak na kosmitkę. I dobra szynka musi też kosztować. Polecam kupić też mięso, odpowiednio zamarynować i upiec, np. w rękawie. Robię tak ze schabem i szynką. Piersi z kurczaka obsamżone na patelni i dalej duszone w piekarniku też nadają się na kanapki. Na spód piekarnika stawiam naczynie z wodą i mięso nie jest suche. Trochę pracy i zachodu, ale warto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »