NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Radiowozem po chodniku.Donos obywatelski.,
Posty: 32
Dołączył: 10 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 15:49  
Cytuj
Zaobserwowałem dziś ciekawą sytuację.
Dokładnie o pierwszej w nocy przechodząc koło Kebaba na ,,RONDZIE,, na Alejach Jana Pawła II od strony ulicy Poniatowskiego nadjechał radiowóz.Bez sygnalizacji świetlnej ani dźwiękowej.Zatrzymał się koło budynku ,,Pierogarni,, po czym wjechał pod krawężnik, na chodnik pomiędzy budynkiem a płotem dawnego przedszkola i tym chodnikiem pojechał prędkością patrolową przez osiedle.Niestety nie wziąłem telefonu by uwiecznić to zdarzenie.Sytuacja była identyczna jak w materiale pokazywanym ostatnio w telewizji gdzie też Panowie policjanci urządzili sobie rajd po schodach na deptaku.

W związku z tym nasuwają się pytania: czy radiowóz jako pojazd nie używający sygnalizacji jest w tym przypadku pojazdem uprzywilejowanym, który może łamać przepisy i jeździć po chodniku?
Czy może funkcjonariuszom w pojeździe należy się pospolity mandat za to wykroczenie? Kierującemu za jazdę a towarzyszowi za brak reakcji na łamanie prawa.Czy po takich ewolucjach policja sprawdza ewentualne powstałe uszkodzenia krawężników ,płyt chodnikowych ,kostki brukowej po której jeżdżą ponad dwutonowym pojazdem i w jaka jest procedura naprawy uszkodzeń?
Czy przypadkiem nie jest tak że Ci którzy czują się ponad prawem i polują teraz na nas by pochwalić się ile to uda im się zabrać uprawnień w myśl nowych przepisów, sami nie mają w głębokim poważaniu obowiązujących zasad ruchu drogowego?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 15:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 16:10  
Cytuj
w tym miejcu to normalka, duzo razy widzialem jak tamtedy jada nawet w bialy dzien , lapia chlopakow osiedlowcow za picie piwka i siedzenie na laweczkach , kiedys jeszcze nie tak calkiem dawno , bo jakies 15 lat temu nikomu to nie przeszkadzalo teraz w tym zniewolonym kraju niczego nie wolno na legalu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 10 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 16:32  
Cytuj
Interesujące.Czyli jeżdżą tamtędy regularnie.Wbrew przepisom i zdrowemu rozsądkowi, chodnikiem graniczącym bezpośrednio z placem zabaw, w dzień, gdzie pod koła w każdej chwili może wybiec małe dziecko?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 16:47  
Cytuj
Akurat mieszkam w tej okolicy.Słusznie że jeżdżą, niedawno od drugiej strony od parkingu powstał nawet specjalny podjazd dla pojazdu uprzywilejowanego. Nie jestem żadnym starym romolem jak zaraz ktoś mi zarzuci ale mam małe dzieci. Nie mam nic przeciwko jak chłopaki spokojnie sobie siedzą i piwko piją.Problem jest jak siedzi zwykle bydło co pół nocy drze ryja tłucze butelki i syf zostawia jak na wysypisku. Po takich to powinni wjeżdżać i lać pałą i zimną wodą. Dobrze że kilka lat do tylu zlikwidowali wszystkie ławki dookoła placu.Nie ma na czym siedzieć to i ciszej się zrobiło.Choć wczesną wiosną po zmroku przyszła jakąś osiedlowe ekipa i przeniosła (wykopała ławkę z placu zabaw i wykopała koło placu) jedną dla siebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 10 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 16:57  
Cytuj
jacky108 , nie o tym jest temat dyskusji.Nie chodzi o to czy chłopaki z osiedla piją na ławeczce tylko czy policjanci popełniają wykroczenie regularnie jeżdżąc po chodniku niszcząc go, dodatkowo w niebezpiecznym miejscu.Nie bronię pijących na ławce i nic mnie to nie interesuje.
Niech policjanci egzekwują prawo w granicach prawa, a jeśli sami je łamią to chyba powinni odpowiadać jak wszyscy? O tym jest tu dyskusja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 17:10  
Cytuj
Zgadza się.Nie chce się mądrzyć ale zwykle jak wjeżdżają to jadą na wezwanie bo akurat ktoś daje swój popis. Wjeżdżali często na światłach ale wtedy te imprezujace bohatery rozbiegają się po klatkach schodowych jak wszy po kożuchu. A jak odjadą to robactwo wyrazi spowrotem. Jak wjadą po cichu to spiszą kilku i moment jest spokój.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 17:58  
Cytuj
A może tak zatrzymać się tam gdzie jeszcze im wolno jeździć. Wyjść we czterech z suki, w czarnych mundurach jakie mają powoli podejść dwóch z lewa dwóch z prawa, zatrzymać, spisać, rozgonić? Cóż wygodniej dupę podwieźć pod samą ławkę, poprosić do okna, kazać sp..ć do domu i pojechać sobie dalej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 18:10  
Cytuj
Nie ukrywam że zwykle tak jest, rzadko któryś wysiądzie, choć jak już podjadą to zdażą się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 18:44  
Cytuj
No właśnie, gdyby wjezdzali na sygnale, to byłoby gadanie, że specjalnie włączają, żeby się to prostactwo wydzierajace w środku nocy rozbieglo i po problemie.
We 4 chyba nie jeżdżą, tylko we dwóch. Nie jestem pewna czy to tak działa, ale żeby być we 4 to by chyba musieli przyjechać na dwie suki. A wtedy znów gadanie, że paliwo marnują i takie tam.

Zapraszam panów policjantów również na Poręby, mogą nawet jeździć po chodnikach, byle zrobili porządek z tą holota.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 18:47  
Cytuj
Poza tym to wcale się nie dziwię policjantom, że się boją/nie chcą wychodzić. Nie dość, że nadstawiaja tyłek, to jeszcze narażają się na nieprzyjemności. Przecież im nic nie wolno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 10 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 20:08  
Cytuj
Widzę że dyskusja zaczyna odbiegać od meritum sprawy.

-----------------------
Zapraszam wszystkich którzy mają przemyślenia związane z pijącymi na ławce, śmiecącymi i hałasującymi oraz wszystkich którzy chętni są do nic nie wnoszących subiektywnych osądów typu ,,dla mnie mogą to a tamto,, do założenia właściwych tematów i tam umieszczania swoich przemyśleń z owymi tematami zgodnych.
-----------------------

Ten temat dotyczy zagadnienia czy opisana sytuacja która podobno powtarza się nagminnie jest wykroczeniem za które należy się kierującemu mandat karny zgodny z aktualnym taryfikatorem.

Policjanci oczywiście powinni pilnować porządku i reagować na zgłoszenia -
nie ma natomiast obywatelskiej zgody na niszczenie mienia, stwarzanie zagrożenia i to wszystko w kontekście małej szkodliwości społecznej wykroczenia.Dziś wyścigi za pijącymi piwko po sąsiadującym z dziecięcym placem zabaw chodniku osiedlowym a jutro co?
Panowie z prewencji to młode silne zdrowe chłopy.A wysiąść z radiowozu do interwencji to nie łaska? A gdzie patrole piesze i rowerowe?
Brzuchy i hemoroidy mniej straszne będą Panom policjantom wtedy.

Nie widziałem w telewizji by przełożeni bohaterów wiadomego reportażu bronili swoich podwładnych, którzy forsowali schody na deptaku by sobie skrócić drogę do ,,zgłoszenia,,.Nawiasem mówiąc - oni również nie używali sygnalizacji świetlnej.

Jeśli są odpowiednie przepisy które regulują postępowanie lub jestem w błędzie z chęcią wysłucham merytorycznej argumentacji.

https://www.youtu(...)GCvbU4b0

Szczęście że u nas jest jedynie krawężnik i policjanci jak widziałem mają już wjazd opanowany.Poza tym sytuacja wydaje się identyczna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 20:41  
Cytuj
Nie czepiaj sie (delikatie mowiac bo mnie oslabiaja tacy jak ty), maja latac czy co zeby robic z bydlem porzadek ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 20:55  
Cytuj
No to kolego sam sobie zaprzeczasz. Zaczynasz że o pierwszej w nocy. Nie spotkałem jeszcze dzieci na placu zabaw o tej godzinie, no chyba że na placu zabaw bydło robiące syf wsuwając kebaba. Drugie jechali prędkością patrolową czyli ile 15-20km/h no faktycznie piractwo. Po trzecie szkody ja tam nigdy nie zauważyłem a mieszkam tu 30lat. Po czwarte za dnia często zajeżdża tu też Jelcz czy Liaz Wuko i ustawia się przy blokach poniatowskiego czyszcząc studzienkę, w zimie ciągnik z piaskarką więc jeśli wszystkich jedną miarą to proszę.
Aha regularnie jakaś osobówka czy bus w osiedlu bo ktoś meble czy coś innego przywiózł. Chcesz się czepiać policji to się czepiaj dla mnie bardzo dobrze że wjeżdżają. A sytuacja którą opisujesz daleka jest od tej z Gdańska spod hotelu. gość totalnie nie wiedział co robić. Gdyby myślał to najpierw próbował by do tyłu nie do przodu. Straż pożarna jak wjeżdża w osiedle nie raz przetrąci jakiś śmietnik lub ławkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Maja 2015r. 20:56  
Cytuj
Loogin, podejdź na komisariat i poproś o info dot. uprawnień zawarte nie wiem, w kodeksie drogowym, odpowiednich ustawach i rozporządzeniach i poczytaj to wszytkiego się dowiesz. Liczysz, że na forum znajdziesz samych znawców przepisów prawa? Wątpię.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 15 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2015r. 08:33  
Cytuj
jeśli chodzi o jazdę po chodniku to zapraszam pod stodołę na Wojska Polskiego właściciel albo pracownik tego lokalu notorycznie nie tylko jeździ po chodniku ale też na nim parkuje choć wokół są parkingi i nie było to jednorazowe kilka razy trzeba było ustąpić miejsca bo jechał chodnikiem i wyjeżdżał na pasy a tam też chodzą dzieci bo w pobliżu jest szkoła i przedszkole ale cóż srebrny samochodzik ma prawo podjeżdżać pod same drzwi bo przejście kilka kroków to dla kogoś za duży wysiłek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 177
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2015r. 09:42  
Cytuj
Policjanci ze Stalowej zamiast jezdzic po kebaby, hot dogi na sluzbie ,jezdzic po chodnikach niech rusza dup#%@ i poszukaja swira co lata po stalowej i napada na dzieci !

Życzę powodzenia wszystkim Niech wam się farci Co by się nie działo Na pewno se poradzisz Spełniaj swe marzenia Użyj swojej wyobraźni Niech mocna wiara w siebie Do celu Cię prowadzi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »