NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
Poród pośladkowy,
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2015r. 13:04  
Cytuj
Orientujecie się czy w Stalowej Woli lekarze odbierają tego typu porody, czy zawsze kończy się na cesarce?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2015r. 13:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2015r. 14:08  
Cytuj
W stw robią mnóstwo cc, więc podejrzewam, że się nie podejmą. Najlepiej zapytać lekarza prowadzącego jeśli jest ze stalowowolskiego szpitala albo położnych na szkole rodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Maja 2015r. 14:59  
Cytuj
Rodzilam tak 30 lat temu w tym szpitalu -niestety moje dziecko nie zyje :( ale to bylo tak dawno, moze teraz inni lekarze,inne polozne ,a najwazniejsze ze wiesz ze masz takie ulozenie dziecka,kiedys nie bylo USG rodzilo sie na zywiol,na czuja.Jak mozesz to zalatwiaj cesare bo to bardzo ciezki porod dla matki i dla dziecka.
Prosze nie odbierz mojego wpisu jak straszenie ciebie nie mialam takiego zamiaru ,zapytalas -odpowiadam szczerze
Zycze szczesliwego rozwiazaniaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2015r. 15:46  
Cytuj
Znam dziewczynę,która ok. 10 lat temu rodziła w ten sposób. Nie chcieli jej zrobić cesarki.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Maja 2015r. 16:58  
Cytuj
A aktualnie nikt nic nie wie?

Ew62cia nie chcę nic załatwiać na lewo, wiem że taki poród jest na pewno u pierworódek rozwiązywany przez CC u kobiet już które rodziły nie zawsze, dlatego ciekawi mnie jak to wygląda w Stw.

Mój lekarz prowadzący twierdzi że dziecko może obrócić się i w dzień porodu więc za wiele się od niego nie dowiem, no i nie pracuje w szpitalu w Stw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Maja 2015r. 17:09  
Cytuj
CYTAT
A aktualnie nikt nic nie wie?

Ew62cia nie chcę nic załatwiać na lewo, wiem że taki poród jest na pewno u pierworódek rozwiązywany przez CC u kobiet już które rodziły nie zawsze, dlatego ciekawi mnie jak to wygląda w Stw.

Mój lekarz prowadzący twierdzi że dziecko może obrócić się i w dzień porodu więc za wiele się od niego nie dowiem, no i nie pracuje w szpitalu w Stw.


moze teraz u pierworodek przez cc ale 30 lat temu niestety nie :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Maja 2015r. 00:37  
Cytuj
CYTAT
A aktualnie nikt nic nie wie?

Ew62cia nie chcę nic załatwiać na lewo, wiem że taki poród jest na pewno u pierworódek rozwiązywany przez CC u kobiet już które rodziły nie zawsze, dlatego ciekawi mnie jak to wygląda w Stw.

Mój lekarz prowadzący twierdzi że dziecko może obrócić się i w dzień porodu więc za wiele się od niego nie dowiem, no i nie pracuje w szpitalu w Stw.
Moja córka miała się tak urodzić. Nie muszą sprawdzać na USG bo potrafią i bez tego poznać jak jest ułożone. Nawet w ostatniej chwili może się odwrócić, a jak nie to jeśli masz wąskie biodra to muszą zrobić cesarkę. Mnie mierzyli jakimiś takimi przyrządami i stwierdzili że dzieciak nie przejdzie. Sami zadecydują o cesarce jeśli będzie podejrzenie że może być za wąsko.

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 177
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2015r. 08:23  
Cytuj
Najwazniejsze pytanie w ktorym tc jestes ? :-)

Ja w 32tc dowiedzialam sie o ulozeniu syna posladkowo lekarz powiedzial ze jesli sie nie obroci to cc bedzie ale mam sporo czasu i moze sie obrocic w ostatniej chwili.

Na haslo ulozenie posladkowe jak zaczelam na imternecie czytac to plakac mi sie chcialo, polamane barki itp Ale maly sie odwrocil ,lecz niestety ze wzgledu na moj stan zdrowia w dniu porodu cc bylo zrobione.

Życzę powodzenia wszystkim Niech wam się farci Co by się nie działo Na pewno se poradzisz Spełniaj swe marzenia Użyj swojej wyobraźni Niech mocna wiara w siebie Do celu Cię prowadzi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2015r. 09:41  
Cytuj
U mnie 34tc więc teoretycznie czas jeszcze jest. Bardziej chodzi mi o zorientowanie w sytuacji, bo nie każdy lekarz decyduje się na odbieranie takiego porodu. I ciekawa jestem czy w Stalowej odbierają. Przy główkowym porodzie też mnie mierzyli czy nie jestem za wąska i czy dziecko przejdzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 177
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2015r. 09:54  
Cytuj
Jesli sie nie obroci to cc ale spokojnie 6tc przed toba maluch bedzie sie krecil jeszcze sporo razy :-)
Moja kolezanka w 34tc dowiedziala sie ze dziecko jest poprzecznie ulozenie ale mala sie obrocila :-)
Moj lekarz mowil ze przy posladkowym ulozeniu nie ryzykuja.
Moze dla wlasnego spokoju idz prywatnie na konsultacje do jakiegos innego lekarza co pracuje w Stalowej jesli tu chcesz rodzic. Ja polecam Zajaczkowskiego na kazde pytanie Ci odpowie a Ty bedziesz spokojniejsza bo tego wlasnie teraz potrzebujesz :-)

Życzę powodzenia wszystkim Niech wam się farci Co by się nie działo Na pewno se poradzisz Spełniaj swe marzenia Użyj swojej wyobraźni Niech mocna wiara w siebie Do celu Cię prowadzi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 7 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2015r. 12:46  
Cytuj
Ja mialam posladki do samego konca i mialam cc w Stalowej. W tym momencie jest to najbardziej bezpieczny sposob rozwiazania ciazy. Jesli mam doradzic nie wachaj sie ! Moje dziecko jest wpelni zdrowe i szczesliwe ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2015r. 13:27  
Cytuj
Mój synek od samego początku miał ułozenie pośladkowe. Lekarka nawet nie wspomniała o ewentualnym porodzie tylko, że jak się nie przekręci będzie cesarka. Jeszcze przed samym zabiegiem zrobili mi usg zeby się upewnić ( a mnie wkurzyć - bo psychicznie byłam nastawiona na cc) czy się nie przekręcił. Poszło szybko i sprawnie. "Rodziłam" 4lata temu w Nisku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »