NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 5 6 7 8 9 10 11 ... » »»
Paweł Kukiz, Kandydat na Prezydenta
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 16:53  
Cytuj
CYTAT
@kubus28
Częściowo można się z tobą zgodzić, ale gdyby Paweł Kukiz był pewien, że Andrzej Duda nie zdradzi, nie będie niezmiennie tkwił przy temacie partiokracji, której obecnie sam jest beneficjentem, to pewnie Paweł Kukiz otwarcie by o tym poparciu dla Dudy powiedział.


Paweł Kukiz mówi, że nie poprze nikogo, ale zaraz dodaję kto wrzucił do niszczarki miliony podpisów pod jego projektem referendum i nie szczędzi gorzkich słów Komorowskiemu nazywając go prezydentem wszystkich VIPów, a nie wszystkich Polaków.
Przy tym ani jednego słowa negatywnego o Dudzie.
Gdyby na jesieni wszedł do sejmu łatwiej będzie mu realizować swoje plany jeśli, na stanowisku nie będzie obecnego prezydenta i on o tym wie.
Decyzja na kogo głosować należy do wyborców, ale wskazania Kukiza sa aż nadto czytelne.
Gdyby utworzył partię i na jesieni uzyskał taki wynik jak dzis lub większy, a potem utworzyłby z PISem koalicję z większością konstytucyjną, to właściwie on rozgrywałby scenę polityczną i decydował o zmianach w Polsce i w konstytucji, bo jedno jego słowo, a koalicja sie łamie i współkoalicjant przechodzi do opozycji.
To lepsze niż historia o Kopciuszku.

Na pewno PO-PSL spróbują do jesieni ten jego ruch wygasić i go zdyskredytować, aby nie miał takiego wpływu na wyborców. Podobno już wiedzą co robić.


PS. To jak Kukiz zmiażdżył JKM jest po prostu nie do uwierzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 16:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 10 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 17:41  
Cytuj
do Marek370
Utworzenie koalicji przez Pawła Kukiza (kto by to nie był tym koalicjantem) musi gwarantować zmianę systemu. Czy PiS jest na to gotów? Bo jakoś cicho o tym?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 18:41  
Cytuj
Hehe, a ja nie wiem, bo nie jestem z PIS-u.

Polityka to nie szukanie sobie wybranki na całe życie i najlepiej z gwarancją, że cię nigdy nie zdradzi.
Polityka to sztuka kompromisu, układów, dyplomacji. Utworzenie stabilnej parti politycznej jest trudne, co widac na przykładzie JKM i Palikota.
Kukiz wybory na prezydenta przegrał już w pierwszej turze. Na jesieni nie wiadomo co będzie, choć zdobycia większości w sejmie mu życzę to nie wiem czy sie to uda (o ile w ogóle wystartuje z jakimś ugrupowaniem).
Żeby osiągnąć zamierzone cele musi sie z kimś sprzymierzyć.
Dziś ma 5 minut, za 10 dni te pięć minut sie skończą i media postarają sie przypomnieć mu kim jest niestety.
Juz PO mówi, że gdy on szarpał druty to Komorowski walczył o Polske, siedział w aresztach PRL, a potem ją budował.
Establishment mu nie wybaczy tego horroru jaki mu teraz zafundował i aroganckich słów pod swoim adresem.
Jeśli zostanie sam to go dopadną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 18:42  
Cytuj
Nie wiem czy będzie koalicja Kukiza z PiS , ale wiem jedno. Wiem ,że ponowny wybór Komorowskiego to kontynuacja tego co było = żadnych zmian. To ,ze Komorowski nagle zaczyna pochylać się nad obywatelami to zwykła ściema. Ogarnięty człowiek tego nie kupi, nie ma takiej możliwości. Wybranie Dudy to szansa na zmianę , to czy za pięć lat będzie w nas przekonanie o słuszności tej decyzji to inna kwestia. Ja uważam , że nie będę żałował swojego wyboru i głosu na Dudę. PiS i Duda są przeciwni JOW-om , ale przynajmniej nie robią szopki w stylu : myśmy zawsze byli za , ale nie było jak. Mi wystarczy słowo kandydata PiS ,że wszystkie wnioski obywatelskie mają znaleźć swój finał (nie w sejmowej zamrażarce). Wystarczy ,że w sprawie JOW-ów odbędzie się referendum i niech suweren-Naród wypowie się w tej kwestii. Ja zagłosuję przeciw bo wg mnie same JOW-y nie spowodują drastycznych zmian . To jest idea fixe Kukiza , tak uważam mimo całego szacunku do niego. W każdym razie pomysł referendum to dobre rozwiązanie , oby tylko do niego doszło. Fałsz i nieczyste intencje Komorowskiego i PO , dobitnie pokazuje kwestia debaty , którą miał Kukiz poprowadzić. To również przyjazny gest w kierunku Dudy , bo odmowa Komorowskiego wydawała się raczej pewna. Więc sam pomysł jak i reakcja sztabu Dudy , świadczą dobitnie ,że Paweł preferuje kandydata PiS a nie PO. Kukiz powiedział ,że nie poprze żadnego z nich , ale tylko ignorant nie dostrzega w czyją stronę spogląda. Problem w tym ,że dla wielu jego wyborców nie jest to takie oczywiste. Ludzie młodzi niewyrobieni w tematach politycznych czekają na magiczne słowa , które raczej nie padną. Zamiast tego będą gesty , pojedyncze słowa , które oznaczają poparcie dla Dudy. A może padną? W końcu pertraktacje między Dudą a Kukizem mogą spowodować zmianę podejścia Pawła w kwestii poparcia w drugiej turze. Się okaże , tylko nie wypisujcie , ze nie idziecie na drugą turę , bo to żadna alternatywa. Sama zmiana osoby Prezydenta i ewentualne ustalenia programowe Kukiza i Dudy , będą oznaczać jakiś krok w dobrą stronę. Tylko tyle i aż tyle , kto tego nie rozumie , to lepiej niech siedzi cicho i nie plecie głupstw. Oprócz tego sfiksowanego błazna= Palikota, każdy z kandydatów byłby lepszy od gajowego , każdy-Duda też. A nawet tym bardziej , biorąc pod uwagę jego błyskotliwość i niewątpliwy talent polityczny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 18:58  
Cytuj
JOW-y to tylko hasło w programie Kukiza, ale bardziej sa synonimem czegoś głębszego.
A mianowicie przywrócenia państwa obywatelom. A w tej sprawie na pewno znalazłby wspólny językz wieloma ludźmi w Polsce, którzy sa obecnie w opozycji.
Dude popiera tak troche po cichu, bo zdaje sobie sprawę, że jego własne poparcie wyrosło na całkowitej negacji sceny politycznej, a więc POPISu.
Póki co nie dość, że ma charyzme to postępuje dość mądrze albo ma dobrych doradców.
Wie, że za 10 dni odjedzie jeden pociąg, w jesieni drugi i scena polityczna zostanie zabetonowana. jeśli sie znajdzie na zewnątrz to juz tylko będzie zbierał podpisy.
Ale widać, że obecnie chce mieć wpływ na to kto zasiądzie w Belwederze, a jesien może być jego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 19:33  
Cytuj
Ja to wszystko rozumiem , tylko znajdzie się iluś młodych gniewnych , którzy nie bardzo rozumiejąc właśnie symboliki owych JOW-ów , będą dosłownie ginąć za nie. Nie do końca nawet rozumiejąc ich istotę i znaczenie . Wbili sobie do głowy ,że bez JOW-ów nie da się uporządkować tego Państwa. Jeżeli ogarnięci ludzie wytłumaczą Kukizowi , żeby sfolgował z tym tematem bo w polskich realiach nie spowoduje to odpartyjnienia wyborów. Problem w tym , że jeżeli Kukiz ten niezbyt fortunny pomysł porzuci to tych wielu młodych ludzi okrzyknie go zdrajcą i ,że się sprzedał. To są nieświadomi pełni gniewu młodzi ludzie , którzy nie rozumieją wielu kwestii związanych z polityką. Być może Duda zaproponuje Kukizowi coś innego , lepszego , zamiast JOW-ów? Jak czytam komentarze młodych zwolenników Pawła Kukiza na tym forum to niestety obawiam się ,ze oni tego nie zrozumieją. Nie zrozumieją ,że lepiej przepchnąć jedną rzecz niż postulować i walczyć o kilka , których zrealizować się nie da.Albo których realizacja niczego nie zmieni. Ta młodość i gniew elektoratu Kukiza
może stać się jego przekleństwem , chociaż rzeczywiście na razie postępuje sprytnie i kalkuluje na chłodno. Ale i tak stąpa po kruchym lodzie , i jak lód się załamie , czekają go ciężkie chwile. Oby nie , bo koleś zasługuje duży szacunek zarówno za działalność artystyczną , jak i obecną działalność w polityce. Poczekamy , zobaczymy, jak gajowy wyjedzie z gratami z Belwederu , będzie dobrze. Wszystkie dzieci w Polsce dostaną bonusa na pierwszego czerwcauśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 208
Dołączył: 4 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 19:51  
Cytuj
@Marek370
Ale manipulujesz,,, Najpierw krytykujesz Kukiza, a później przemawiasz do jego elektoratu, żeby poparli Dudę. Już cię nie lubię neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2015r. 20:40  
Cytuj
Ja krytykuje Kukiza?
Zacytuj cos, bo mnie pamięć zawodzi chyba.
Póki co to śpiewam hymny pochwalne na jego cześć.

A do swojego elektoratu to on będzie przeawiał w najbliższych dniach i to coraz wyraźniej.
Słuchaj go uważnie, jeśli go lubisz i mu ufaszumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Maja 2015r. 05:35  
Cytuj
kubus - wydaje mi się, że nie bardzo rozumiesz istotę JOW. Chodzi oto, żeby do sejmu wchodzili ludzie, którzy dostali najwięcej głosów w danym okręgu, a nie ludzie z pierwszych miejsc list partyjnych. Dlaczego od 25 lat ciągle widzę te same mordy w polityce??? Dlaczego taki chory psychicznie Macierewicz ciągle jest obecny w polityce??? I wielu, wielu innych... Dlaczego ktoś, kto dostał 10 tysięcy głosów nie zostaje posłem,tylko partyjny sługus z 1 tysiącem poparcia, ale za to wierny wodzowi i na wysokim miejscu na liście, gwarantującym uzyskanie mandatu.... Co się dzieje w Stalowej Woli???? Wygrał Nadbereżny i ilu kumpli partyjnych musiał poobsadzać po lukratywnych stanowiskach??? Co robi np synek Sagatowskiej, gdzie pracuje i dzięki komu???? To jest właśnie partyjniactwo, nawet w tej pipidówie Stalówce!!! A pamiętaj, że ryba psuje się od głowy!!!.. I na koniec powiem ci, że nie jestem młodzieniaszkiem. Mam ponad 40 lat na karku i wiele widziałem i przeżyłem... Mój nieważny głos w II turze to świadoma decyzja... gdybym musiał wybrać z pistoletem przy skroni, to wiedz, że byłby to Komorowski - kim jest Duda??? Kto go z kieszeni wyciągnął i dlaczego??? Kto nim będzie sterował???? Jaka partia za nim stoi??? Jak pisałeś o Kukizie i "ZCHN zbliża się", że się zmienił i wydoroślał... to nie tak - do kleru Paweł dalej ma wiele zastrzeżeń - podobnie, jak ja....A kto jest tym ZCHN-em???? Właśnie PiS.... Dlatego jak już to niestety PO.... Ciesz się zatem, że oddam nieważny głos - być moze to przybliży twojego Dudę do zwycięstwa .... Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Maja 2015r. 08:04  
Cytuj
kubus28 , delta ma rację Ty kompletnie nie wiesz o co chodzi z JOW-ami. Piszesz, że mozna inaczej odpartyjnić wybory a z wyborów na wybory są coraz bardziej partyjne. Partie, a w zasadzie ich szefowie decydują praktycznie o wszystkim. Dyscyplina partyjna czy klubowa przy głosowaniach i kary za ich łamanie są zgodne z prawem i nikomu to nie przeszkadza. Poseł odpowiada przed swoim szefem a nie wyborcami. Szczytem jest wystawianie kandydata w miejscowości, z którą nic go nie łączy. Dostanie taki jedynkę na liście, partia zdobędzie wystarczająco głosów i wchodzi taki poseł, z okręgu o którym nie ma zielonego pojęcia.
Szefowie partii zadbali by nikt im nie przeszkadzał. Partie dostają miliony z budżetu na kampanie. Zwykły człowiek nawet pomarzyć nie może o takich pieniądzach na kampanie. Dlatego nie ma szans by wyborcy wybrali ludzi niezależnych. Zobacz ilu jest niezależnych posłów w sejmie. Ilu weszło do sejmu spoza list partyjnych.
Tak samo jak delta oddam nieważny głos i dla takich jak ty popierających Dudę powinno to wystarczyć.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Maja 2015r. 09:43  
Cytuj
"Wczoraj pan prezydent Komorowski w jednej ze swoich wypowiedzi dał dowód na słuszność mojej diagnozy, że dzisiejsi politycy stawiają siebie ponad Naród. Uważają za arystokrację, coś lepszego, innego niż Obywatel. Są ponad.
Otóż pan prezydent uzasadniając swoją odmowę udziału w debacie powiedział:
"To jest niejasna propozycja w związku z tym, że ALBO JEST SIĘ POLITYKIEM, ALBO JEST SIĘ OBYWATELEM tylko i wyłącznie."
A ja, głupi, zawsze myślałem że najlepszym politykiem jest ten, który do końca zostaje Obywatelem...
Mało, że nie można być obywatelem jeśli chce się być politykiem to również nie można być muzykiem a tym bardziej publicystą czy dziennikarzem. Zacytuje panią premier Kopacz:
"Dzisiaj Kukiz musi się zdecydować, czy chce być dziennikarzem, publicystą, czy chce być politykiem - oceniła szefowa rządu.'
Reasumując:
jeśli ktokolwiek z Was zamierza w przyszłości służyć Narodowi a jest np. wybitnym pływakiem, szachistą, powieściopisarzem czy nie daj Boże muzykiem to natychmiast, juz dziś, powinien zrezygnować z pływania, grania w szachy, pisania powieści i spiewania. Nawet przy goleniu ...
Dobrego Dnia! "

https://www.facebook.com/kukizpawel

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Maja 2015r. 20:34  
Cytuj
Andrzejek szacunek za Twoją wypowiedźumiechumiechumiech
Z tym wyborem między PiS, PO, a SLD jest, jak w tym smutnym dowcipie, który Wam przedstawię.
Dwa robaczki wychodzą z dołu z fekaliami. Ten mniejszy pyta tego dużego.
- Tato, co to jest to piękne, błękitne nad nami???
- To niebo synku - odpowiada ojciec.
- A to zielone, pachnące, po którym stąpamy???
- To trawa synku.
- Tato, skoro tutaj jest tak pięknie, błękitne niebo i pachnąca trawka, dlaczego my musimy wracać do tego śmierdzącego dołu??? - zapytał synek.
- BO TU JEST NASZE MIEJSCE - odpowiedział ojciec.

Trwanie w tym PO-PiS-owskim układzie gwarantuje nam, że z tego dołu z fekaliami nigdy nie wyjdziemy. Pojawiła się iskierka nadzieji w osobie Pawła Kukiza i trzeba było z niej skorzystać. Przy okazji moje kondolencje dla Pawła z powodu śmierci ojca. A, co do zarzutów, że jest muzykiem, zacytuję słowa, które kiedyś usłyszałem:
"Kto nigdy nie był punkiem, hipisem, metalem, albo w inny, ale racjonalny sposób nie buntował sie przeciwko zastanej rzeczywistości, ten na starośćbędzie łajdakiem".
Pozdrawiamumiechumiechumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Maja 2015r. 21:17  
Cytuj
CYTAT
kubus - wydaje mi się, że nie bardzo rozumiesz istotę JOW. Chodzi oto, żeby do sejmu wchodzili ludzie, którzy dostali najwięcej głosów w danym okręgu, a nie ludzie z pierwszych miejsc list partyjnych.

Czy w ordynacji proporcjonalnej nie dostają się do Sejmu ludzie , którzy uzyskali najwięcej głosów? Przecież właśnie tak jest . Pomnij przykład Jana Tomaszewskiego z Łodzi , który z ostatniego miejsca na liście wszedł do Sejmu . Może się zdarzyć ,że reprezentant ugrupowania , które nie przekroczyło 5% w skali w kraju nie wprowadza swoich kandydatów, mimo tego ,że ktoś mógł dostać dobry wynik. Takie sytuacje zdarzają się jednak sporadycznie i nie jest to jakiś większy problem. Wprowadzenie JOW w wyborach do Sejmu spowoduje to ,że kandydat PO w danym okręgu będzie rywalizował z kandydatem PiS i między nimi rozegra się walka o mandat. W kilku miejscach w Polsce trafi się jakiś rodzynek , który może pokona dominacje tych partii i to wszystko. Tak jak np. sławetny pan Stokłosa z Piły, który mimo kilku wyroków sądowych wszedł do Senatu , bo był popularny w regionie. Samo wprowadzenie JOW nie spowoduje nic , co oznacza zmianę na lepiej. Jeżeli marzy Ci się rozbicie partiokracji trzeba by ustawowo zakazać działalności partii politycznych. I wtedy wybrani reprezentaci Narodu rzeczywiście mogli by prowadzić swoją działalność bez oglądania się na tzw. partyjną dyscyplinę. Uważasz ,że to jest realne?



CYTAT
Dlaczego od 25 lat ciągle widzę te same mordy w polityce??? Dlaczego taki chory psychicznie Macierewicz ciągle jest obecny w polityce??? I wielu, wielu innych... Dlaczego ktoś, kto dostał 10 tysięcy głosów nie zostaje posłem,tylko partyjny sługus z 1 tysiącem poparcia, ale za to wierny wodzowi i na wysokim miejscu na liście, gwarantującym uzyskanie mandatu....


Tak jest w każdym normalnym kraju nawet w tych o długiej i ukształtowanej demokracji. Przeglądnij sobie na necie bigrafie znanych polityków z UK czy z USA i poznasz prawdy świadectwo. Ci politycy nie wylatują sroce spod ogona , tylko przez ileś lat pną się mozolnie w hierarchi partyjnej aż na sam szczyt. Co w tym dziwnego? Co jakiś czas u nas pojawia się jakiś nowy człowiek , który robi trochę zamieszania , a potem znika. Może ludzi po prostu akceptują taki stan rzeczy. Kukiz ma szansę przełamać tą apatię i oby mu się udało. Wprowadzenie świeżej krwi jest dobre , jest ze wszech miar wskazane . Ale nic na siłę! Co do Macierewicza nie widzę możliwości tłumaczenia czegokolwiek człowiekowi , który uważa go za osobę chorą psychicznie. Pomnij na to ,że był taki system , który przeciwników politycznych robił świrami i wsadzał ich do wariatkowa. Myślę , że podążasz tym samym tokiem myslenia , co ludzie , odbierający przyrodzoną godność każdego człowieka , bez względu na fakty. Z tymi 10 tysiącami głosów to pisałem wyżej i to naprawdę zdarza się bardzo rzadko.



CYTAT
Co się dzieje w Stalowej Woli???? Wygrał Nadbereżny i ilu kumpli partyjnych musiał poobsadzać po lukratywnych stanowiskach??? Co robi np synek Sagatowskiej, gdzie pracuje i dzięki komu???? To jest właśnie partyjniactwo, nawet w tej pipidówie Stalówce!!! A pamiętaj, że ryba psuje się od głowy!!!.. I na koniec powiem ci, że nie jestem młodzieniaszkiem. Mam ponad 40 lat na karku i wiele widziałem i przeżyłem... Mój nieważny głos w II turze to świadoma decyzja... gdybym musiał wybrać z pistoletem przy skroni, to wiedz, że byłby to Komorowski - kim jest Duda??? Kto go z kieszeni wyciągnął i dlaczego??? Kto nim będzie sterował???? Jaka partia za nim stoi???


Popatrz sam sobie zaprzeczasz . W wyborach bezpośrednich( coś na zasadzie JOW) mieszkańcy Stalowej Woli wybrali kudłatego na włodarza miasta. Tak zdecydowali i to jest ich wybór. Twierdzisz ,że uprawia partyjniactwo to pomyśl sobie ,że każdy człowiek wybrany poprzez JOW do Sejmu będzie robił dokładnie to samo. Mając długi do spłacenie wobec lokalnych popleczników , będzie częstował stanowiskami. To jest nieuniknione i żadne JOW tego nie zmieni. O sterowaniu Prezydentem piszesz oczywistą nieprawdę . Potrafię zrozumieć ,ze np. Marcinkiewicz był w rządzie PiS marionetką Jarosława. Jako premier nie będący szefem partii=większści parlamentarnej , musiał ze wszystkim latać do prezesa. Ale co partia , rząd , prezes , premier mogą zrobić Prezydentowi najjaśniejszej? Obniżą Mu wydatki na kancelarię , albo nie wspomogą finansowo następnej kampanii? Jak będzie chłopem z jajami , to może się wypiąć na partię i da sobie radę . Jak będzie głąbem , to nawet i to mu nie pomoże. Weź na ten przykład obecenego Prezydenta i rozważ moje słowa!



CYTAT
Jak pisałeś o Kukizie i "ZCHN zbliża się", że się zmienił i wydoroślał... to nie tak - do kleru Paweł dalej ma wiele zastrzeżeń - podobnie, jak ja....A kto jest tym ZCHN-em???? Właśnie PiS.... Dlatego jak już to niestety PO.... Ciesz się zatem, że oddam nieważny głos - być moze to przybliży twojego Dudę do zwycięstwa .... Pozdrawiam


Piszesz ,że masz 40 lat na karku , więc jeżeli pamięć Ci nie szwankuje to sięgnij do jej głębokich rezerw kto był twarzą ZCHN-u? Najbardziej znaną postacią z tej partii był niejaki Stefan Niesiołowski. Kojarzysz tą postać? Zarówno wtedy atakował Kukiza za jego piosenki , jak teraz za jego działalność polityczną. Pisząc ZCHN = PiS dokonujesz uproszczenia , które jest do podważenia. Pisząc o klerze dajesz obraz siebie jako pogrobowca Palikota, więc raczej nie cytuj Pawła Kukiza. Bo on teraz jest religijnym tradycjonalistą. Ktoś mu szepnął słówko o nauce religii w szkole ( a raczej jej likwidacji) , ale to nie czyni z niego libertyna. Jak Ci się marzy walka z klerem to raczej poszukaj gdzie indziej . U Kukiza tego nie znajdziesz. Czy się to komuś podoba czy nie wyrośliśmy z tej religii, jest ona naszym spoiwem i elementem tożsamości narodowej! Bynajmniej nie twierdzę ,że Kościół jest idealny. Przykład Palikota jest doskonałą ilustracją , gdzie kończą Ci co sie poważyli na ściąganie krzyża. Krzyż został , a Palikota nie ma!
Jeżeli takie są Twoje prawdziwe poglądy to rzeczywiście lepiej oddaj nieważny głos. Może rzeczywiście to przybliży ogarniętego gościa takiego jak Duda do prezydentury. Pozdrawiam





CYTAT
kubus28 , delta ma rację Ty kompletnie nie wiesz o co chodzi z JOW-ami. Piszesz, że mozna inaczej odpartyjnić wybory a z wyborów na wybory są coraz bardziej partyjne. Partie, a w zasadzie ich szefowie decydują praktycznie o wszystkim. Dyscyplina partyjna czy klubowa przy głosowaniach i kary za ich łamanie są zgodne z prawem i nikomu to nie przeszkadza. Poseł odpowiada przed swoim szefem a nie wyborcami. Szczytem jest wystawianie kandydata w miejscowości, z którą nic go nie łączy. Dostanie taki jedynkę na liście, partia zdobędzie wystarczająco głosów i wchodzi taki poseł, z okręgu o którym nie ma zielonego poj..........................


Nie tak dawno Andrzejku napisałeś mi tak ( 1 maj 2015) :
Szkoda czasu na rozmowy z kimś takim jak ty. Bez pozdrowień.
A ponieważ Ty tak napisałeś , nie widzę sensu tłumaczenia Ci czegokolwiek! Mam na Twój temat określone zdanie , ale nie zamierzam tego wywlekać , bo po co? I tak wiem ,ze zagłosujesz na Komorowskiego , więc swoje teksty zachowaj dla siebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Maja 2015r. 21:34  
Cytuj
CYTAT
Andrzejek szacunek za Twoją wypowiedźumiechumiechumiech
Z tym wyborem między PiS, PO, a SLD jest, jak w tym smutnym dowcipie, który Wam przedstawię.
Dwa robaczki wychodzą z dołu z fekaliami. Ten mniejszy pyta tego dużego.
- Tato, co to jest to piękne, błękitne nad nami???
- To niebo synku - odpowiada ojciec.
- A to zielone, pachnące, po którym stąpamy???
- To trawa synku.
- Tato, skoro tutaj jest tak pięknie, błękitne niebo i pachnąca trawka, dlaczego my musimy wracać do tego śmierdzącego dołu??? - zapytał synek.
- BO TU JEST NASZE MIEJSCE - odpowiedział ojciec.

Trwanie w tym PO-PiS-owskim układzie gwarantuje nam, że z tego dołu z fekaliami nigdy nie wyjdziemy. Pojawiła się iskierka nadzieji w osobie Pawła Kukiza i trzeba było z niej skorzystać. Przy okazji moje kondolencje dla Pawła z powodu śmierci ojca. A, co do zarzutów, że jest muzykiem, zacytuję słowa, które kiedyś usłyszałem:
"Kto nigdy nie był punkiem, hipisem, metalem, albo w inny, ale racjonalny sposób nie buntował sie przeciwko zastanej rzeczywistości, ten na starośćbędzie łajdakiem".
Pozdrawiamumiechumiechumiech



Powiedzenie , które zacytowałeś przypisywane różnym ludziom od Bismarcka do Piłsudskiego brzmi tak:
"Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie skur.ysynem, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi."
I wcale nie uważam ,żeby to miało jakieś znaczenie kim się było za młodu. Człowieka określa całe mnóstwo innych rzeczy a nie młodzieńcze zapędy i zaangażowanie. Sam miałem ciągoty anarchistyczne , ale z tego wyszedłem i nie żałuję. Jeżeli polska scena polityczna to dla Ciebie dół z fekaliami, to wejście partii Kukiza do parlamentu oznacza również unurzanie się w szambie. Czy nie tak? Czy przez ten fakt , szambo zacznie lepiej pachnieć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Maja 2015r. 07:52  
Cytuj
kubus28 poczytaj jakie JOWy proponuje KUKIZ. Jaki wpływ na wybrańców będą mieli wyborcy. Przykładów gdzie ktoś dostaje więcej głosów w danym okręgu ale nie "wchodzi" bo jego partia nie dostała 5% jest sporo w każdych wyborach. Pokazuje to, że lokalna społeczność właśnie tę osobę widzi w sejmie a nie tego z nadania. JOW to brak list partyjnych i wybór człowieka. Drugoplanowe staje się z jakiej on jest partii, jeśli ludzie wybiorą działacza PiS to jest to ich wybór. Widocznie w danym okręgu był znany i zasłużył na głosy.

CYTAT (kubus28)
I tak wiem ,ze zagłosujesz na Komorowskiego , więc swoje teksty zachowaj dla siebie.


Zabawny jesteś. mlotek

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Maja 2015r. 09:35  
Cytuj
He?uśmiech Jak to czasem mówi moja ponad dziewięćdziesięcioletnia babcia, która siłą rzeczy ma problemy ze słuchem. Jak byś nie zrozumiał to powtarzam: He?
No to by było tyle z mojej strony. Załączam mocno akcentowany brak szacunku!

Go fuck yourself, nigga! - jak mawiają Afroamerykanie. Już nie mogłem się powstrzymać.uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Maja 2015r. 14:55  
Cytuj
kubus28 - dół z fekaliami trzeba próbować opróżnić!!!JOW-y dają taką szansę. Wybiera się konkretnych ludzi, których znasz i chcesz, aby Cię reprezentowali. Nie głosujemy na partie i listy przez nich stworzone. To tu jest całe zło, gdyż wchodzą ci z pierwszych miejsc (czytaj - często zwykłe szmaty). Dzięki JOW-om większość z nich wyląduje na śmietniku historii umiechumiechumiech Nie ma w sejmie dyscypliny narzucanej przez wodzów partii, posłowie głosują według własnego sumienia i w interesie swojej "małej ojczyzny". To, jakie mają poglądy, czy "lewicowe", czy "prawicowe", o ile w ogóle można zrobić taki podział, traci znaczenie. Wybrało ich społeczeństwo, które ich po 4 latach kadencji rozliczy. Jeśli nie rozumiesz tej różnicy między obecną partiokracją, a JOW-ami, to ja już prościej tego wyjaśnić nie mogę. Nie wspominając o wpisawaniu na pierwsze pozycje list ludzi np. z warszawki, aby było pewne, że zasiądą na kolejne 4 lata i będą nas dalej rżnąć, jak zwykłe dziwki... Przepraszam, teraz mnie poniosło hehehe umiechumiechumiech Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Maja 2015r. 15:39  
Cytuj
W Polsce głosuje się na partie zamiast na kandydatów, dlatego JOW w czystej postaci to zły pomysł, bo zabetonuje scenę polityczną. PiS i PO będą mieć reprezentantów we wszystkich okręgach. Mniejsze partie w większości okręgów. Nawet jeśli lista będzie następująca:

KOD
1  Imię Nazwisko      Prawo i Sprawiedliwość
2 Imię Nazwisko Platforma Obywatelska
3 Imię Nazwisko Sojusz Lewicy Demokratycznej
4 Andrzej Szlęzak kandydat niezależny
5 Imię Nazwisko Polska Razem
6 Imię Nazwisko kandydat niezależny
7 Imię Nazwisko Liga Polskich Kibiców
8 Imię Nazwisko Ruch Palikota
9 Imię Nazwisko Komitet wyborczy KW Stalowa Wola

Na kogo zagłosuje elektorat w wieku powyżej 30 lat?

Wyniki zależą nie tylko od ordynacji, ale sposobu liczenia głosów. Potrzeba debaty nad JOW, bo zlikwidujemy głosowanie na jedynki, ale mniejsze partie wraz z Kukizem już nie dostaną się do parlamentu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Maja 2015r. 15:59  
Cytuj
wyborca - podałeś 9 miejsc "imię i nazwisko". To jaką partię popierają nie ma znaczenia. Okręg jest jednomandatowy - załóżmy Stalowa Wola i okolice. Do sejmu wchodzi ten, który uzyskał najwięcej głosów - i tyle i aż tyle umiechumiechumiech Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 15 Maja 2015r. 18:41  
Cytuj
CYTAT
kubus28 - dół z fekaliami trzeba próbować opróżnić!!!JOW-y dają taką szansę. Wybiera się konkretnych ludzi, których znasz i chcesz, aby Cię reprezentowali. Nie głosujemy na partie i listy przez nich stworzone. To tu jest całe zło, gdyż wchodzą ci z pierwszych miejsc (czytaj - często zwykłe szmaty). Dzięki JOW-om większość z nich wyląduje na śmietniku historii umiechumiechumiech Nie ma w sejmie dyscypliny narzucanej przez wodzów partii, posłowie głosują według własnego sumienia i w interesie swojej "małej ojczyzny". To, jakie mają poglądy, czy "lewicowe", czy "prawicowe", o ile w ogóle można zrobić taki podział, traci znaczenie. Wybrało ich społeczeństwo, które ich po 4 latach kadencji rozliczy. Jeśli nie rozumiesz tej różnicy między obecną partiokracją, a JOW-ami, to ja już prościej tego wyjaśnić nie mogę. Nie wspominając o wpisawaniu na pierwsze pozycje list ludzi np. z warszawki, aby było pewne, że zasiądą na kolejne 4 lata i będą nas dalej rżnąć, jak zwykłe dziwki... Przepraszam, teraz mnie poniosło hehehe umiechumiechumiech Pozdrawiam


Nie mogę się z Tobą zgodzić w kwestii otrzymywania mandatu przez osoby z pierwszego miejsca na liście. Jest faktem , że przeciętny Kowalski skresla jedynkę. Nie musi tego robić ,a robi. Potem głosy się sumuje i za pomocą specjalnego wzoru oblicza się ile dana partia dostaje mandatów. Załóżmy ,że w naszym okręgu wyborczym partia X wystawia 15 kandydatów. Załóżmy , że kandydat nr 10 uzyskuje najwięcej głosów. Po podziale mandatów okazuje się ,że partii X przypadł jeden mandat . Otrzymuje go wtedy kandydat nr 10. Bez wzgledu na niską pozycję na liście. Czyli nie miejsce na liscie a liczba głosów są kryterium decydujacym. To ,że ludzie stawiaja krzyżyk przy jedynce to po prostu jakiś dziwny zwyczaj. Ale właśnie dlatego trzeba ludzi uswiadamiac, że trzeba glosowac na konkretną osobę. Nic ponad to i będzie jak trzeba. Bez zmiany ordynacji będzie dużo lepiej. JOW-y przy mentalności naszego społeczeństwa uproszczą temat w tym sensie ,że Kowalski dostanie jedną kartkę , odszuka kandydata swojej partii i zakreśla krzyżyk. Czyli zmienia się tylko liczba stron z kandydatami ( z kilku do jednej) ,a partyjni kandydaci dalej wygrywają wybory. Moim zdaniem jest to dość logicznie uzasadnione i póki co nikt mnie nie przekonał ,że się mylę.

Co do spadochroniarzy na listach jest to rzeczywiście nieladne zachowanie ze strony partii politycznych. Chociaż znam przynajmniej jeden pozytywny przykład osoby , która będąc spadochroniarzem odwdzieczyla się z nawiązką za wybór w nie swoim okręgu. Mam na myśli panią Grażynę Gesicką , która jako pozniejsza minister Rozwoju Regionalnego sypnęła groszem na Podkarpacie i to znacznie. Ale mimo to takich praktyk z przysylaniem kandydatów z centrali rzecz jasna nie powinno być wcale. I oby takie podejście stało się normalnej. Reasumując nie trzeba JOW, nie trzeba rewolucji, wystarczy zmienić mentalność ludzi i będzie git. Nie twierdzę że jest to prosty temat ,ale trzeba próbować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Maja 2015r. 23:30  
Cytuj
"kubus28 - JOW-y przy mentalności naszego społeczeństwa uproszczą temat w tym sensie ,że Kowalski dostanie jedną kartkę , odszuka kandydata swojej partii i zakreśla krzyżyk. Czyli zmienia się tylko liczba stron z kandydatami ( z kilku do jednej) ,a partyjni kandydaci dalej wygrywają wybory. Moim zdaniem jest to dość logicznie uzasadnione i póki co nikt mnie nie przekonał ,że się mylę".

Sorrrrryyyy, ale sie z Tobą nie zgodzę umiechumiechumiech Dlaczego myślisz,że odszuka kandydata swojej partii??? Tym potwierdzasz słuszność JOW-ów. Z moich znajomych, a mam ich około 70-ciu, mój wiek 42 lata, wszyscy oprócz mojego ojca (69 lat) głosowali na Pawła Kukiza. Nie są to małolaci, ale ludzie dojrzali. Co więcej, młodzi także głosowali na Kukiza,gdyż mój znajomy spotyka się z nimi na siłowni. Ludzie starsi wybierali między dwoma kandydatami - Duda - Komorowski - oni żyją w tym sztucznym podziale i wierzą w niego. Media i partie kreują ten sztuczny podział i na tym budują swoją egzystencję. Jeszcze 10 - 15 lat i to się zmieni. Dlaczego w Anglii, Holandii wygrał Paweł Kukiz w I turze??? Bo to jedyna alternatywa. PO rządzi, PiS rządziło i nic za ich rządów się nie zmieniło!!! Oni się na przykład w "Kropce nad i" kłócą, a później razem wódkę piją!!!! W JOW-ach nie ma partii!!! Partyjniactwo zupełnie traci znaczenie!!! Lubisz np. Marka Kowalskiego, popierasz jego poglądy, więc głosujesz na niego!!!! Jeśli jest was najwięcej, to Kowalski was reprezentuje w sejmie przez 4 lata!!!!Senat należy rozwiązać, bo to wyrzucanie kasy w błoto!!! I broń Boże przed finansowaniem partii z budżetu!!! na biura poselskie dostają wystarczająco kasy.... i zatrudniaja swoich kolesi!!!!! Bez komentarza!!!!
kubus28 - Szczerze pozdrawiam umiechumiechumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Maja 2015r. 00:03  
Cytuj
kubus28 nie wiem, jak cytować na tym forum, więc wklejam:"popatrz sam sobie zaprzeczasz . W wyborach bezpośrednich( coś na zasadzie JOW) mieszkańcy Stalowej Woli wybrali kudłatego na włodarza miasta. Tak zdecydowali i to jest ich wybór. Twierdzisz ,że uprawia partyjniactwo to pomyśl sobie ,że każdy człowiek wybrany poprzez JOW do Sejmu będzie robił dokładnie to samo. Mając długi do spłacenie wobec lokalnych popleczników , będzie częstował stanowiskami. To jest nieuniknione i żadne JOW tego nie zmieni.

Nom to pojechałeś!!!! Kudłaty jest z PiS-u i musi się odpłacać. Gdybyśmy wybrali np. Ciebie jako niezależnego kandydata, to komu byś musiał się odwdzięczać!!! No bez jaj!!!! Wolny wybór gwarantuje wolność wyboru w polityce, chyba, że wybierzemy świnię!!!Wybierając kandydatów partyjnych - wybieramy w większości ŚWINIE!!!!
Kubus28 - wyobraź sobie, że Ty, albo ja jesteśmy Bogiem. Nie wiem, czy wierzysz (po Twoich wypowiedziach wnioskuję, że tak) i mamy taką Polskę do zagospodarowania. Co robimy???? Dzielimy ją na załóżmy 5 dzielnic. i niech obywatele wybiorą, kto nas będzie reprezentował!!! Nie robimy partii, progów wyborczych - liczy się kto uzyskał najwięcej głosów!!! Sprawiedliwie???? Myślę, że to jest JOW - sprawiedliwość i uczciwość ponad wszystko!!!! I pozdrawiam.

PS Mało mam czasu,a byłoby z czym polemizować umiech)umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Maja 2015r. 09:04  
Cytuj
Myślę ,że nie dojdziemy do porozumienia w sprawie JOW-ów. Wydaje mi się ,że uważasz taką ordynację za rozwiązanie wszelkich problemów . Ja tak nie uważam , i mimo logicznej argumentacji z Twojej strony dołożyłeś do tego jeszcze sporą dozę tzw. pobożnego życzenia. Czyli czegoś ( mimo tego ,że jak rozumiem Ty opatrzności Bożej w swoim życiu nie potrzebujesz) co mogło by się zdarzyć , ale wcale nie musi . Opartego bardziej na chęci niż realnej możliwości zrobienia tego w praktyce.Patrz jaki paradoks! Ja jako osoba wierząca chcę rozwiązań pragmatycznych opartych na logicznym i racjonalnym podejściu do kwestii JOW , a Ty przedstawiasz idee bardziej "górnolotne" i bez urazy akademicko-teoretyczne rozważania. Żebyśmy się dobrze zrozumieli , jeżeli wejdą JOW-y to świat się nie zawali. Nie uważam ,że ten pomysł jest tragiczny dla losów tego kraju. Skłaniam się ku temu ,że to nic nie da. Wychodzę z założenia, że dopóki znaczna część wyborców w tym kraju to ludzie idący na wybory z zamiarem oddania głosu na partię , a nie na poszczególnego kandydata, dopóty nie ma szans na jakiekolwiek zmiany. Czyli praca nad uświadamianiem społeczeństwa i zmiana mentalności wyborców , a nie pozorne - nic wnoszące do tematu przekształcenie ordynacji wyborczej. Inna sprawa ,ze ten problem sam się rozwiązuje , w sposób naturalny odchodzą grupy wyborców starszych wiekiem - najbardziej podatnych na zagrywki manipulacyjne w mediach i głosujących z założenia na partie , a nie na poszczególne osoby. I stąd same JOW-y nie stanowią żadnego rozwiązania. Ich wprowadzenie nie rozwala w pył partiokracji. w systemie JOW partie odnajdą się doskonale ( przynajmniej dwie z nich) i będą dalej funkcjonować sobie tak jak do tej pory. Idea JOW doprowadza też najczęściej do systemu dwupartyjnego : republikanie i demokraci w USA , torysi i laburzyści w UK . Wiesz co to będzie oznaczało dla Polski ? Jakie dwa ugrupowania będą sprawować władzę na przemian? Chociaż z drugiej strony perspektywa pozbycia się PSL-u jest niezwykle kusząca i może warto to rozważyć.uśmiech
W każdym razie cała ta dyskusja pokazuje ,że mimo różnych poglądów można rozmawiać na jakimś poziomie , bez obrażania się i skakania sobie do gardeł. Myślę , że rozsądzi nas czas i ewentualne zmiany , które może pewne kwestie wyprostują. Tak czy siak pozdrawiam!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Maja 2015r. 08:33  
Cytuj
"W czerwcu ruszy ruch obywatelski skupiony wokół Pawła Kukiza - zapowiadają jego współpracownicy. Sam Kukiz uważa, że ruch już działa, choć na razie - mówi - to "struktury bez struktur". Jesienią ruch wystawi listy w wyborach do Sejmu; mają się na nich znaleźć ludzi młodzi i bezpartyjni samorządowcy."

No i gra, tak miało być, choć ten ruch jest bardzo niebezpieczny dla pewnych sfer politycznych.
Wszyscy, którzy mówią, że najważniejsza jest Polska, są dla nich śmiertelnym zagrożeniem.

Są bowiem tacy, którym Polska kojarzy sie tylko z zaściankowością, zacofaniem, klęską i bylejakością.
Tylko kasa jaką trzepią na tym zacofanym narodzie im pasuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 8 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2015r. 07:45  
Cytuj
Kukiz sam sobie kopie grób o nazwie JOW, on sobie już sprawę zdaję ale wycofanie się z tego będzie porażką dla niego.
W anglii partia która uzyskała 20% poparcia dzięki JOW dostała dwóch posłów a bez JOW taka partia dostaje około 100 posłów.
A kukizowi już spada poparcie w glanach na salony nie wpuszczają.

Ja jednak wierze w Janusza Palikota, on jedynie może odciąć pępowinę państwa od kościoła bo wierzę że WSZYSTKO JEST MOŻLIWE

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 5 6 7 8 9 10 11 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »