NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Ciężarne 2015,
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2015r. 22:58  
Cytuj
Komary też nie napawają mnie optymizmem, ale już wstępne rozmowy były prowadzone z Ojcem (potomka), żeby zamontować moskitiery w oknach, no i zwracać uwagę na wózki z firanką przeciwkomarową. Bo nie odpuszczę sobie wieczornego spaceru latem, nie ma mowy!
Myślicie, że jakimś cudem uda się wytruć to dziadostwo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2015r. 22:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2015r. 23:17  
Cytuj
słyszałam że można tak delikatnie skropić wózek olejkiem lawendowym albo eukaliptusowym to podobno odstraszy komary. Wiadomo nie w 100% ale zawsze coś. O olejku waniliowym takim do ciast, też słyszałam że odstrasza. Choć nigdy nie próbowałam.
Zerknij tutaj http://dziec(...)e-owady/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 30 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2015r. 08:50  
Cytuj
Widzę ze jednak temat się rozwija.

Ja dwóch synów rodzilam w lipcu wiec polog miałam lipiec/sierpień i jakoś tragedii nie było porównując do syna którego rodzilam końcem marca. Każda co miała co najmniej dwie ciążę w różnych porach roku może powiedziec ze polog to pilot. Gorzej z kwestia przed porodem bo upały mi się trafiły niemilosierne nie to ze wszystko bolalo tu się chciało jak najszybciej urodzić a od upałów organizm nabierał dużo wody i byłam spochnieta kilka dni przed porodem jak wieloryb smiech2

Gdzie w stalowej dostaje koszule dla ciężarnych prócz tych brzydkich Popiela tych które są wszędzie.

Kto nie był bun­towni­kiem za młodu ten będzie świ­nią na starość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2015r. 09:32  
Cytuj
Ciekawy artykuł, będę miała go na uwadze, a działanie olejków wypróbuję na moim.

To jakaś zasada, że ciężarnym się wtedy wody zatrzymują? Bo do wyglądania jak wieloryb się już psychicznie przygotowałam smiech2

Za koszulami popytaj w jakichś lepszych sklepach z bielizną, może w Magii Stanika będą mieć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 12 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2015r. 10:11  
Cytuj
Ja kupiłam w Esotiq, ale nie wiem czy jeszcze są bo to były z wyprzedaży.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
mrs
mrs
mrs
Posty: 35
Dołączył: 13 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2015r. 20:27  
Cytuj
dołączam do tematu umiech a macie coś na rozstępy godne polecenia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2015r. 21:50  
Cytuj
Na rozstepy używam balsamu z Ziaji (Mamma Mia krem przeciw rozstępom) i planuję jeszcze dokupić oliwkę babydream (różową). Chociaż, z tego co wiem, to rozstępy są uwarunkowane genetycznie i jak mają wyjść to i tak wyjdą. No ale wiadomo, lepiej dmuchać na zimne. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2015r. 22:03  
Cytuj
W poprzedniej ciąży też kupiłam z Ziaji, ale mnie uczulił. Z tym, że ja mam straszną skórę jeśli chodzi o kosmetyki. Jedynie czego mogę używać dto Biały Jeleń neutralny
NA rozstępy używałam kremu przeciw rozstępom AA mama i Ja. Czy pomógł? nie wiem. Rozstępów nie miałam, ale czy to zasługa kremu trudno ocenić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2015r. 12:03  
Cytuj
Ja używałam różnych smarowideł a i tak miałam rozstępy niestety ale taka ma natura :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 12 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2015r. 12:17  
Cytuj
Ja używałam balsamu firmy Efektima, trudno powiedzieć, czy skuteczny bo pod koniec ciąży nie mam ani jednego rozstępu, natomiast na swędzącą skórę brzucha mogę polecić tylko zwykła oliwke, najlepiej nakładana na mokra skore.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 30 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2015r. 12:28  
Cytuj
Z Tymi rozstepami to bywa roznie. Ja jestem 4 raz w ciazy i moje ograniczyly sie do delikatnych niteczek na udach(blizej bioder) i okolic pepka. Nie smarowalam niczym. Znowu moja starsza siostra uzywala chyba wszystkiego a suma sumarum ma straszne i glebokie rozstepy.


Jak sobie radzicie z uczuciem zmeczonych nog ..niemoge przez to ostatnio wgl spac. Jeszcze dwa lata temu uzywalam Veno Spray ale nigdzie tego niemoge znalezc nawet na stronie producenta. Macie jakies spr mascie ,zele ,spraye.

Kto nie był bun­towni­kiem za młodu ten będzie świ­nią na starość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 20 Kwie 2012r.
Skąd: okolice STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2015r. 16:09  
Cytuj
witam kobietki , wiec i ja naleze , fajnie ze taki temat powstał. To moja pierwsza ciaza , mam na koniec wrzesnia umiech
a co do dolegliwosci to nie dokucza mi nic umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2015r. 13:12  
Cytuj
Drogie Brzuchatki umiech
Wie któraś z Was gdzie, kiedy, w jakich godzinach i za ile przyjmuje prywatnie Czesław Flis?
Dziś będąc tylko jednorazowo u innej Pani w Poradni K w Nisku dowiedziałam się że już tam nie pracuje w szpitalu w Nisku też nie. Chciałabym się wybrać i już chodzić do końca ciąży do Flisa. Mam nr stacjonarny który ciągle milczy.
Proszę o informacje na temat wizyt prywatnych,
Z góry dziękuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 23 Gru 2014r.
Skąd: stw
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2015r. 15:34  
Cytuj
hej, tez mam termin na pazdziernik, nie wiem jak przetrwam upaly w lecie z brzuchem, heh, juz sie cieszylam ze nie mam mdlosci jak wlasnie wczoraj sie pojawily, to moja druga ciaza, mam syna 2,5l, ktory nie chce miec rodzenstwa Gdzie w stalowej sa jeszcze jakies sklepy z ciuchami dla cezarnych?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2015r. 16:01  
Cytuj
Weronika w Stalowej z ciuchami ciężko spodnie kupisz w budach, a tuniki bluzki w normalnych sklepach można znaleźć takie uniwersalne. Na szmatach często można też coś znaleźć, ale z reguły w szmateksach ciążowe rzeczy są niesamowicie wielkich rozmiarów. Ja staram sie kupować ciuchy takie na ciąże i po ciąży. Narazie jest ok ale brzucha wielkiego jeszcze nie mam.

A z innej beczki orientujecie się czy w stalowej ktoś robi masaże ciężarnym? U Goli moze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 30 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2015r. 16:47  
Cytuj
Masaze dla ciezarnych ale masz na mysli masaz tradycyjny ? to takowy jest wiadomo zbytnio Ci nie ulza wiem sama przerabiam to od 3mc bole kregoslupa a dokladnie ledzwia.
Co do ciuchow dla ciezarnych no to ja kupowalam tuniki sukienki uniwersalne fasony luzne i teraz jak mam juz duzy brzuch to sprawdzaja sie do leginsow idealnie.

Odnosnie Flisa przyjmuje prywatnie w Rozwadowie w domu wizyta ok 50zl odnosnie nr telefonu przesle Ci na priv.

Kto nie był bun­towni­kiem za młodu ten będzie świ­nią na starość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2015r. 17:08  
Cytuj
Właśnie bardziej leczniczo mi chodzi, sama nie wiem. Ale mam dość duży biust, a w ciąży to już w ogóle a gabarytowo jestem drobna i o ile lędźwie jakoś sobie radzą, o tyle odcinek piersiowy kręgosłupa boli niemiłosiernie. Pomaga doraźnie termofor, ale różne są szkoły co do używania termoforu u ciężarnych. Więc zastanawiałam się nad jakimś profesjonalnym masażem.

W pierwszej ciąży takiego problemu nie miałam, dopiero podczas karmienia ból stał się uciążliwy, a teraz już się zaczęło, to nie wiem co będzie jak urodzę i będę karmić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2015r. 17:41  
Cytuj
MalaCzarna poleciała wiadomość prywatna w sprawie tych bólów ;)

YUASTINAP piąteczka! Też mam pierwszy raz ciążę smiech2 Jak wrażenia? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 27 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2015r. 17:46  
Cytuj
ja na silne bóle pleców i brzucha miałam zakładane tapy i efekt był rewelacyjny. Ból nie zniknął zupełnie ale zmniejszył się w 80%. Jak cos mogę dać namiary do osoby która mi je zakładała

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2015r. 19:22  
Cytuj
Dziękuje Dagmara. za info umiech
Co do masaży ja jestem z zawodu masazystką, jak pracowałam na swój rachunek to masowałam kilka ciężarnych Pań i wszystkie były zgodne że jak ktoś podejdzie do tego fachowo i zna się na masażach to bóle ulżyły...
A teraz mnie nie ma kto masować a bóle coraz gorsze... :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Marz 2015r. 21:20  
Cytuj
Witam mam do sprzedania detektor tetna płodu. Fajna sprawa słuchać bicia małego serduszka. Mam do sprzedania również monitor oddechu firmy angelcare. Detektor zapobiega SIDS.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 30 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 14:49  
Cytuj
Mam pytanie do mam ktore rodzily ostatnio gdzies co musze miec swojego dla dziecka bo na dniach mam termin i niewiem czy cos sie zmienilo przez ostatnie 3lata ?

Kto nie był bun­towni­kiem za młodu ten będzie świ­nią na starość.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Marz 2015r. 17:30  
Cytuj
W STW to nie wiem ale w Nisku to tylko pieluchy i chusteczki nawilżane

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 12 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2015r. 08:41  
Cytuj
CYTAT
Mam pytanie do mam ktore rodzily ostatnio gdzies co musze miec swojego dla dziecka bo na dniach mam termin i niewiem czy cos sie zmienilo przez ostatnie 3lata ?


Odświeżam pytanie:-)

I dorzucam, czy rodziła któraś z Was ostatnimi czasy w szpitalu Pro Familia w Rzeszowie? I Może się podzielić wrażeniami? A także co trzeba tam koniecznie zabrać do porodu, a co jest zbędne?
Co prawda wiem, że te informacje są na stronie internetowej, ale może ktoś coś powie więcej na ten temat...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2015r. 10:10  
Cytuj
Rodziłam w Pro familii dwa lata temu. I dla dziecka trzeba mieć tylko chusteczki i krem. Ja miałam dodatkowa kilka własnych pieluch bo dawały po 3 a ja nie miałam siły chodzić do położnych. A i tetrówkę miałam swoją. A dla siebie to koszule na zmiane kosmetyki i ja miałam też swoję podkłady. Dawały ale szybko się kończyły a zanim doniosą to troche schodzi czasu.

Ja poród wspominam ogólnie fajnie. Pod sam koniec wystapiły komplikacje i lekarz naprawde wykonał kawał dobrej roboty. Boję się mysleć co by było jakbym rodziła w Nisku. Jeden minus to taki, że nie wzięłam znieczuleniamlotek
Teraz też zastanawiam się nad Pro Familią. Tylko chodzę tutaj do lekarza i nie wiem czy mnie przyjmą.
tw03 a ty chodzisz do lekarza w pro familii??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »