NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Wojna hybrydowa - czy już się toczy w Polsce, Zauważalne symptomy prowadzenia takich działań
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 10:28  
Cytuj
Wojna hybrydowa – działania agresywne łączące jedno lub więcej poniższych elementów jak strategia wojny cybernetycznej , propagandowej, nieregularnej i konwencjonalnej.

Wojna hybrydowa, prowadzona bez oficjalnej deklaracji wojny, jest też niezwykle agresywną i złożoną formą prowadzenia działań wojennych, między innymi pozwala agresorowi na całkowite lub częściowe uniknięcie odpowiedzialności za prowadzenia takich działań.

Celem jest osiągnięcie korzyści terytorialnych lub destabilizacji politycznej , destabilizacji ekonomicznej w państwie będącym celem ataku aby osłabić jego potencjał lub wpłynąć na zmianę jego polityki i koncentrowanie się na wewnętrznych problemach.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 10:28  
Cytuj

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 12:29  
Cytuj
I też pasujący do tematu wpis z tej strony:

http://litera.fr/co-wiedza-zydzi/

Czy Zydzi wiedzą więcej , niz przeciętny Polak nad Wisłą?.Zwracają się do Zydow europejskich, wracajcie do ojczyzny.Kneset uchwałami przygotował dla kazdego powracającego kase.Dzieje się to w czasie zawirowań europejskich.Dzieje sie to w czasie gdy światu grozi wojna światowa.Zwracają sie do rodakow, zyjących w spokojnej dotąd Europie-wracajcie.Co wiedzą Zydzi?A moze jest to zwykła kalkulacja, ktorą powinien przeprowadzić Kowalski nad Wisłą.USA chce prowadzić wojne w Europie,którą spisano na straty?.Na kontynencie europejskim biała, rasa dokona własnego unicestwienia, a na pozostałości w swiecie, wystarczą nawet kije do beysbola.Rzeczywiście szatanski plan.Czy mógł zrodzić sie w USA,a więc kraju, będącego przywódcą kultury zachodniej?.I tu mamy zagadke.O jaką kulture chodzi?.Kraje zachodu nie mają juz dziś kultury, mozna je określić , brakiem kultury.Dochodzimy do wniosku ze szatański plan, jest całkiem realny.Europa Zachodnia, to kula u nogi USA, jednak jest grozna, gdy zawrze sojusz z Rosją.Powstanie supermocarstwo, z surowcami,technologią,rynkami zbytu i mozliwościami.Druga alternatywa jest jeszcze gorsza.Tragiczna.Sojusz Chin z Rosją,poparty Unią Europejską.W całej układance, kluczową role odgrywa Rosja.Niewyobrazalne jest w obecnej chwili wciągnac Chiny, do wojny z Rosją.Mozliwy jest wariant ukrainski.Wciągnąc NATO europejskie do wojny z Rosją, a samemu czekac na decydujące uderzenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 13:42  
Cytuj
Niemiec: Podałeś definicję, ok, a gdzie te zauważalne symptomy wojny?

HIV: Jak rozumiem, ten bełkot, który wkleiłeś to taki przykład tej wojny hybrydowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 14:07  
Cytuj
Bełkotem to może być dla politycznie poprawnego lewaka. Ale dla osoby myślącej niekoniecznie. Lewactwo niech lepiej nic nie mówi, bo przez swoją tolerancję i multikulti pokazuje czym to się kończy dla zachodniej Europy. Zapowiadają się nieciekawe czasy dla Europy. Polska akurat może być w miarę bezpieczna. Zachód będzie musiał uporać się z nacierającym i atakującym islamem. Rosja weźmie, co jej. A my musimy wybrać mądrych polityków, by nas nie wciągnęli w nie naszą wojenkę. Bo w razie "W" ci politycy machający szabelką spakują walizki i wyjadą do USA bądź Izraela a Polak jak zwykle zostanie sam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 14:09  
Cytuj
Nie wiem czy zwróciliście uwagę na posty które pojawiają się na portalach omawiające ważne dla Rosji tematy: wojna w Syrii, wojna na Ukrainie, gaz łupkowy. Komentarze te nijak nie przystają do prezentowanych przez ogół Polaków w rozmowach bezpośrednich przy różnych spotkaniach. Przeglądając portale onet, interia, wp można nawet zauważyć pewne prawidłowości. Portal onet w komenatrzach jest zalewany przez posty zgodne z polityką Rosji, interia w mniejszym stopniu acz również zauważalnie. W najmniejszym stopniu dotyczy to wp.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 14:18  
Cytuj
Ja nie mam nic z Rosją wspólnego, a w tych sprawach bliżej mi do rosyjskiej wersji. Nie ufam USraelczykom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 14:57  
Cytuj
CYTAT
Bełkotem to może być dla politycznie poprawnego lewaka.

Nie. Bełkotem jest dla myślącego Polaka. Nie jest to napisane po Polsku, chyba, że pisał to przygłupi debil ledwo kończywszy podstawówkę. Stylistycznie, ortograficznie i pod każdym innym względem to jest kalectwo. Poza tym co Ty wklejasz? Co to jest za portalik? Kto napisał to gówno, które tu wklejasz? Kto mu zapłącił za to? Masz tak wyprany mózg, że już nawet nie zastanawiasz się co Ci się na monitorze włącza. Nazywasz to źródło (tekst napisany półpolszczyzną, ch...j wie przez kogo i na czyje zlecenie, zamieszczony w jakimś gównianym serwisie internetowym) źródłem dla myślących? Ty jesteś pojebany do szpiku kości. Pomijając już inne artykuliki na tej stronie, które wyraźnie widać są pisane przez jakiegoś zakochanego w Putinie frajera. A może Ty też siedzisz w czerwonej koszulce z sierpem i młotem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 16:01  
Cytuj
Dla myślącego Polaka? Chyba zakochanego w USA i Izraelu. Czy w tym kraju nie wolno mieć innej opinii od oficjalnej propagandy? Zapłacono to za rewolucję na Ukrainie. Pieniędzmi CIA. A teraz dostają po łbie bo za dużego przeciwnika sobie wybrali. W innych zakątkach świata im się udawało, ale tutaj tak łatwo nie pójdzie. I nie chcę, by mój kraj w to wkładał łapy. Nie ma kasy na leczenie dla Polaków, nie ma kasy na kwotę wolna od podatku, ale kasa dla Ukrainy jest? To są Polacy? To są pieski na usługach USraela. I ja się z taką linią polityczną nie identyfikuję. Nie płynę z nurtem głównego ścieku politycznego. Nikt mi nie nakaże nienawidzieć Putina, a kochać USrael. Nawet taki lewak jak ty.
A tak poza tym, jeśli się komuś zwraca uwagę na jego błędy stylistyczne (być może autor ma dysleksję, dysgrafię itd.- lewak powinien być tolerancyjny) to samemu należałoby błyszczeć ortograficznie. A tak nie jest. Napisałem w innym poście, że ważna jest zawarta myśl, a nie forma wpisu tej myśli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 18:03  
Cytuj
Właściwie jak się przyglądnąć sytuacji w Polsce to przykładów na zaczątki wojny hybrydowej jest więcej: stacje radiowe nadające po polsku otwarte w ostatnim okresie "Rossija Siewodnia", "Radio Sputnik". Portale założone do przedstawiania propagandy rosyjskiej: prawy.pl, adnovum, neon24.pl, www.usopal.pl i sporo innych. Wielość tych portali ma stworzyć mętlik i pozory bezstronności.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Lut 2015r. 18:58  
Cytuj
http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/dlaczego-uzbrajanie-ukrainy-to-naprawde-bardzo-zly-pomysl-

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 00:35  
Cytuj
Gdyby Rosja się nie przebudziła, podbój zbrojny świata dalej by trwał, Jeśli ktoś myśli, że zakończyłby się niebiańską szczęśliwością wszystkich ludzi na świecie to się grubo myli, Następna ofiarą miała być Syria.
Paradoksem historii jest to, że jeden z najbardziej totalitarnych krajów na świecie jest gwarantem suwerenności niektórych państw będących na celowniku USA - m. in Iranu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 07:53  
Cytuj
Widzę że nawet polskie służby przyznają że działalność Rosji w Polsce jest ostatnio bardzo aktywna. Widzę że wreszcie agencje rządowe się tym tematem zainteresowały. Tutaj cytuje

"Szef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych Marek Biernacki zapewnia, że zjawisko to jest wnikliwie monitorowane. Polityk PO nie ma wątpliwości, że Rosjanie wkładają wiele wysiłku w szerzenie stosownych dla nich treści.

Biernacki twierdzi, że Rosjanie przeznaczyli bardzo dużo swoich struktur finansowych i organizacyjnych na wysokim szczeblu na funkcjonowanie tak zwanej piątek kolumny."

Odpowiednio przygotowana papka ma zaszczepić ludzi z dużym poziomem niezadowolenia, ich energie ukierunkować na "właściwe tory" Tacy ludzie są wszędzie czy to radykaliści religijni jak w Syrii, czy dawni beneficjenci systemu socjalistycznego, czy wreszcie osoby o zaburzonej osobowości.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 09:17  
Cytuj
Najwięcej tych zaburzonych jest na Węgrzech, ale to ich problem.

U nas TVN da skuteczny odpór wrogiej propagandzie. Do zwycięstwa poprowadzi naczelny Faktów uzbrojony w swoje zabawki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 11:52  
Cytuj
Węgry jakby zapomnieli jaka to radość "sowiecki mir". Ale coraz częściej zauważam że często sympatie ludności układają się w kształcie sinusoidy. Najpierw jest maksimum wzburzenia które doprowadza do zmian politycznych. Później pojawia się rozczarowanie że nie wszystko jest takie kolorowe. Skłonności powoli zmieniają się w przeciwną stronę. Na tej fali przecież w Polsce powróciło do władzy SLD swego czasu. Na Węgrzech jest pewnie teraz ten sam resentyment. Te same podstawy mają stanowić pożywkę dla nasilenia ruchów prokremlowskich w Polsce. Od ich siły zależy na co sobie pozwoli dalej Rosja.

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 12:07  
Cytuj
Marek, szkoda czasu. Nie przekonasz ich. Ich prawdą jest TVN i "polski" rząd. Za PRLu Amerykanie zrzucali stonkę, dziś Rosjanie atakują polskie fora. A Ukraina zaczyna odczuwać skutki USraelskiego dobrobytu. Ciepło, prąd, gaz o 40-60 % w górę smiech2 Bo tak chce MFW. Jeśli dla pachołków usraela nazwanie mnie ruskim trollem ma pomóc w ich wytłumaczeniu sobie złożoności tego świata, to niech im będzie. Niech będę ruskim trollem, chociaż z Rosją nie mam nic wspólnego smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 12:55  
Cytuj
Hehe, Niemiec to ukraiński troll.
Najpierw nas rezali, a teraz chcą, aby im pomóc rezać wspólnie tych z Donbasu. Niech im Ameryka pomaga, w końcu sfinansowała im przewrót w Kijowie. Tylko dla USA Ukraina jest dobra, ale jako miejsce ustawienia rakiet, jeśli rakiet tam się ustawić nie da to maja ich w nosie.
Właśnie dostają lekcje zachodniej demokracji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 470
Dołączył: 9 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 12:59  
Cytuj
Jak nie staje argumentów logicznych do sięga się po obelgi Marek370. Nie tylko ja to widzę.
http://www.frond(...)713.html

Zygfryd
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 13:05  
Cytuj
A czemu mam popierać obecny system oparty na lichwie? To "elyty" się boją zmian i niekoniecznie ze strony Rosji. W Grecji wrze, zachód ma problem z islamem itd. Świat lichwy, wyzysku korporacji powoli zaczyna pękać. Teraz będą straszyć wojnami hybrydowymi. Nie będę umierał za obecny system. Nawet cieszyłbym się, gdyby upadł. Korporacjonizm oparty na lichwie niczym się nie różni od komunizmu. Zresztą i jeden i drugi ma podobnych ojców założycieli umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 13:19  
Cytuj
HIV większych głupot niż twój wpis to dawno nie czytałem. Dałeś popis naiwności i tchórzostwa poparty wyssaną z doopy ideologią. Jak myślisz co powstanie po 3 wojnie światowej? Jak myślisz co będzie po upadku tego systemu? Ciekawy jestem twoich odpowiedzi.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 14:15  
Cytuj
Andrzejek - do nauki, do książek, czytać, poznawać historię, świat, układy, wzajemne zależności i powiązania. Kto tak naprawdę chce tej III wojny, komu grozi bankructwo itd. A szabelką machaj w domku, przed żonką smiech2
Ja za obecny system umierał nie będę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 14:26  
Cytuj
Myślałem, że potrafisz odpowiedzieć na zadane pytania. Taki oczytany jesteś i nie dałeś rady?
A co do umierania za system, to mam wrażenie że tacy jak ty za żaden system by nie umierali. A pierwsi mieli by pretensje do rządzących gdyby agresor zabrał ich mienie lub skrzywdził ich bliskich. No chyba, że zdecydowałbyś się na kolaborację w celu ochrony własnej doopy. Oczywiście z gębą pełną frazesów, że za obecny system nie będziesz umierał :-)

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 14:33  
Cytuj
Niech umiera "elyta" i jej dzieci z pociotkami. A tutaj będzie tak jak w czasie wybuchu II wojny światowej, że przez przysłowiowe Zaleszczyki ta "elyta" pierwsza da nogę, zostawiając nas samych. I ja mam się z tym utożsamiać? Popierać to? Na uspokojenie normalnym Polakom dodam, że obecnie nic takiego nam nie grozi, wbrew propagandzie pachołków usraela.
To twoje mienie prędzej zabierze bank niż wyimaginowany agresor. Żądasz odpowiedzi na pytanie? Po co, skoro masz swoje teorie zakodowane, których nic nie ruszy? System korporacyjny musi tak samo upaść jak upadła komuna. Jesteś zwolennikiem Korwina, tak kiedyś pisałeś, a żeby nie mieć pojęcia o podstawowych poglądach swojego idola?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 16:20  
Cytuj
Co jak co ale nie wypada mi sie nie zgodzic z HIVem bo mysle i czuje tak samo. Dziwi mnie tylko fakt ze jak usa ("zamorska" kolonia israela) orała irak, afganistan czy chocby libie (miala tez ochote na syrie) to wszyscy klepali ich po plecach i nazywali to zachodnia demokracja, natomiast jak rosja puka na ukraine i robi swoje to juz jest bezprecedensowa agresja na demokratyczne panstwo (nie wspominam nawet ze obecne ukrainskie wladze zasiadly przy korycie w wyniku puczu). Wystarczy zerknac na dzisiejszy onet- glownym tematem sa isiski w libii (niegdys ropa i zoltem plynacej) czyli dzieci zachodniej demokracji stworzone przez usrael. Jezeli chodzi o ewentualna "agresje" rosji na nasz piekna polske to w moim przypadku pojde siedziec za "dezercje" bo nigdy w zyciu nie nadstawie dupy za "dzisiejsza polske", jej swinie przy korycie (czyt politykow), zniszczona sluzbe zdrowia, gospodarke, wyprzedane mienie, zusy, us'y, srusy, milionowe pensje i odprawy roznej masci prezesow itp. Nie przepraszam, sklamalem, pojde bic sie za "moja ojczyzne" ale na drugiej linii frontu pod warunkiem ze na pierwszej pojda politycy ze swoimi synami, bracmi, pociotkami i wyzej wspomnianymi "prezesami" ktorzy maja najwiecej do stracenia. Szkoda tylko ze kundle ktore teraz naglosniej szczekaja w strone rosji pozniej schowaja sie w najglebszej budzie. Gdyby ktos pytal to odpowiadam- nie, nie jestem patriota. Patriota mozna byc ale w przypadku gdy ojczyzna jest dla ciebie kochajaca matka a nie macocha kopiaca w dupe..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 16:53  
Cytuj
Czytam i stwierdzam, że wojnę hybrydową już mamy. Takie "nowe" pokolenie patriotów nam wyrosło, że Putin nie musi czołgami wjeżdżać. Wystarczy, że wyrazi chęć przejęcia i po prostu przywiezie administratorów.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2015r. 20:04  
Cytuj
Skoro my tu tak gadu gadu o tym i o owym to polecam w chwili wolnej filmik "Zetgeist Addendum" - pieniądz rządzi światem.
https://www.youtu(...)0qpb6-3s

Pewnie niejeden to oglądał, ci którzy nie warto spojrzeć, niekoniecznie jako na prawdę objawioną, ale rozwija myślenie i pokazuje, że świat nie jest taki prosty i czarno biały jak się wydaje.

Na zachęte cytat z filmu:
"Nikt nie jest bardziej zniewolony niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Johan Wolfgang Goethe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »