NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Rekrutacja do przedszkoli 2015,
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 18:34  
Cytuj
CYTAT
Ja, no nie normalnie, bo to nie jest normalne. Dla 4-latka miejsce ma być i już.
poczytaj sobie jeszcze raz o przepisach.bo wcale nie jest obowiazkowe przedszkole dla czterolatka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 18:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 18 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 08:46  
Cytuj
no ale zawsze było tak, ze w każdym przedszkolu jest grupa 3latkow, grupa 4latkow, grupa 5latkow. to chyba w każdej z grup jest okreslona ilość miejsc? czy jest inaczej? czyli polikwidowali miejsca dla młodszych dzieci na koszt starszych i te grupy sa mniej liczne??? oj jeśli tak jest to nie fajnie się robi...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 09:10  
Cytuj
Ja od dyrektorki przedszkola usłyszałam, że być może nie będzie w ogóle grupy 3 latkow, bo MUSZA zapewnić miejsca 4 i 5 - latkom. Ostatecznie grupa 3-latkow jest, ale starsze dzieci muszą zostać przyjęte, choć na podstawie innych przepisów.
I tak jak ktoś tu już napisał, jeśli dla jakiegoś 4-latka nie ma miejsca w publicznym przedszkolu, gmina ma obowiązek zapewnić mu miejsce w prywatnym. Rodzic oczywiście płaci tyle, ile placilby w publicznym, resztę dotuje gmina.
Ja, to chyba jednak ty powinnaś poczytać. Nie jest obowiązkowe, ale każdy 4-latek ma PRAWO chodzić do przedszkola od 1 września 2015r, więc jeśli chce, to gmina ma obowiązek miejsce mu zapewnić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 09:14  
Cytuj
Jeśli dziecko ma prawo chodzić do przedszkola to nikt go tego prawa nie może pozbawić. To tak jakbym nie mogła w niedzielę zagłosować bo ktoś pomylił się przy wydruku listy. Mnie to nie interesuje mam prawo głosu i chcę to uczynić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 19:38  
Cytuj
]najpierw jojeczko poczytaj sobie to prawo ze zrozumieniem

CYTAT
Ja od dyrektorki przedszkola usłyszałam, że być może nie będzie w ogóle grupy 3 latkow, bo MUSZA zapewnić miejsca 4 i 5 - latkom. Ostatecznie grupa 3-latkow jest, ale starsze dzieci muszą zostać przyjęte, choć na podstawie innych przepisów.
I tak jak ktoś tu już napisał, jeśli dla jakiegoś 4-latka nie ma miejsca w publicznym przedszkolu, gmina ma obowiązek zapewnić mu miejsce w prywatnym. Rodzic oczywiście płaci tyle, ile placilby w publicznym, resztę dotuje gmina.
Ja, to chyba jednak ty powinnaś poczytać. Nie jest obowiązkowe, ale każdy 4-latek ma PRAWO chodzić do przedszkola od 1 września 2015r, więc jeśli chce, to gmina ma obowiązek miejsce mu zapewnić.
oczywiscie i gmina wybuduje nowe przedszkola zeby sie wszystkie dzieci pomiesciły. i wszyscy będą szczęsliwi w jakim wy swiecie zyjecie

CYTAT
no ale zawsze było tak, ze w każdym przedszkolu jest grupa 3latkow, grupa 4latkow, grupa 5latkow. to chyba w każdej z grup jest okreslona ilość miejsc? czy jest inaczej? czyli polikwidowali miejsca dla młodszych dzieci na koszt starszych i te grupy sa mniej liczne??? oj jeśli tak jest to nie fajnie się robi...
i tu masz racje

Moderowano przez: panna_pina
Zgodnie z taryfikatorem za dublowanie postów +20.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 20:32  
Cytuj
Aha czyli chcesz mi powiedzieć, że jedno dziecko ma prawo chodzić do przedszkola, a drugie już nie? Proponuję się leczyć.

CYTAT
Ustawa przyznaje także od 1 września 2015 r. prawo do wychowania przedszkolnego dla wszystkich czterolatków. Oznacza to, że gmina będzie musiała znaleźć miejsce w edukacji przedszkolnej dla każdego 4-latka, którego rodzice będą tego chcieli. Nie jest to jednak jednoznaczne z przyjęciem dziecka do placówki wybranej przez jego rodziców.


Jednak nie musi być to wybrane przeze mnie przedszkole, a jakiekolwiek inne na terenie gminy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 20:49  
Cytuj
ja, sorry Ale ty to jednak tępa jesteś (bo już inaczej się nie da). Proponuję jednak tobie poczytać. Ustawa ta weszła w życie 2 czy 3 lata temu, tyle miały gminy na przygotowanie się do przyjęcia wszystkich 5-latkow i tylu 4-latkow, ilu się zgłosi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 20:57  
Cytuj
Mik8 nie wysilaj się na tego pustaka. Wkleiłam jej konretną interpretację, a ona dalej powie swojesmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »