NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Szkoła policealna Torus,
Posty: 7
Dołączył: 9 Maja 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 14:53  
Cytuj
Mój znajomy dostał ostatnio wezwanie do Starostwa - okazuje się, że CBA prowadzi postępowanie bo szkoła TORUS jest podejrzana o fałszowanie ewidencji uczniów i oszukiwanie na pobieranej subwencji oświatowej. Wzywają wszystkich z list żeby potwierdzili kiedy się uczyli. Dla wzywanych - niegroźne, warto iść bo podobno niektórzy się zdziwili jak zobaczyli gdzie byli zapisani.
Chcesz się spotkać z CBA - idź to TORUS-a ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 14:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 434
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2019r. 07:59  
Cytuj
KRZYWY
CYTAT
Chcesz się spotkać z CBA - idź to TORUS-a ;)


z żadnym CBA się nie spotkaszsciana Podpisujesz oświadczenie w starostwie o uczestnictwie w zajęciach, w jakich latach i na jakim kierunku i wsio. Jak rzetelnie chodziłeś i zdałeś egzaminy, to nie ma tematu.

Szkoła - fakt faktem - była kiepściutko wyposażona w potrzebne sprzęty i materiały. Wykładowcy - super! Dokładali wszelkich starań, żeby nam przekazać niezbędną wiedzę. Złego słowa nie powiem o wykładowcach.

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 18 Cze 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2019r. 12:07  
Cytuj
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało właścicielkę szkoły TORUS Ewę P. w sprawie wyłudzenia co najmniej 75 tys. zł z subwencji MEN.

Kobieta jest właścicielką sieci szkół licealnych i policealnych działających na terenie kilku województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Centrum Kształcenia Torus mieści się również w Stalowej Woli.

Czynności procesowe wciąż trwają, badane są kolejne wątki związane z działalnością placówek oświatowych, przesłuchiwani są świadkowie. Również w naszym mieście prowadzone było śledztwo, wzywano do przesłuchania osoby, które uczyły się w szkole lub ich nazwiska widniały na listach uczniów.

W związku z powyższym Delegatura Centralnego Biuro Antykorupcyjnego w Rzeszowie informuje, że osoby posiadające wiedzę w zakresie wytwarzania nierzetelnej dokumentacji, a zwłaszcza składania podpisów potwierdzających ich udział w zajęciach, w których faktycznie nie uczestniczyli, proszone są o bezzwłoczny kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (17) 784 37 50 w dni robocze w godzinach od 7.00 do 19.00 do 28 czerwca 2019 roku, lub całą dobę pod numerem 800 808 808. Postawa osób, o których mowa może mieć znacznie dla późniejszej oceny formalno-prawnej zaistniałych z ich udziałem zdarzeń, ponieważ w prowadzonym postępowaniu należy liczyć się z kolejnymi zatrzymaniami, na co wskazuje rozwojowy charakter śledztwa - informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Dodatkowo prosimy o zgłaszanie się osób, które pracownicy szkoły próbowali namawiać, aby nie składali oświadczeń o uczęszczaniu do szkoły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »