NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Leczenie zębów w ciąży,
Posty: 26
Dołączył: 28 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2015r. 19:07  
Cytuj
Witam, czy ktoś mógłby mi polecić jakiegoś dobrego dentystę, który odpowiednio zajmie się kobietą w ciąży? Najlepiej żeby przyjmował na NFZ, i zależy mi też na czasie, żeby dość szybko umówić się na wizytę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2015r. 19:07  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2015r. 20:58  
Cytuj
Polecam NOVAMED i Panią Agnieszkę Chmielewską-Cisłak.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2015r. 21:24  
Cytuj
Witam. Podepnę się pod temat. Powiedzcie mi jak teraz jest, bo jak byłem jakiś czas temu u dentysty to nie miało znaczenia że na NFZ, bo na NFZ były tylko zęby że tak powiem 'wizytowe' - czyli front, za szóstkę zapłaciłem jakieś 130zł dwa lata temu. Ponad to czy kobieta w ciąży ma jakoś taniej czy bardziej chodzi o sposób leczenia (stosowana chemia czy metoda)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 27 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2015r. 21:28  
Cytuj
ja leczyłam zęby w ciąży u Szoi (prywatnie) i pewne metody leczenia odroczył na po-ciąży. Więc ciąża ma znaczenie co do leczenia, znieczulenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2015r. 22:22  
Cytuj
Moja siostra leczyła zęby w ciąży u Macieja Wrońskiego,. ja też do niego chodzę, ale akurat w ciąży nie miałam zębów do leczenia. Przyjmuje na Nfz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2015r. 08:19  
Cytuj
CYTAT
Witam. Podepnę się pod temat. Powiedzcie mi jak teraz jest, bo jak byłem jakiś czas temu u dentysty to nie miało znaczenia że na NFZ, bo na NFZ były tylko zęby że tak powiem 'wizytowe' - czyli front, za szóstkę zapłaciłem jakieś 130zł dwa lata temu. Ponad to czy kobieta w ciąży ma jakoś taniej czy bardziej chodzi o sposób leczenia (stosowana chemia czy metoda)?


Ciężarnym na NFZ należy się więcej świadczeń tak jak w przypadku dzieci i młodzieży do ukończenia 18 r. życia. W pierwszym trymestrze ciąży odradza się extrakcje zębów, przez cały okres ciąży nie powinno się również wykonywać scaligu ultradźwiękami ( takim elektrycznym skalerem) , oraz nie wolno wykonywać zdjęć RTG co jest niezbędne do leczenia kanałowego. Jeśli chodzi o znieczulenia to podaje się albo z mniejszym stężeniem alebo standardowe gdyż nie ma to wpływu na dziecko, chyba że są jakieś przeciwskazania od lekarza prowadzącego.Ciężkie zabiegi chirurgiczne również nie są zalecane (chyba że nie ma już wyjścia) gdyż po takim zabiegu należy przepisać antybiotyk oraz środki przeciwbólowe.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 28 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2015r. 09:15  
Cytuj
Dziękuje za odpowiedzi.
Kreolka no wlaśnie słyszałam o tym, że jest rozszerzony ten zakres leczenia, tylko tak się zastanawiam czy w Stalowej dentyści to akceptują?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 6 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2015r. 09:31  
Cytuj
No nie akceptują. W przypadku dwóch dentystek w sumie nie ma znaczenia czy jestem w ciąży czy nie. Myślałam że chociaż czas oczekiwania na wizytę będzie krótszy a tu dupa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2015r. 09:36  
Cytuj
Każdy stomatolog który ma podpisaną umowe z NFZ musi to akceptować , jeżeli tego nie robi to znaczy że nie wypełnia warunków kontraktu. Przy wizycie poinformuj lekarza ze jesteś w ciąży i zapytaj go o przysługujące świadczenia . Zresztą w gabinetach powinien być wykaz , jeżeli nie ma to na stronie Narodowego Funduszu poszukaj tam jest na pewno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2015r. 11:02  
Cytuj
Polecam dentystkę Anetę Bobińską, przyjmuje na ul. Siedlanowskiego. Krótki czas oczekiwania i leczy wszystkie zęby na NFZ tylko oczywiście gorsze plomby.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2015r. 19:05  
Cytuj
jula86 czy możesz jakiś bliższy kontakt na pw dokładny adres albo telefon.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »