NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Dotacja z PUP na firmę , dotacją na rozwój firmy
Posty: 72
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 18:11  
Cytuj
A co przeszkadza w studiowaniu i jednocześnie w prowadzeniu działalności? Jest przecież dużo osób, które jeszcze w trakcie studiów otwierają własną działalność, niezależnie od tego czy studiują stacjonarnie czy niestacjonarnie umiech kwestia tego czym się zajmują i czy znajdują na to czas jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 18:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 18:59  
Cytuj
Nie można przez rok podjąć pracy to i nie można podjąć studiów dziennych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 19:05  
Cytuj
CYTAT
(...) i nie można podjąć studiów dziennych.

... i nie można oglądać telewizji.

Bądź uprzejmy podać podstawę prawną bo chyba wprowadzasz świadomie w błąd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 19:12  
Cytuj
Student dzienny w Polsce jest osobą aktywną zawodowo. Studia dzienne liczą się m.in do stażu pracy, student dzienny nie jest osobą bezrobotną bo studia mają przecież dać wykształcenie do pracy. Dotacja jest po to, aby bezrobotny nie był bezrobotny i przez rok nie może podjąć innej aktywności zawodowej czyli np. studiów dziennych. Jak chcesz prowadzić działalność i pracować w innych firmach lub studiować dziennie to szukaj dotacji z ośrodków unijnych, a nie z urzędu pracy.

A swoją drogą: każdy PUP ma własne regulaminy w zależności z jakiego źródła są środki i dotacja dotacji nie równa. Więc kłóććie się dalej i nikt nie będzie miał racjijezyk

Do autora: zorientuj się jak jest w Twoim pupie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 20:04  
Cytuj
CYTAT
Student dzienny w Polsce jest osobą aktywną zawodowo. Studia dzienne liczą się m.in do stażu pracy, student dzienny nie jest osobą bezrobotną bo studia mają przecież dać wykształcenie do pracy. Dotacja jest po to, aby bezrobotny nie był bezrobotny i przez rok nie może podjąć innej aktywności zawodowej czyli np. studiów dziennych. Jak chcesz prowadzić działalność i pracować w innych firmach lub studiować dziennie to szukaj dotacji z ośrodków unijnych, a nie z urzędu pracy.

A swoją drogą: każdy PUP ma własne regulaminy w zależności z jakiego źródła są środki i dotacja dotacji nie równa. Więc kłóććie się dalej i nikt nie będzie miał racjijezyk

Prosiłem kolegę o podanie podstawy prawnej i niestety kolega nie był w stanie uzasadnić swoich racji.
A wystarczy chęć szczera, 5 minut czasu i poważne traktowanie swoich adwersarzy.

Rozporządzenie MP i PS z dnia 23 kwietnia 2012r. w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej
§ 6. 1. Bezrobotny, absolwent CIS lub absolwent KIS, zamierzający podjąć działalność gospodarczą (...)
3. Do wniosku o dofinansowanie bezrobotny,absolwent CIS lub absolwent KIS dołączają oświadczenia o:
3) niepodejmowaniu zatrudnienia w okresie 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej;

tymczasem:
Ustawa z dnia 20.04.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
Art. 2. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
43) zatrudnieniu - oznacza to wykonywanie pracy na podstawie stosunku pracy, stosunku służbowego oraz umowy o pracę nakładczą;

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 20:58  
Cytuj
Ciekawe, tylko, że przyznawane dotacje w pupie ze środków funduszu pracy są finansowane może w 10%. Reszta to fundusze unijne (europejskie fundusze społeczne) i warunki przyznawania tych dotacji np wiek bezrobotnego są różne w rózmych pupach. Przykład- w stalowej ze środków EFS można skorzystać wielokrotnie czyli odbyć szkolenie, staż i dotac dotację. W Nisku ze środków EFS można skorzystać tylko raz. Więc Twoja podstawa prawna nie jest trafna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 21:21  
Cytuj
Nie znam się ale ...
Wydaje się, że należy odróżnić podstawę prawną od źródeł finansowania.

Ps. Jeśli twierdzisz, że podstawa jest inna to podaj ją w końcu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 22:02  
Cytuj
A gdzie ja napisałam, że podstawa jest inna? Pokaż mi to wtedy zacznę szukać. O dotacjach wiem sporo dlatego odpowiadam w tym wątku. Są projekty, gdzie nie można działać przez pierwsze 12 msc pod innym PKD, ale z kolei można od razu rozpocząć pracę na etat i jednocześnie prowadzić DG. A to, z podstawą, którą wkleiłeś się przeczy. A dlaczego? Bo Ty wkleiłeś tylko warunki finansowania ze środków funduszu pracy, a tych jest tyle co kot napłakał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2016r. 13:59  
Cytuj
Do osób ubiegających się o dotację z PUP Stalowa Wola - opiszcie swoje doświadczenia. Podajcie cenne wskazówki. Dzięki!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 22 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2016r. 13:40  
Cytuj
Ja także chętnie poczytam, jestem zainteresowana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 17 Lut 2008r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2016r. 01:37  
Cytuj
czy dotacje z pup jeszcze funkcjonują?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2016r. 07:06  
Cytuj
A dlaczego miałyby nie funkcjonować. Trzeba tylko się wstrzelić w dobry moment.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 7 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2016r. 10:00  
Cytuj
Pomogę w uzyskaniu dofinansowania z Unii Europejskiej na rozpoczęcie działalności dla osób bezrobotnych. Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2016r. 12:15  
Cytuj
Jakiś czas temu udało mi się dostać. Najpierw wybrałem się do UP, tam bardzo miłe panie od dotacji wydrukowały mi potrzebne dokumenty. W dokumentach trzeba było uzupełnić dane, zrobić hipotetyczny obrót miesięczny i roczny (z tym warto udać się do dobrego biura rachunkowego), no i trzeba pochodzić i pozbierać oferty na zakup potrzebnych nam rzeczy. W dokumentach masz pisemko w których wyszczególniasz co i za ile chcesz kupić + zebrane twoje oferty z potwierdzeniem cen. Oprócz tego musisz mieć jakieś zabezpieczenie, ja wybrałem żyrantów. Dostarczyłem im dokumenty o ich zarobkach i sposobie zatrudnienia. Dostarczasz wszystko do urzędu i czekasz na odpowiedź, jeśli Ci się udało umawiasz się na podpisanie umowy w urzędzie razem z żyrantami (jeśli są mężatkami bądź żonaci i nie mają rozdzielności majątkowej to razem z nimi małżonkowie). Podpisujesz umowę kilka dni i kaska wpada na konto, wydajesz, zbierasz faktury i w danym terminie się rozliczasz z zakupu.
uff rozpisałem się ale na prawdę panie od dofinansowań są bardzo miłe i pomocne, wbrew pozorom nie jest tak dużo papierologii jak się może wydawać.

Każdemu życzę powodzeniaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 12 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2016r. 19:01  
Cytuj
A czy ktoś orientuje się w temacie o dofinansowaniu do rozpoczęcia jednoosobowej działalności dla osób zatrudnionych na etacie? Rozumiem, że z PUP nie ma szans ale było coś kiedyś z programu rozwoju obszarów wiejskich; trzeba było spełnić kilka warunków (pierwszy to miejsce zamieszkania poza miastem)ale nie było wymogu bycia bezrobotnym. Z góry dzięki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2016r. 21:35  
Cytuj
kierowcaBusa dobrze to wszystko opisał. Trochę zaangażowania i 20 tysięcy złotych może być twoje. Dodam tylko, że jest to kwota brutto. Wartość podatku VAT od zakupionych z dotacji fantów oddajesz do PUP. Zadzwoń, zapytaj czy PUP ma teraz środki na te dotacje. Ważne jest, żebyś miał doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje do podjęcia działalności, na którą chcesz dostać dotację. Nie wszystko możesz z tej dotacji sfinansować. Ale to już w PUP dowiesz się co możesz za dotację kupić a czego nie. Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »