NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
Psi pakiet,
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Sty 2015r. 14:16  
Cytuj
Czy mieszkańcy naszego pięknego miasta, mogą mi napisać w jakich rejonach Stalowej Woli dostępne są psie pakiety zaopatrzone w worki ? Ostatnio koło ZUS-u nie było ani pół worka, ta sama sytuacja koło kościoła św. Floriana, w parku kiedyś był pakiet przy wejściu (od strony policji) ale ostatnio go nie widziałam, więc albo go wykopali albo muszę iść do okulisty.

Jak mają ludzie sprzątać kupy po psach, skoro na całe miasto jest kilka psich pakietów z czego połowa pusta !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2015r. 14:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Sty 2015r. 14:25  
Cytuj
Przepraszam a czy nie można takiego woreczka zakupić na własny koszt ? Czy posiadaczowi kota ktoś kupuje żwirek ? a właścicielowi np. królika trociny ? Ja mam psa i jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak lecę specjalnie pod pakiet kiedy pies załatwił się w innym miejscu ... a jeśli ktoś podchodzi do tego problemu jak Ty to się nie dziw że nigdzie nie ma worków skoro zabierają je sobie na przyszłość ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 17 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2015r. 14:54  
Cytuj
Zawsze w kieszeni noszę torebkę foliową i nie mam problemu z pakietem.Wykorzystuję cienkie reklamówki bądz woreczki foliowe po zakupach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 225
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2015r. 15:26  
Cytuj
CYTAT
Przepraszam a czy nie można takiego woreczka zakupić na własny koszt ? Czy posiadaczowi kota ktoś kupuje żwirek ? a właścicielowi np. królika trociny ? Ja mam psa i jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak lecę specjalnie pod pakiet kiedy pies załatwił się w innym miejscu ... a jeśli ktoś podchodzi do tego problemu jak Ty to się nie dziw że nigdzie nie ma worków skoro zabierają je sobie na przyszłość ...


Kupic mozna ale po co zatem placi sie podatek za psa ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2015r. 15:30  
Cytuj
CYTAT
Kupic mozna ale po co zatem placi sie podatek za psa ?

Co za bzdura, ja też płacę podatki, czy to oznacza, że mogę srać na trawnik??

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 225
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2015r. 15:52  
Cytuj
CYTAT

Co za bzdura, ja też płacę podatki, czy to oznacza, że mogę srać na trawnik??


Jaka bzdura ? Czytaj ze zrozumieniem !!! Tez sprzatam po psie, płace podatek a fakt ze z tego tytułu nie ma nic jest inna sprawą. Od dechy do dechy uzupelnia psie pakiety, ktorych jest jak na lekarstwo. Wiec moga sie ludzie bulwersowac z tego tytulu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2015r. 16:28  
Cytuj
Powinny być na każdym osiedlu, osobiście nie widziałam ani jednego. To już więcej jest tabliczek ,,zakaz wyprowadzania psów". I jak tu zachęcić ludzi by sprzątali po swoim czworonogu?


A co do królików to im trociny szkodzą gdyż pylą i olejki eteryczne uszkadzają wątrobę i nie powinny być używane.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Sty 2015r. 16:29  
Cytuj
CYTAT
Przepraszam a czy nie można takiego woreczka zakupić na własny koszt ? Czy posiadaczowi kota ktoś kupuje żwirek ? a właścicielowi np. królika trociny ? Ja mam psa i jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak lecę specjalnie pod pakiet kiedy pies załatwił się w innym miejscu ... a jeśli ktoś podchodzi do tego problemu jak Ty to się nie dziw że nigdzie nie ma worków skoro zabierają je sobie na przyszłość ...


Pewnie że można, tylko po co były stawiane te pakiety skoro są puste ? Ja również nie zawożę psa pod pakiet i czekam aż tam zrobi co ma zrobić, ale skoro już władza takie cuda ufundowała to niech je uzupełnia w worki. Nie porównuj wydalania kota czy królika do psa. Ten ostatni załatwia się na trawniku, po którym np. biegają dzieci. W kupę twojego kota czy królika najwyżej wdepniesz sam. A co do zabierania worków na przyszłość, to przecież i tak ktoś kto weźmie ze 2 więcej to je zużyje do jednego celu. Zupy z tego nie zrobi. Weźmie w jeden dzień, w drugi nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Sty 2015r. 17:42  
Cytuj
justex to teraz pełna zgoda z tym uzupełnianiem ... płacisz podatek to wymagasz ... Gdzieś czytałem że podatek za psa płaci u nas kilkaset osób (nie chcę strzelać a nie pamiętam) z tej kasy miasto ma "obowiązek" uzupełniać worki ... chyba też sprzątać po bezdomnych zwierzętach (nie chce mi się szukać co jeszcze) więc śmiem wątpić że kasa z kilku setek psów na to wszystko styknie ... co nie zmienia faktu że wymagać można

ps. Słomy koniom też nikt nikomu nie kupuje potluczony taki żart na koniec jeśli chodzi o "kaliber" potrzeb ... jak nie śmieszny to sorki

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2015r. 22:17  
Cytuj
Tez drazni mnie wiecznie pusty stan psich pakietow. Psa mam podatek place wiec sa tez wymagania. Banan dobrze napisal ze niestety osob placacych jest malo. Niestety. Dlatego swojego czasu bylo darmowe czipowanie co by zachecic (bardziej wymoc) placenie podatkow.
Swego czasu mialem nawet troche zachodu przez to bo nie zmienilem adresu w starostwie i mi przyszlo na stare mieszkanie zawiadomienie ze nie zaplacilem. Według mnie powinien byc taki przepis (skoro jest obowiazek podatkowy za psa i obowiazkowe szczepienia) ze dany weterynarz jest zobowiazany do przekazania informacji do starostwa ze dana osoba posiada psa. Bylo by po problemie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2015r. 14:20  
Cytuj
CYTAT
Według mnie powinien byc taki przepis (skoro jest obowiazek podatkowy za psa i obowiazkowe szczepienia) ze dany weterynarz jest zobowiazany do przekazania informacji do starostwa ze dana osoba posiada psa. Bylo by po problemie.


popieram, tak powinno byc umiech
a co do psich pakietow, najblizszy mnie jest pare blokow dalej, wiec trzeba sobie inaczej radzic- w sklepie woreczki kosztuja grosze.
Wie ktos czy mozna taki "pakunek" wrzucac do takich normalnych smietnikow na ulicy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Sty 2015r. 14:48  
Cytuj
CYTAT

Wie ktos czy mozna taki "pakunek" wrzucac do takich normalnych smietnikow na ulicy?


Nie wiem ale czy na "pampersy" są specjalne śmietniki ?

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2015r. 14:54  
Cytuj
w sumie nie, ale czasem ludzie sie patrza jakbym wrzucala tam bombe czy cos....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 2 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2015r. 18:47  
Cytuj
CYTAT
Wie ktos czy mozna taki "pakunek" wrzucac do takich normalnych smietnikow na ulicy?


Czy wolno, czy nie to zależy od miasta i jego przepisów (uchwał) - tak gdzieś wyczytałam w wszechwiedzącym internecie. Jak jest w Stalowej nie wiem, ale też wrzucam do "normalnego" śmietnika, bo nie będę paradować z zakupkowanym woreczkiem po mieście w poszukiwaniu jednego z ośmiu pakietów. Lepiej niech ta bomba będzie w koszu, a nie na trawie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »