NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Zużycie energii elektrycznej.,
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 15:20  
Cytuj
Witam!

Czy rachunki za prąd w granicach 400 zł za 2 miesiące to norma?

Średnie dzienne zużycie to około 8kWh na dobę.
Domek jednorodzinny, 3 osoby, lodówka, pralka co dwa dni, zmywarka codziennie, tv, 2 laptopy, woda z własnego ujęcia (hydrofor).
Każdy z domowników stara się gasić światło za przysłowiową dupą.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 15:20  
Cytuj

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 15:40  
Cytuj
To sporo.
Ja mam podobnie,( bez hydroforu) rachunki w granicach 250 PLN

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 20 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 15:47  
Cytuj
u mnie 250-270zł 2 lodówki zamrażalka pranie codziennie lub dwa razy dziennie laptop czajnik elektryczny 5 osób 2 telewizory (jeden 15 godz na okrągło) 2 pompki od co w kuchni żarówka 200w w pokoju energooszczędna mikrofala,żelazko 0 oszczędzania typu zgaś światło

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 14 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 16:57  
Cytuj
może ktoś od Ciebie w takim razie "pożycza" prądu.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 17:00  
Cytuj
Ja place ok 140 ( 160 zl w okresie grzewczym, 3 pompki do pieca)1 telewizor, 1 laptop, 1 lodowka, wiekszosc zarowek LED, bez czajnika elektrycznego, ale niema tak ze swiatlo swieci sie niepotrzebnie przez jakis czas,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 17:04  
Cytuj
CYTAT
Witam!

Czy rachunki za prąd w granicach 400 zł za 2 miesiące to norma?

Średnie dzienne zużycie to około 8kWh na dobę przy czterech domownikach.
Domek jednorodzinny, 3 osoby, lodówka, pralka co dwa dni, zmywarka codziennie, tv, 2 laptopy, woda z własnego ujęcia (hydrofor).
Każdy z domowników stara się gasić światło za przysłowiową dupą.







W moim przypadku średnie dzienne to 10kWh na dobę, może trochę więcej sprzętu, bo oprócz tego co u Ciebie to mam jeszcze - Dwie lodówki, płyta indukcyjna, czajnik.
Jeszcze oświetlenie wokół domu zapala się o zmierzchu a gaśnie o 23.00 ( automatycznie ) jakieś 60W

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 17:51  
Cytuj
Jezeli na skrzynce pokazuje ci dany chwilowy pobor pradu proponuje wylaczyc wszystkie urzadzenia w domu i sprawdzic pobor, pozniej sprawdzac co chwile podlaczajac kolejno kazde z nich. Kiedys sie tak bawilem to wychodza ciekawe rzeczy- rozne urzadzenia w stanie "spoczynku-wyciszenia" potrafia niezle szarpac prad. Ja place ponad 400zl na miesiac ale u mnie ponad polowe z tego zjadaja akwaria

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 19:38  
Cytuj
U mnie podobne urządzenia, i rachunki mam w granicach 150-190 zł co 2 miesiąc. A może używasz jakieś urządzenia w garażu typu spawarka, szlifierka itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 19:51  
Cytuj
jedyny ciężki sprzęt to 3 fazowy silnik do hydroforu.
Licznik mam wymieniony dwa miesiące temu a zużycie dalej oscyluje w granicach 8-9 kWh na dobę.
Instalacja elektryczna w 50% wymieniona na nową.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1477
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 20:21  
Cytuj
W podstawowej taryfie 1 kWh kosztuje 0,58 zł brutto. Miesięczny abonament na licznik 4,92 zł brutto. Skoro masz licznik trójfazowy to ten abonament może być wyższy, ale niewiele. Policz sobie zużycie wg licznika razy cenę jednostki. Chyba, że masz dwie taryfy, dzienną i nocną. Ale wtedy też średnia oscyluje około 0,58 zł za jednostkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Gru 2014r. 21:21  
Cytuj
bartomix Jeżeli miałeś dwa miesiące temu wymieniany licznik a na poprzednim miałeś zbliżone zużycie to znaczy,że raczej tyle zużywasz.Najprościej to wyłącz zabezpieczenie przedlicznikowe i zaobserwuj oczywiście jak licznik jest analogowy czy kręci się jego tarcza i będziesz wiedział czy licznik jest wporządku.Zdarza się czasami,że i nowy czy po legalizacji może być uszkodzony.Drugi sposób to wyłącz wszystko z gniazdek,hydrofor,wszystkie światła i też zaobserwuj tarczę licznika,jeżeli się kręci to może być upływ gdzieś w starej połowie lub nowej ale to już raczej musisz wezwać fachowca żeby sprawdził,samemu jak nie masz pojęcia to będzie trudne raczej do zdiagnozowania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 20 Marz 2016r. 15:16  
Cytuj
Ile prad

Mieszkanie i garaz

Zarowki 12 sztuk ledy 50w

piekarnik, zamrażarka, mikron, codziennie pralka, codziennie zmywarka, lodowka, tv, komputer,internet, wieza, odkurzacz, czajnik elektryczne, żelazko,

i w codziennie garazu to godz 18.00 do 22,00 tokarka550w, pila makita1200w, wiertarka stołowa1400w, wiertarka, i zarowki 2sztuki to 10wat w garazu

co miesiac faktura to 24 euro

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2016r. 17:18  
Cytuj
Kup sobie miernik zużycia energii, koszt koło 50zł

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 5 Sty 2009r.
Skąd: Aluminiowy Padół
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2016r. 21:33  
Cytuj
CYTAT
Czy rachunki za prąd w granicach 400 zł za 2 miesiące to norma?


Myślę, że wszystko w porządku, jeżeli rachunki są prognozowane.
Raz jest 400 zł, za 2 miesiące jest 320 zł.
Tak, jak przedmówcy piszą. Instalacja 3-fazowa - droższy przesył.
Pompki, odtwarzacze, dekodery, routery, switche, muliswitche, anteny i inne drobne pierdoły i się uzbiera.
Czasem żelazko, piekarnik elektryczny do oszczędnych nie należą. Suszarki, lokówki, miksery itp.
Często gaszenie światła zaraz za..tentego też zdrowo nie wychodzi, bo następny domownik idzie i świeci. Ale to drastyczne przypadki, które jakiś tam wpływ mają.
Niemniej jednak warto posłuchać i posprawdzać, czy nie ma "upływu", bo wspominasz, że tylko część instalacji jest nowa. Nie ubliżając nikomu - w nowej też czasem może tkwić drobny problem.
Po wymianie licznika też szukałem przyczyn - pierwsza faktura 825zł- serce prawie stanęło, potem mniej i mniej, aż w końcu przyszło do zapłaty 0 zł, 00 gr(zalegam z płatnością do dziś jezyk ).
Obecnie okolice 200 zł/mies.
Ale część urządzeń pracuje całą dobę niestety.
Wyłącz wszystko i jeżeli licznik jest "mechaniczny", z tarczą obrotową, to powinien "dojechać", "dokręcić" do pozycji "zero", czyli widzisz przed sobą pasek na tarczy i w tej pozycji powinien zostać do czasu włączenia czegokolwiek.

pukając się w czoło, pokazujesz najsłabiej funkcjonujący element Twojego organizmu!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 29 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2016r. 22:25  
Cytuj
CYTAT
Kup sobie miernik zużycia energii, koszt koło 50zł


Dokładnie. Najlepiej kupić taki miernik (do każdego gniazdka), który poprzez WiFi przesyła dane do smartfona np. coś w stylu Ferguson Smart Wi-Fi Plug. Wtedy wiesz co zużywa najwięcej energii i w jakich godzinach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 24 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 01:34  
Cytuj
Osobiście, nie bardzo rozumiem jakikolwiek sens oszczędzania na energii elektrycznej od tych złodzieji. Kiedyś jak wyłaczyłem prawie wszystko w domu, to z 62 gr za KWh zwiększyli na 78 gr za KWh bo zużycie mniejsze. Skoro im mniej zużywam tym więcej płacę, to jaki sens osczędzać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 24 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 01:34  
Cytuj
Osobiście, nie bardzo rozumiem jakikolwiek sens oszczędzania na energii elektrycznej od tych złodzieji. Kiedyś jak wyłaczyłem prawie wszystko w domu, to z 62 gr za KWh zwiększyli na 78 gr za KWh bo zużycie mniejsze. Skoro im mniej zużywam tym więcej płacę, to jaki sens osczędzać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 185
Dołączył: 29 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 09:48  
Cytuj
CYTAT
Osobiście, nie bardzo rozumiem jakikolwiek sens oszczędzania na energii elektrycznej od tych złodzieji. Kiedyś jak wyłaczyłem prawie wszystko w domu, to z 62 gr za KWh zwiększyli na 78 gr za KWh bo zużycie mniejsze. Skoro im mniej zużywam tym więcej płacę, to jaki sens osczędzać.


Dokładnie, tak samo jest z PEC'em. Kasa się musi zgadzać co miesiąc. Jeśli wszyscy zaczniemy oszczędzać to ceny pójdą w górę a my będziemy siedzieć w zimnych mieszkaniach. PEC tylko patrzy i szydzi z zakrojonej na szeroką skale tzw. termomodernizacji czyli styropianologi stosowanejumiech Nie może być mniejszych wpływów do PECU z tytułu oszczędności lokatorów, poprostu. Tak samo jest z prądem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 274
Dołączył: 26 Wrz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 10:11  
Cytuj
To jest jakas komedia z tymi rachunkami. Ja nie mam prognozowanych i np jesienią miałam rachunek ok 300 zł. Wtedy tez wszystkie oczka w domu wymieniliśmy na ledy około 20 żarówek to był listopad i cały grudzień nie było nas w domu, a rachunek w styczniu przyszedł 450 zł. Za co? Ostatnio za czerwiec lipiec przyszedł mi rachunek 240 zł. A za sierpień wrzesień juz 100 zł więcej gdzie jak wiadomo wakacje, spędzam czas na podwórku do późna, piec nie chodzi itp. Problemu nie mam tylko ja tylko wiele ludzi z naszej ulicy a nawet okolicy. W pge mówią ze niby wszystko ok. Jeszcze była taka sprawa ze przez pare miesięcy przygasalo światło co jakiś czas.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 11:02  
Cytuj
U nas rachunki wahają się od 120-170 (oczywiście za 2 miesiące). Raz przyszedł mniejszy w wakacje, tj. 100, ale nie było nas całymi dniami, przyjeżdżalismy praktycznie tylko na noc. Ogolnie wszystko mamy na prąd. Mieszkanie dwupokojowe 53m2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 20 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 11:10  
Cytuj
CYTAT
Ile prad

Mieszkanie i garaz

Zarowki 12 sztuk ledy 50w

piekarnik, zamrażarka, mikron, codziennie pralka, codziennie zmywarka, lodowka, tv, komputer,internet, wieza, odkurzacz, czajnik elektryczne, żelazko,

i w codziennie garazu to godz 18.00 do 22,00 tokarka550w, pila makita1200w, wiertarka stołowa1400w, wiertarka, i zarowki 2sztuki to 10wat w garazu

co miesiac faktura to 24 euro

Ledy 50W ??? :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 11:30  
Cytuj
CYTAT

Dokładnie, tak samo jest z PEC'em. Kasa się musi zgadzać co miesiąc. Jeśli wszyscy zaczniemy oszczędzać to ceny pójdą w górę a my będziemy siedzieć w zimnych mieszkaniach. PEC tylko patrzy i szydzi z zakrojonej na szeroką skale tzw. termomodernizacji czyli styropianologi stosowanejumiech Nie może być mniejszych wpływów do PECU z tytułu oszczędności lokatorów, poprostu. Tak samo jest z prądem.


Nie do końca tak jest. Koszty energii cieplnej i elektrycznej będą rosły, jednakże zwiększenie efektywności energetycznej hamuje tempo wzrostu. Wynika to z faktu, że my obecnie odtwarzamy majątek produkcyjny energetyki, a w przypadku braku podnoszenia efektywności urządzeń i budynków musielibyśmy nie tylko odtwarzać, ale i budować o wiele więcej elementów infrastruktury energetycznej.

Faktem jest, że często obkleja się styropianem i nic z tego nie wynika (widziałem rachunki pewnego budynku w którym zużycie po modernizacji ... wzrosło umiech ), ale są też na rynku dobre przykłady renowacji elewacji które całkowicie spłacają się z wygenerowanych oszczędności.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 29 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 16:26  
Cytuj
Ja miałem nowy licznik i nabijał mi ok 2kwh dziennie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2016r. 16:45  
Cytuj
Zarowki LEDY 12sztuk

Kuchnia 3ledy 7watt 2x5watt
pokoj 2ledy 4watt, 3watt
korytarz 3x4watt
lazienka 3ledy 6watt i 2x3watt
kibel 4watt

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »