NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Kamera złapie za czerwone na Rondzie,
Posty: 64
Dołączył: 20 Sie 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2015r. 21:02  
Cytuj
stecyk ja nie widziałem zeby tam byl wypadek z udziałem taxismiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2015r. 21:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2015r. 21:55  
Cytuj
A wie ktoś coś na temat kiedy zajmą się tym u nas. Kiedyś coś czytałem że do końca stycznia ma być na rondzie, ale póki co to jeszcze żadnych ruchów tam nie widziałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 15 Gru 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2015r. 22:35  
Cytuj
Czy to będzie w styczniu na pewno nie. Według wypowiedzi do połowy roku ma być zamontowane 20 w całej polsce, a u Nas zobaczymy
http://motor(...),1634251

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2229
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 11:07  
Cytuj
http://moto.onet.pl/aktualnosci/itd-montuje-system-rejestrujacy-przejazd-na-czerwonym-swietle/k1csy

Ciekawe co powiedzą i co zrobią kierowcy ciężarówek i autobusów/autokarów. Jak wyhamować nagle taki skład widząc przed nosem zapalające sie pomarańczowe nawet przy 50km/h ?

To po prostu nabijanie kasy.. pier.. złodziejski kraj.

Ale mam patent na to.
Po 1 omijać to skrzyżowanie łukiem niestety często jezdze do Niska ale jest sporo możliwości ominięcia tego skrzyżowania.

Po 2 widząc zielone będę hamował i zwalniał tak by zrobiło się czerwone. Pojade dopiero wtedy gdy na moich oczach zapali się zielone wtedy nikt i nic mnie nie złapie i zdjęcia nie zrobi.

A to że będę tamował ruch mam głęboko w ch..u

Jednak najlepsza będzie opcja omijania skrzyżowania daleko w piz.u!

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 11:13  
Cytuj
kierowcy tirów patrzą z czego żyją i dla oszczędności obserwują światło by wiedzieć czy zdążą więc nie widzę tu problemu zbytniego. Do zestawu przydałyby sie sekundniki koło sygnalizatora. Jeżdze sporo ale jakos widze że zielone pali się długo i po prostu zwalniam gdy widze że nie zdążę.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 13:20  
Cytuj
StefanS51 przepraszam ale co ty p.....sz? Nawet jak się zapali pomarańczowe przed nosem, ale faktycznie przed nosem to zdążysz spokojnie opuścić skrzyżowanie. Opuścić na tym pomarańczowym. To ustrojstwo będzie wyłapywać debili wjeżdżających na tzw. późnym zielonym. To późne zielone z reguły jest bardzo późnym pomarańczowym a wręcz czerwonym. Piszesz tak jak byś wcale nie jeździł i znasz temat tylko z kursu na prawko i to kursu z kiepskim instruktorem.
Mam kamerę w autku i takich filmików mam mnóstwo. Świeci się pomarańczowe i auta osobowe jadą, ciężarowe z reguły zatrzymują się. Zapala się czerwone i zawsze kilka (jedno lub dwa) osobówek przeleci. Piszę o skrzyżowaniu KEN z Wojska Polskiego. Stoję tam na lewoskręcie i obserwuję mistrzów umiech Dzień w dzień to samo. mlotek

PS. Odliczanie do zmiany oczywiście by się przydało. Nic nie stoi na przeszkodzie by gmina i powiat na swoich drogach to wprowadzili i nacisnęli na zarząd dróg krajowych.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 18:21  
Cytuj
Andrea a czy gdzieś w mojej wypowiedzi padło zdanie o jakimś wypadku taxi??
[quote]Bardzo dobrze, najwięcej będą psioczyć kierowcy taxi, pizzeri i ciężarówek. Po to jest czerwone żeby się zatrzymać i ustąpić pierwszeństwa tym na zielonym[/quote]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 18:49  
Cytuj
CYTAT


Ciekawe co powiedzą i co zrobią kierowcy ciężarówek i autobusów/autokarów. Jak wyhamować nagle taki skład widząc przed nosem zapalające sie pomarańczowe nawet przy 50km/h ?

To po prostu nabijanie kasy.. pier.. złodziejski kraj.



Stef o czym ty pier.. ? Twierdzisz, że standardowo w naszym kraju nie da się jeździć przepisowo? Łapany będzie samochód który wjeżdza na skrzyżowanie na czerwonym. No chyba, że piszesz o tych biednych kierowcach ciężarówek/autobusów którzy "suną" przez miasto 90km/h - ci faktycznie mogą mieć problem z wyhamowaniem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2015r. 19:06  
Cytuj
Wszystko fajnie tylko widzę że mało kto wie że system uruchamia się już przy wjeździe na żółtym świetle. Według przepisów już sygnał żółty zabrania wjazdu na skrzyżowanie dopuszcza się tylko warunkowym wjazd. Skoro warunkowy to zależy od interpretacji sytuacji.Jeśli ma to być maszyna do nabijania kasy to wiadomo będzie interpretacja - możliwe było bezpieczne zatrzymanie pojazdu, a wtedy czy przyjmuje Pan mandat czy kierujemy wniosek do sądu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2015r. 19:10  
Cytuj
A co za radar zamontowany jest na światłach przy dawnym Irish Pubie/ pizzeri MammaMia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2015r. 19:59  
Cytuj
Nie ma możliwości abu system wylapywal auta na swietle zoltym.
Kodeks mowi ze w przypadku nagłego hamowania jest możliwy wjazd na skrzyżowanie na tym swietle wiec nie ma możliwości żeby ktoś wystawil ci mandat za wjazd na pomarańczowym.
Jeśli pali się zielone masz 50m do skrzyżowania i zapali się zolte to proste ze nie będziesz hamowal tylko przelatujesz i nikt za takie cos nie wystawia mandatu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2015r. 20:24  
Cytuj
To obejrzyj czasem drogówkę albo pirata w tvn to zobaczysz czy nie ma możliwości. Z resztą nie pamiętam w jakiej to miejscowości ale kolega z pomorza przywiózł taką pamiątkę, więc nie mów że nie ma możliwości. Jak napisałem - wjazd jest warunkowy. Fatyguj się teraz przez cały kraj na rozprawę. Koszty dojazdu przewyższają mandat więc pomyśl.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2015r. 09:41  
Cytuj
NIe wiem ale jak wlepia za zolte to chore to będzie na maxa.
Skoro kodeks dopuszcza wjazd na swietle zoltym, skoro w kodeksie jest mandat i punkty za przejazd tylko na swietle czerwonym to powinno być troszkę inaczej.
BTW w każdym razie już sa postawione jakies kamerki nad sygnalizatorami no i Yanosik już widzi to skrzyżowanie jako okamerowane wiec tylko patrzeć kiedy zaczna sypać mandaciki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2015r. 10:31  
Cytuj
CYTAT
NIe wiem ale jak wlepia za zolte to chore to będzie na maxa.
Skoro kodeks dopuszcza wjazd na swietle zoltym, skoro w kodeksie jest mandat i punkty za przejazd tylko na swietle czerwonym to powinno być troszkę inaczej.
BTW w każdym razie już sa postawione jakies kamerki nad sygnalizatorami no i Yanosik już widzi to skrzyżowanie jako okamerowane wiec tylko patrzeć kiedy zaczna sypać mandaciki


Faktycznie czytałem artykuł o fotoradarze z Warszawy który "wyłapywał" na żółtym - prawdopodobnie miał być źle ustawiony (tak podejrzewali ukarani mandatami). Firma która odpowiada za ustawienie tłumaczyła, że "kamerka" działa wtedy kiedy dostanie sygnał od sterownika świateł że jest światło czerwone i wtedy wyłapuje wszelki ruch. Jeśli mamy fotkę na żółtym to możemy nie przyjąć mandatu i sąd "będzie się zastanawiał" czy mogliśmy wyhamować czy nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 9 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2015r. 22:20  
Cytuj
Jestem za montażem tego typu urządzeń...ale wraz z montarzem licznika sekundowego odliczania do światła pomarańczowego.
Wtedy i tylko wtedy można uznać, że nie jest to naciąganie ludzi na mandaty.

Nie raz widziałem jak szybko może zmienić się światło jeżeli pasuje tak sterującemu.
Zwłaszcza dzieje się tak na skrzyżowaniu obok szpitala.
Kiedy tylko podjeżdża karetka, nie jadąca na sygnale, światło jakimś cudem zaraz się zmienia i to samo dotyczy pojazdów policyjnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2015r. 18:58  
Cytuj
Też osobiście jestem za licznikami ale faktycznie czytałem że przy naszym systemie jest to niemożliwe. Montaż liczników możliwy jest tylko przy instalacji stało czasowej. Niestety u nas jest 'wideo detekcja' która ma zmienny czas przejazdu co uniemożliwia montaż tego typy rozwiązania.
A pytanie mam jeszcze do rerere gdzie jakiś radar przy irish pubie wypatruje i znaleźć nie mogę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2015r. 19:23  
Cytuj

Przejezdzajac przez rondo zauwazylem ze chyba zaczeli montowac kamery do lapania za przejazd na czerwonym swietle.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Wrz 2015r. 20:27  
Cytuj
Niestety, wszystko na to wskazuje, ja czekam tylko na odwaznego kto zdemoluje cały ten syf. Niech sie wezma za ustawienie tych swiatel bo cala polska sie smieje a nie montuja kolejne skarbonki ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2015r. 07:54  
Cytuj
feltd,czego sie obawiasz? Jak często zdarza ci sie przejeżdżać na czerwonym?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 10 Wrz 2015r. 10:16  
Cytuj
CYTAT
feltd,czego sie obawiasz? Jak często zdarza ci sie przejeżdżać na czerwonym?


Nie chodzi o obawianie. CHodzi o to ze ktos za moje pieniadze montuje skarbonke ktora nie rozwiazuje przyczyny problemu. Słuzy tylko do klepania kasy opasłym swiniom stojacym przy korycie. Za ułamek wydanych pieniedzy na kamerki zamontowaliby zegary, ustawili po ludzku swiatla i problem bylby rozwiazany. Tak, tylko zegary nie przynosilyby dochodu... Dlatego tez w czynie społecznym jakis odwazny moglby to zniszczyc smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2015r. 10:46  
Cytuj
Andrzejek ale tam rano swiatła wariują. Startujesz od avanti na zielon i nagle pach czerwone po 40 metrach i każdy to ignorował

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2015r. 11:09  
Cytuj
Wariują, nie wariują nie ma znaczenia. Jeśli jedziesz 50-60km/h nie ma opcji niewyhamowania na zółym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2015r. 11:32  
Cytuj
CYTAT
Wariują, nie wariują nie ma znaczenia. Jeśli jedziesz 50-60km/h nie ma opcji niewyhamowania na zółym.


chyba, że Ci się zaświeci 5 metrów przed pasami....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2015r. 11:48  
Cytuj
Jak się świeci 5 metrów przed pasami to właśnie po to jest żółte żeby na nim przejechać i opuścić sprawnie skrzyżowanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »