NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Aronia, Aronia
Posty: 1
Dołączył: 7 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2014r. 11:02  
Cytuj
Czy ktoś ma jeszcze aronię potrzebuje ok. 2 kg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2014r. 11:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2014r. 12:37  
Cytuj
w tym roku chyba wszędzie tak słabo owocowała,na rynku widzialem kartki z napisami kupie aronie lub pigwęgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 155
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Paź 2014r. 04:48  
Cytuj
Proszę ugotować kompot z aronii , ew kupic sok i sprawdzić jego ph.
Szok! - to tylko 2,3
Zatem jest mordercą.
(niektórzy wiedzą o czym mówię)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 972
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2014r. 09:20  
Cytuj
Bzdury opowiadasz. A jakie niby pH ma chociażby kapusta kiszona lub cytryna, a są prawidziwymi bombami witaminowymi. Tak samo jest dla aronii. Zawiera bardzo dużo witaminy C. Nie wiem skąd wyciągnąłeś wniosek, że im niższe pH to gorsze dla organizmu.:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2014r. 09:27  
Cytuj
Aronia to niestety miesiąc temu się skończyła i to na dobre. Nawet jeśli coś zostało na krzaku to obeschło i opadło na ziemię.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 155
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Paź 2014r. 09:38  
Cytuj
Hej , ta od "bzdur'
Tu http://www.jedzd(...)_cytryna masz te swoja bombe witamninową.
Ja chcesz sprawdzic moje słowa - zrób sobie ph moczu , nastepnie pij sok z aronii lub kompot , a nastepnie zrob sobie ponownie ph moczu(odczynniki w skl.akwarys).
Przy okazji sprawdzisz swoja 'wiedzę"....

Dr Young - jest tylko jedna przyczyna chorób - ZAKWASZENIE ORGANIZMU!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 972
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2014r. 09:49  
Cytuj
To temat o aronii, a nie o cytrynie więc jeśli chcesz możemy pogadać na pw. Wiedzy swojej nie muszę sprawdzać ani weryfikować. Nie oczekuj od cytryny wartości odżywczych jak z czekolady. Cytryna nigdy nie była i nie będzie pożywieniem, a jedynie naturalnym źródłem witamin, których w Twoim linku jest wystarczająco dużo. Na temat zakwszenia organizmu i jakiegoś tam Younga nie będę dyskutowac bo to tylko jedna z wielu teorii w XXI wieku i każdy musi racjonalnie podejść do swojego odżywiania. Jedno jest pewne cytryna, aronia, kiszona kapusta zawierają niezbędne dla organizmu witaminy, które lepiej dostarczyć w posób naturalny niż sztucznie w tabletkah. Zauważ, że ja nie neguję, że aronia nie ma pH kwasowego, ja tylko Ci uświadamiam, że więcej dobra dla organizmu płynie z witamin, które tam są niż zła wywołanego rzekomo przez niskie pH, którego szkodliwego wpływu na organizm (w rozsądnych ilościach) nikt nie poparł poważnymi badaniami.

Kierujmy się zasadą: co za dużo to niezdrowo.

PS. jeśli chcesz zbadać pH w domu wystarczy przygotować wywar z czerwonej kapusty- nie ma lepszego odczynnika na świecie, albo powiedz jakim odczynnikiem to pH badałaś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2014r. 13:32  
Cytuj
a nalewka z aroni tez zakwasi organizm???????smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 155
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Paź 2014r. 14:55  
Cytuj
Mój miernik to Combo ph&ORP waterproof Hanna , cena 175$.
Słyszałas o witaminach , wszystkich witaminach , makro i mikro elementach zawartych w wątróbkach i żółtkach jaj i co najwazniejsze przyswajalnych w 100%?

Witaminki w kapuscie , marchewce itd służą do rozrostu tejże roslinki a nie Ciebie. No może cos tam przy okazji...
Zreszta to nie darmowa lekcja biochemiicool girl

Sprawdź jakie ph jest tej nalewki i sie dowiesz- Twoje winno oscylować od 5,5(z rana)-7,5(po południu)- Inaczej b. źle...jak w Czerwonych Gitarach -" Kwaśną minę masz..."- ciągniesz swój cenny organizm ku przepaści

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 972
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2014r. 23:23  
Cytuj
Może lepiej nie wygłaszaj tych darmowych lekcji biochemii już;) Nikt nigdzie nie udowodnił, że substancje o niskim pH są zabójcze dla organimu. Istnieje coś takiego jak zrównoważona dieta czyli wszystkiego po trochu. Zerknij lepiej na listę produktów faktycznie zakwaszających organizm, na pierwszym miejscu są produkty, które z niczym kwaśnym w ogóle się nie kojarzą.

Idąc Twopim tokiem rozumowania czosnek, miód i wszelkie rośliny wykorzystywane w farmacji do produkcji leków to fikcja. Chyba nie ma sensu dłużej dysktuować, bo okrzykiwanie zabójcą soku ze świeżych i pełnych witamin aronii mija się z celem.

Chciałabym, aby tacy zabójcy mnie tylko otaczali, a nie palacze, którzy myślą, że mogą dmuchać swoim dymkiem na wszystkich ludzi na przystanku bo przecież nie znajduja się w pomieszczeniu zamkniętym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Paź 2014r. 08:40  
Cytuj
Panno przezacna , o dźwięcznym brzmieniu ,powiem ci coś:
lepiej jest nic nie wiedzieć , niż wiedzieć źle. A tak jest w tym przypadku.
Wiem , wiem , ostateczne zdanie do ciebie należy bo masz "władzę" , ale wiedzy żadnej.

Moderowano przez: sm
Rozdwojenie jaźni ?. MILOSC = seanor

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Paź 2014r. 08:58  
Cytuj
CYTAT
Aronia to niestety miesiąc temu się skończyła i to na dobre. Nawet jeśli coś zostało na krzaku to obeschło i opadło na ziemię.



2 tygodnie temu zbierałem jeszcze ładne owoce. Co prawda przez ostatni czas było mało deszczu ale owoce były.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Paź 2014r. 09:55  
Cytuj
seanor - a żebyś taki zdrowy był !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Paź 2014r. 10:35  
Cytuj
Jak na osie...siat roków to jest wyjatkowo dobrze. Polecam słoninkę , jajeczka , goloneczke , podroby.
Zielsko(jabłoko) juz w raju było "be" i do dzis nie ma gorszego produktu zywieniowego. No chyba ze ktos jest zbudowany z...zielska...
Pozdro panienko. Dzieki za "wypociny"

Natomist tu http://stalo(...)d=763209 ścisła wiedza.
Zaprawdę powiadam ci , jesli choc jedna osoba skorzystała z niej to warto byłook

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Paź 2014r. 11:09  
Cytuj
CYTAT

Zielsko(jabłoko) juz w raju było "be" i do dzis nie ma gorszego produktu zywieniowego. No chyba ze ktos jest zbudowany z...zielska...



Uuuaaa. Jabłko w raju było złe ? a nie doczytałeś o rajskim ogrodzie umiech Nawet hodowcy Reniferów których dieta dominuje w mięso, wykorzystują treść żołądka jako składnik swojej diety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Paź 2014r. 15:00  
Cytuj
Doczytoł żek byk.
Ludzik tak został skonstruowany , a potem powołany do zycia , ze w swojej diecie(pozywieniu) winien spozyc od 50 do 100 gram węglowodanów-cukrów na dobę.
Mogą to nawet byc treści zoładków reniferów(trawa-korzonki) , jak niczego innego nie było.
...rajski ogrody....wiekszośc dzis je posiada

Widzisz panienko od moderowania - kazdy jest Miłością , ponieważ w ostatecznosci nic poza Nią nie Istnieje.
Różnica jednak polega na tym, ze ja o tym wiem , a ty nieuśmiech
(ale i tak Cię lubięok)

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 6 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2014r. 14:07  
Cytuj
W tym roku wina z aronni nie robię, za drogi interes

[url=http://strony-internetowe-lublin-www.pl]strony internetowe lublin[/url]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2014r. 17:35  
Cytuj
A ja tam znam te dobre właściwości aronii mianowicie obniża ciśnienie we krwi ale przede wszystkim zawiera duże ilości witamin C, B1, B2, B6, E, PP składników mineralnych, antyutleniaczy i mikroelementów.Owoce Aronii mają także działanie odżywcze i antytoksyczne.Spożywanie tego owocu to same plusy: obecność antocyjanów opóźnia proces starzenia, usprawnia przemianę materii i poprawia gospodarkę tłuszczami, uodparnia skórę na szkodliwe działanie słonecznych promieni UV.
Ile ludzi tyle opinii każdy powinien wypróbować na sobie. ja pije sok z aronii i jakoś żyje i mam się bardzo dobrzeumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »