NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Usuwanie kamienia na NFZ.,
Posty: 118
Dołączył: 20 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2014r. 22:49  
Cytuj
Czy ktoś wie, jak to wygląda w praktyce?

Za każdym razem kiedy usuwam kamień płacę grubo ponad 100 zł, a tymczasem zabieg ten jest refundowany przez NFZ - raz do roku. Kiedy zapytałam o to moją dentystkę, to powiedziałą mi, że usuwanie kamienia jest refundowane, ale ona jeszcze musi wypolerowac zęby po usunięciu kamienia i za to właśnie należy się ta opłata... Nie dyskutowałam więc i zapłaciłam.

Czy ktoś z Was usuwał kamień nazębny w ramach ubezpieczenia i nie płacił za dodatkowe piaskowanie itp.? Bo jeżeli raz w roku należy mi się taki (nie darmowy, bo przeciez płace składki!) zabieg, to dlaczego miałabym płacić dwa razy. zdegustowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Paź 2014r. 22:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 21 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2014r. 04:40  
Cytuj
Dentysta+NFZ to równe zeroplacze Najlepiej juz przejśc prywatnie zaplacic i być zadowolonym z uslugi. Tyle w temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 21 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2014r. 04:47  
Cytuj
No chyba że rzecz się rozchodzi o chirurgiczne usuwanie. To jest refundowane z tego co wiemuśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Paź 2014r. 09:25  
Cytuj
CYTAT
Czy ktoś wie, jak to wygląda w praktyce?

Za każdym razem kiedy usuwam kamień płacę grubo ponad 100 zł, a tymczasem zabieg ten jest refundowany przez NFZ - raz do roku. Kiedy zapytałam o to moją dentystkę, to powiedziałą mi, że usuwanie kamienia jest refundowane, ale ona jeszcze musi wypolerowac zęby po usunięciu kamienia i za to właśnie należy się ta opłata... Nie dyskutowałam więc i zapłaciłam.

Czy ktoś z Was usuwał kamień nazębny w ramach ubezpieczenia i nie płacił za dodatkowe piaskowanie itp.? Bo jeżeli raz w roku należy mi się taki (nie darmowy, bo przeciez płace składki!) zabieg, to dlaczego miałabym płacić dwa razy. zdegustowany


Zgadza się. Skaling jest procedurą refunfowaną. Po skalingu należy zęby wypolerować, obowiązkowo! (nie jest to żadne piaskowanie jak ktoś napisał) i to już jest niestety dobra wola lekarza czy to zrobi czy nie, aczkolwiek powinien.

Btw nie ma czegoś takiego jak chirurgiczne usuwanie kamienia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Paź 2014r. 17:46  
Cytuj
Polecam zainwestować w szczoteczkę elektryczną, rozwiąże problem kamienia nazębnego.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 20 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2014r. 12:01  
Cytuj
Dzięki za odpowiedzi.
Szczoteczkę elektryczną mam - i nawet używam!

Wychodzi na to, że usuwanie kamienia jest bezpłatne tylko w teorii. Ale skoro polerowanie jest obowiązkowe po skalingu, to dlaczego jest traktowane jako odzielna usługa? To trochę tak, jak bym miała refundację na badanie krwi i pielegniarka mi powiedziała, że ok, krew pobierze za darmo, ale za dezynfekcję miejsca wkłucia jest opłata..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2014r. 13:10  
Cytuj
Ja używam szczoteczki elektrycznej i irygatora, ale problem z kamieniem mam. To już tak jest, że jedna osoba nie będzie miała w ogóle, a drugiej będzie się osadzać bardzo, choćby niewiadomo jak o zęby dbała. Uroda indywidualna.
Ja powiem tak. Usuwałam kamień prywatnie i na NFZ. Niebo, a ziemia.
Ale raz w roku należy się bezpłatnie - to na pewno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 20 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2014r. 20:56  
Cytuj
Ja również płaciłam za usuwanie kamienia, teraz na szczęście chodzę prywatnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Paź 2014r. 04:45  
Cytuj
CYTAT
Dzięki za odpowiedzi.
Szczoteczkę elektryczną mam - i nawet używam!

Wychodzi na to, że usuwanie kamienia jest bezpłatne tylko w teorii. Ale skoro polerowanie jest obowiązkowe po skalingu, to dlaczego jest traktowane jako odzielna usługa? To trochę tak, jak bym miała refundację na badanie krwi i pielegniarka mi powiedziała, że ok, krew pobierze za darmo, ale za dezynfekcję miejsca wkłucia jest opłata..



Odpowiedź prosta. Socjalizm.
Skutek i tak płacąc raz z podatków za coś, jesteś zmuszony zapłacić drugi raz z własnej kieszeni, aby miało to ręce i nogi.
Tu masz jeden z wielu przykładów
Może kiedys sie to zmieni, bo do niektorych powolio dociera, że prawica ma sens

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 8 Lut 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2014r. 07:22  
Cytuj
Ja miałam robioną usługę skalingu na NFZ w NOVAMED na Narutowicza.
Sprowadza się to do tego, że mam założone dwie karty - na NFZ i prywatną. Przed wizytą zgłaszam, że chcę mieć usuwanie kamienia na NFZ, Pani robi a ja płacę jedynie za piaskowanie.
Jedyne ograniczenie to to, że na NFZ można to robić tylko raz w roku. Cały proces (skaling + piaskowanie) miałam robiony zarówno prywatnie jak i na NFZ, nie widzę większej różnicy a kasa zostaje w kieszeni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 9 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Paź 2014r. 08:41  
Cytuj
Ja miałam usuwanie w przychodni ( na Czarnieckiego) młoda sympatyczna pani, chyba Cubera - synowa Cuberów jak się idzie na most, bardzo dobrze zrobiona usługa, zęby miałam jak nowe, za darmo na fundusz, ta usługa jest za darmo, branie za nią pieniędzy to nadużycie ale u nas tak jest że dentyści ( nie wszyscy) chcą mieć płacone podwójnie mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 20 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2014r. 16:57  
Cytuj
CYTAT
Przed wizytą zgłaszam, że chcę mieć usuwanie kamienia na NFZ, Pani robi a ja płacę jedynie za piaskowanie.


Dziekuję za odpowiedzi.
Czy mogę wiedzieć, ile płacisz za samo piaskowanie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 29 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2014r. 09:03  
Cytuj
CYTAT
Ja miałam usuwanie w przychodni ( na Czarnieckiego) młoda sympatyczna pani, chyba Cubera - synowa Cuberów jak się idzie na most, bardzo dobrze zrobiona usługa, zęby miałam jak nowe, za darmo na fundusz,

Ma ktoś może dokładne namiary na tą przychodnię?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Gru 2014r. 19:09  
Cytuj
ja właśnie się dowidziałam. że usuwanie głębokiego kamienia(a taki mam) kosztuje 180 zł za 1/4 szczęki. Pomnożyłam to przez całość-niezła kwota mi wyszła.To wszystko prywatnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2014r. 19:50  
Cytuj
CYTAT
ja właśnie się dowidziałam. że usuwanie głębokiego kamienia(a taki mam) kosztuje 180 zł za 1/4 szczęki.

:szok: W CSR na białych domach płacę 120 zeta za usuwanie kamienia ze wszystkich zębów (w cenie jest też piaskowanie).

CYTAT
Czy mogę wiedzieć, ile płacisz za samo piaskowanie?

Dwa tygodnie temu pytałam w Novamed o usuwanie kamienia na NFZ i poinformowano mnie, że usuwanie kamienia jest bezpłatne, ale muszę dopłacić 80 zeta za piaskowanie.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »