NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Stacja paliw artus,
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 21:11  
Cytuj
Jeśli ma któryś wątpliwości, zlecić badania próbki. Co za problem ? Oczywiście, jeśli będzie ok, zapłacicie za badanie potluczony
Podobnie można zlecić sprawdzenie kalibracji dystrybutora.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 21:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 21:11  
Cytuj
CYTAT
Ostatnio tankowałem do karnisterka benzynę, karnister 5l, wlałem dokładnie 5l, a na podziałce 4,5l. Czasami zastanawiałem się dlaczego samochód na ich paliwie więcej pali? A teraz już wiem.


@ Dalibor
A jak mi to wytłumaczysz? On wyraźnie napisał, że zapłacił za 5 litrów a otrzymał 4,5 litra towaru więc dystrybutor nabija 10% więcej pojemności niż leci do baku.
To jest pomówienie.

Ewentualnie weź przetłumacz to zdanie po Twojemu.

Dodatkowo piszesz, że on
CYTAT
Dzieli się swoimi spostrzeżeniami które mogły mieć miejsce,


Płacenie za 5 litrów a w baku 4,5 według Ciebie może miec miejsce? Nie może i jestem pewna, że nie ma, a tym bardziej publicznie nie można czegoś takiego pisać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 21:21  
Cytuj
Prawda jest taka że ta stacja sprzedaje paliwa zbyt tanio.
Musi gdzieś być jakiś haczyk.
Stacji "artus" w Polsce jest ze 30 jak nie lepiej i na każdej ceny są takie same.
Może paliwa na tych stacjach pochodzą z Rosji? Ukrainy? Litwy? o ile to w ogóle możliwe w sensie taki transport sporych ilości paliwa z kraju do kraju.
Nie wiem... haczyk być musi!

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 21:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ostatnio tankowałem do karnisterka benzynę, karnister 5l, wlałem dokładnie 5l, a na podziałce 4,5l.


@ Dalibor
A jak mi to wytłumaczysz? On wyraźnie napisał, że zapłacił za 5 litrów a otrzymał 4,5 litra towaru więc dystrybutor nabija 10% więcej pojemności niż leci do baku.
To jest pomówienie o okradanie i złodziejstwo.

Ewentualnie weź przetłumacz to zdanie po Twojemu.


Wyraźnie to on napisał że wlał, a nie zapłacił ;)

CYTAT
Dodatkowo piszesz, że on
CYTAT
Dzieli się swoimi spostrzeżeniami które mogły mieć miejsce,


Płacenie za 5 litrów a w baku 4,5 według Ciebie może miec miejsce? Nie może i jestem pewna, że nie ma, a tym bardziej publicznie nie można czegoś takiego pisać.



Może mieć miejsce, bo dystrybutor jest urządzeniem mechanicznym który może się najzwyczajniej popsuć. Dała byś swój majątek o zakład,że na 100 % taka sytuacja nie mogła mieć miejsca ? umiech

Zdarzało mi się tankować gaz do butli 35 litrów gdzie mieściło się ponad 35, według Ciebie takie sytuacje nie mogą mieć miejsca, a jednak mają umiech Publicznie nikogo nie oskarżył, podzielił się swoimi spostrzeżeniami do których ma prawo.

Podziel się teraz czym motywujesz swoją pewność.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 21:25  
Cytuj
Szukanie haczyka w oszustwie na 10% pojemności i publiczne wywody na ten temat może skończyć się niemiło dla autora. Na takie oszczerstwa należy mieć dowody. Tak jak napisałam na temat spalania sobie dyskutujcie, ale karygodne jest pisanie, że na dystrybutorze 5 litrów, a otrzymuję 4,5.
Swoją pewność motywuję tym, że kanister nie jest przyrządem pomiarowym godnym uwagi. A on naraża dobro firmy bo tak mu się tylko wydawało. Dystrybutor owszem jest urządzeniem pomiarowym, ale poddanym szczególnej kontroli i w związku z tym tego typu posty czyli klient przeciwko stacja nadają się na proces cywilny.

Chcesz mi wmówić, że plastikowy kanister wyprodukowany w chinach ma lepszą dokładność od dystrybutora?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 21:37  
Cytuj
Jakiś rok temu podczas tankowania gazu do butli wchodziło 35 L, a na Orlenie i Statoilu zawsze 33 L. Na gazie z Artusa zawsze najmniej przejechanych kilometrów, słabe przyspieszenie czyli małokaloryczny gaz. Druga rzecz: na PB 95 kosiarka do trawy gasła, falowała, strzelała w tłumik. Po nalaniu paliwa z Orlenu kłopot minął. Znajomy też opowiadał, że po jednym z tankowań ledwo dojechał do domu. Pomogła oczywiście zmiana paliwa. Jeżeli ktoś ma starego diesla to ja się nie dziwię, że nie widzi różnicy. Ludzie sprawdzcie sobie ile przejeżdżacie na paliwach z Artusa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 18 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 21:47  
Cytuj
Znajomy do 32- litrowej butli zatankował 35 litrów gazu, mi również wchodziło tam więcej niż na innych stacjach. Może mają mocne pompy? Może coś im się "popsuło" ?. Ale w sumie wystarczy pojechać tam z 5-litrowym kanistrem, zatankować np. benzyny dokładnie do kreski, zrobić to samo na innych stacjach (jakiś orlen i statoil) i porównać. Jakości paliwa to nie zmierzy ale na pewno rozwieje wątpliwości z tą objętością.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 26 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 21:48  
Cytuj
Ale macie problem, ja tankuję diesla tylko Vervę na Orlenie i nie mam żadnych problemów z odpalaniem nawet zimą jak i spalaniem, a te pare zł różnicy czyli ok 15-20 zł na tankowaniu do pełna to się zwraca bezawaryjnością auta. A jak ktoś chce szłem dupe obetrzeć to tankujcie na takiej hu..ni i narzekajcie że słabej jakości paliwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 21:55  
Cytuj
Ludzie, jak chcecie mówić o jakości paliwa, to weźcie próbki, zbadajcie w niezależnym laboratorium. Skończcie pisać te historyjki !. Co jedna to lepsza. Najlepsza ta z kosiarką potluczony

CYTAT
Znajomy też opowiadał, że po jednym z tankowań ledwo dojechał do domu

A świstak siedzi ... i tankuje paliwo na stacji potluczony

Widzę, że paliwo urasta jako kolejne mityczne insygnia. Olej, rozrząd i paliwo. Na tych trzech elementach każdy się widać zna doskonale potluczony

Jest jeden wspólny mianownik. Potwierdzające historyjki oparte na znajomych mechanikach, znajomych itp. przekazywane drogą ustną ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 21:59  
Cytuj
CYTAT
Szukanie haczyka w oszustwie na 10% pojemności i publiczne wywody na ten temat może skończyć się niemiło dla autora. Na takie oszczerstwa należy mieć dowody. Tak jak napisałam na temat spalania sobie dyskutujcie, ale karygodne jest pisanie, że na dystrybutorze 5 litrów, a otrzymuję 4,5.
Swoją pewność motywuję tym, że kanister nie jest przyrządem pomiarowym godnym uwagi. A on naraża dobro firmy bo tak mu się tylko wydawało. Dystrybutor owszem jest urządzeniem pomiarowym, ale poddanym szczególnej kontroli i w związku z tym tego typu posty czyli klient przeciwko stacja nadają się na proces cywilny.

Chcesz mi wmówić, że plastikowy kanister wyprodukowany w chinach ma lepszą dokładność od dystrybutora?



Na jakie oszczerstwa ? wlał 5, na skali pokazało,że 4,5 . Zastanawia się dlaczego na ich paliwie samochód pali więcej ? i już wie dlaczego! Gdzie tu są oszczerstwa ?
Do tych kilku zdań można dorobić kilkadziesiąt historii, w tym jedną z prokuratorem. Jak napisze,że go oszukali, okradli itd. możesz kontynuować swoje teorie ale na razie brak sensownych podstaw.

Można go zapytać czy korek od kanistra zakręcał kluczem dynamometrycznym, bo jeśli nie to jest szansa,że narazi się innym zwolennikom wszelkiej maści teorii, niekoniecznie praktykującym. Podobno czerwone kanistry są bardziej pojemniejsze, ze względu na dokładne dopasowywanie się ścianek do przyjmowanej cieczy. Ja mam niebieski i to nie używany, dlatego nie będę się rozpisywał na ten temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 21:59  
Cytuj
CYTAT
Znajomy do 32- litrowej butli zatankował 35 litrów gazu, mi również wchodziło tam więcej niż na innych stacjach. Może mają mocne pompy? Może coś im się "popsuło" ?. Ale w sumie wystarczy pojechać tam z 5-litrowym kanistrem, zatankować np. benzyny dokładnie do kreski, zrobić to samo na innych stacjach (jakiś orlen i statoil) i porównać. Jakości paliwa to nie zmierzy ale na pewno rozwieje wątpliwości z tą objętością.


Otóż to, dlatego pytam autora na jakiej innej stacji był z tym przyrządem pomiarowym. Niestety odpowiedzi brak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 22:00  
Cytuj
Historyjka musi być barwna, im bardziej mrozi krew w żyłach tym lepsza. Tylko czekać, aż komuś po kilkudziesięciu metrach po wyjeździe ze stacji silnik wystawi kopytko smiech2 I to będzie wina paliwa.

Pamiętacie taką reklamę calgonu ? Łazienkę która została CAŁA zalana po awarii i pana który będzie MUSIAŁ zabrać pralkę do naprawy umiech ?
Podobne historyjki Wy opowiadacie. Tylko nieco barwniejsze.

Jedni jeżdżą dla relaksu w góry, inni nad morze, a inni relaksują się wlewając verwę. Jeśli to uzdrowi ducha - czemu nie ? To jedyne racjonalne wytłumaczenie w tym momencie. Zatem nie pastwmy się nad innymi. To ich pieniądze. Jeśli poczują się lepiej, że wydali 20 zł więcej - czemu nie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 22:03  
Cytuj
@ dalibor, a dlaczego do Ciebie nie dociera, że to kanister był chu***, a nie dystrybutor? Ja jako właściciel powiedziałabym, że skoro dystrybutor pokazął 5 to było 5, a kanister jest do bani. I to jest psucie dobrego imienia firmy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Wrz 2014r. 22:21  
Cytuj
CYTAT
@ dalibor, a dlaczego do Ciebie nie dociera, że to kanister był chu***, a nie dystrybutor? Ja jako właściciel powiedziałabym, że skoro dystrybutor pokazął 5 to było 5, a kanister jest do bani. I to jest psucie dobrego imienia firmy.


Wierzę,że tak byś powiedziała. Zapewniła byś również,że Twój dystrybutor nie ma możliwości rozkalibrowania się ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2014r. 08:49  
Cytuj
czortunio, to jak wytłumaczysz, że wszystkie maszyny po wlaniu obojętnie jakiego paliwa zaczynają przerywać ? Nawet ciągnik który równo zawsze chodzi na paliwie z innej stacji, na jałowych obrotach, po ON z Artusa zaczyna przerywać.

Jeździsz starym dieslem pewnie, który przepala równie dobrze olej z Biedronki, to się nie dziw, że ty nie zauważasz różnicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2014r. 11:19  
Cytuj
CYTAT
Nawet ciągnik który równo zawsze chodzi na paliwie z innej stacji,


Może niech on po prostu jeździ potluczony

Wybacz, ale nie będę z Tobą dyskutować na poziomie historyjek o chodzących traktorach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2014r. 12:00  
Cytuj
To nie dyskutuj, bo i tak nie masz nic wartościowego do powiedzenia w tym temacie mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2014r. 12:06  
Cytuj
Coś musi być na rzeczy, raz zalałem tam ON do pełna ciesząc się niską ceną ale niestety później żałowałem. autko kopciło strasznie, no i na pełnym zbiorniku zrobiłem około 80km mniej niż na innych konkurencyjnych stacjach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2014r. 15:00  
Cytuj
Przeszukując internet widzę nie jedną opinie bardzo negatywną o tych stacjach, także oszczedność jest fikcyjna. Ciężko dowieść czy kantują w danym momencie na objętości czy objętości i jakości razem. Jak ktoś pobawi się w detektywa to może wrzucić werdykt w formie ciekawostki, ale tankowanie tam nie ma napewno żadnego ekonomicznego sensu i tego można być pewnym, bo jak na różnych forach dziesiątki osób piszą, że coś jest nie halo to raczej nie jest to zwykły przypadek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2014r. 18:02  
Cytuj
Niektórym ciężko zrozumieć, że coś jest kosztem czegoś. W tym przypadku jakość paliwa kosztem ceny. Też początkowo szukałem oszczędności i tankowałem wszystkie rodzaje paliw koło zakładów mięsnych, ale szybko zmieniłem zdanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2014r. 18:17  
Cytuj
Żenująca jest ta dyskusja szczególnie za sprawą dwóch cwaniaczków, którym się wydaje, że pozjadali rozumy i w dziwny sposób w dodatku bronią stacji jakby to była sprawa ich honoru. Ja tam nie tankuję regulanie więc nie będę ich ganić ani chwalić.

Po pierwsze czy tankuje się 95, 98 czy jakiś syf z kibla to różnica jest. Chyba, że panowie cwaniaczki jeżdżą golfem 2 to tam różnicy nie odczują bo czy jeździ się na syfie z kibla czy na czymś normalniejszym to efekt zbliżony - i tak g... jedzie.

Ja sobie obrałem do testów kiedyś jedną stację. Pojeździłem na 95, potem zalałem 98, robiłem podobne trasy, w podobnym tempie i obciążeniu - efekt to niższe spalanie i żwawsze reakcje silnika. Do tego nie trzeba mądrej głowy tylko odromina rozumu i jakiegoś pojęcia o np liczbie oktanowej.

Generalnie jak nie ma potrzeby i producent ściśle nie określa, że zaleca się tankować paliwo o zwiększonej liczbie oktanów (no 98) to różnice nie powinny być bardzo odczuwalne, natomiast problem jest inny - jak masz kijowe paliwo, a liczba oktanowa niższa niż powinna być to nastąpi spadek sprawności takiego silnika co będzie wyraźnie odczuwalne.

Reasumując jak zalejesz gówniane 95, które jest 95 tylko z nazwy to się nie ma co dziwić, że bardziej zaawansowane silniki dostaną zadyszki.

Co do Artusa - nie będę się szerzej wypowiadać bo tam nie tankuję, raz zalazłem 98 i z radości nie podskakiwałem, auto też się przez to nie zniszczyło, jeździ dalej, ale nie będę tam więcej zajeżdżać bo tak jak pisałem nie byłem jakoś specjalnie zadowolony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »