NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Elektronik PC, Elektronik od komputerów
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2014r. 22:35  
Cytuj
Szukam elektronika który ma pojęcie w naprawie laptopów.
Mam starego trupka Fujitsu Siemens AMILO Pro V2035D, który ma problem z ładowaniem baterii, w ogóle nie ładuje ale wcześniej ładował normalnie, bateria jest naładowana i komputer działa na niej jak należy, wcześniej wymieniałem matrycę jak i naprawiałem wejście zasilania, zasilacz na mierniku ok. Może ma ktoś jakiś pomysł, z góry dzięki za porady umiech

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2014r. 22:35  
Cytuj

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2014r. 18:18  
Cytuj
sprawdź zasilacz na obciążeniu, jeśli jest ok sprawdź gniazdo ładowania może jest źle zlutowane lub przy lutowaniu gniazda uszkodziłeś moduł ładowania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2014r. 01:03  
Cytuj
zubrstw, sprawdzałem zasilacz jak i resztę, wychodzi na to, iż jest uszkodzony moduł zasilania, w tak starym laptopie nie jest opłacalna naprawa więc mam pytanie, czy istnieje możliwość podpięcia zasilacza bezpośrednio pod baterię lub pod jej styki by komputerek śmigał z samego zasilacza ? zaklopotany

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2014r. 22:48  
Cytuj
samego zasilacza nie da się podpiąć można kupić lub naprawić sam moduł koszt nie powinien przekroczyć 50zł. Sprawdz czy po podłączeniu zasilacza napięcie podawane jest na płytę. Jeśli tylko nie ładuje można pracować na samym zasilaczu (po wyjęciu baterii)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »