NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
Jakie rybki do akwarium ???,
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 23:56  
Cytuj
Mam akwarium 120x35x50 czyli jakies ponad 200 litrow z pelnym osprzętem i zastanawiam się jakie akwarium zrobić.
Doradzcie co ladnie wygląda tzn jakie rybki i roślinki ladnie sieprezentuja żeby akwarium stało się ozdoba pokoju.
Podoba mi się akwarium słonowodne lecz koszty tego sa "troszkę" za duże :-)
czy jest możliwość zrobienia imitacji słonowodnego, tzn czy sa takie ryby które wygladaja podobnie do gatunkow słonowodnych ale zyja w normalnym srodowisku ???
Proszę o pomoc i opinie. Z góry dzięki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Lip 2014r. 23:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
roe
roe
roe
Posty: 85
Dołączył: 30 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2014r. 03:04  
Cytuj
nie sadze aby a kosztach byla wielka roznica. w slonowodne musisz zainwestowac sporo na starcie i przede wszystkim interesowac sie tematem. a zwykle akwa...wpuszczasz ryby, dajez zrec, wrzucasz jakies chabzie i jest ... chyba ze chcesz sie bawic w jakies egzo, malawi itd...ale ja nie widze sensu. albo slodkie albo slone...podejdz kolo Osemki. tam kolo ogarnia temat umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 31 Lip 2014r. 07:33  
Cytuj
Taka "imitacja" morskiego bedzie zdecydowanie malawi. Bialy piasek, dziurawe wapienie poukladane jeden na drugim (wygladaja jak "martwe koralowce"), troche muszli, suchych korali itp a do tego ryby z j.malawi ktore przy dobrej wodzie i dobrym karmieniu sa rownie wyraziste i kolorowe jak morskie. Odpadaja zabawy z roslinnoscia, naworzeniem, przycinkami chwastow, ogolnie surowy klimat, malo roboty (nie liczac obowiazkowych podmian). Jak zastosujesz jeszcze swietlowke "wybarwiajaca" to juz wogole bedzie git. Ja rowniez polecam Tomka z aquaanetu na wojska.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2014r. 08:33  
Cytuj
Nie no słonowodne odpada na 100% ze względu na koszta pomijając robote jaka trzeba wykonać żeby stworzyć odpowiednie srodowisko.

Także rybki i roślinki zyjace w normalnej "naszej" wodzie, lecz cos innego niż gupiki, mieczyki, skalary i etc.

Chciałbym cos takiego innego troszkę. Żeby ladnie sie prezentowalo i przykuwalo oko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Lip 2014r. 09:48  
Cytuj
przykuwają oko bojowniki malijskie....no ale to piraty !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2014r. 11:09  
Cytuj
może pyszczaki? mają intesywną barwę i jest wiele kolorów do wyboru

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2014r. 14:48  
Cytuj
Może Paletki.
Ja przez 12 lat trzymałem w akwarium 400 litrowym 10 - 12 paletek. Dla mnie to najbardziej dekoracyjne ryby ze słodkowodnych.
W zeszłym roku stwierdziłem, że już mi się nie chce chodzić koło tego tak jak kiedyś i wpuściłem tam 300 neonów Inessa. Ładnie się prezentuje takie stadko, ale trochę giną w tej przestrzeni. Na mój litraż przydało by się ze dwa razy tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Sie 2014r. 01:19  
Cytuj
CYTAT
. W zeszłym roku stwierdziłem, że już mi się nie chce chodzić koło tego tak jak kiedyś i wpuściłem tam 300 neonów Inessa.
Na mój litraż przydało by się ze dwa razy tyle.
No, jeśli chcesz efekt beczki śledzi to owszem, ale jak mają ładnie się prezentować , żeby było widać że pływa sobie stadko a nie jakiś haos, to bez przesady, 400 litrów nie jest morzem.

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2014r. 07:15  
Cytuj
Ludek rozumiem cie. My trzymaliśmy tropheusy chaitiki blue F0 i F1. Gdyby nie przeprowadzka tgo własnie w 350 litrowym akwarium był plan na sprzedaż trofci i kupno neonków. Chcieliśmy 3-4 stada kolorowe tak by było kolorowo i jak najmniej roboty. Ale plany się zmieniły i akwa brak

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2014r. 09:45  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
. W zeszłym roku stwierdziłem, że już mi się nie chce chodzić koło tego tak jak kiedyś i wpuściłem tam 300 neonów Inessa.
Na mój litraż przydało by się ze dwa razy tyle.
No, jeśli chcesz efekt beczki śledzi to owszem, ale jak mają ładnie się prezentować , żeby było widać że pływa sobie stadko a nie jakiś haos, to bez przesady, 400 litrów nie jest morzem.


Tak by się mogło wydawać komuś kto nie widzi tego osobiście, ale każdy kto przyjdzie i zerknie na to stadko, strzela że jest tam 100 - 150 rybek. Takie jest złudzenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »