NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Ogródki działkowe, Jak nabyć??
Posty: 67
Dołączył: 3 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 16:56  
Cytuj
Witam
Mam pytanie które dla niektórych może wydać się śmieszne ale ja kompletnie nie wiem jak to jest. Chciałabym mieć ogródek działkowy koło Sanu, w zasadzie nie ma znaczenia po której stronie mostu.
Z tego co wiem to można taką działkę od kogoś odkupić, ale znajoma powiedziała mi, że za jakąś roczną opłatą wystarczy iść do Domu Działkowca i oni tam mają działki tak jakby do wynajęcia. Czy ktoś kto się na tym zna mógłby powiedzieć mi jak to jest?? Czy taką działkę muszę odkupić od kogoś czy mogę "wynająć" od Domu Działkowca??
Proszę o odpowiedzi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 16:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 18:36  
Cytuj
Z tego co mi wiadomo ( moi rodzice mają działkę) należy sobie zakupić ogródek działkowy... a opłatę płaci się raz na rok koło 80 zł. tzw podatek od "nieruchomości". Też jestem w trakcie poszukiwań działki i ceny mnie przerażają... znalazłam już działki za 15, 13 i 12 tys.. ;/ jedna co prawda była za 5 ale praktycznie bez altanki bo to co na niej stało to gorzej niż kurnik wyglądałozdegustowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 3 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 18:49  
Cytuj
Właśnie mi chodzi o działkę która jest zaniedbana i wgl. Tzn zapłacić za nią niewiele bo i tak chciałabym ją zrobić po swojemu. Z tego co się dowiedziałam z innych źródeł to zgłasza się do Domu Działkowca chęć kupna działki i oni mają wolne działki i za nie nic się nie płaci, oprócz tego rocznego podatku, trzeba się tylko rozliczyć z poprzednim właścicielem za to co jest na tej działce tj. altanka, urządzenia, nasiewy itp. Przejadę się w przyszłym tygodniu do Domu Działkowca i dowiem się jak to jest good
Mam jeszcze jedno pytanie, czy to prawda, że nowych działkowców wysyłają na jakiś kurs działkowca? hahaha

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 18:56  
Cytuj
ha ha nic mi nie wiadomo na temat kursu ale jakby taki był to być może się spotkamyuśmiech daj znać co i jak z tą działką wyszło bo tez chciałabym kupić zaniedbaną. Narzeczony lubi robić wszystko samumiech)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 155
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 19:13  
Cytuj
Strasznie trudne....mlotek ale luknij tutaj http://stalo(...)d=754877

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 3 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 19:27  
Cytuj
fajnie jest samemu wszystko zrobić i patrzeć na efekty swojej pracy umiech narazie mam plan przejechać się do Domu Działkowca a właściwie kilku good i dowiedzieć się od nich czy nie ma jakichś działek umiech może oni coś mają a nie, chodzić po alejkach i pytać ludzi hi hi hi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 19:36  
Cytuj
ja kilka razy chodziłam między działkami i niestety cały czas dom działkowca był zamknięty... ale jakby Ci się udało coś dowiedzieć to daj proszę znaćumiech))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 3 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 19:44  
Cytuj
Domy działkowca są otawrte w środy i soboty umiech nie bedę mówić w jakich godzinach bo nie jestem pewna umiech chyba miedzy 16-19 umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 3 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 21:56  
Cytuj
ogródki działkowe sa koło wąłu do sprzedania chyba numer 348 i numer 320 i chyba 346 a w działkowcu lepeij niepytac bo jezeli uda ci sie kupic działke to u niech musisz zapłacic około 500zł takiego członkowskiego a jak kupisz u kogos działke to mozecie sie dogadac ze wy jestescie rodzina to zapłacisz około 200zł wiem cos na ten temat bo 1 miesiac temu kupiłem działke

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 16:22  
Cytuj
jak można się skontaktować ze sprzedawcami tych działek??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 19:59  
Cytuj
nikt nie da za darmo działki z altana,za darmo są działki ale jest to skrawek ziemi często bardzo zaniedbany,se starymi uschniętymi drzewami,bez płotu,w każdym domu działkowca maja na pewno takie i pomagają w doprowadzeniu ich do stanu używalnościok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 12 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 20:55  
Cytuj
Działkowiec ma w zasobach tylko i wyłacznie działki zaniedbane, które odbierane są użytkownikom którzy o nie nie dbaja. Ale od nich niewarto nic kupować bo zdzierają. Działkowiec w środy jest otwarty po poludniu (17-19) i w soboty (chyba 11-14). Jak ci nie zależy na altanie, to można spytać osob ktore ze wzgledu na gazociąg musiały usunąc altanke
smiech2

baba
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 3 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 22:39  
Cytuj
zjeśłi chodzi o działke nr 348 to spróbój w poniedziałek koło południa podejsc i zobczysz czy sa własciciele i sie dogadasz a jeśli chodzi o działke 346 to pójdz do działkowca i powiedz ze chcesz pilny kontakt do tej osoby i powinni ci jakos dac albo niech sie skontaktója z ta ososba zeby była tego i tego dnia i otej i otej godzinie na działce a działka nr 320 to była na stalowym miescie musisz poszukac numeru wiemtlyko ze 5000zł podobno kosztowała to teoche drogo jeszcze do 2500zł to sie opłaca niby mówia ze gazociag jest na tych działkach i niech se bedzie altanka niejest potrzebna wazne zeby sobie spedziec czas na działce niz w bloku w 4 scianach ale z działka 348 próbowac do południa i popołudniu przychodzic niejestem pewny ale chyba cena była około 2300zł opłacała sie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 22:40  
Cytuj
Niedaleko ode mnie jest na sprzedaż działka w cenie 7000 zł
Zadbana,z altaną murowaną...
chyba to numer 298 albo 294 , nie pamiętam,
ale na furtce jest kartka.
Póki co jeszcze nie zarosła , ale długo nie wytrzyma bez chwastów...nie jest obecnie uprawiana.

Co do działek przed Sanem.
To chyba droga będzie szła przez nie lub obok...
Nie chciałbym mieć wypoczynku w takim miejscu...

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 3 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2014r. 23:51  
Cytuj
mi w zasadzie chodzi tylko o to zeby dzialka byla ogrodzona a reszte zrobimy sobie sami. Nie musi byc altanki bo i tak mam juz w glowie projekt na altanke taka jak chce :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 08:16  
Cytuj
chacha dziękuję Ci pięknie za informacjęumiech)) na pewno skorzystam umiech))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 10:31  
Cytuj
no niestety nie zrobisz sobie altanki jakie ty chcesz altanka ma być zgodna z regulaminem RODuśmiech

http://pzd.p(...)iec.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 3 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 10:45  
Cytuj
A czy moja wymarzona altanka nie moze byc zgodna z regulaminem?? Glupoty piszesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 3 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 11:24  
Cytuj
margolciaaa07 ::::::: tylko pamietaj jak bedziesz sie pytała o kontakt w działkowiczu to niemów ze chcesz kupic działke albo wyslij kogos innego chodzi o to że jak dojdzie do kupna to gadajcie ze jestescie rodzina jakies tam kuzyni to zapłacisz mniej tego członkowskiego a drogą i gazociągiem sie nieprzejmować dużo mówia mało robią tlyko targować sie i działaj moze ci sie uda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 17:09  
Cytuj
chacha dzięki za informacjęumiech nawet nie wiedziałem ze jest jakaś opłata wpisowa;p chyba już znalazłam działkęumiech co prawda w dzierżawę ale dobre i toumiech)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2014r. 12:38  
Cytuj
Żeby się nie powielać podam link do tematu pokrewnego, na którym umieściłem info na temat działki mojej mamy, która chce sprzedać działkę.
http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=754877

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2014r. 13:30  
Cytuj
CYTAT
Witam
Mam pytanie które dla niektórych może wydać się śmieszne ale ja kompletnie nie wiem jak to jest. Chciałabym mieć ogródek działkowy koło Sanu, w zasadzie nie ma znaczenia po której stronie mostu.
Z tego co wiem to można taką działkę od kogoś odkupić, ale znajoma powiedziała mi, że za jakąś roczną opłatą wystarczy iść do Domu Działkowca i oni tam mają działki tak jakby do wynajęcia. Czy ktoś kto się na tym zna mógłby powiedzieć mi jak to jest?? Czy taką działkę muszę odkupić od kogoś czy mogę "wynająć" od Domu Działkowca??
Proszę o odpowiedzi umiech


Witaj,
osoby zajmujące się działkami nie są ich właścicielami tylko dzierżawcami, dlatego działki nie można zakupić a jedynie to co się na niej znajduje, czyli im bardziej wartościowa tym wyższą cenę chce osoba sprzedająca,
jeśli kupujący ze sprzedającym dogadają się co do ceny to nastepuje przepisanie w zarządzie ogródków dzierżawcy danego ogródka, należy wtedy uiścić opłatę członkowską - w tej chwili jest to coś ok. 500 zł - i wtedy jest się prawomocnym (na mocy statutu PZD) "Opiekunem" działki, opłaty roczne są w okolicach 100 zł (to też zależy czy jest woda bieżąca na działce czy nie),
można również o działki pytać w zarządzie - może mają odebrane użytkownikom nie dbającym o nie lub nie płacącym
pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »