NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
koślawość kolanek u dziecka,
Posty: 13
Dołączył: 29 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2014r. 21:32  
Cytuj
Witam , córka ma widoczną koślawosc kolanek. Mam pytanie czy mozna zniwelować ta wadę i w której poradni w StalowejWWoli są indywidualnie zajecia na kolanka?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2014r. 21:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 29 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2014r. 22:53  
Cytuj
Moja córka przez niefortunny upadek miała pękniętą rzepkę. Byliśmy u lekarza i w sumie nic specjalnego nie powiedział mieliśmy znajomą która pracuje w Centrum Rehabilitacji na białych domkach i tam od miłych pań dowiedziałam się że i moja córka ma koślawe kolanka jedna zaleciła siadanie z kolankami na zewnątrz na początku było trudno ale to tylko kwestia czasu inna znów powiedziała żeby stopę dziecka tak kierunkować aby pięty się schodziły do siebie a paluszki na zewnątrz, efektu może nie widać od razu ale wszystkie więzadła muszą się przestawić i wrócić do swojej sprężystości bynajmniej w taki sposób można samemu dziecku pomóc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2014r. 23:35  
Cytuj
A ile dziecko ma lat?

Nam ortopeda zalecił stawanie/chodzenie na palcach i jazdę na rowerze z pedałami (tylko takim z łańcuchem, a nie pedałami przy przednim kółku), rowerki biegowe są niewskazane przy takiej wadzie. No i oczywiście porządne buty, zakaz siadania z nogami w literę W (choć u nas akurat nie było z tym problemu).
Moja córka ma 1,5 roku i od niedawna chodzi, więc mamy dużą szansę na skorygowanie tego bez żadnych specjalnych ćwiczeń i rehabilitacji. Zobaczymy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2014r. 20:07  
Cytuj
mój syn miał zakładane szyny miał wtedy około 20 miesięcy
zakładało się je na noc przez około pół roku
chodziłam z nim do dr giebułtowicza
polecam

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2014r. 20:09  
Cytuj
Nie znam się na dziecięcych schorzeniach, ale ja przy naderwanym więzadle, żeby nie "latało" kolano zakupiłem stabilizator - taki na rzepy z szyną metalową, który skutecznie usztywnił kolano i przyspieszył leczenie. Myślę, że idealnie sprawdziłoby się takie coś w leczeniu tych "koślawych kolanek".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 206
Dołączył: 23 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2014r. 20:28  
Cytuj
Do 3 - 4 roku życia wszelkie odstępstwa tzn. płakostopie, koślawość i szpotawość stóp i kolan są fizjologią. Większość tych „koślawców” to wyraz adaptacji ciała dziecka do zmieniających się dynamicznie jego cech: wagi, wzrostu, sprawności, napięcia mięśniowego, spójności stawów itp. I ABSOLUTNIE NIE USZTYWNIAMY STAWÓW ANI STÓP! Aparat ruchu (jak sama nazwa wskazuje - ruchu) najlepiej kształtuje się i rozwija podczas ruchu i przy obciążaniu. A najlepszym „trenerem” sprzyjającym kształtowaniu umiejętności stóp jest ciężar własnego ciała i bezpośredni kontakt z podłożem. Każde ograniczenie ciężkiej pracy, ruchomości, bezpośredniego kontaktu z podłożem stóp dziecka z punktu widzenia potrzeb całego, rozwijającego się ciała (również i stóp) jest NIEPOROZUMIENIEM! Do 6 – 7 r.ż może trwać samoistna korekta fizjologicznej koślawości stóp i kolan. Jeśli ok 6 roku życia koślawość będzie nadal występować należy udać się do ortopedy lub fizjoterapeuty na kontrolę.Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2014r. 21:23  
Cytuj
irkuck, masz rację, nie znasz się. Stabilizatory dla dziecka, rety ...

zygfryd ma rację, do 3-4 r.ż. trzeba to po prostu obserwować, korygować siad dziecka i inwestować w porządne (ale nie ortopedyczne) buty - ale do chodzenia na zewnątrz. Po domu lub tam, gdzie wiemy, że jest to bezpieczne jak najczęściej na boso, tak stopa pracuje najlepiej. To wszystko.

Szyny dla 20 msc dziecka :szok:

Czyżby faktycznie Szeląg był jedynym mądrym ortopedą w okolicy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 29 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 09:22  
Cytuj
Córka ma 7 lat i widać tą wadę jak stoi swobodnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 29 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 09:23  
Cytuj
Jakiego ortopede polecacie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2014r. 10:00  
Cytuj
Szeląga.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 29 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2014r. 14:47  
Cytuj
Znacie jeszcze kogoś godnego pllecenia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 5 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2014r. 16:58  
Cytuj
Snela (Rzeszów)mogę podać namiary jak ktoś zainteresowany. Prywatnie na wizytę czekałam ok. tygodnia. Polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 29 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2014r. 21:43  
Cytuj
Proszę podać.Przyjmuje na Nfz czy tylko prywatnie? Ile kosztuje wizyta prywatna? Pozdrawiam; )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 5 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2014r. 22:00  
Cytuj
Sławomir Snela przyjmuje na NFZ w szpitalu wojewódzkim nr 2 na lwowskiej(17 8664484, 17 8664136) prywatnie Przychodnia Rejonowa ul. Fredry (17 8613600)
za wizytę płaciłam 120 za dwoje dzieci+ na miejscu prześwietlenia(ceny nie pamiętam)po ok 10 minutach do wybrania i z powrotem bez kolejki do niego. Ma najlepsze opinie w Rzeszowiegood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 5 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2014r. 22:02  
Cytuj
gdybym miała wybrać wizytę u ortopedy to tylko u Sneliumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 14 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sie 2014r. 10:40  
Cytuj
CYTAT
Snela (Rzeszów)mogę podać namiary jak ktoś zainteresowany. Prywatnie na wizytę czekałam ok. tygodnia. Polecam


Popieram, ja byłam u Szeląga, ten na wszelki wypadek polecił Snelę jako konsultację. Ustalenia były jak w jednym poście wyżej: rower, siadanie po turecku, chodzenie na palcach. Córka ma obecnie 6 lat i ani śladu, a wada była bardzo widoczna

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »