NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Technik protetyk - wada zgryzu,
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2014r. 17:06  
Cytuj
Piszę na prośbę koleżanki. Może forumowicze pomogą.
Może odezwie się jakiś specjalista.

Mam przyjaciółkę, która potrzebowała małej protezy wypełniającej ubytki, które powstały w bocznej i tylnej części szczęki górnej + z przodu - kilka punktów - 8 ubytków.
Niestety posiada wadę zgryzu a co za tym idzie nie może dobrać na podstawie wycisku odpowiedniej protezki.
Miała już jedną wykonaną na zamówienie, ale chyba wykonujący pan nie do końca rozumiał potrzebę dobrego i odpowiedniego wykonania. Pomimo wielokrotnych poprawek nie wniosły one nic nowego do wykonania.
Nie chodzi tutaj o anty reklamę, dlatego nie wymieniam miejsca wykonania, tylko o pomoc - bo ja nie mam o tym pojęcia.
Obecnie wygląda to tak, że jeżeli próbuje połączyć ze sobą zęby to nacisk powoduje odchylanie się protezki w przedniej części i odwrotnie.


Czy ktoś z Was, szanowni forumowicze, może polecić jakiego dobrego technika protetyka ?
Który będzie miał pojęcie o wadach zgryzu i umiał dobrać do tego wykonanie.
Jeżeli byłaby możliwość to np. NFZ + dopłata.(Koszty poprzedniej trochę wyczyściły kieszeń koleżanki ).
Nie wiem czy istnieje możliwość wykonania mostu-ponieważ inne zęby w górnej szczęce ma słabe.(ale nie wyklucza takiej możliwości o ile np. można by zapłacić w ratach-chyba koszt tego spory)

A może wykonać jakąś poprawkę obecnej??

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2014r. 17:06  
Cytuj

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 21 Marz 2013r.
Skąd: Stalowa wola/ Rzeszó
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2014r. 22:42  
Cytuj
Witam, przeczytałam to co napisane, ja znam jedną panią ,która być może ci to zrobi i to nie drogo moja znajoma robiła właśnie poprawke i zapłaciła mniej niż się nam to wydawało umiechPowiem tak , ta pani którą ci polece nie przyjmuje na NFZ. tylko prywatnie ale możesz zadzwonić i zapytać powiedz jaka sytuacja i ci powie jaki koszt. Pani nazywa się Ewa Dziułko przyjmuje tu jak jest Biedronka koło PKS. wejście od strony sądu w Budynku Biedronki. Wiem że warto jest dobrym Technikiem nawet bardzo. pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2014r. 09:05  
Cytuj
Dzięki za podpowiedź.
A czy wiesz może ile kosztuje zrobienie mostu u tej pani?
Czy ona tego nie wykonuje?

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 115
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2014r. 10:04  
Cytuj
W domu Młodego Metalowca (ten z tęczą ) są dwie pracownie protetyczne na 2 i 3 piętrze po jednej.Tam popytaj , myślę że dobrze doradzą co z tym problemem zrobić.Na NFZ przysługuje zrobienie protezy od 5 zębów w zwyż .Mostku nie może zrobić żaden technik samodzielnie bo wymaga to szlifowania zębów , a to już rola dentysy , problem zgryzu też wymaga dobrego dentysty

"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją." Józef Piłsudski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2014r. 11:07  
Cytuj
Po pierwsze technik nie może wykonać niczego sam. To jest rola lekarza-dentysty, ewentualnie ze specką z protetyki jeśli taki tu jest.
Technik jest tylko od wykonawstwa w laboratorium (nie ma styczności z żadnymi pacjentami) i niczego więcej, jeśli coś robi ponadto to łamie najzwyczajniej w świecie prawo, a oprócz tego nie ma pojęcia o bardzo wielu sprawach. Stąd jeśli wykonywałaś własnie u technika to taki jest tego skutek.
Jeśli chodzi o portetyke to szukaj starego, doświadczonego lekarza, bo w tej działce to jest bardzo ważne.
Z opisu który podajesz to nie we wszystkich mejscach jest możliwość wykonywać mosty, więc mieszać dwa rodzaje uzupełnień jest mały sens tymbardziej, że za to trzeba zapłacic.
Co do protezy częściowej osiadajacej NFZ placi tylko za 1 sztuke na 5 lat i 1 naprawe na 2 lata, więc jeśli już miałaś modyfikacje to za każdą kolejną proteze czy wykonanie będzie trzeba zapłacić.

I ostatnia sprawa. Protezami nie leczymy wad zgryzu, więc nie licz na żadną poprawę nową protezą, bo przy złych warunkach nikt niczego nie wyczaruje i to nie jest już wina lekarza o ile wykonał wszystko jak trzeba.

Może w tej sytuacji warto byłoby się zastanowić nad protezą szkieletową (skoro i tak będziesz musiała zapłacić - chociaż jest to opcja droższa), która jest korzystniejszym rozwiązaniem. Bo nie oszukujmy się ale akrylowe częsciówki wszędzie na świecie są uważane jako uzupełnienia tymczasowe...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2014r. 14:36  
Cytuj
aqua1956 dzięki za info.

CYTAT
przemobiker
Po pierwsze technik nie może wykonać niczego sam. To jest rola lekarza-dentysty, ewentualnie ze specką z protetyki jeśli taki tu jest.
Technik jest tylko od wykonawstwa w laboratorium (nie ma styczności z żadnymi pacjentami) i niczego więcej, jeśli coś robi ponadto to łamie najzwyczajniej w świecie prawo, a oprócz tego nie ma pojęcia o bardzo wielu sprawach. Stąd jeśli wykonywałaś własnie u technika to taki jest tego skutek.

Dzięki, nie pomyślała chyba o tym, żeby wybrać starszego dentystę chocaż nie wiem gdzie wykonano protezkę, ale była wykonana prywatnie, nie na NFZ.
Na NFZ to chyba jest długi czas oczekiwania
CYTAT
przemobiker
Z opisu który podajesz to nie we wszystkich mejscach jest możliwość wykonywać mosty, więc mieszać dwa rodzaje uzupełnień jest mały sens tymbardziej, że za to trzeba zapłacic.

Z tego co wiem chciałaby spróbować z mostami o ile udałoby się spełnić podstawowy warunek - finansowy , a nie łączyć oba uzupełnienia.
CYTAT
przemobiker
I ostatnia sprawa. Protezami nie leczymy wad zgryzu, więc nie licz na żadną poprawę nową protezą, bo przy złych warunkach nikt niczego nie wyczaruje i to nie jest już wina lekarza o ile wykonał wszystko jak trzeba.

Wydawało mi się, że napisałam wyraźnie o co chodzi.
Ale mogę się mylić.
Nie chodzi o leczenie wady zgryzu tylko o dobre wykonanie protezki, która wpasuje się w istniejącą wadę.
CYTAT
przemobiker
Może w tej sytuacji warto byłoby się zastanowić nad protezą szkieletową (skoro i tak będziesz musiała zapłacić - chociaż jest to opcja droższa), która jest korzystniejszym rozwiązaniem. Bo nie oszukujmy się ale akrylowe częsciówki wszędzie na świecie są uważane jako uzupełnienia tymczasowe...

Nie wiemy co to jest proteza szkieletowa.
Więc nie wiem czy koleżanka chciałaby takową i skoro więcej to jaka jest jej cena?

przemobiker dzięki za pomoc.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2014r. 18:53  
Cytuj
Proteza szkieletowa nie jest na NFZ, cena zależy od lekarza i pracowni (osobiście nie znam konkretnego nazwiska wraz z ceną w Stalowej więc Ci nie powiem) ale zakres to 1000-1500 zł.
Co do informacji to możesz sobie pooglądać i poczytać w google tak orientacyjnie, a konkrety to wiadomo - koniecznie trzeba widzieć pacjenta, więc nie będę się rozpisywał.
W każdym razie daję tylko pod rozwagę opcję. Jeśli znajdziesz już konkretnego lekarza-dentyste to możesz o to podpytać, a napewno uzyskasz informacje, zarówno za i przeciwumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 14 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2017r. 18:29  
Cytuj
1. Ktoś może polecić protetyka robiącego nakłady (inlay, onlay), endokorony? Stalowa Wola lub okolice.

2. Czy ktoś miał podwyższany zgryz kompozytami?
Chciałabym zapytać jak jest z trwałością tego podwyższenia, bo boję się, że u mnie będzie to odpadać, jako że mam trochę krzywo usytuowaną żuchwę względem szczęki, ale dentystka na to, że to nic, bo przecież można sobie ciągle to dobudowywać. Sęk w tym, że takie ciągłe dobudowywanie to jednak kosztowna sprawa, więc chciałabym skonsultować się jeszcze z jednym lub dwoma specjalistami i zapytać Was, czy coś może wiecie na ten temat z własnego lub cudzego doświadczenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »