NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
Atrakcje w Stalowej Woli i okolicach, Atrakcje w Stalowej Woli i okolicach
Posty: 7
Dołączył: 7 Marz 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2014r. 14:05  
Cytuj
Co ciekawego można pozwiedzać i zobaczyć w rejonach stalowowolskich?wiosna się zbliża i trzeba zakończyć czas siedzenia w domu umiech Jakieś propozycje?smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2014r. 14:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Marz 2014r. 14:11  
Cytuj
jutro sobota ;D idź na ul Okulickiego..
a tak serio to sama się chętnie dowiem gdzie owe atrakcje w Stalowej są.

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 6 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2014r. 14:21  
Cytuj
Ja od niedawna jestem na tropie drewnianych, klimatowych kościółków. Urokliwe miejsce, tylko mało tego u Nas w stalowowolskich, no z wyjątkiem Floriana. Za to w brud w niżańskim. W Ulanowie, w Zarzeczu, Krzeszowie, nie wiem czy któryś z nich nie zalicza się do drewnianych kościołów województwa podkarpackiego i małopolskiego UNESCO. teraz mam zamiar zlokalizować kaplicę/grobowiec/kościół? na Warchołach w Nisku, ktoś może wie jak tam trafić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 7 Marz 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2014r. 14:47  
Cytuj
Na Warchołach na wylotówce z Niska na Rzeszów (za osiedlem zaraz przed tym jak zaczyna się las) skręca się w lewo. To kaplica grobowa, ma około 130 lat. Ciekawe miejsce, trochę przerażające. Ale jeśli pojedziesz tą samą drogą w las (rowerem, bo samochody mają tam zakaz wjazdu) to znajdziesz ciekawy stawik nazywany Soputkiem. Nie wiem czy to oficjalna nazwa, ale tak na niego mówią. Stawik w środku lasu, zero hałasu, ludzi, świeże powietrze, marzenie. ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 6 Cze 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2014r. 15:17  
Cytuj
Znalazłam stronę, na której jest dużo atrakcji, zabytków. Nie ma niestety nic o Stalowej, nawet nie konfiguruje tam jako miasto.. ale za to jest dużo o Naszych okolicach.

http://www.polsk(...)sko.html
good genialnie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 30 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Marz 2014r. 18:11  
Cytuj

www
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 7 Marz 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2014r. 18:48  
Cytuj
Nisko niby takie zadupie, a jednak ciekawe miejsca mają. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że mieszkam w pobliżu takich miejsc. Szkoda, że w stalowej niczego takiego nie mamy, i pewnie mieć nie będziemy. Trudno tak z dnia na dzień zorganizować sobie zabytki.

polskieszlaki.pl - ciekawa strona, tylko trzeba wpisać Nisko w wyszkukiwarce by znależć nasze okolice.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2014r. 10:03  
Cytuj
Oprócz kościołów, kaplic i tablic pamięci to jakież to zabytki w Nisku są, bo aż jestem ciekawy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 27 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2014r. 17:24  
Cytuj
Fajne miejsce na wypad z dziećmi albo znajomymi. www​. doboszowka .pl

A jak zrobi się ciepło to
http://pendz(...)o=splywy
robią spływy kajakowe po Bukowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2014r. 18:34  
Cytuj
jeśli o kajaki chodzi to polecam Ulanów-Harasiuki śladami bobruw, ale na to jeszcze za wcześnie.

http://www.polsk(...)sko.html - ciekawa strona, ale jest Tylko o Nisku a Stalowej nie ma nawet w spisie miast. Swoją drogą ciekawe miejsca majom, szkoda, że nie można powiedzieć tego o ludziach ztamtych okolic mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 29 Lis 2009r.
Skąd: ST WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Marz 2014r. 20:18  
Cytuj
CYTAT
jeśli o kajaki chodzi to polecam Ulanów-Harasiuki śladami bobruw, ale na to jeszcze za wcześnie.

http://www.polsk(...)sko.html - ciekawa strona, ale jest Tylko o Nisku a Stalowej nie ma nawet w spisie miast. Swoją drogą ciekawe miejsca majom, szkoda, że nie można powiedzieć tego o ludziach ztamtych okolic mlotek


"RENCE" I PIERSI "OPADAJOM"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 74
Dołączył: 20 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Marz 2014r. 14:45  
Cytuj
moze nie sa to takie bliskie okolice ale polecam lasy janowskie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 197
Dołączył: 20 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Marz 2014r. 23:10  
Cytuj
CYTAT
Ja od niedawna jestem na tropie drewnianych, klimatowych kościółków. Urokliwe miejsce, tylko mało tego u Nas w stalowowolskich, no z wyjątkiem Floriana. Za to w brud w niżańskim. W Ulanowie, w Zarzeczu, Krzeszowie, nie wiem czy któryś z nich nie zalicza się do drewnianych kościołów województwa podkarpackiego i małopolskiego UNESCO. teraz mam zamiar zlokalizować kaplicę/grobowiec/kościół? na Warchołach w Nisku, ktoś może wie jak tam trafić?


Jakieś 30km na wschód od stalowej jest fajny drewniany kościółek we wiosce o nazwie Momoty Górne. Widziałem go w tv i pojechałem z ciekawości zobaczyć. Ciekawa historyjka jego powstania, polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Sie 2017r. 10:22  
Cytuj
CYTAT
Na Warchołach na wylotówce z Niska na Rzeszów (za osiedlem zaraz przed tym jak zaczyna się las) skręca się w lewo. To kaplica grobowa, ma około 130 lat. Ciekawe miejsce, trochę przerażające. Ale jeśli pojedziesz tą samą drogą w las (rowerem, bo samochody mają tam zakaz wjazdu) to znajdziesz ciekawy stawik nazywany Soputkiem. Nie wiem czy to oficjalna nazwa, ale tak na niego mówią. Stawik w środku lasu, zero hałasu, ludzi, świeże powietrze, marzenie. ok


Możesz to zaznaczyć ten staw na jakiejś mapie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2017r. 12:05  
Cytuj
https://www.google.pl/maps/@50.4924848,22.1473421,16.17z?hl=pl

https://www.googl(...)56?hl=pl

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2017r. 12:33  
Cytuj
Do kaplicy i stawu Soputek nie w lewo tylko w prawo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »