NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4
Uwaga na oszustów z Centrum Energetycznego!,
Posty: 442
Dołączył: 16 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2014r. 22:12  
Cytuj
Dla zainteresowanych, ktorzy uchybili 10 dniowemu terminowi do wypowiedzenia umowy z oszustami z EC.

ustawa Kodeks cywilny:

Art. 84. Błąd jako wada
§ 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.
§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).

Art. 86. Podstęp jako wada
§ 1. Jeżeli błąd wywołała druga strona podstępnie, uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu może nastąpić także wtedy, gdy błąd nie był istotny, jak również wtedy, gdy nie dotyczył treści czynności prawnej.
§ 2. Podstęp osoby trzeciej jest jednoznaczny z podstępem strony, jeżeli ta o podstępie wiedziała i nie zawiadomiła o nim drugiej strony albo jeżeli czynność prawna była nieodpłatna.

Art. 88. Uchylenie się od skutków prawnych błędu lub groźby
§ 1. Uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli, które zostało złożone innej osobie pod wpływem błędu lub groźby, następuje przez oświadczenie złożone tej osobie na piśmie.
§ 2. Uprawnienie do uchylenia się wygasa: w razie błędu - z upływem roku od jego wykrycia, a w razie groźby - z upływem roku od chwili, kiedy stan obawy ustał.

Czyli wystarczy napisać im, i wysłać za potwierdzeniem odbioru, oświadczenie o uchyleniu się od skutkow prawnych oświadczenia woli, jakim jest zawarcie umowy z EC.

Co do samej firmy:
Jest mało znanych mi równie parszywych firm. Rok temu pracowałem w pewnej firmie jako windykator i windykowalismy właśnie klientów EC (i EDF - tu też zalecam czujność) i skala oszustw i użytych "numerów" szokowała cały zespół. Z mojego poletka:
1. podpisali umowę z kobietą przebywającą w chwili podpisania umowy w Anglii, co więcej podpisali umowę na podstawie rzekomych faktur za zużycie energii elektrycznej na lokal, który był pustostanem i nie generował poboru prądu (potwierdziły to dokumenty okazane przez kobietę);
2. podpisali umowę z osobą... sparalizowaną od szyi w dół. Podpis na umowie okazał się... podrobiony;
3. pewien akwizytor... tfuu oszust (akwizytorów przepraszam za postawienie ich w jednym szeregu z magikami z EC) oświadczył klientowi, że zaznaczając mu dodatkowe ubezpieczenie w ten sposób zaznacza, iż ten rezygnuje z ubezpieczenia (i to tego najdroższego, jesli dobrze pamietam za 128 zł/miesięcznie);

To parszywa firma. Unikajcie jej SZEROKIM łukiem, a oszustów z EC najlepiej poszczuć psami jak przyjdą do meiszkania, tudzież pogonić z reką uzbrojoną w widły/miotłę/cokolwiek - pro forma by nie zechciał jeden z drugim za jakiś czas wrocić pod ten sam adres.

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2014r. 22:12  
Cytuj

"Dura lex, sed lex"!! PiS - najgorsza gangrena w historii Polski po 89'. Bolszewiccy i prorosyjscy zdrajcy spod znaku proputinowskiej międzynarodówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2014r. 17:11  
Cytuj
U mnie też dzisiaj była dziewczyna która podawała się za pracownika PGE.Twierdziła że trzeba podpisać nową umowę ponieważ, zmieniła sie stawka za energię elektryczna i wszyscy muszą podpisać.Mało brakło dała bym się nabrać.Oszuści!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2014r. 17:55  
Cytuj
CYTAT
Były Panie u mnie wczoraj wystarczy powiedzieć, że płatnika nie ma uśmiech i nie będzie...


Aha, ktos przychodzi mnie niemal okraść i jeszcze mam sie tlumaczyc czemu nie chce z nim rozmawiac? Płatnik jest, ale ze złodziejami nie rozmawia! Ludzie jak ktos puka brac telefon w reke i nagrywać, ewentualnie podstraszyć ze zaraz zrobie zdjęcie parszywej mordy i wrzucę w neta innej rady na tych dziadów nie ma!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2014r. 18:58  
Cytuj
No to Alphabet czekamy na zdjęcia parszywych mord to dopiero będzie szok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2014r. 19:05  
Cytuj
Jestes glupia jak but, albo jestes jedną ze złodziejek z Centrum Energetycznego. Szooook.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 18 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2014r. 15:30  
Cytuj
A wiec oszustow mozna sobie sprawdzic na fejsie :
Krzysiek ...
Adrian ...
Patrycjusz ...
Edyta ...

ten pierwszy siedzial w biurze jezyk

zreszta sama tam pracowalam .... :( wstyd.

Moderowano przez: kamil
Złączone posty 2w1.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 28 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2014r. 15:43  
Cytuj
Zapłacili Ci chociaz za wykonywaną "pracę" czyli okradanie niewinnych ludzi?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 18 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2014r. 15:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Zapłacili Ci chociaz za wykonywaną "pracę" czyli okradanie niewinnych ludzi?


nie wszystko.
Nikt nie raczyl mnie poinformowac na czym dokladnie to polega i ze tylu oszukanych ludzi jest. juz sie wyniesli z metalowca.
i jesli chodzi o okradanie, nie robilam tego umyslnie, sprawdzajac jedynie czy dobrze sa wypelnione umowy i obdzwonki. Mnie takze oszukali, wmawiajac, iz jest to porzadna firma i tylko ludzie to "debile" ze nie chca nam zaufac. Ale zwolnilam sie stamtad po tym, jak mojej kolezanki mamie przyszly rachunki, to byl szok dla mnie .. no i po tym nie chcieli mi wyplacic pieniedzy , do teraz to sie ciagnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 28 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2014r. 16:08  
Cytuj
A czy to co jest napisane w tym wątku i podszywaniu się pod pge, wykładaniu rachunków z pge, machanie skserowanymi plakietkami pge to też prawda? Tzn u mnie Was nie było więc nie wiem, ale po wpisach z tego forum jestem pewnien na 100% w sumie to jest pytanie retoryczne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 18 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2014r. 16:16  
Cytuj
CYTAT
A czy to co jest napisane w tym wątku i podszywaniu się pod pge, wykładaniu rachunków z pge, machanie skserowanymi plakietkami pge to też prawda? Tzn u mnie Was nie było więc nie wiem, ale po wpisach z tego forum jestem pewnien na 100% w sumie to jest pytanie retoryczne.

Powiem Ci tak, nigdy nie bylam z przedstawicielami co chodzili, wiec nie wiem co mowili. ale o pge to wiem,ze tak wlasnie sie podszywali bo nieraz dostalam telefon od ludzi, ze poprostu wezwali policje, dziwie sie,ze nic nikt z tym nie robi, bo czy stalowa wola czy inne miasto - dalej beda tak robic a nikt reagowac nie bedzie.
a plakietki to nie mam pojecia jakie tam pokazywali, najwazniejsze to chyba byly rachunki za prad i gaz, ktore naprawdę byly o wiele wyzsze. I do tej pory mi wstyd ze dalam sie wkrecic w taka prace. Gdybym mogla cos z tym zrobic to od razu taka firme bym zwinela!
Bo fakt, czy to oni czy PGE nie powinnismy placic zadnych oplat tak, jak to sie tyczy "luksusowych" rzeczy, a niestety rzad uwaza prad za luksus. smiech .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 28 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2014r. 16:25  
Cytuj
W Metalowcu owszem już nie siedzą, po Stalowej może grasują już w na mniejszą skalę bo prawie każdy ich zna, ale wynieśli się na okoliczne wsie Dąbrowa, Rzeczyca okolice Lipy i Zaklikowa. Nie muszę chyba mówić ile ludzi tam dało się nabrać...9 na 10 domów zrobili w ciula.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 18 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2014r. 16:28  
Cytuj
CYTAT
W Metalowcu owszem już nie siedzą, po Stalowej może grasują już w na mniejszą skalę bo prawie każdy ich zna, ale wynieśli się na okoliczne wsie Dąbrowa, Rzeczyca okolice Lipy i Zaklikowa. Nie muszę chyba mówić ile ludzi tam dało się nabrać...9 na 10 domów zrobili w ciula.


ale wydaje mi sie ze tu juz w rejonie wogole nie dzialają ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 28 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2014r. 16:43  
Cytuj
Z postów wynika, ze jeszcze niedawno chodzili po blokach, tydzień temu grasowali po wsiach w okolicach wymienionych przeze mnie miejscowości także nie sądzę, aby łatwo się poddali. Takie bydło nie wie co to honor i zasady.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 18 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sie 2014r. 17:04  
Cytuj
CYTAT
Z postów wynika, ze jeszcze niedawno chodzili po blokach, tydzień temu grasowali po wsiach w okolicach wymienionych przeze mnie miejscowości także nie sądzę, aby łatwo się poddali. Takie bydło nie wie co to honor i zasady.

Nawet nie ma jak ostrzec ludzi, ktorzyh nie zagladaja na takie fora jak te i dadzą sie zlapac na to chamstwo i zdzierstwo . brrr!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »