NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Zwrot z Urzędu Skarbowego,
Posty: 62
Dołączył: 27 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 12:40  
Cytuj
Można dostać jak chcesz, tylko zaznaczyć trzeba w rubryce 135 (PIT-37), gdzie wpisuje się dodatkowe informacje, że chcesz przez Pocztę lub w kasie banku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 12:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 12:59  
Cytuj
nie wiedziałemumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 13:07  
Cytuj
A Poczta nie nalicza sobie kilku złotych za dostarczenie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2014r. 13:10  
Cytuj
Nalicza.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 125
Dołączył: 12 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 06:23  
Cytuj
Z jakich dni macie zwrot kasy? Nie chodzi mi o to co pisze na stronie , tylko w realu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 08:00  
Cytuj
CYTAT
Z jakich dni macie zwrot kasy? Nie chodzi mi o to co pisze na stronie , tylko w realu.


Ja składałem przez eDeklaracje ok. 15. stycznia i jeszcze nie mam :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 10:20  
Cytuj
A ja mam trudości z rozliczeniem się :( Rozliczał się ktoś z działów specjalnych produkcji rolnej?? Pit 36 ?? Mi wychodzi, że mam do zapłaty 4722zł coś niemożliwe :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 3 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 12:31  
Cytuj
Rozliczając się elektronicznie jest duża szansa że zwrot kasy dostaniemy wcześniej, róznie z tym jest, nie do końca wiadomo jaki to jest sposób wypłacania przez US. Niewątpliwie jeśli ktoś ma konto bankowe ( wcześniej trzeba udać się do US i na osobnym druku podać nr swojego konta) kasa przelewana jest w niektórych przypadkach już po kilku dniach. Jeśli chodzi o wysłanie kasy pocztą to trwa to średnio 2-3 tyg, ale zawsze szybciej dostaniemy zwrot wysyłając PIT drogą elektroniczną. A rubryka 135. w PIT37 nie jest do wpisywania swojego konta dla US, tylko dla obdarowanego 1% pdatku!uśmiech

Nigdy nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 13:00  
Cytuj
CYTAT
A rubryka 135. w PIT37 nie jest do wpisywania swojego konta dla US, tylko dla obdarowanego 1% pdatku!uśmiech


Nie wprowadzaj ludzi w błąd tylko przeczytaj wątek jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem umiech Nikt tu nie napisał, że rubryka 135 w PIT-37 służy do wpisywania swojego numeru konta dla US. Rubryki, które dotyczą 1% podatku mają numery od 131 do 134.
W rubryce 135 wpisuje się "dodatkowe informacje, np. ułatwiające kontakt z podatnikiem" (cytat z części J w PIT-37). I jeżeli ktoś nie chce zwrotu nadpłaty na konto, to w tejże właśnie rubryce informuje, że życzy sobie zwrot nadpłaty otrzymać pocztą lub odebrać w kasie.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 3 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 13:12  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A rubryka 135. w PIT37 nie jest do wpisywania swojego konta dla US, tylko dla obdarowanego 1% pdatku!uśmiech


Nie wprowadzaj ludzi w błąd tylko przeczytaj wątek jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem umiech Nikt tu nie napisał, że rubryka 135 w PIT-37 służy do wpisywania swojego numeru konta dla US. Rubryki, które dotyczą 1% podatku mają numery od 131 do 134.
W rubryce 135 wpisuje się "dodatkowe informacje, np. ułatwiające kontakt z podatnikiem" (cytat z części J w PIT-37). I jeżeli ktoś nie chce zwrotu nadpłaty na konto, to w tejże właśnie rubryce informuje, że życzy sobie zwrot nadpłaty otrzymać pocztą lub odebrać w kasie.


cyt. za wzorem PIT 37!!! W poz.135można podać dodatkowe informacje, np. ułatwiające kontakt z podatnikiem (telefon, e-mail), To Ty przeczytaj ze zrozumieniem, co wypisujesz za bzdury!!! Wg Ciebie wpisanie informacji że chcesz kasę dostać pocztą to jest kontakt z podatnikiem? No to gratuluję czytania ze zrozumieniemsciana

Nigdy nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 13:28  
Cytuj
CYTAT
To Ty przeczytaj ze zrozumieniem, co wypisujesz za bzdury!!! Wg Ciebie wpisanie informacji że chcesz kasę dostać pocztą to jest kontakt z podatnikiem? No to gratuluję czytania ze zrozumieniemsciana


Nie zauważyłaś/zauważyłeś w cytacie skrótu "np.", czy może po prostu nie wiesz co on oznacza zapytanie
Jeżeli to wg Ciebie są bzdury, to wyobraź sobie, że to samo twierdzą też pracownicy Urzędów Skarbowych i pracownicy Krajowej Informacji Podatkowej.

Mam nadzieję, że nikt nie korzysta z Twojej pomocy przy wypełnianiu rocznych zeznań podatkowych smiech2

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 3 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 13:38  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
To Ty przeczytaj ze zrozumieniem, co wypisujesz za bzdury!!! Wg Ciebie wpisanie informacji że chcesz kasę dostać pocztą to jest kontakt z podatnikiem? No to gratuluję czytania ze zrozumieniemsciana


Nie zauważyłaś/zauważyłeś w cytacie skrótu "np.", czy może po prostu nie wiesz co on oznacza zapytanie
Jeżeli to wg Ciebie są bzdury, to wyobraź sobie, że to samo twierdzą też pracownicy Urzędów Skarbowych i pracownicy Krajowej Informacji Podatkowej.

Mam nadzieję, że nikt nie korzysta z Twojej pomocy przy wypełnianiu rocznych zeznań podatkowych smiech2


Bardzo to dziwne co piszesz, bo również zasięgałem porady w US i nie poinformowali mnie o takiej możliwości "kontaktu" jaką Ty z uporem maniaka wypisujesz i starasz się prezentować na forum!!! Żal, że nie dasz sobie powiedzieć prawdy, jakbys pozjadała wszystkie rozumysciana A swoją drogą (nawet gdyby rzeczywiście tak było jak piszesz) kto by chciał pieniądze dostać pocztą (dłuższe oczekiwanie), niż na konto?zaklopotany

Nigdy nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 14:05  
Cytuj
CYTAT
Bardzo to dziwne co piszesz, bo również zasięgałem porady w US i nie poinformowali mnie o takiej możliwości "kontaktu" jaką Ty z uporem maniaka wypisujesz i starasz się prezentować na forum!!! Żal, że nie dasz sobie powiedzieć prawdy, jakbys pozjadała wszystkie rozumysciana


Strasznie spięty jesteś umiech
To, że ktoś Cię o czymś nie poinformował i dysponujesz inną wiedzą na ten temat niż ja, nie oznacza automatycznie, że tylko Ty znasz prawdę i masz 100% rację.

CYTAT
A swoją drogą (nawet gdyby rzeczywiście tak było jak piszesz) kto by chciał pieniądze dostać pocztą (dłuższe oczekiwanie), niż na konto?zaklopotany


Jakbyś przeczytał wątek ze zrozumieniem to byś wiedział, że Florek-xxx chciał umiech Potrafię też sobie wyobrazić i znam takie osoby, które zwrot nadpłaty chciałyby otrzymać pocztą bo nie posiadają rachunku bankowego. Na pewno chciałyby też osoby nie mające możliwości wyjścia z domu ze względu na chorobę, niepełnosprawność lub podeszły wiek.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 3 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 14:10  
Cytuj
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.jezykjezykjezyk

Nigdy nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 14:32  
Cytuj
CYTAT
Truskaweczko, dla Ciebie się poświęciłem i zadzwoniłem jeszcze raz do US by Pani mi wyłuszczyła co można, a czego nie można wpisać w poz.135 pit37. Otóż- TYLKO I WYŁĄCZNIE NR TELEFONU LUB EMAIL!!!


Widocznie Pani z US, podobnie jak Ty, też nie widzi i nie rozumie skrótu "np." umiech Może trzeba było zadać Pani pytanie pomocnicze, np.: "Wypełniam zeznanie roczne. Co mam zrobić, żeby zwrot nadpłaty dostać pocztą?" Albo trzeba było zadzwonić do KIP, tam siedzą bardziej kompetentni ludzie umiech

CYTAT
Czy chce się dostawać pieniądze na konto, lub odwrotnie jest druk ZAP-3,


Może lepiej nie pisz głupot tylko poświęć się jeszcze troszeczkę i zajrzyj do druku ZAP-3 - nie ma w nim miejsca na wpisanie lub zaznaczenie, że zwrot nadpłaty chcesz dostać pocztą lub odebrać w kasie i nie został stworzony tylko po to, żeby określać w nim, w jaki sposób chcesz dostać zwrot podatku.

CYTAT
Więc zanim coś napiszesz, sprawdź 3 razy, zanim ludziom będziesz robić wodę z mózgu!!!chytry Na drugi raz się nie kompromituj!!!jezyk


Sam powinieneś się zastosować do powyższego.

CYTAT
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem


Dzięki za dobrą radę, na pewno z niej skorzystam smiech2
Pozdrawiam umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 14:38  
Cytuj
wracając do czasu realizacji zwrotu : w moim przypadku były to 4 dni ( w międzyczasie zrobiona korekta gdyż zapomniałem o dodatkowym picie ) wszystko przez internet. Jakby ktoś chciał szybko rozliczyć podstawowy pit pisać na priva pomogę i nauczę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 3 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 15:12  
Cytuj
CYTAT
[cytat]Truskaweczko, dla Ciebie się poświęciłem i zadzwoniłem jeszcze raz do US by Pani mi wyłuszczyła co można, a czego nie można wpisać w poz.135 pit37. Otóż- TYLKO I WYŁĄCZNIE NR TELEFONU LUB EMAIL!!!

Widocznie Pani z US, podobnie jak Ty, też nie widzi i nie rozumie skrótu "np." umiech Może trzeba było zadać Pani pytanie pomocnicze, np.: "Wypełniam zeznanie roczne. Co mam zrobić, żeby zwrot nadpłaty dostać pocztą?" Albo trzeba było zadzwonić do KIP, tam siedzą bardziej kompetentni ludzie umiech
CYTAT
Czy chce się dostawać pieniądze na konto, lub odwrotnie jest druk ZAP-3,

Może lepiej nie pisz głupot tylko poświęć się jeszcze troszeczkę i zajrzyj do druku ZAP-3 - nie ma w nim miejsca na wpisanie lub zaznaczenie, że zwrot nadpłaty chcesz dostać pocztą lub odebrać w kasie i nie został stworzony tylko po to, żeby określać w nim, w jaki sposób chcesz dostać zwrot podatku.
CYTAT
Więc zanim coś napiszesz, sprawdź 3 razy, zanim ludziom będziesz robić wodę z mózgu!!!chytry Na drugi raz się nie kompromituj!!!jezyk

Sam powinieneś się zastosować do powyższego.
CYTAT
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Dzięki za dobrą radę, na pewno z niej skorzystam smiech2
Pozdrawiam umiech
Nie udowadniaj za wszelką cenę że jesteś blondynką, bo to czuć na odległośćsmiech2 odwracasz kota ogonem!!!mlotek

Nigdy nie dyskutuj z idiotą - bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 27 Lip 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 15:27  
Cytuj
http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/6012669/Broszura+-PIT-37-2013-12.pdf
strona 19.

W poz. 135 podatnicy mogą podać adres do korespondencji, swój numer telefonu, numer faxu, adres e-mail (podanie tych informacji nie jest obowiązkowe), jak również poinformować o formie w jakiej chcieliby otrzymać zwrot nadpłaty, wykazanej w poz. 129.

Stosownie do postanowień art. 77b § 1 Ordynacji podatkowej, zwrot nadpłaty następuje:
1) na wskazany rachunek bankowy podatnika, obowiązanego do posiadania rachunku bankowego,
2) w gotówce, jeżeli podatnik nie jest obowiązany do posiadania rachunku bankowego, chyba że zażąda zwrotu nadpłaty na rachunek bankowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 17:15  
Cytuj
Ups..., a jeden z forumowiczów (przez litość nie wspomnę który umiech), tyle się napracował nad wymyślaniem epitetów. I jeszcze niepotrzebnie wykosztował się na telefony do niezorientowanej Pani z US...

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 18:25  
Cytuj
18 luty wysłane elektronicznie- dziś przelew,więc nie wiem od czego to zależy kto kiedy dostaje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 125
Dołączył: 12 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 18:27  
Cytuj
CYTAT
18 luty wysłane elektronicznie- dziś przelew,więc nie wiem od czego to zależy kto kiedy dostaje
no to ja czekam na 19 good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 16 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2014r. 18:41  
Cytuj
Na stronie US podają aktualny stan zwrotów nadpłat...
http://www.bip.i(...)tID=2018

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 125
Dołączył: 12 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2014r. 10:02  
Cytuj
CYTAT
[cytat]Na stronie US podają aktualny stan zwrotów nadpłat...
http://www.bip.i(...)tID=2018
nie ma co się sugerować bo z 18 są przelewy a tam już od kilku dni wisi ten 17 :good
a jednak coś się ruszyło dzisiaj zmienili datę good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 18 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2014r. 19:04  
Cytuj
I jak ruszyło cos z tymi przelewami?Dostał ktos juz z konca lutego złożony w formie papierowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Marz 2014r. 09:27  
Cytuj
składałam 26/02 elektronicznie i jeszcze zwrotu nie mam

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »