NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Zbiórka podpisów pod referendum ws. lasów, Zbiórka podpisów pod referendum ws. lasów
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 13:20  
Cytuj
Las prywatny to jest prywatny i zostawmy to w spokoju. Tu chodzi o 7,6 mln ha lasów państwowych.

Temat mi sie troche wyjaśnia.
Koalicja chce spożytkować te pieniądze, które tam sie kiszą na drogi i poprawic sobie pozycje przed wyborami.
Nie może się to podobać opozycji, oni chętni by wzięli te pieniądze, ale po wygranych przez siebie ewentualnie wyborach.
No cóż, takie życie, każde dziecko wie, że koalicja wyciągnie przed wyborami jakiegos asa z rękawa i to nie jednego.

A prywatyzacje lasów państwowych właśnie chcą w przyszłości uniemożliwić zmieniając konstytucję i potrzebują poparcie wszystkich klubów do tego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 13:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 13:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Może też być przypadek,że jest las ale nie ma żadnej tabliczki. Może zjawić się człowiek i kazać opuścić teren, bo działka leśna należy do niego.

Teraz już płyniesz umiech Uwierz mi, nie ma takiej możliwości umiech

Nie wierze Ci bo osobiście miałem taki przypadek. Nie prosiłem człowieka o mapki ewidencyjne, bo jestem świadom,że działki leśne mogą należeć do osób prywatnych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 13:22  
Cytuj
Marek370, propozycja zmiany konstytucji polegająca na zapisie o zakazie prywatyzacji LP była ze strony PO ale PiS propozycje odrzucił.
PS.
CYTAT (Dalibor )
Nie wierze Ci bo osobiście miałem taki przypadek. Nie prosiłem człowieka o mapki ewidencyjne, bo jestem świadom,że działki leśne mogą należeć do osób prywatnych.

Gdzie, dowiem się?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 13:25  
Cytuj
ze strony koalicji PO-PSL, tak mówiłem, i co, już odrzucili?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 13:25  
Cytuj
Z tego co wiem to nawet nie podjęli tematu.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 13:27  
Cytuj
No to szkoda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 13:30  
Cytuj
CYTAT
Marek370, propozycja zmiany konstytucji polegająca na zapisie o zakazie prywatyzacji LP była ze strony PO ale PiS propozycje odrzucił.
PS.
CYTAT (Dalibor )
Nie wierze Ci bo osobiście miałem taki przypadek. Nie prosiłem człowieka o mapki ewidencyjne, bo jestem świadom,że działki leśne mogą należeć do osób prywatnych.

Gdzie, dowiem się

Napisałem w głębi lasów na Pysznicy. Numeru działek nie znam. droga prosto w las, na skrzyżowaniu Jastkowice - Zarzecze. Możesz popytać mieszkańców o prywatne działki leśne, a najlepiej udać się do gminy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 13:30  
Cytuj
Polityka...



Dalibor, sorki ale skrzyżowanie Jastkowice/Zarzecze? Ja naprawdę pytam bo chcę tam pojechać. Jeżdżę po tamtych lasach i nigdy takiej tabliczki nie widziałem.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 13:44  
Cytuj
CYTAT
Dalibor, sorki ale skrzyżowanie Jastkowice/Zarzecze? Ja naprawdę pytam bo chcę tam pojechać. Jeżdżę po tamtych lasach i nigdy takiej tabliczki nie widziałem.


I ja też jej nie widziałem. Zjawił się dwóch gości, przyjechali ciągnikiem z wozem. Zatrzymali się kazali zwinąć "graty" i opuścić ten teren, bo ta działka należy do nich. Tutaj nie ma iluzji.
Przypadek spowodował taką sytuacje, nieświadomie możesz korzystać z prywatnego terenu, bo na terenach wiejskich oczywiste sprawy nie zawsze takie są - nie każdy ma w głowie oznaczać swój kawałek ziemi, szczególnie na terenach mało atrakcyjnych turystycznie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 17:43  
Cytuj
Sorki ale muszę się przyłączyć do dyskusji bo Wasze wywody lekko mnie drażnią. Patrzycie na temat strasznie lokalnie i z perspektywy tabliczki "zakaz wstępu" a nie wiecie, że nie do konca o to chodzi... fakt moze i jeden na stu nowych właścicieli takowa tabliczkę umieści, ale idźmy dalej... lasy państwowe to nie tylko lasy ale również to co pod nimi jest i tam jest kasiura, kopaliny - granit , bazalt , wapienie itd!!!
W obecnej formie lasy utzrymują się same na zachodzie państwo dopłaca do każdego ha lasu od 100 do 150 euro. Założe się jak dojdzie do prywatyzacji to rząd juz tak zrobi że w Polsce równiez państwo będzie dopłacać do lasów. Przykładowo taki żydek kupuje 1000 ha lasu powiedzmy że jest miłośnikiem lasu i go zostawia sobie ale chce dopłaty a państwo mu je da na 100% i co wtedy ? a wtedy proste 100 euro razy 1000 ha = 100 000 euro rocznie samych opłat czyli około 400 000 zł rocznie moznażyć możnaumiech

Więc zakończcie dyskusę na temat tego czy bedzie zakaz wstepu czy nie

Do Andrzejkaumiech gdybym był właścicielem lasu sam bym postawił tableczkę z napisem " teren prywatny wstęp wzbroniony dla Andrzejka" czemu ? bo nie chciałbym by taki leming łaził mi po moim terenieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2196
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 17:45  
Cytuj
CYTAT
Marek370, propozycja zmiany konstytucji polegająca na zapisie o zakazie prywatyzacji LP była ze strony PO ale PiS propozycje odrzucił.


Chwała im za odrzucenie tej propozycji.
„Art. 74 a . 1. Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa są dobrem wspólnym i podlegają szczególnej ochronie;
2. Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie.

http://piech(...)tytucji/
Banda z PO i PSL już myśli o sprzedaży lasów zostawiając furtke w konstytucji.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 21:43  
Cytuj
Pytanie, czy dziś nie mogę kupić lasu? Nie w całości ale np. 10 ha?

Ps. Albo lepiej, nie więcej niż 1 ha.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 4 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Lut 2014r. 22:23  
Cytuj
CYTAT
Marek370, propozycja zmiany konstytucji polegająca na zapisie o zakazie prywatyzacji LP była ze strony PO ale PiS propozycje odrzucił.
PS.
CYTAT (Dalibor )
Nie wierze Ci bo osobiście miałem taki przypadek. Nie prosiłem człowieka o mapki ewidencyjne, bo jestem świadom,że działki leśne mogą należeć do osób prywatnych.

Gdzie, dowiem się?




Wystarczy wjechać w Pysznicy, w tą drogę na rudę i skręcić w prawo, w polną drogę w las po około kilometrze są tabliczki teren prywatny, zakaz wstępu oraz dodatkowo drogi są przeorane...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 07:59  
Cytuj
CYTAT
Pytanie, czy dziś nie mogę kupić lasu? Nie w całości ale np. 10 ha?

Ps. Albo lepiej, nie więcej niż 1 ha.



Jak tylko masz pieniądze i chęci to możesz. Nie tam gdzie Ci się podoba, tylko tam gdzie jest wyznaczona działka na sprzedaż.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 10:16  
Cytuj
Dalibor, czyli już dziś można "prywatyzować" las. O co więc krzyk? Opozycji w parlamencie nie ma. Parlament dzieli się na te partie, które są przy korycie i na te, które chcą przy nim być.

Nie ma tematu prywatyzacji ale "opozycja" podnosi te sprawę wynajmuje funkcyjnych dziennikarzy i ci podnoszą krzyk medialny.


Marek370, dobrze napisał. Koalicja wyda pieniądze na lokalne drogi przed wyborami a opozycję krew zalewa że sami na to nie wpadli jakiś czas temu.


Możemy tu pisać, obrażać się a to i tak nic nie zmieni.

Gdyby koalicja chciała zacząć sprzedawać lasy już dawno by to zrobiła.
Bez jednego krzyku zabrali pieniądze z OFE, to teraz mieli by się przejmować krzykami przy zagarnianiu takich drobniaków?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 10:54  
Cytuj
CYTAT
Dalibor, czyli już dziś można "prywatyzować" las. O co więc krzyk? Opozycji w parlamencie nie ma. Parlament dzieli się na te partie, które są przy korycie i na te, które chcą przy nim być.


Można to robić, bo tak było ale na bardzo małą skale,bezpiecznie -reszta to skarb państwa czyli wspólne dobro. To wspólne dobro dobrze sobie radzi, a my nie mamy zakazów na obcowanie z tym dobrem - taka opcja mi najbardziej odpowiada. Wybieranie pieniędzy z kasy lasów państwowych może znacznie zakłócić tą równowagę, więc pojawią się pewne kłopoty. Wtedy też może pojawić się opcja prywatyzacji.

Jeżeli lasy państwowe zostaną sprywatyzowane na większą skale, to ktoś może np: zabronić wchodzenia na jego teren, właścicielem tych terenów mogą zostać obcokrajowcy (korzyści będą zasilać obce kasy) - kto da gwarancje,że tak się nie stanie ?

Najzwyczajniej w świecie nie ufam tej partii, nie z założenia ale z doświadczenia. Sam widzisz co mówili a co zrobili, więc lepiej dmuchać na zimne.



CYTAT
Gdyby koalicja chciała zacząć sprzedawać lasy już dawno by to zrobiła.


Była by to swego rodzaju desperacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 11:37  
Cytuj
Dalibor, nie ma tematu prywatyzacji. Jest temat zabrania pieniędzy z kont i to nie wszystkich tylko zaledwie połowy. Dodatkowo nie na raz tylko w okresie 2 lat. Nie ma tu mowy o zachwianiu stabilności LP. Gdyby koalicja chciała to już by LP rozwaliła sprzedając poszczególne działki/lasy. Tez im nie ufam, zresztą nie ufam żadnym politykom ale to już inny temat. LP przy OFE to pikuś i gdyby chcieli to już dawno by to sprywatyzowali. Żadna opozycja by im nie przeszkodziła.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 12:31  
Cytuj
CYTAT

Możemy tu pisać, obrażać się a to i tak nic nie zmieni.

Gdyby koalicja chciała zacząć sprzedawać lasy już dawno by to zrobiła.
Bez jednego krzyku zabrali pieniądze z OFE, to teraz mieli by się przejmować krzykami przy zagarnianiu takich drobniaków?


Andrzejek te Twoje słowa pachna jakąś rezygnacją i mało obywatelską postawą.

Właśnie tzreba nagłąśniać pewne sprawy kiedy trzeba i chodzi o to, aby ludzie u steru czuli na plecach oddech narodu.
A to, że zrobią nam trochę nowych dróg przed wyborami, to nie znaczy jeszcze, że wszyscy będą na nich głosować.

Swego czasu tuż przed wyborami państwowy Orlen mało nie wykończył innych stacji benzynowych, bo na swoich stacjach paliwo sprzedawał po kosztach.
To sztuczki polityków, ale ludzie nie są głupi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 12:49  
Cytuj
Marek370 chciałbym mieć wiarę w ludzi, że nie dadzą się nabierać na takie sztuczki. Niestety po numerze z OFE tej wiary nie mam. Władza i nie chodzi mi tu o tych co przy korycie ale i "opozycję" i tak zrobi co zechce.

Nagłaśniać trzeba to oczywiste. Z tym że takie nagłaśnianie na SM powoduje podział i wyzwiska. Nagłaśnianie w mediach ogólnopolskich nic nie daje bo to funkcyjni dziennikarze z lewa jak i z prawa.

Tu musi być zmiana myślenia wyborców a to w konsekwencji zmieni elity władzy. bez tego nie będzie żadnych zmian. Możemy sobie tylko pogadać.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 12:49  
Cytuj
CYTAT
Dalibor, nie ma tematu prywatyzacji.


Zgoda,tylko dasz palec wezmą całą rękę. W przypadku tej partii np: była mowa o obniżeniu podatków jak wyszło każdy widział. Zero zaufania.


CYTAT
Jest temat zabrania pieniędzy z kont i to nie wszystkich tylko zaledwie połowy. Dodatkowo nie na raz tylko w okresie 2 lat. Nie ma tu mowy o zachwianiu stabilności LP. Gdyby koalicja chciała to już by LP rozwaliła sprzedając poszczególne działki/lasy. Tez im nie ufam, zresztą nie ufam żadnym politykom ale to już inny temat.


Nie ma mowy o zachwianiu równowagi ale tylko teoretycznie, bo jakaś równowaga musi być - aby ktoś dostał komuś trzeba zabrać. Jeżeli miało by się to odbyć przy okazji redukcji niepotrzebnych stanowisk to zgoda, bo wtedy zostanie pewien naddatek.



CYTAT
LP przy OFE to pikuś i gdyby chcieli to już dawno by to sprywatyzowali. Żadna opozycja by im nie przeszkodziła.



Są pewne sprawy do którego społeczeństwo jest mocno przywiązane, w naszym przypadku zaliczają się do tego m.in. lasy. Sam korzystasz,więc na pewno byś mocno zaprotestował kiedy przyszło by do takich akcji. Więc raczej nie obawiali by się opozycji a społeczeństwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 13:05  
Cytuj
Dalibor oczywiście że nie ma zachwiania sytuacji finansowej LP 1,5 mld im zostaje na kontach.
Temat prywatyzacji wywołany przez "opozycję" a reszta to podchwyciła. No ale to ja jestem lemingiem umiech


Każda partia coś obiecuje. Żadna się nie wywiązuje. PO nie jest tu wyjątkiem umiech

Politycy wiedzą, że nikt ich nie rozlicza z obietnic a zauważyli, że chwytają wiec obiecują bezkarnie.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 13:21  
Cytuj
CYTAT
Dalibor oczywiście że nie ma zachwiania sytuacji finansowej LP 1,5 mld im zostaje na kontach.
Temat prywatyzacji wywołany przez "opozycję" a reszta to podchwyciła. No ale to ja jestem lemingiem umiech



Tu jest forum dla ludzi bardziej związanych z tematem.

http://www.lasyp(...)?t=37885

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 19:17  
Cytuj
Andrzejek wykazałbys się podstawową wiedzą na temat Lasów Państwowych i zarządzaniem w nich. Przeczytaj ustawę o lasach a później się wypowiadaj! Dla jasności, nie nie możesz kupić dzisiaj gruntu z lasem który należy do LP.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 19:22  
Cytuj
CYTAT
Andrzejek wykazałbys się podstawową wiedzą na temat Lasów Państwowych i zarządzaniem w nich. Przeczytaj ustawę o lasach a później się wypowiadaj! Dla jasności, nie nie możesz kupić dzisiaj gruntu z lasem który należy do LP.


Ale możesz kupić działkę leśną z prywatnych rąk.

Zresztą ja jestem za tym aby zostało bez zmian.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lut 2014r. 19:23  
Cytuj
Andrzejek LP posiadały środki na tzw Funduszu Leśnym, pieniądze te były przenaczane na likwidację klęsk żywiołowych (Pisz, Tuchola) dodatkowo z tych pieniędzy były przeprowadzane inwestycje i remonty np dróg leśnych, dodatkowo z tych pieniędzy wyrównywane były niedobory dla Nadleśnictw które były "biedniejsze" (posiadające drzewostany młode lub porozrzucane). Tusk ta kasę zabrał w całości dodatkowo ustalił 2% od przychodu czyli czy jest zysk czy nie to płacisz.
Proszę cie zatem zamilcz bo jesteś w tym temacie ciemny jak noc listopadowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »