NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Opuszczone miejsca w okolicy Stalowej Woli,
Posty: 486
Dołączył: 17 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Gru 2013r. 21:27  
Cytuj
Witam, jakie polecacie miejsca opuszczone do zwiedzania w okolicy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2013r. 21:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2013r. 22:34  
Cytuj
Hm, jak tu napiszemy to pewnie przestaną być opuszczone...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Gru 2013r. 22:36  
Cytuj
Opuszczone miejsca do zwiedzania??
Czy raczej do zamieszkania ( przez bezdomnych)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2013r. 09:31  
Cytuj
Jakbyś użył kolego opcji szukaj to byś znalazł piękny temat i sporo w nim informacji:

http://stalo(...)d=734682

np:
CYTAT
Miejsc w których straszy nie ma. Zdrowy człowiek ze zdrowym mózgiem w taką ciemnotę i zabobon nie wierzy.
Natomiast ogólnie co do miejsc opuszczonych to w STW raczej słabo: stare zabudowania w parku w Charzewicach, jakiś budynek koło dworca PKP w Rozwadowie też (chyba Hotel Polski). Fajne są budynki Siarkopolu w Tarnobrzegu ale to warto zobaczyć przy okazji wizyty nad zalewem w Machowie umiech
Ogólnie poczytaj sobie stronki forgotten.pl opuszczone.com itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2013r. 09:37  
Cytuj
W Rozwadowie, na wysokości parku Lubomirskich masz opuszczoną parowozownię. Miejsce trzyma klimat, ale stało się już na tyle popularne, że odwiedzane jest dość często. Jak masz ochotę na większe emocje to zawsze możesz zaopatrzyć się w odpowiednie gumiaki i dobrą latarkę i spenetrować piwnicę, (przynajmniej tak to wygląda) w której ostatnio woda sięgała kolan.
W Turbii gdzieś tam w polach za lotniskiem jest jakieś stare opuszczone gospodarstwo czy jakiś mały zakład, ale tam jeszcze nie byłem, więc nie wiem jak tam jest. Z miejsc mniej "spektakularnych" masz bunkier czy coś podobnego w lesie za Piaskami, ale to zwykłe pomieszczenie o wymiarach mniej więcej 2x2 od strony ścieżki widoczne jako niewielka górka porośnięta trawą, drzwi widoczne są od strony lasu.
No i jest jeszcze jedna perełka w okolicy, na pewno opuszczona i prawie nie odwiedzana przez cały rok, ale na forum nie będę o niej wspominał. Jak bardzo zależy Ci na odkryciu czegoś dawno opuszczonego to popatrz sobie na widok satelitarny na Googlu ;).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2013r. 09:41  
Cytuj
stara parowozownia w Rozwadowie tylko uważaj na dziury i sokistów:cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 486
Dołączył: 17 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Gru 2013r. 17:51  
Cytuj
Na skrzyżowaniu grabskiego z droga na przyszow dojechaliśmy do starej bramy wiecie co jest dalej ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Gru 2013r. 13:13  
Cytuj
CYTAT
Na skrzyżowaniu grabskiego z droga na przyszow dojechaliśmy do starej bramy wiecie co jest dalej ?

To dalej jest stara brama umiech

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2013r. 13:18  
Cytuj
Z parowozownią się śpieszcie bo wyburzać ją będą i stawiać bloki

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2013r. 13:53  
Cytuj
bloki???slyszalem ze osiedle domków,koło parowozowni jest tez fajny 2 piętrowy biurowiecchytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Gru 2013r. 13:56  
Cytuj
Za 5 złotych oprowadzę po ruinie "Hotelu Polskiego" obok dworca PKP w Rozwadowie. Ludzie gadają że nocą na balkonie widuje się zjawę Białej Damy umiech

P.S. Jeżeli mówicie o tej parowozowni o której ja myślę - tzn. obok tej wieży w parku w Charzewicach, to teren jest zamknięty dla osób postronnych. Monitorowany i pilnowany przez Służbę Ochrony Kolei. Wstęp wzbroniony pod karą grzywny (nie mylić z mandatem).

P.P.S. Echelon napisał:
"Z miejsc mniej "spektakularnych" masz bunkier czy coś podobnego w lesie za Piaskami, ale to zwykłe pomieszczenie o wymiarach mniej więcej 2x2 od strony ścieżki widoczne jako niewielka górka porośnięta trawą, drzwi widoczne są od strony lasu."

Dawny składzik amunicji. Wymiary pomieszczenia 2,5 x 3 metry. Znam trzy takie.
We wszystkich drzwi już dawno zdemontowali złomiarze. Wnętrza zawalone śmieciami i resztkami ognisk. Ten jeden o którym wspomniałeś, kiedyś na własną rękę oczyściłem i przypiąłem w środku kartkę z proźbą o nie zawalanie wnętrza śmieciami. Kartkę ktoś podpalił, a wnętrze... zawalił śmieciami.
Wiem gdzie znajdowały się też inne, podziemne bunkry - jeden zabetonowany i zasypany w lesie. Drugi pod zakładem komunalnym naprzeciwko dużego Tesco - zjazd dla czołgów zabetonowany i zalany wapnem. Naziemna nadbudówka nadal istnieje, a na niej budka w której są dwa włazy prowadzące w dół. Ale drzwi do budki (dwa, oba metalowe) wymieniono na nowe i zamknięto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Gru 2013r. 14:29  
Cytuj
A znacie Wojskowy Instytut Techniczny naprzeciwko zajazdu "Sezam" ?
Na zapleczu mają taki mini-poligon rakietowy, gdzie czasami testują ręczne zestawy ziemia-powietrze krótkiego zasięgu GROM. Najwyraźniej mają jakąś umowę z Nadleśnictwem, bo przed strzelaniem jedzie patrol z Nadleśnictwa i sprawdzają czy w lesie nikogo nie ma. Ale zasadniczo ryzyko jest niewielkie - rakieta z zestawu GROM waży 11 kilogramów i po wyczerpaniu paliwa ulega samozniszczeniu. Na ziemię spadają fragmenty o masie nie większej jak kilkaset gramów. Niestety wyrzutnia jest jednorazowego użytku.

Uaktualnienie dla dnia 15 Grudnia:
Jak się jedzie ze Stalowej Woli na Tarnobrzeg, to 550 metrów za tablicą "Stalowa Wola" jest zjazd do lasu w prawo. 100 metrów od ulicy znajduje się tam niewielka jednostka wojskowa. Właściwie to skład amunicji, pilnowany przez cywilnych ochroniarzy. Jakieś 2 miesiące temu widziałem jak wywożono stamtąd wielkie worki z tworzywa sztucznego, zapewne wyładowane przeterminową amunicją. Wnioskuję z tego że składzik zostanie wkrótce zlikwidowany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2016r. 16:45  
Cytuj
Nie wiem czy pomogę, ale na tej stronie jest sporo opuszczonych miejsc, może coś znajdziesz:

http://intotheshadows.pl

W województwie podkarpackim jest jakaś opuszczona cerkiew, tylko nie ma dokładniejszej lokalizacji niestety:
http://intotheshadows.pl/opuszczone-miejsca/w-polsce/podkarpackie

Jak wpiszesz w google "opuszczone miejsca podkarpackie" to też znajduje dużo różnych obiektów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 20:02  
Cytuj
Ta cerkiew jest w Oleszycach -byłem ostatni raz w tamtym roku , jeszcze do końca nie zdewastowana, dało się wejść do środka .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lip 2016r. 14:22  
Cytuj
Witam, widzę ze od pewnego czasu jest poruszany temat eksploracji porzuconych miejscówek, ale widzę z tymi samymi miejscami, przypomnę o kilku, o których jeszcze nikt nie wspominał:

1.Ośrodek Badawczy Uzbrojenia - na teren ten można łatwo trafić jadąc ulicą Grabskiego do końca, mijając Alutek jadąc na Bojanów, na wprost jest droga do lasu za szlabanem, wykładana betonowymi płytami a na końcu drogi przy w wzgórzu drogę zamyka brama, jest tam mały kompleks budynków - budynek biurowo-administracyjny połączony z małym obwałowanym budynkiem, w którym trzymano na czas prób poligonowych transportery itp., podstacja elektryczna, betonowe stanowisko zdalnego sterowania ogniem ze stalowym jarzmem na wieżyczkę/działo i suwnicą, budynek, z którego kierowano jarzmem oraz usypana skarpa z betonowym kulochwytem z zamontowanymi wrotami czy uchwytami do mocowania pancernych płyt do sprawdzania ich wytrzymałości, teren jest obecnie mocno zaniedbany lecz pilnowany prze firmę ochroniarską "wolf" a po terenie kręcą się psy, słyszałem ze mieszkają/przebywają tam jacyś ukraincy, nie wiem ile w tym prawdy, miejscówka bardzo fajna, zwłaszcza dla zbieraczy z wykrywaczem metali, dookoła leży jeszcze pełno metalowych pozostałości po próbach poligonowych, na szczęście resztki amunicji testowej, pozbawionej cech bojowych.

2.Niedaleko tego miejsca zaraz za hutą znajduje się coś co przypomina betonową piwnice nigdy nie niewybudowanego budynku, by tam trafić trzeba pojechać na leśniczówkę Ciemny Kąt od strony ronda przy przy składzie celny przy hucie (przy tym rondzie jest pralnia, hurtownia elektryczna "Kop-el" oraz magazyny Halmaru), jedzie się prosto w las od ronda, dojeżdża do leśnej piaszczystej drogi, która ciągnie się wzdłuż ogrodzenia huty i po niecałym kilometrze trafiamy na wykładaną betonowymi płytami drogę, która wychodzi od ogrodzenia huty i zakręca po nasypie w dół, , jadąc to drogą gdy wyjedziemy na prostą to trzeba uważnie patrzeć w lewo, wypatrując betonowego fundamentu w trawie bardzo przypominającego taki, na którym ustawiane są konstrukcje od wysokiego napięcia, od góry betonu jest wejście, teraz przykryte gałęziami, sam jestem ciekaw do czego to miało służyć

3. Obok zakładu IKEA, przy głównej bramie wjazdowej jest leśna droga, a prowadzi ona do trzech kulochwytów leżących na byłym terenie wojskowej części huty, jadąc w głąb można gdzie nie gdzie trafić na ciekawe żelbetonowe konstrukcje wystające z ziemi,teren ciekawy.

4. Jak już jesteśmy w okolicy parku w Charzewicach to warto wspomnieć o powozowni/stajni zaraz na prawo od bramy głównej wjazdowej, teraz zamknięta na głucho ale swego czasu gdy była tam jeszcze szkoła ogrodnicza to można się było dostać do środka przez na wpół zasypaną piwnicę, jak chcecie zwiedzać to radzę uważać, deski w podłodze i stropie są zgniłe, można wpaść i się połamać.

Niedaleko znajduje się duża dwukomorowa piwnica będąca pozostałością po sporym budynku, swego czasu wejście do "legendarnych" tuneli pod Rozwadowem ciągnących się do klasztoru - swoją drogą to dziwie się że nikt do tej pory nie ściągnął konkretniej ekipy z georadarem, nawet zaprosić ludzi z programu "było, nie minęło" i w końcu coś by się wyjaśniło, wracając do tematu to chcąc tam trafić to nic prostszego, trzeba stanąć z tyłu budynku będącego kiedyś szkołą ogrodniczą tak po środku, plecami do niego i iść prosto, po kilkunastu metrach trafimy na dobrze widoczny pośród drzew zarys fundamentów po sporym budynku, na jednym z krótszych boków będzie zasypane gruzem, ledwo widoczne wejście do tej piwnicy, kiedyś można tam było w miarę bezpiecznie schodzić, teraz gdy byłem ostatnio w tej okolicy zauważyłem że w miejscu gdzie powinien być strop to są dziury w ziemi, znak że zaczyna się powoli walić sufit.

Niedaleko są jeszcze opuszczone szklarnie, kiedyś należące do dawnej szkoły ogrodniczej, obecnie miejsce bardziej przypomina okolice Czarnobyla z dzikimi chaszczami po kilka metrów wysokości, jak kogoś jara to polecam.


a na koniec jeszcze jadąc nad Łęg na Krawce niedaleko jak się dojedzie do rzeczki to jak się spojrzy na prawo to na widać na wzniesieniu trzy betonowe ściany , za jedną z nich jest mały betonowy jakby bunkierek, pewnie pozostałość po hucie, ciekawe tylko czy powstało to za czasów II wojny światowej czy za czasów PRL. Mama nadzieję że pomogłem, jak sobie jeszcze coś przypomnę to dam znać, pozdro odkrywcy dawno zapomnianych miejsc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 30 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2017r. 16:41  
Cytuj
Chyba odbiegam trochę od tematu ale poszukuje towarzysza lub ekipy na urbex. Najlepiej okolice Stalowej woli +15 km umiech
Ktoś chętny?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 277
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2017r. 11:35  
Cytuj
Czy ktoś coś wie o likwidacji magazynów b. jednostki wojskowej w Nisku (JW 1367) a które znajdowały się w lesie w Barcach?

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 30 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2017r. 17:08  
Cytuj
Dołączam się do pytania umiech chociaż wydaje mi się że nie likwidują nic...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 26 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2017r. 19:31  
Cytuj
A te magazyny czasami nie zostały jakiś czas temu zlikwidowane? i zrównane z ziemią.
Jest w strefie przemysłowej obiekt a nawet dwa takie same, chyba stanowisko obrony przeciwlotniczej Flak z czasów II wojny. Ale tego nie jestem pewien. Ten zamieszczony na poniższych fotach jest miedzy Alutkiem a tartakiem Ikea, można tam się dostać od strony alutka. Zapewne kiedyś to zostanie zlikwidowane bo to teren strefy wiec i inwestor może się pojawić i śladu po tym nie zostanie.
Na pierwszym zdjęciu widać ogólny drzewostan, natomiast na drugim z uwidocznionym podłożem gruntu bez krzaków ukazuje się na lekkim wzniesieniu siedem stanowisk betonowych z wmurowanymi prętami gwintowanymi w fundament w kształcie koła. Uprzedzam pozyskiwaczy złomu ze nie ma tam niczego co da się spieniężyć.

1.jpg

Obrazek

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HBR
HBR
HBR
Posty: 76
Dołączył: 15 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2017r. 19:35  
Cytuj
CYTAT
Czy ktoś coś wie o likwidacji magazynów b. jednostki wojskowej w Nisku (JW 1367) a które znajdowały się w lesie w Barcach?


Zlikwidowane kilkanaście lat temu. Śladu nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 26 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2017r. 19:40  
Cytuj
CYTAT
A te magazyny czasami nie zostały jakiś czas temu zlikwidowane? i zrównane z ziemią.
Jest w strefie przemysłowej obiekt a nawet dwa takie same, chyba stanowisko obrony przeciwlotniczej Flak z czasów II wojny. Ale tego nie jestem pewien. Ten zamieszczony na poniższych fotach jest miedzy Alutkiem a tartakiem Ikea, można tam się dostać od strony alutka. Zapewne kiedyś to zostanie zlikwidowane bo to teren strefy wiec i inwestor może się pojawić i śladu po tym nie zostanie.
Na pierwszym zdjęciu widać ogólny drzewostan, natomiast na drugim z uwidocznionym podłożem gruntu bez krzaków ukazuje się na lekkim wzniesieniu siedem stanowisk betonowych z wmurowanymi prętami gwintowanymi w fundament w kształcie koła. Uprzedzam pozyskiwaczy złomu ze nie ma tam niczego co da się spieniężyć.

Coś mi się foty tu niespecjalnie ładują

N 50° 32' 16,76" E 22° 2' 47,56"

Obrazek

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 277
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lip 2017r. 19:54  
Cytuj
Barce w czerwcu 2017. Tu kiedyś stała wartownia:
Obrazek

Obrazek

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »