NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Kto z was jest za przesunięciem kapliczki, Świętego Jana Nepomucena
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 14:18  
Cytuj
***t.pl za "E**m D**a" informuje o pomyśle prezydenta Stalowej Woli Szlęzaka odnośnie rewitalizacji Rozwadowa. Rynek miałby zostać wyłączony z ruchu samochodowego, a droga miałaby biec ulicą Strażacką (od ronda obok "Biedronki" wzdłuż muru klasztoru), a dalej Grabskiego (wzdłuż tej ulicy gdzie jest dworzec PKP w Rozwadowie). Trzeba jednak nieco przesunąć kapliczkę Świętego Jana Nepomucena, a konkretnie odsunąć ją nieco od ulicy Strażackiej aby móc ją poszerzyć. Konserwatywne środowiska społeczne z Rozwadowa nie chcą się jednak zgodzić (właściwie niewiadomo dlaczego).
Więc w ramach konsultacji społecznych proponują aby zainteresowani się wypowiedzieli w tym temacie. Jesteście za przesunięciem kapliczki czy nie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 14:18  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 14:44  
Cytuj
CYTAT
droga miałaby biec ulicą Strażacką (od ronda obok "Biedronki" wzdłuż muru klasztoru), a dalej Grabskiego (wzdłuż tej ulicy gdzie jest dworzec PKP w Rozwadowie)


Od Strażackiej do Grabskiego to spory kawałek. Nie jestem pewna, czy miasto będzie miało środki na tak długą drogę smiech2

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 29 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 15:02  
Cytuj
Moderowano przez: Jacek
Nie na temat, za kolejny taki ostrzeżenie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 16:35  
Cytuj
Że co ?? Florek..czy Ty wiesz gdzie jest ul Grabskiego a gdzie jest dworzec PKP w Rozwadowie ?? Wogóle jak można ruch kierować na tak wąziutkie uliczki w dodatku przy rozsypujących się budynkach .

Podczas remontu drogi na Lipie cofnięto kapliczkę Św Nepomucena bez problemu więc nie bardzo rozumiem czemu tu ktoś stwarza sztuczny problem .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 102
Dołączył: 31 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 18:07  
Cytuj
Chyba autorowi chodzi o ul. Dąbrowskiego a nie Grabskiego
ale to tylko moje przemyślenia ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 18:39  
Cytuj
Jeśli ktoś nie wie to lokalizacja kapliczki jest poparta w historii. W zamieszchłych czasach miała miejsce ogromna powódż i wówczas wody Sanu zatrzymały się własnie w tym miejscu, gdzie na pamiątkę tego - stoi kapliczka. Jest jeszcze jedno rozwiązanie problemu poszerzenia ul. Strażackiej - a mianowicie teren klasztorny..... Na nieszczęście kk w naszym kraju w zakresie swoich obowiązków ma jedynie pochłanianie kolejnych partii ziemi a nie jej oddawanie.

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2013r. 21:00  
Cytuj
Ja jestem za, ale co będzie to będzie. W końcu nie chcą spalić, wyburzyć a tylko przenieść kapliczkę. Kapliczka stać będzie tylko że troszkę dalej. To takie moje zdanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 28 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lis 2013r. 15:08  
Cytuj
Z czym przesunięcie kapliczki koliduje? Gdyby z powodu kapliczki nie można było wybudować drogi to nigdy byśmy się żadnej drogi nie doczekali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »