NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
Ciekawe praktyki firmy ASA - śmieci,
Posty: 26
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2013r. 13:49  
Cytuj
Ciekawe praktyki podczas odbioru śmieci przez firmę ASA w Nisku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jaki jest sens segregacji skoro i tak firma ładuje papier (kontener niebieski) i plastik (kontener żółty) na jedną śmieciarkę? Ale to jeszcze nic, znajoma pod sąsiednim blokiem widziała jak ładują wszystko hurtem - ogólne, papier, szkło i plastik do "jednego wora"scianascianascianazapytaniezaklopotany:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2013r. 13:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 18 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2013r. 14:04  
Cytuj
Temat wielokrotnie wałkowany przez wiele osób w całej Polsce. Wielu osobom wydaje się to bez sensu jednak nikt nie wie jak działa sortownia takich śmieci.

Zapraszam wszystkich nieznających tematu do obejrzenia filmu znajdującego się na tej stornie :

http://muratordom.pl/eko-murator/eko-na-co-dzien/dlaczego-powinnismy-segregowac-smieci,118_7016.html


A na koniec grafika przedstawiająca jak działa taka sortownia:


Obrazek

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7027721
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 13 Gru 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2013r. 14:48  
Cytuj
hej a czy wiecie gdzie można dostać dodatkowe worki szczególnie brakuje mi na plastik i trawę na razie pakuję w inne worki kiedyś odstawiłem dwa brązowe a zostawili mi tylko jeden ,poprzednia firma z pysznicy zawsze zostawiała tyle worków ile było potrzeba a teraz nie ma w co pakować i jak ta segregacja ma wyglądać.płacę za 5 osób a dostaję po jednym worku,dodzwonić się do firmy trudno włącz się automat i każe czekać po 15 min.jednym słowem wyszło gorzej niż było,ale można się było tego spodziewać jak człowiek nie ma prawa wyboru firmy-pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2013r. 14:54  
Cytuj
Hmm ok, tylko ciągle zmierza to do jednego - mianowicie do tego, że posortowane śmieci się miesza, a później - już w sortowni - oddziela z powrotem. Rozumiem takie wykorzystanie sortowni do śmieci zmieszanych, ale do posortowanychco Przecież taka sortownia to nie żarówka, pobiera energię elektryczną, w przypadku gdy ma do posortowania sic! śmieci które już były posortowane to nie jest to marnotrawstwo energii, czasu i pieniędzy? Przecież to tak nielogiczne, że żal.pl. Dlaczego np. w UK to firmy odbierające śmieci płacą za możliwość ich odbioru (mowa o śmieciach posortowanych)??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 24 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola/Zarzecz
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2013r. 15:48  
Cytuj
W Zarzeczu np. mieli zabrac smieci wczoraj ludzie powystawiali a oni nie przyjechali czesc smieci psy porozwalaly - to po co ten grafik?? neutralny

PawloSt
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2013r. 10:33  
Cytuj
hehe tylko gdzie an Podkarpaciu jest taka mega sortowniachytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Sie 2013r. 10:58  
Cytuj
zbig1989 - przedstawiona sortowania ma się nijak do tematu. Mowa jest o mieszaniu posortowanych odpadów. I wątpliwośći jaki sens ma sortowanie odpadów, które zostają zmieszane przy odbiorze.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Sie 2013r. 11:02  
Cytuj
No wlasnie jest to chore ... Jesli faktycznie sortownie tak dzialaja to niech postawia 2 kontenery - jeden duzy na surowce wtorne i bedziemy tam wrzucac wszelakiej masci szklo, papier, tekture, folie i plastiki. A do drugiego cala reszte. Przeciez i tak w sortowni na jedno wyjdzie. Bedziemozna miec 2 kosze na smieci, bedzie mniej kontenerrow i tysiace ludzie beda mialy duzo mniej pracy w domach potrzebnej do sortowania.

AAAA i dlaczego za posotrowane smieci musze placic 4 razy wiecej co za nieposortowane do tej pory skoro wykonuje dodatkowa prace a firmy recyklingowe maja odwalona robote ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2013r. 11:33  
Cytuj
Drogi Autorze! Sprawdź jakie fotki umieszczasz bo może niekoniecznie czytelnicy mają ochotę oglądać zdjęcia USG kobiet w ciąży! Pozdrawiam!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2013r. 12:20  
Cytuj
CYTAT
No wlasnie jest to chore ... Jesli faktycznie sortownie tak dzialaja to niech postawia 2 kontenery - jeden duzy na surowce wtorne


Heh tylko że za wynajem każdego kontenera spółdzielnia/firma płaci firmie ASA 20zł netto/mc.. Czyli mniej kontenerów = mniejsze pieniążki dla nich. A w skali tych kilkudziesięciu/kilkuset miast które obsługują to już znaczna różnica.

@98792 - dz za sygnał;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sie 2013r. 13:15  
Cytuj
CYTAT
Drogi Autorze! Sprawdź jakie fotki umieszczasz bo może niekoniecznie czytelnicy mają ochotę oglądać zdjęcia USG kobiet w ciąży! Pozdrawiam!

O żesz Ty. Przejrzałem dwa razy wszystkie zamieszczone zdjęcia i nie widzę nawet kobiety w ciąży. To jest śmieciarka! A poza tym, ja jak nie mam ochoty czegoś oglądać, to nie oglądam. Ty nie masz takiej funkcji?

A co do tematu, podobno i tak w pewien sposób pomaga to później w segregacji tychże śmieci. Może to ma i sens, bo taka śmieciara tych śmieci nie miksuje w sobie. One w pewnym sensie są posegregowane w środku. Leży partia papieru, na niej partia plastiku itd. Może jest to jakieś ułatwienie dla sortowni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2013r. 13:47  
Cytuj
sacplx! Nie ma sprawy! Na dzień dobry nieźle się uśmiałem! Coś mi się wydaje że tylko ja to wyłapałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2013r. 15:14  
Cytuj
@98792 Nie wątpię @smiech2
CYTAT
Może jest to jakieś ułatwienie dla sortowni.

W tym sęk.. Bo moje pytanie jest takie: po jaki ..uj odpalać sortownię, która nie jest żaróweczką, tylko swoistą linią technologiczną mającą zapotrzebowanie na moc rzędu - teraz strzelam - 100kW, do której obsługi i konserwacji też jest potrzebny jakiś personel - i za to wszystko płacimy my - w ramach opłaty za śmiecico
Ok, istnieją śmieciarki dwukomorowe, jednak na stronie
http://www.asa-group.com/pl/Polska/Technologie/Zbiorka-Transport.asa
ASA nie chwali się żeby takowe posiadała, zresztą przyglądając się odbiorowi śmieci u nas też takiej nie zauważyłem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 24 Kwie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola/Zarzecz
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2013r. 19:45  
Cytuj
W Zarzeczu firma A.S.A - przeszla sama siebie!

Smieci mieszane z pojemnikow (odpady mieszane) przesypywala do workow brazowych ( biodegradowalne) i wrzucale je na samochod razem z odpadami biodegradowalnymi.

Mysle ze ktos sie tym powinien zajac!

PawloSt
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 23 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2013r. 19:53  
Cytuj
[cytat...
A co do tematu, podobno i tak w pewien sposób pomaga to później w segregacji tychże śmieci. Może to ma i sens, bo taka śmieciara tych śmieci nie miksuje w sobie. One w pewnym sensie są posegregowane w środku. Leży partia papieru, na niej partia plastiku itd. Może jest to jakieś ułatwienie dla sortowni.[/cytat]

Szopen bredzisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »