NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
Kremy przeciw rozstępom w ciąży, Kremy przeciw rozstępom w ciąży
Posty: 72
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 13:56  
Cytuj
Dziewczyny proszę podpowiedzcie jakie kremy przeciw rozstępom stosujecie bądź stosowałyście w ciąży. Słyszałam, że oliwka bio oil jest dobra. Jeszcze nie wypróbowałam. Dodam, że np oliwka dla dzieci wysusza mi skórę po dłuższym używaniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 13:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 16:11  
Cytuj
Jeżeli nie chcesz, żeby dziecko miało np. alergię to sobie odpuść jakieś kremy. Pamiętaj, że to co stosujesz dla siebie wpływa również na dziecko. Zapytaj jakiegoś lekarza, może oliwa z oliwek Extra Vergine

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 11 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 16:52  
Cytuj
Ja stosowalam na zmiane Bielenda i Perfecta Mama. Obydwa sa polecane dla kobiet w ciazy i kosztuja przyzwoicie. Efekty naprawde niezle ale wiadomo ze trzeba stosowac regularnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 14 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 17:45  
Cytuj
Pharmaceris M - foliacti, a jeśli już Ci się coś pokazuje to tocoreduct. Najlepiej pochodzić po aptekach i popytać o cenę, zdarzają się fajne promocje, czasami na allegro są w lepszej cenie. Jestem po 3 ciążach i niewiele zmian widać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2013r. 08:36  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli nie chcesz, żeby dziecko miało np. alergię to sobie odpuść jakieś kremy. Pamiętaj, że to co stosujesz dla siebie wpływa również na dziecko. Zapytaj jakiegoś lekarza, może oliwa z oliwek Extra Vergine

Z tego co czytam to kremy dziecku nie szkodzą, nie przenikają do jego organizmu, ale jak jest naprawdę to tego pewnie nikt nie wie.
Wiem że powinno się zmieniać kremy co jakiś czas. U mnie to dopiero trzeci miesiąc więc jeszcze nic mi nie wyszło. Zaczęłam używać Bielendy- była ok i AA- straszny zapach.

Dowe sprawdzę ceny w Rozwadowie w aptece-tam chyba jast niezbyt drogo.
Dzięki za odpowiedziumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 4 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2013r. 10:45  
Cytuj
Hmm ja jestem po ciąży i mam straszne rozstępy a kremami smarowałam się przez 9 miesięcy. To wszystko zależy od skóry a nie od kremów. Jak widać ja nie mam zbyt elastycznej umiech Więc jak mają wyskoczyć to wyskoczą a zwykłą oliwką nie zaszkodzi sie posmarować umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2013r. 10:56  
Cytuj
Wiem, że powstawanie rozstępów zależy od rodzaju skóry, od genów, odżywiania. Ale gdybym nie używała kremów to potem miałabym pretensje do siebie że jednak mogłam coś zrobić. A nawilżanie skóry nie zaszkodzi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 165
Dołączył: 2 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Cze 2013r. 11:49  
Cytuj
drobny81 - pisze bzdury niepoparte badaniami

Kazda z nas ma inny kolagen w skorze wiec na kazda z nas dzialaja kremy inaczej, czasem nic nie dają a czasem zabezpieczają skore przed rozstepami. Ja stosowalam mustele i nie mam sladu po ciazy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 25 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2013r. 12:31  
Cytuj
Ja także przez całą ciążę stosowałam mustelę - przytyłam 25 kg i nie mam żadnych rozstępów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 8 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2013r. 15:47  
Cytuj
Do Sprite: może i piszę bzdury, moja znajoma w ciąży z pierwszym dzieckiem stosowała na przemian różne kremy i już po kilku tyg zaczęła się jazda do dermatologów a dziewczyna męczy się już 15 lat. Dodam, że przy kolejnych ciążach była już mądrzejsza i dwójka dzieci nie ma problemów skórnych. Nie będę tutaj prawił wykładów z anatomii człowieka, to czym się smarujesz ZAWSZE w jakimś stopniu trafia do krwiobiegu a w przypadku ciąży również do dziecka. W trakcie ciąży jesz sałatki z oliwą to wmasój ją w skórę. Moje BZDURY nie będą potwierdzone badaniami klinicznymi bo żadna KOCHAJĄCA MATKA nie pozwoli, żeby eksperymentowano na jej skarbie. Razem z żoną uważamy, że DZIECKO JEST NAJWAŻNIEJSZE!!! Opadnięte piersi po karmieniu czy rozstępy po ciąży bądź zbędne kilogramy.... to nie ma znaczenia bo jak ktoś kogoś kocha to akceptuje go za to że JEST, a uśmiech dziecka, złapanie za palca, pierszwe kroki czy słowa TATA przyćmiewają wszystko. Pamiętajcie, nie jesteście pewne odpuśćcie sobie, nie warto. Zdrowia i pomyślnego rozwiązania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2013r. 01:10  
Cytuj
zgadzam sie z przedmowcami-to zalezy od skory.
sprobuj krem na roztepy firmy fissan,dostepny w aptekach,ja bylam zadowolona z jego efektow.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 80
Dołączył: 9 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2013r. 07:40  
Cytuj
mustela a po porodzie zel poporodowy tez z tej firmy,nie mam ani jednego rozstępu jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2013r. 18:51  
Cytuj
Ja stosowałam w czasie ciąży naturalny kolagen w żelu dosyć drogi ale naprawde pomogło.Poczytaj dużo na ten temat jest w internecie.
NP. TUTAJ
http://www.adeli(...)kolagen/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2013r. 20:12  
Cytuj
W pierwszym trymestrze używałam oliwki dla dzieci po prysznicu. Później wg mnie bardzo fajny Fissan (jak masło),ale później nigdzie go nie mogłam dostać, więc już do końca Ziaja (jestem alergikiem, a te kosmetyki mnie nie uczulają). Mimo że mam z reguły suchą skórę to uniknęłam rozstępów - myślę że geny też mają spory wpływ.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2013r. 08:19  
Cytuj
Rozalka a ten kolagen w żelu zamawiałaś z tej strony, czy w aptece można go kupić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2013r. 13:54  
Cytuj
Ja ten naturalny kolagen kupiłam u kosmetyczki a skąd ona go zamawiała to nie mam pojecia.Wiem ,że na allegro napewno można go kupić a co do apteki nie wiem popytaj może w drogierii,rosmanie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 3 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2013r. 14:15  
Cytuj
Ja będąc w ciąży używałam dwa razy dziennie oliwkę dla dzieci Bambino. Generalnie natłuszczanie i nawilżanie skóry nie zaszkodzi. Mi pomogło, a miałam bardzo duży brzuch. Dzisiaj nie ma śladu po ciąży.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2013r. 10:32  
Cytuj
Rozalka mam jeszcz jedno pytanie, po nałożeniu kolagenu nakładałaś jeszcze krem nawilżający tak jak zalecają? Poczytałam trochę o tym kolagenie, znalazłam na allegro i na pewno zamówię 100 ml kosztuje 204 zł. A jest jeszcze platinum tylko trochę droższy, a rozumiem, że ty stosowałaś silver?
Co do mustelli i fissana to nie jestem przekonana, bo właśnie czytam różne opinie, jednym dziewczynom pomogły a innym nienie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 6 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Cze 2013r. 13:27  
Cytuj
Stosowłam kolagen Silver na umytą, wilgotną skóre brzucha.
Nie pamietam już ale ja chyba nie smarowałam krem nawilzajacym a tak jak piszesz powino się stosowac po nałożeniu aby uniknąć napięcia skóry.
Ja stosowłam go będac w ciąży i troche po porodzie nawet rozstępy na nogach stały się mniej widoczne.goodgood
Kolagen Silver jest chyba własnie na skóre brzucha
tu masz jaka różnica jest miedzy kolagenami.

http://www.adeli(...)agenami/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »