NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »
Nowy Temat Odpowiedz
Remonty i usługi wykończeniowo-budowlane,
Posty: 11
Dołączył: 11 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 23:04  
Cytuj
Witam,
Chciałam zapytać czy jest popyt na tego typu usługi w stalowej woli? JeSli tak to lepiej wziąć się za ogólną "wykończeniówkę" czy pójść w stronę jednej specjalizacji budowlanej tzn. układanie płytek, malowanie + szpachlowanie czy drobne remonty. Co sądzicie?zapytaniezapytanie pytam bo brat myśli o czymś takim na własną rękę a jest po szkole budowlanej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 23:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 23:55  
Cytuj
Powiedz, czego można nauczyć się po "szkole budowlanej" ?
Z obserwacji wynika, że Ci wszyscy budowalni "fachowcy" mają problemy z teorią. Podstawową. Zawartą chociażby w ulotkach producenta, czy na opakowaniu produktu, który stosują. Mają problem z używaniem narzędzi, które posiadają.

Miło, że chce coś robić "na własną rękę". Jednak zanim spartoli coś u kogoś - do poczytania strony producentów, ulotki, noty ... zajrzeć na fora, obejrzeć filmiki na YT.

Po drugie. Trzymać się 4 podstawowych pojęć. Pion, poziom, kąt prosty, płaszczyzna. Co za tym idzie zaopatrzyć się w przyrządy umożliwiające określenie pionu, poziomu, kąta prostego, płaszczyzny.

Wybrać sobie na początek 1 producenta. I zapoznać się z tym co oferuje. I to stosować ...

A będzie dobrze ok

Odpowiadjąc na pytanie. Od wszystkiego, znaczy do niczego.
Skupić się na jednym. Zaczerpnąć teorii. Zainwestować w sprzęt. Robić jedno, a dobrze. Być klasą dla samego siebie.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 11 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2013r. 01:19  
Cytuj
CYTAT
Powiedz, czego można nauczyć się po \"szkole budowlanej\" ?
Z obserwacji wynika, że Ci wszyscy budowalni \"fachowcy\" mają problemy z teorią. Podstawową. Zawartą chociażby w ulotkach producenta, czy na opakowaniu produktu, który stosują. Mają problem z używaniem narzędzi, które posiadają.

Miło, że chce coś robić \"na własną rękę\". Jednak zanim spartoli coś u kogoś - do poczytania strony producentów, ulotki, noty ... zajrzeć na fora, obejrzeć filmiki na YT.

Po drugie. Trzymać się 4 podstawowych pojęć. Pion, poziom, kąt prosty, płaszczyzna. Co za tym idzie zaopatrzyć się w przyrządy umożliwiające określenie pionu, poziomu, kąta prostego, płaszczyzny.

Wybrać sobie na początek 1 producenta. I zapoznać się z tym co oferuje. I to stosować ...

A będzie dobrze ok

Odpowiadjąc na pytanie. Od wszystkiego, znaczy do niczego.
Skupić się na jednym. Zaczerpnąć teorii. Zainwestować w sprzęt. Robić jedno, a dobrze. Być klasą dla samego siebie.


Rozumiem.. umiech tylko właśnie on już duzo czytał na te tematy, ponieważ raz ze go to interesuje, a po drugie chciał we własnym domu wszystko sam dokładnie i dobrze zrobić. Także pomimo tego, że teori nigdy za wiele to co raz to przegląda nowe fora zwiazane z tym tematem. A patrząc na niego jak cos robi to widać, że co nieco sie na tym zna i nie jest z takich co to tylko mają papierek a umiejętności zero (nawiasem ma technika budowlanego.. czy jakoś tak). U siebie kładł i paneele podłogowe a także obijał ściany płytami karton-gips na profilach oraz kładł płytki (nie wiem czy dobrze pisze ale sie na tym nie znam i z gory przepraszam za kolokwializm)Powiem że fajnie mu to wszystko wyszło i już kilkanascie pomieszczeń tak zrobił u siebie u przyszłych teściów tez...good parę ładnych lat (co wakacje) pracował także w firmie z dociepleniami budynków także to też potrafi. I właśnie nie wie za co się konkretnie zabrać.. zeby był (w miarę) popyt na to w Stalowej Woli i okolicachzapytaniezapytanie
PS. Dziekuję za zainteresowanie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Cze 2013r. 02:00  
Cytuj
Każdemy się wydaje, że potrafi cool girl

Daj zdjęcia. Ocenimy. Najlepiej z poszczególnych faz budowy.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2013r. 10:47  
Cytuj
CYTAT
Z obserwacji wynika, że Ci wszyscy budowalni "fachowcy" mają problemy z teorią. Podstawową. Zawartą chociażby w ulotkach producenta, czy na opakowaniu produktu, który stosują. Mają problem z używaniem narzędzi, które posiadają.


Jak ktoś nie ma wyobraźni i doświadczenia to i na zaleceniach producenta się może zawieźć.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 11 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2013r. 11:40  
Cytuj
CYTAT
Każdemy się wydaje, że potrafi cool girl

Daj zdjęcia. Ocenimy. Najlepiej z poszczególnych faz budowy.


Narazie jestem na studiach poza domem, także jak bede to zrobie zdjęciaumiech ale zastanawiamy sie jakich tego typu usług w Stw jeszcze nie ma lub sa ale ciężko dostępne? a co myślicie może o profesjonalnym myciu elewacji domów i malowaniu na nowo? czy lepiej pozostac przy wnętrzach?
{PS. Chcę mu pomóc bo nie chce żeby wyjeżdzał za granice, ( wiem ze ma propozycje)a się waha między rozpoczęciem czegoś swojego tutaj a wyjzdem...co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3088
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2013r. 17:41  
Cytuj
Musisz być kochaną siostrzyczką. ok

Według mnie lepiej mu będzie za granicą.

Jeśli będzie robił na zewnątrz to niech bierze też robotę wewnątrz i zostawia ją sobie na niepogodę lub zimę.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 17 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2016r. 10:57  
Cytuj
A jeżeli chodzi o odszkodowanie za źle wykonany remont - źle wykonane CO które nie grzeje. To w jaki sposób można dochodzić swoich praw, skoro nie było podpisanej umowy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 737
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 01:14  
Cytuj
Czy Wy jesteście zawistni???? Popyt jest ogromny!!! U mnie w poniedziałek będą kładli płytki - 30m2 za 600zł.... tak 600zł.... Rozbieżność cen była ogromna!!!!! Od 2000zł do 900zł, ale ekipa znajomych, sprawdzona zrobi to w 1 dzień + drugi na fugowanie za 600zł...... Wyjdzie im po 300zł na łebka, czyli 150zł dniówki.... No sami tyle chcieliumiechumiechumiech Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2016r. 06:36  
Cytuj
CYTAT
A jeżeli chodzi o odszkodowanie za źle wykonany remont - źle wykonane CO które nie grzeje. To w jaki sposób można dochodzić swoich praw, skoro nie było podpisanej umowy?


Przede wszystkim skorzystać z usług prawnika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 28 Kwie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2016r. 20:03  
Cytuj
Dokladnie radca prawny/ prawnik pomoze najlepiej. Ale moze byc bardzo ciezko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2016r. 20:07  
Cytuj
Jeśli faktycznie jest skopane to w miare prosto chociaż niekoniecznie tanio. Kwestia czy jest z czego ściągać po wygraniu sprawy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 23 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 18:44  
Cytuj
Czy Wy jesteście zawistni???? Popyt jest ogromny!!! U mnie w poniedziałek będą kładli płytki - 30m2 za 600zł.... tak 600zł.... Rozbieżność cen była ogromna!!!!! Od 2000zł do 900zł, ale ekipa znajomych, sprawdzona zrobi to w 1 dzień + drugi na fugowanie za 600zł...... Wyjdzie im po 300zł na łebka, czyli 150zł dniówki.... No sami tyle chcieli

Jak się nie płaci Zus i podatków, to tak sobie można dorabiać. Generalnie takie działania uważam za psucie rynku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 24 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2017r. 12:14  
Cytuj
ale jest też tak że często ci za 600 nie ułożą płytek jak ci za 1500 - wiem, że różnica ogromna, ale ja naciąłem się tak przy łazience. Zapłaciłem za łazienkę 2000 zł mniej niż gdybym wziął normalną ekipę, ale teraz trochę żałuję - bo to nadaje się do skucia i zrobienia raz jeszcze :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 14 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2017r. 20:58  
Cytuj
Ja zapłaciłam stosunkowo dużo za łazienkę ale nie żałuję, wykonanie profeska i do dziś jestem z ekipy zadowolona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sty 2017r. 21:06  
Cytuj
a potem co?? humidité, masakra

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Sty 2017r. 11:13  
Cytuj
Szymanszek - psucie rynku smiech2 a to dobry żart.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 11 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sty 2017r. 11:41  
Cytuj
Ti zalezy na kogo trafimy,rok temy robilam remont pokoju,szpachlowanie malowanie "fachiwiec" tak duzo szpachli kladl zr jak zaczal szlufowac to po kostki w pyle stalumiech.Zrobil zarobil, juz wiem co tanie to drogie.Do reszty mieszkania wzielam pana z polecenia i bardzi dziekuje kolezance bo trafilam na starszego pana ale na bierzaco wudac z trendami mody w remontach.Szybko,czysto i fachowo przez duze F.Dlatego posxukiwalam niedawno kontaktu na SM do pana bo nie chcemy w rodzinie nikogo innego.U siostry lazieneczka juz zrobiona cycus glancusumiech.Uwazam ze to ze ktos 5 lat robil w UK czy Irlandii na budowie i wracajac chce zalozyc firme dla mnie to śmieszne. Fachu ludzie ucza sie latami zeby zjedli na remontach,a nie lizneli fachu i firme otwieraja.Szanuje ludzi ktorzy szanuja moj czas i pieniadze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Sty 2017r. 12:20  
Cytuj
Najlepszy to prestonett enduit G i F i R


http://r.sea(...)RpvNx40-


http://r.sea(...)fgYP3kI-


http://r.sea(...)RpvNx40-

PRESTONETT

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Sty 2017r. 13:38  
Cytuj
CYTAT
U siostry lazieneczka juz zrobiona cycus glancus


Robota jest tym lepiej wykonana, im mniejsze są oczekiwania i wiedza klienta umiech

Zdjęcia z etapów i będziemy cycusia glancusia oglądać. Albo przynajmniej opisz, czym Cię tak zauroczył, jak wykonywał pracę, jakie miał narzędzia itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 11 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sty 2017r. 14:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
U siostry lazieneczka juz zrobiona cycus glancus


Robota jest tym lepiej wykonana, im mniejsze są oczekiwania i wiedza klienta umiech

Zdjęcia z etapów i będziemy cycusia glancusia oglądać. Albo przynajmniej opisz, czym Cię tak zauroczył, jak wykonywał pracę, jakie miał narzędzia itp.


Ulżyło ci? co? konkurencja? nie mam ani ochoty ,ani zamiaru przesylac zdjec czy pisac jakie narzedzia kto ma (żenada),czy pisac jakie sa moje oczekiwania,bo sugerujesz ze co? lubie krzywe plytki ,gładz bez gładzi czy co? nie jestm siksa która sika z radosci po nogach bo pan zrobil remont. Fachowca jak jest fachowcem pochwale jak partacz zganie ot cała filozofia !
Kazdemu kto robi remont zycze fachowca który zrobi remoncik na "cacus glancuś " umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »