NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Szczoteczka elektryczna, Opinie na temat szczoteczek elektyrcznych
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 22:58  
Cytuj
Witam. Potrzebuję opinii na temat szczoteczki elektrycznej z Rossmanna firmy Prokudent. W internecie naprawdę nie ma wiele informacji na jej tamat. Tutaj na forum nie znalazłam podobnego tematu, więc założyłam nowy. Może ktoś posiada, używa taką szczoteczkę do zębów i mógłby coś o niej opowiedzieć. Jakie wykonuje ruchy, czy dość dobrze czyści? Jest dość tania i końcówki też ma tanie, więc zastanawiam się nad jej funkcjonalnością.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Cze 2013r. 22:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 28 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 10:16  
Cytuj
Jesli jest tania, wiec cena mowi sama za siebie. Mysle, ze warto dolozyc do porządnej. Co z tego, ze koncowki sa tanie, skoro szybciej beda sie zuzywac i bedziesz musial-a kupowac je czesciej. Chociaz i tak oczywiste jest to , ze powinno sie je wymienic raz na 3 miesiace. Sama uzywam szczoteczki elektrycznej, jestem bardzo zadowolona, BRAUN Oral-B. Tez nie jest droga bo juz z dwiema koncowkami kosztuje okolo 150zl. Jesli moge cos doradzic, to, to,ze lepiej kupic szczoteczke na baterie, ja od 5 miesiecy ich nie wymienilam, stosujac szczoteczke oczywiscie regularnie, natomiast ta szczoteczka z ladowarka ma baterie wbudowana, powiedzmy, ze jest ona na ponad 100 ladowan, ledwo pol roku i pada. Warto zaznaczyc, ze czasem i ta droga szczoteczka nie zawsze bedzie dobra dla naszych zebow, gdyz wszystkie dobiera sie indywidualnie. Polecam tez koncowke wybielajaca, usuwa wszelkie naloty, kawa, papierosy itp...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2013r. 13:08  
Cytuj
Dzięki za informację, ale nie pomogłaś mi jeśli chodzi o model szczoteczki, który podałam. Nie można czegoś ocenić nie mając z tym styczności. Tylko na podstawie tego, że jest tania nie można stwierdzić, że jest do niczego. Natomiast na temat innych szczoteczek opinie też są mile widziane, po to jest ten wątek.
Ja kupiłam tą szczoteczkę elektryczną, zaryzykowałam i właśnie weszłam na forum, żeby napisać coś na jej temat. Uważam, że jak na tanią szczoteczkę elektryczną radzi sobie całkiem nieźle. Czyści zęby lepiej niż zwykła szczoteczka. Po dwuminutowym myciu są one dobrze umyte, przy szczoteczce manualnej mycie musiałoby być znacznie dłuższe, by pozbyć się dokładnie osadu. Posiada dwa stopnie czyszczenia. ACTIVE i SENSITIVE do zębów wrażliwych, ja takie mam i rzeczywiście po umyciu na programie ACTIVE pojawiła się krew podczas mycia zębów, przy nastepnym myciu po zmianie na program SENSITIVE już nie. Jeśli chodzi o końcówki to czy byłaby to szczoteczka za 50 zł czy za 200 zł to i tak wymieniałabym je co 2 miesiące, robię tak od zawsze, nie patrząc na to czy szczoteczka się już zużyła, czy jeszcze nie. Zwyczajnie ze względów higienicznych. To, że te końcówki są dużo tańsze od innych jest dla mnie akurat na duży plus. Owszem, ma akumulator. W instrukcji jest informacja o tym, że nawet jeśli szczoteczka będzie cały czas w gnieździe to nie jest możliwe przeładowanie jej, to też jest zaletą. Gwarancja jest na 2 lata. Do tego czasu i tak pewnie wymienię ją na inną, ale jak na początek ze szczoteczkami elektrcznymi jest OKumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 13 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2014r. 16:32  
Cytuj
Hej, a ile kosztuje ta z Rossmana ? :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2014r. 20:40  
Cytuj
Do wyboru do koloru i duzo taniej niż w sklepie w stalowej
http://alleg(...)ktryczna

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 10:21  
Cytuj
CYTAT
Jesli jest tania, wiec cena mowi sama za siebie. Mysle, ze warto dolozyc do porządnej. Co z tego, ze koncowki sa tanie, skoro szybciej beda sie zuzywac i bedziesz musial-a kupowac je czesciej. Chociaz i tak oczywiste jest to , ze powinno sie je wymienic raz na 3 miesiace. Sama uzywam szczoteczki elektrycznej, jestem bardzo zadowolona, BRAUN Oral-B. Tez nie jest droga bo juz z dwiema koncowkami kosztuje okolo 150zl. Jesli moge cos doradzic, to, to,ze lepiej kupic szczoteczke na baterie, ja od 5 miesiecy ich nie wymienilam, stosujac szczoteczke oczywiscie regularnie, natomiast ta szczoteczka z ladowarka ma baterie wbudowana, powiedzmy, ze jest ona na ponad 100 ladowan, ledwo pol roku i pada. Warto zaznaczyc, ze czasem i ta droga szczoteczka nie zawsze bedzie dobra dla naszych zebow, gdyz wszystkie dobiera sie indywidualnie. Polecam tez koncowke wybielajaca, usuwa wszelkie naloty, kawa, papierosy itp...

Bzdura.... mam szczoteczkę oral-b z akumulatorem od ponad dwóch lat, i nawet jak wyjeżdżam na urlop to biorę samą szczoteczkę i bez ładowania wytrzymuje 2 tygodnie przy czym używana jest 2-3 razy dziennie po 2min.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 11:34  
Cytuj
ja jestem za standardową uniwersalną szczoteczką !!!! miałem swego czasu elektryczną i szczerze powiem nie czyściła tak dobrze jak zwykła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 12:01  
Cytuj
CYTAT
Jesli moge cos doradzic, to, to,ze lepiej kupic szczoteczke na baterie, ja od 5 miesiecy ich nie wymienilam, stosujac szczoteczke oczywiscie regularnie, natomiast ta szczoteczka z ladowarka ma baterie wbudowana, powiedzmy, ze jest ona na ponad 100 ladowan, ledwo pol roku i pada.



Nie zgadzam się z powyższym. Używałam szczoteczki na baterie 3-4 razy dziennie i bez przerwy musiałam te baterie wymieniać i pamiętać żeby mieć jeszcze dodatkowe w zapasie bo nawet miesiąca nie wytrzymywały. Od ponad trzech lat używam szczoteczki z akumulatorem i nic nie wskazuje na to, że zbliża się do stanu "pada" umiech

CYTAT
ja jestem za standardową uniwersalną szczoteczką !!!! miałem swego czasu elektryczną i szczerze powiem nie czyściła tak dobrze jak zwykła.


:szok:
Nie wydaje mi się to możliwe. Albo miałeś jakiś tandetny, chiński wynalazek, albo nieprawidłowo posługiwałeś się szczoteczką elektryczną.

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 12:03  
Cytuj
CYTAT
ja jestem za standardową uniwersalną szczoteczką !!!! miałem swego czasu elektryczną i szczerze powiem nie czyściła tak dobrze jak zwykła.

Nie zgodzę się, zwykłą szczoteczką nie jesteś w stanie doczyścić zębów. Wcześniej chodziłem do dentysty co 2-3msc jakieś dwa lata temu zrobiłem wszystkie zęby nawet najmniejsze ubytki, dentysta zaproponował szczoteczkę elektryczną, poczytałem, poszukałem no i zainwestowałęm w szczoteczkę z irygatorem (fakt spory koszt), odkąd mam szczoteczkę brauna byłem u dentysty 2 razy w celu konroli zero ubytków ! Co więcej gdy myjesz szczoteczką elektryczną o odpowiedniej końcówce po umyciu wyraźnie czujesz że zęby są czyste, ale to zależy pewnie też od pasty. Nie powinno się stosować tanich past... trzeba zwracać uwagę na zawartość fluoru powinna być poniżej 1450

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Lut 2014r. 21:16  
Cytuj
Jeśli się odpowiednio posługujesz szczoteczką to każdą doczyścisz tak samo, trzeba to robić jednak umiejętnie. Szczoteczką elektryczną łatwiej sobie zrobić krzywde, ale z drugiej strony nie trzeba mieć żadnej techniki, po prostu przykladasz i usuwasz płytke, z manualna nieco gorzej bo osobiscie nie spotkałem osoby, która prawidłowo posługuje się szczoteczką manualną. Smutne, profilaktyka w polsce, w szkołach leży.

Druga sprawa dobra szczoteczka elektryczna kosztuje 300-500 zł, a manualna około 10 zł. Na Twoim miejscu odpuściłbym sobie najtańszą elektryczną, kupił zwykłą manualną, sprawdził czy myje zęby prawidłową techniką i czy usuwam efektywnie płytke. Możesz sie posiłkować wybarwiaczem płytki, tabletki erytrozynowe czy red-cote, albo jeszcze kilka innych. W aptece podpowiedzą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2014r. 10:19  
Cytuj
Sama szczoteczka może być tania bardziej chodzi o końcówki które się później wymienia. Można kupić szczoteczkę taką żeby pasowały do niej końcówki oral-b lub tanią szczoteczkę oral-b a dokupić sobie odpowiednia końcóki. Nie potrzeba tu wcale 400zł spokojnie 80-100zł wystarczy. Jakie kolwiek pastylki, tabletki i płyny do wybielania itp. konsultuj z dentystą a nie farmaceutą. Zbyt duża lub zbyt mała ilość fluoru też jest ważna. W aptece sprzedadzą to co mają a dentysta podpowie co kupić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 23 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2016r. 11:49  
Cytuj
Jak to jest z nieoryginalnymi końcówkami? Jakość taka sama jak fabrycznych Oral-B itp?


______________
Mam na sprzedaż domenę https://denthelp.pl Proszę o kontakt na priv.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 8 Lut 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2016r. 12:04  
Cytuj
[cytat]Jak to jest z nieoryginalnymi końcówkami? Jakość taka sama jak fabrycznych Oral-B itp?

Fabryczne ORAL-B (kupowane przez ich sklep internetowy) ostatnio gubią włosie. Kupuję regularnie i pierwsze dwa razy - ok ale od dwóch lub trzech ostatnich dostaw - wyłażą im włoski, i to nie po 3 miesięcznym używaniu ale od nowości.

Tak więc, nie ma reguły, czasem oryginalne rzeczy też są słabej jakości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 17 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2017r. 19:00  
Cytuj
Dokładnie… zdarza się, że nawet drogie oryginalne produkty okazują się jakieś wadliwe, czy nietrwałe. Miałam już takie przypadki. Teraz kupuję szczoteczki manualne, ale ze specjalnego włosia, które jest jednocześnie delikatne, ale też dociera wszędzie, więc super czyści. Ja mam z curaproxu, kupiłam na super uśmiech

W ogóle to fajny sklep, można tam znaleźć na serio świetne pasty itd. Zawsze myślałam, że to nie może jakoś wyjątkowo działać, ale jednak jakość pomaga. Jak zastosuje się odpowiednie do specyfiki swoich zębów i dziąseł produkty to to zdecydowania działa!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 17 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2017r. 19:00  
Cytuj
Dokładnie… zdarza się, że nawet drogie oryginalne produkty okazują się jakieś wadliwe, czy nietrwałe. Miałam już takie przypadki. Teraz kupuję szczoteczki manualne, ale ze specjalnego włosia, które jest jednocześnie delikatne, ale też dociera wszędzie, więc super czyści. Ja mam z curaproxu, kupiłam na super uśmiech

W ogóle to fajny sklep, można tam znaleźć na serio świetne pasty itd. Zawsze myślałam, że to nie może jakoś wyjątkowo działać, ale jednak jakość pomaga. Jak zastosuje się odpowiednie do specyfiki swoich zębów i dziąseł produkty to to zdecydowania działa!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2017r. 23:53  
Cytuj
Opisywałam wcześniej szczoteczkę z Rossmanna i podtrzymuję swoją opinię. Ostatnio dostałam szczoteczkę z Oral-B i uważam, że jest gorsza od tej rossmanowskiej. Szczoteczka Prokudent rozładowywała się stopniowo i czuć było, że trzeba ją podłączyć, a Oralka po prostu pada w jednym momencie. Trzeba cały czas pilnować ładowania. Jeśli chodzi o końcówki to nie widzę jakiejś znaczącej różnicy w czyszczeniu. Różnica jest w cenie, bo Oralki są sporo droższe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »