NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
wymiana rozrzadu, wymiana rozrzadu
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2013r. 12:02  
Cytuj
mam zamiar wymienic rozrzad /renault megane/
pytanko -kogo polecacie ? i jak ktos wie cos o cenie jaka za wymiane ? lub jakies namiary na mechanika wartego polecenia
z gory dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi forumowiczowok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2013r. 12:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Maja 2013r. 18:20  
Cytuj
Od rozrządu to polecam

AUTO-ED w Jeżowem.

A dokładniej Edward Koc.

Co do wymiany to na pewno jest pasek rolka napinacza i może jakieś łożyska, ale to zależy od auta.

Za sama robociznę przy wymianie w silniku 1.6 16V zapłaciłem 100 zł, no ale to było chyba w 2006r.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Maja 2013r. 18:51  
Cytuj
np Auto Szwedo na przemysłowej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 10:36  
Cytuj
A co myślicie o tym mechaniku w Turbi podajże Daniel ma na imię?
Od Stalowej jak się jedzie to po lewej stronie ma zakład.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 10:55  
Cytuj
ja wymieniałem za salonem fiata ceny nie pamiętam bo robiłem razem olejami i filtrami ale an francuzy trza miec dobrego mechanika zeby do dokładnie poustawialuśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 12:10  
Cytuj
CYTAT
mam zamiar wymienic rozrzad /renault megane/


Co to znaczy mam zamiar. To nie jest zabawka, którą wymienia się wg. widzimisię. Są dokładnie ustalone procedury czasowe. Tego się nie przyśpiesza ! Jeśli nie ma przesłanek by rozrząd ruszać - to się nie rusza.


CYTAT
ja wymieniałem za salonem fiata ceny nie pamiętam bo robiłem razem olejami i filtrami ale an francuzy trza miec dobrego mechanika zeby do dokładnie poustawialuśmiech


Co to znaczy na francuzy trzeba mieć dobrego ? Czyli co w innym samochodzie można młotkiem i przecinakiem naprawiać ?
Zawsze i w każdej naprawie konieczna jest DOKŁADNOŚĆ.

W Renault oryginalne paski napina się mierząc częstotliwość drgań na odpowiednim odcinku. Zależnie od pojazdu jest to ok 150 Hz.

Z ciekawostek: kalibrację przyrządu sprawdza się wykorzystując sygnał tonowy telefonu jezyk

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 12:46  
Cytuj
CYTAT
A co myślicie o tym mechaniku w Turbi podajże Daniel ma na imię?
Od Stalowej jak się jedzie to po lewej stronie ma zakład.



Robiłem u Niego ostatnio swój samochód , mogę spokojnie polecić ,

konkretny i solidny .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 18:02  
Cytuj
tak do wiadomości syrena

.... jeśli robił to człowiek od "wszystkich aut" to mogą być problemy bo tan rozrząd wymaga troszkę wiedzy o silnikach hdi i powiem Ci że własnie tu najczęściej mechanicy robią błędy.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Maja 2013r. 00:24  
Cytuj
Z całym szacunkiem ... ale jeśli robi błędy (wynikające z niewiedzy) ... to to nie jest mechanik, toż to zwykły gwałciciel i IGNORANT mechaniki.

Każda czynność - w nieznanym samochodzie MUSI być poprzedzona pozyskaniem wiedzy TEORETYCZNEJ. Branie się za nieznany samochód w oparciu jedynie o swoją (jakże często błędną) praktykę to zwykłe mechaniczne IGNORANCTWO ! Partactwo !

Niedopuszczalną sytuacją jest, kiedy tzw. mechanik uczy się na samochodzie klienta ! Kiedy bierze się za robotę nie mając potrzebnych specjalistycznych narzędzi. Kiedy nie zna procedur demontażu i montażu.

To jest ignorant. Oszust ! Oczukuje klienta. "Warsztat", "Mechanik", - te słowa zobowiązują !

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Maja 2013r. 01:41  
Cytuj
CYTAT
tak do wiadomości syrena

.... jeśli robił to człowiek od \"wszystkich aut\" to mogą być problemy bo tan rozrząd wymaga troszkę wiedzy o silnikach hdi i powiem Ci że własnie tu najczęściej mechanicy robią błędy.....

mozesz opisac te bledy ? mlotek w hdi tak jak i w tdi masz kolek wkladasz na miejsce i po problemie ogolnie mowiac...
jesli nie pasuje otwieram dzis warsztat i wymienie ci bardzo profesjonalnie koszt uslugi 500-1000 zł a gwarantuje uzycie klucza dynamometrycznego i czego tam jeszcze chcesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Maja 2013r. 02:52  
Cytuj
tak tak syrenko-sciagaj ubranka swojej kobiety wedlug procedur i posowaj ja z odpowiednia sila knmsmiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2013r. 09:35  
Cytuj
CYTAT
tak tak syrenko-sciagaj ubranka swojej kobiety wedlug procedur i posowaj ja z odpowiednia sila knmsmiech2

i nie zapomnij koniecznie zapoznać się z teorią, co byś nic nie ukręcił, albo co gorsza nie wyszedł na gwałcicela umiech

co do rozrządu żeby nie było , ja zawsze polecam aso , masz pewną gwarancję i odpowiedzialność za wykonaną usługę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2014r. 16:43  
Cytuj
nie sadzilem ze pytanie o cene i mechanika rozpeta taka burzesciana bardzo dziekuje za informacje dotej pory udzielonegood i zycze wszystkim forumowiczom wiecej opanowania i spokoju ok

może ktoś ma jakiegos dobrego mechanika do polecenia ,do wymiany rozrzadu z góry dziekuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
las
las
las
Posty: 120
Dołączył: 7 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2014r. 19:55  
Cytuj
Tylko u Łukasza na cyplu przed Sezamem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 3 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2014r. 21:15  
Cytuj
RNI JEZOWE po swojej kompromitacji na portalu stalowe miasto ( wymuszone przeprosiny - wtajemniczeni wiedza o co chodzi ) nie wypowiadaj sie, nie udzielaj dobrych czy tez zlych podopowiedzi, przykul uszy i siedz cicho, troche szacunku do samego siebie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2014r. 21:20  
Cytuj
Ozga Adam -Zarzecze.Polecam.607 598 684.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 12 Marz 2011r.
Skąd: rst
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2014r. 21:39  
Cytuj
Polserwis Stalowa Wola

http://www.polse(...)ch-marek

Usługa wymiany rozrządu z oraz pompy wody - 350 zł, koszt wymiany oleju 30 zł. Szybko, niedrogo a przede wszystkim profesjonalnie.
Szczerze polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 102
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2014r. 09:11  
Cytuj
Jaki warsztat polecacie do wymiany rozrządu w Renault Scenic I phII silnik 1.6 16v? Chcę wymienić kompletny rozrząd, filtry i oleje, czy coś jeszcze powinienem wymienić? Dodam że jest to moja pierwsza wymiana od zakupu auta, autko mam parę tygodni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 30 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 4 Sie 2014r. 11:53  
Cytuj
Polecam pana Sulicha Ulica: Słowackiego 18 Obok koscioła św. Trójcy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »