NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Spirala jakiego gin polecacie, Spirala jakiego gin polecacie
Posty: 90
Dołączył: 26 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2013r. 17:49  
Cytuj
NIe ma jak to 2 strony odpowiedzi a moze jedna jakas na temat... Polecam dr. Zymroza, Spirala kosztuje okolo 100 zloty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2013r. 17:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2013r. 20:26  
Cytuj
CYTAT
jak masz pisać takie głupoty to się nie udzielaj na tym forum w ogóle a poza tym ja proszę o konkretne odpowiedzi,a nie kto i co tym myśli bo to mnie nie interesuje moje życie moja sprawa i moje pieniądze,najlepiej narobić dzieci i biedę klepać jak co nie którzy tak??????


Droga koleżanko ja nie piszę głupot, to co piszę to oczywiste fakty, proszę poczytać na ten temat, dokształcić się trochę , to nie boli, wiedza nie gryziezarumieniony. Oczywiści Twoje życie Twoja sprawa.
Zyczę powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 15 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2013r. 21:47  
Cytuj
Poprzednik ma rację, spirala to NIE jest antykoncepcja (jak sama nazwa wskazuje anty - przeciw, conceptio - poczęcie). Spirala nie blokuje poczęcia dziecka, lecz sprawia, że ono nie może dalej rozwijać się w macicy. Takie są fakty, czy się tego chce, czy nie. Reasumując - jest to po prostu środek wczesnoporonny lub abortywny (zwał jak zwał). Więc ludzie - nie mylcie pojęć. A koleżanka niech pomyśli o konsekwencjach takiego czynu, o skutkach stosowania takich środków itp. No i o najważniejszym - to nic innego jak uśmiercanie nowego ludzkiego życia. (plemnik+zapłodniona kom. jajowa dają nowe życie.) czy ktoś tego chce, czy nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2013r. 09:17  
Cytuj
działanie spirali polega na niedopuszczeniu plemników do komórki jajowej a poprzez aktywną miedź hamuje ruchliwośc plemników- rozumiem, że to również barbarzyństwo- bo plemnik to przecież żywa komórka, do zapłodnienia dochodzi niezwykle rzadko, a do obumierania niezagnieżdżonych komórek dochodzi częściej naturalnie bez jakiejkolwiek ingerencji człowieka....mam wrażenie, że większość forumowiczów ma jeszcze obraz wkładki z początków 20 wieku kiedy faktycznie miała spiralny kształt i żadnych czynników aktywnych, poza tym nie o to chodziło w temacie...niewielu lekarzy w Stalowej zakłada wkładkę bo cytuję: "gdybym założyła pacjentce wkładkę to zaraz miałabym tu pikietę moherów"

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 14 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2013r. 09:33  
Cytuj
Jestem zszokowana w jakim mieście mieszkam i z jakimi zacofanymi ludźmi! W jakich czasach Wy żyjecie!!! Żenada.Lepiej narobić pełno dzieci i potem płakać i żebrać w opiece społecznej?! Działanie spirali antykoncepcyjnej opiera się głównie na zmianie śluzu szyjkowego i niedopuszczeniu plemników do macicy. Dzieje się tak dzięki temu, że spirala antykoncepcyjna powoduje jałowy odczyn zapalny, który nie jest szkodliwy dla organizmu kobiety. Utrudnia zapłodnienie, uniemożliwia zagnieżdżenie się jajeczka. Hormony zawarte w spirali działają podobnie do tych, które są w tabletkach antykoncepcyjnych. Polecam dr. Zemanaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2013r. 10:16  
Cytuj
Oj Wy uległe niewolnice swoich panów, zrobicie wszystko, zeby im dogodzić,kosztem zdrowia nawet, a ciekawe, który z panów byłby tak głupi zeby zastos. jakąś met. antykoncepcji, np. podwiązanie nasieniowodów, szybkie, odwracalne, no który zrobi to dla swojej pani?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2013r. 11:14  
Cytuj
patka jak czytam twoje wypociny to przychodzi mi do głowy tylko jeden cytat z filmu SEKSMISJA ( mam nadzieję że wymienienie na tym forum takiego tytułu nie jest dla ciebie grzechem ciężkim ) a cytat dla patki to: PATKA CHYBA SWIKSOWAŁAŚ BO CHŁOPA DAWNO NIE MIAŁAŚ ..... a tak na poważnie nie wiem ile masz lat ale jeśli masz męża to chętnie ufunduje mu jakąś rentę albo zapłacę za senatorium, bo przecież chłop za darmo nie może się z takim mocherem męczyć umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 3 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2013r. 12:03  
Cytuj
Kiedyś spiralę uważano za środek wczesnoporonny. Sądzono, że uniemożliwiają one zagnieżdżenie się już zapłodnionego jajeczka w macicy albo je niszczą. Najnowsze badania naukowe niezbicie dowodzą jednak, że ich działanie antykoncepcyjne polega na niedopuszczaniu do zapłodnienia.
Spirala z hormonem i z miedzią Dzisiejsze wkładki domaciczne swoim kształtem przypominają najczęściej literę T. Mogą mieć różne rozmiary, co daje możliwość dobrania najbardziej odpowiedniej wkładki dla każdej kobiety. Wykonane są albo z samego plastiku, albo z różnymi dodatkami, które zwiększają ich skuteczność - najczęściej jest nim miedź, która poza antykoncepcyjnymi ma również właściwości przeciwbakteryjne. Niektóre spirale są zaopatrzone w pojemniczek zawierający hormon (syntetyczną odmianę progestagenu).
Jak działa spirala Spirale należą do tzw. mechanicznych metod zapobiegania ciąży. Na czym polega ich działanie? Naukowcy stwierdzili, że przyspieszają one wędrówkę komórki jajowej przez jajowód. Jest ona przesuwana do macicy, zanim zostanie zapłodniona w jajowodzie. Ale wkładki domaciczne przede wszystkim utrudniają zadanie plemnikom.
Wkładki z dodatkiem miedzi radykalnie zmniejszają ruchliwość plemników. W rezultacie nie mają one szansy dotrzeć do jajowodu i zapłodnić komórki jajowej.
Spirale wyposażone w pojemniczek z hormonem również ograniczają aktywność plemników w jajowodach oraz w macicy. Uwalniający się z nich (stopniowo i w niewielkich ilościach) hormon dodatkowo zagęszcza śluz szyjki macicy, co jeszcze bardziej utrudnia plemnikom poruszanie się i dotarcie do komórki jajowej.
Metoda na 98 procent Wszystkie wkładki domaciczne są drugą pod względem niezawodności (po doustnej antykoncepcji hormonalnej) metodą zapobiegania ciąży. Ich skuteczność oceniana jest na ponad 98%. Nieliczne przypadki niepowodzeń zdarzają się przede wszystkim w pierwszym miesiącu po założeniu spirali. Jej skuteczność jest wtedy trochę niższa. Dlatego lekarze często zalecają stosowanie w tym okresie dodatkowych zabezpieczeń. Zdarza się także, że wkładka wypada, zwłaszcza w ciągu pierwszych miesięcy, czego można nie zauważyć. Przyczyną zajścia w ciążę bywa również nieprawidłowe założenie spirali.




teraz co poniektóre osoby zrozumieją iż to nie jest zabijanie.
Patka to kto w związku się zabezpiecza to decyzja partnerów. Jeśli kobieta zgadza się aby to ona się zabezpieczała to tak jest ale jeśli decyzja jest taka ,że to leży w obowiązku faceta to wtedy on o tym musi pamiętać.
Reiker nie jeden twierdził ,że ma rozum w głowie a później się zastanawiał jak wykaraskać się z alimentów.

Co niektóry trzeba zalać betonem ale pustkę jaką mają w głowie.

abra-kadabra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2013r. 12:34  
Cytuj
CYTAT

Czy możesz podać przykłady pikiet/osób i wyśmiewanych moherowych beretów, linczujących.
Mających pozycję już gorzej z opiniami stalowowolskich speców od przeglądów i obsługi, zw.gin
[ginekologami/dla tych mniej i bardziej kumatych]...:cwaniak:

Reiker- ja zacytowałam moją Panią doktor, którą zapytałam o wkładkę...nie prosiłam jej o dowody na ewentualne protesty...myslę, że po prostu tylko boi się utraty pracy bo w tym katolickim grajdole można z tego powodu mieć kłopoty o czym świadczy najlepiej to forum

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 16 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 11:48  
Cytuj
Odświeżam temat kogo polecacie i jakie koszty?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 11:57  
Cytuj
Żadnego, bo spirala zabija poczęte życie !!!
Nie zabijaj swoich dzieci ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 12:31  
Cytuj
Rsta jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to sie nie udzielaj.

Jak zabija jak spirala nie dopuszcza właśnie do poczęcia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 12:35  
Cytuj
Czasami tak, ale czasami również nie dopuszcza do zagnieżdżenia się już zapłodnionej komórki, a to już jest nowe życie, które się zabija!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 19 Paź 2017r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 12:41  
Cytuj
Panowie idac tokiem myslenia niektorych ludzi tutaj to walenie konia mozna porownac do milosci adolfa do zydow...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 12:54  
Cytuj
Możliwe działania niepożądane jednej z wkładek domacicznych:

CYTAT

Bardzo często: mogą wystąpić u 1 na każde 10 pacjentów
Zaburzenia układu rozrodczego i piersi
• krwawienie maciczne lub pochwowe w tym: plamienia, rzadkie miesiączki lub ich brak
• łagodne torbiele jajnika (patrz punkt 2: „powiększone pęcherzyki jajnikowe”)

Często: mogą wystąpić u 1 do 10 na każde 100 pacjentów
Zaburzenia psychiczne
• nastrój depresyjny lub depresja
• nerwowość
• zmniejszenie popędu płciowego
Zaburzenia układu nerwowego
• ból głowy
Zaburzenia żołądka i jelit
• ból brzucha
• nudności

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
• trądzik


Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe, tkanki łącznej i kości
• ból pleców

Zaburzenia układu rozrodczego i piersi
• ból w miednicy
• bolesne miesiączkowanie
• upławy
• zapalenie sromu lub pochwy
• tkliwość piersi
• ból piersi
• wydalenie terapeutycznego systemu domacicznego

Badania diagnostyczne
• zwiększenie masy ciała


Niezbyt często: mogą wystąpić u 1 do 10 na każde 1000 pacjentów
Zaburzenia układu nerwowego
• migrena
Zaburzenia żołądka i jelit
• wzdęcie brzucha
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
• hirsutyzm (owłosienie ciała typu męskiego u kobiety)
• utrata włosów (łysienie)
• świąd (silne swędzenie)
wyprysk (zapalenie skóry)
• ostuda (żółtobrązowe plamki na skórze) lub intensywne przebarwienia skóry •


Zaburzenia układu rozrodczego i piersi
• zapalenie narządów miednicy mniejszej (zakażenie górnego odcinka żeńskiego narządu
rodnego, narządów znajdujących się powyżej szyjki macicy)
• zapalenie błony śluzowej trzonu macicy
• zapalenie szyjki macicy - wymaz normalny klasy II Papanicolaou w badaniu cytologicznym
(zapalenie szyjki macicy)

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania
• obrzęk

Rzadko: mogą wystąpić u 1 do 10 na każde 10 000 pacjentów
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
• wysypka
• pokrzywka

Zaburzenia układu rozrodczego i piersi
*
• perforacja (przebicie ściany) macicy
Jeżeli kobieta zajdzie w ciążę w czasie stosowania leku Mirena, istnieje prawdopodobieństwo, że
ciąża będzie pozamaciczna (patrz punkt 2: „Ciąża pozamaciczna”).
Po założeniu systemu terapeutycznego domacicznego opisywano przypadki sepsy (bardzo ciężkiego
zakażenia, które może zakończyć się śmiercią).


http://www.femme(...)RENA.pdf

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 12:57  
Cytuj
Czy coś co ma na celu niedopuszczenie do zapłodnienia lub zabicie już zapłodnionego życia można nazwać lekiem?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 2 Cze 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 13:40  
Cytuj
Rsta nie wiem czy wiesz ale każda antykoncepcja moze wywołać niepożądane skutki nie tylko spirala ale zastrzyki tabletki plastry krążki i wiele innych. Gdyby to aż tak szkodzilo to nikt by tego nie wymyślił. Lepiej zabezpieczyc się za wczasu niż później płakać że jest się w niechcianej ciąży i wyrzucic dziecko na smietnik albo zakatowac na śmierć.każda kobieta ma prawo decydować co robi ze swoim ciałem a Tobie raczej nic do tego...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 13:55  
Cytuj
TakaOna...

Jasne, że każda kobieta ze swoim ciałem ma prawo robić co chce (choć też w granicach przyzwoitości), ale z życiem swojego poczętego dziecka już nie.

Zapłodniona komórka jajowa - jest nowym życiem!
Rozwijające się dziecko - jest nowym życiem!
Urodzone dziecko - jest nowym życiem!

Uśmiercenie nowego rozpoczętego życia w każdym etapie jest okropne i jest morderstwem!

Jaka jest różnica pomiędzy tym, że wyrzuci się dziecko na śmietnik, albo spuści w muszli klozetowej?

chyba tylko w jego wielkości i stopniu rozwinięcia ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 25 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 14:11  
Cytuj
Mam juz trzecią spirale,wymieniam co około 4 lata(pięcioletnia),jestem super zadowolona ,za każdym razem zakładam u dr.Zymróza,koszt wszystkiego okolo 100zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 14:20  
Cytuj
CYTAT
Mam juz trzecią spirale,wymieniam co około 4 lata(pięcioletnia),jestem super zadowolona ,za każdym razem zakładam u dr.Zymróza,koszt wszystkiego okolo 100zł.


No to nie bardzo masz się czym chwalić ...
Smutne jest to co piszesz ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 455
Dołączył: 9 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 14:22  
Cytuj
Takich tematów nie powinniście poruszać na forum stalowej woli.... to jeszcze ciemnogród , 50 lat wstecz za tym co dzieje się na świecie , z ludzmi zaściankowym którzy nic nie widzieli , nic nie doświadczyli a tylko usłyszeli od innych...
Polecam już bardziej jakieś ogólnopolskie forum , tam przychodzą ludzie bardziej zorientowani s sprawach i z jakimiś doświadczeniami życiowymi
A Tutaj... popatrz się tylko na te wypowiedzi , opinie i zadaj sobie pytanie „co ty robisz tu...”

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 14:25  
Cytuj
Rsta umiesz czytac ze zrozumieniem? To dlaczego nie piszesz na temat? Pytanie nie brzmi: jak spirala wplywa na zdrowie i jaki stosunek do tego ma radykalny katolik? Chcesz zrobic dziewczynie wyklad? pisz na prv a nie ludzi denerwujesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 14:28  
Cytuj
wopin, nikt Cię tutaj nie trzyma, żegnam ...

b.l.u.e. - piszę w temacie, nie polecam żadnego gina do tego typu działania, bo jest to wielkim nieporozumieniem ...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 983
Dołączył: 11 Lis 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 14:38  
Cytuj
Wystarczylo sie ograniczyc do tych słów i pewnie nikt by cie nie atakował. Wypowiedziales swoje zdanie, szanuję je. Ale uważam inaczej i ani ja tobie ani ty mi nic nie przetlumaczy bo mamy inne poglady inaczej patrzymy na swiat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 23 Lis 2017r. 14:41  
Cytuj
CYTAT
wopin, nikt Cię tutaj nie trzyma, żegnam ...

b.l.u.e. - piszę w temacie, nie polecam żadnego gina do tego typu działania, bo jest to wielkim nieporozumieniem ...
NIE POLECASZ Żadnego to po chu. mordę drzesz?nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »