NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »
Nowy Temat Odpowiedz
Kwiaciarnia + projektowanie ogrodów,
Posty: 53
Dołączył: 26 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2013r. 10:53  
Cytuj
Witam,

tak wiem, że kwiaciarni jest w Stalowej dużo i zaraz zaczniecie krzyczeć, że po co kolejna itd. Ale przyznajcie, że porządnej kwiaciarni(oprócz tej w Centrum) nie ma! W każdej są śladowe ilości kwiatów ciętych, których kondycja pozostawia wiele (oj wiele!) do życzenia. Wchodząc do kwiaciarni zewsząd atakują nas sztuczne kwiaty i plastikowe stroiki, ciężko uświadczyć inny kwiat niż róża, goździk albo chryzantema, nie wspominając o ciekawej ceramice i szkle (doniczki/wazony itp.).

Otóż mam pomysł/chcę w Stalowej otworzyć kwiaciarnię z minigalerią rękodzieła(obrazy i biżuteria lokalnych artystów) połączoną z projektowaniem ogródów i realizacją tychże ogrodów.

Tak się zastanawiam, czy wystarcza Wam poziom i oferta kwiaciarni, które już w Stalowej istnieją? Proszę o opinię, czy taka forma kwiaciarnio-galerii przyjęłaby się w Naszym mieście?

Z góry dziekuję za konstruktywne opinieumiech

Człowiek lekko znudzony, uwolniony od tych wszystkich zajęć i obowiązków, które na co dzień zaprzątają jego umysł, potrafi być kopalnią pomysłów; albo tylko kopalnią.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2013r. 10:53  
Cytuj

Człowiek lekko znudzony, uwolniony od tych wszystkich zajęć i obowiązków, które na co dzień zaprzątają jego umysł, potrafi być kopalnią pomysłów; albo tylko kopalnią.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2013r. 11:00  
Cytuj
najgorsza kwiaciarnia to chyba w tesco jest, poprosilem o fioletowe kwiatki (różne) a dostalem różowe róże..sciana anulica mysle ze fajny pomysl jezeli ceny projektow byly by na kieszen kowalskiegoumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 26 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2013r. 11:12  
Cytuj
Wiesz Stecyk, słabe oświetlenie tam mają, więc może kolor różowy stwarzał wrażenie fioletowego;)

Odnośnie cen projektów, generalnie w firmach w większych miastach trudniących się projektowaniem, zaczynają się od 1000zł. Nie wiem jak w Stalowej, ponieważ chcąc zrobić rozeznanie w temacie i dzwoniąc do "firm", żadna z nich nie chciała/nie potrafiła się okreslić. Jedna z Pań powiedziała mi nawet, że nie opłaca jej się przyjechać i obejrzeć ogrodu...
W moim przypadku projekty byłyby dodatkowym źródłem dochodu, głównym miałaby być kwiaciarnio-galeria. Zatem cena nie byłaby wygórowana, z pewnością dostosowana do klienta. W końcu klient nasz Pan, bez niego nie ma zarobku, trzeba być elastycznym;)

Człowiek lekko znudzony, uwolniony od tych wszystkich zajęć i obowiązków, które na co dzień zaprzątają jego umysł, potrafi być kopalnią pomysłów; albo tylko kopalnią.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2013r. 11:26  
Cytuj
No, no ta w Tesco straszna jest, nic nie ma ... a co jest to jakieś resztki nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2013r. 22:46  
Cytuj
To orka na ugorze zwlaszcza teraz gby ludzie oszczedzaja na czym sie da tymbardziej na kwiatach w firmach nie robi sie juz imienin i ludzie przestaja tez robic w domu zostaja Ci tylko pogrzeby ale wience zamawia sie tez w zakladach pogrzebowych w tej branzy jest coraz zle zastanow sie bardzo dobrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 24 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 09:58  
Cytuj
Sama skończyłam technikum architektury krajobrazu, a obecnie robie szkołe florystyczną. Zawsze chcciałąm pracowac w kwiaciarni. Interesuje mnie jednak tez ubieranie lokali... np.na wesela. Myślę, że taka usługga miała by większe powodzenie... wesela w sezonie są co sobote. Projektowanie z wykonywaniem tez nie było by złe, ale trzeba by zrobić sobie dobrą reklame... Jednak w takich czasach nie wiadomo czy by sie utrzymało...zdegustowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 2 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 11:37  
Cytuj
anulica - nie fontaziuj ! ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 18:53  
Cytuj
anulica dobry pomysł na pewno znajdzie się nie jeden, który skorzysta z usług Twojej przyszłej firmy umiech powodzenia

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 21:14  
Cytuj
otwieraj good i życzę ci takich klientów jak mi się trafili umiech
trzeba mieć nerwy i to stalowe ;)

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 26 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 23:15  
Cytuj
Że potrzebne są stalowe nerwy, to dobrze wiemumiech Miałam przyjemność pracować w trzech kwiaciarniach, w jednej z nich przez rok "szefować", zatem przez te parę lat pracy doskonale poznałam wszelkie typy klienta. Były zachwyty, były też niepochlebne opinie, ale...co mnie nie zabije to mnie wzmocni. Dla tych stałych klientów, którzy przychodzili do kwiaciarni tylko gdy byłam ja, warto było znosić tych mniej miłychumiech

Połową sukcesu jest uważne słuchanie klienta, jego wizji, oczekiwań. Grunt to nie oszukiwać klienta i nie wmawiać mu, że róża, która faktycznie stoi w kwiaciarni już od tygodnia, jest świeżutka i postoi dwa tygodnie, a w rzeczywistości nie doniesie jej do domu. Wystarczy jedna taka sytuacja i niestety ale ta osoba już do kwiaciarni nie wróci.

Walka o "markę" i klienta jest ciężka, ale zdecydowanie warta świeczki i potu. A możliwość realizacji marzenia i robienia tego co się kocha, pcha mnie jeszcze bardziej do otworzenia tej kwaiciarnio-galerii. Zatem jak tylko uzbieram parę groszy zapraszam do mojej kwiaciarni!

Dziękuję Wam za miłe przyjęcie mojego posta. Nie ukrywam, że te kilka wypowiedzi utwierdziło mnie w przekonaniu, że ten biznes może w Stalowej naprawdę wypalićumiech

Na koniec jednak pofontaziuję i zapraszę na bloga: http://www.fontaz.blogspot.com/


Się rozpisałam...;)

Człowiek lekko znudzony, uwolniony od tych wszystkich zajęć i obowiązków, które na co dzień zaprzątają jego umysł, potrafi być kopalnią pomysłów; albo tylko kopalnią.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 09:42  
Cytuj
anulica ja mam jeszcze takie pytanie bo oglądnęłam sobie bloga do którego dałaś link, powiedz mi jakie masz ceny tych bukietów ślubnych okrągłych i zwisających bo nie ukrywam, że jeden z nich bardzo mi się spodobał a mam ślub w sierpniu. Jak coś pisz na forum może komuś też przyda się ta informacja albo na priv jak wolisz umiech

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 26 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 21:54  
Cytuj
Betty,

Napiszę Ci po kolei cenę każdego.
A zatem bukiety okrągłe:
1, 3, 5 = 100zł
6 = 130zł (było w nim 25 róż i był robiony na mikrofonie)

Bukiet zwisający:
4 = 120zł (na mikrofonie)

Więcej bukietów jest jeszcze na innym moim profilu http://fotoflorystyka.pl/users/116

Pozdrawiamumiech

Człowiek lekko znudzony, uwolniony od tych wszystkich zajęć i obowiązków, które na co dzień zaprzątają jego umysł, potrafi być kopalnią pomysłów; albo tylko kopalnią.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
YTD
YTD
YTD
Posty: 4
Dołączył: 28 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2013r. 01:15  
Cytuj
W temacie - genialny plan - zarabiać na czymś co da na przeżycie jednocześnie oferując coś co da 'kopa'.

Me gusta ;)

Odezwij się - mam propozycję odnośnie ogrodów.

mail.: aqg (małpa) op (kropka) pl
tel.: 604 253 787

Temat nowy na rynku a robimy to juz kilka lat.

Na maila przeslę fotki o co chodzi

Pozdrawiam i w Podkarpaciu życzę wytrwałości umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2013r. 11:31  
Cytuj
anulica dzięki za info i stronę na blogu umiech

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 2 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2013r. 12:16  
Cytuj
Te bukiety są ładne - ale nic nadzwyczajnego czy innego niż w każdej kwiaciarni obecnie działającej, a prowadzisz jakąś działalność płacisz ZUS, podatki, czynsz.... myślę że nie - dorywczo można się w to bawić - inaczej jest kiedy się zabierasz za coś serio. Wiem że łatwo jest oceniać innych - niech ci da do pomyślenia dlaczego kwiaciarnie w Stalowej Woli i okolicach wyglądają tak jak wyglądają i oferują to co oferują? bo takich mają nabywców - czyli klientów! Jacy klienci taki towar! w każdej branży! sciana Powodzenia!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
eos
eos
eos
Posty: 55
Dołączył: 4 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2013r. 11:04  
Cytuj
hej.pomysł całkiem fajny,każda kwiaciarnia bazuje na jednym,robie rękodzieła w różnej dziedzinie.miałbym kilka propozycji,pisz na maila. tomaszrafalski23_(at)_wp.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
eos
eos
eos
Posty: 55
Dołączył: 4 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2013r. 11:06  
Cytuj
jeszcze jedno,kazdy biznes jest ciezki,to ze kazdy pisze zniechecajac trzeba jakosc zniesc,najwiecej na NIE sa tacy ktorym sie robic nie chce.pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2013r. 10:18  
Cytuj
moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak pewny interes, wszystko może okazać się żyła złota, ale również niewypałem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 10 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Kwie 2014r. 09:19  
Cytuj
Racja, aczkolwiek wydaje mi się, że jeśli ktoś oferuję usługi na naprawdę wysokim poziomie to klienci zawsze się znajdą. Więc trzeba ocenić czy jest się lepszym od konkurencji czy nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »