NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Gdzie pojechać na weekend majowy, Jakieś fajne miejsca na weekend majowy?
Posty: 84
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 16:12  
Cytuj
Witajcie
Doradźcie gdzie pojechać w jakieś fajne miejsca do zwiedzania na weekend majowy 3-4 dni? Odpana morze bo za daleko, solina i zakopane też bo to już oklepane...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 16:12  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 12 Gru 2010r.
Skąd: Stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 16:18  
Cytuj
Panstwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau Oswiecim

JuraPark Bałtów

Albania Durres

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 17:21  
Cytuj
Ta, Oświęcim szczególnie przepiękny na weekend majowy. potluczony
Ja Auschwitza nie polecam, klimat grozy już dawno stamtąd "uleciał", zrobiła się z tego maszynka turystyczna, strata czasu i tyle.

Polecam pojeździć po okolicznych zamkach: zacząć od Krzysztoporu, potem Krasiczyn i w drodze z Krasiczyna - Łańcut. Miło i przyjemnie, w lekkim bezstresowym klimacie.
Jak nie byłaś w KRK za często to też można, ale oprócz oklepanych sukiennic czy Wawela polecam w Krakowie kamieniołom Libań, zbiornik wodny w skałach Zakrzówek, dzielnicę Przegorzały itp itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 17:22  
Cytuj
Ja na długi weekend jade do Rumunii. Piękne góry stosunkowo niedaleko i taniej niz w nszych Bieszczadach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 17:28  
Cytuj
Bieszczady, ale nie Solina - tylko to prawdziwe. Góry.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 17:32  
Cytuj
O, Rumunia też super, byłem i również polecam, można szybko zmienić zdanie o tym kraju i się nieźle zdziwić umiech
Tyle tylko, że to nie jest blisko, a chyba taki był wymóg autorki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 1 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 17:35  
Cytuj
http://www.zazelan.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 17:40  
Cytuj
Oświęcim na pewno nie w długi majowy weekend. Byłam tam parę lat temu właśnie na takim weekendzie i tłumy były dzikie. Przewodniczka powiedziała, że gdybyśmy przyjechali w innym terminie turystów byłoby zdecydowanie mniej.

irkuck ma rację co do zwiedzania zamków czy pałaców. Ja polecam pałac Zamojskich w Kozłówce (woj.lubelskie). Przepiękne wnętrza, zaś otaczający ogród wiosną to coś wspaniałego.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 18:32  
Cytuj
a co polecacie na wypad jednodniowy z półrocznym dzieckiem? czyli na świeżym powietrzu raczej (nie wiem, czy dłuższe zwiedzanie wnętrz zamku szkrabowi się spodoba i nie będzie zakłócac spokoju innym), tereny takie, żeby dało się spacerowac z wózkiem (czyli góry odpadają) i atrakcje raczej dla nas rodziców (bo na dinozaury dziecko jeszcze za małe)? Krasiczyn byłby idealny, ale już tam byliśmy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 18:37  
Cytuj
Mik wiekszośc zwiedzających negatywnie komentuje ludzi z płączącym bobasem bp w ruinach. Lepiej weź bobasa nad solinę itp

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 339
Dołączył: 11 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 19:53  
Cytuj
Polecam Węgry, Budapeszt. Byłem rok temu, pogoda piękna, ciepło. Piękne zabytki oraz baseny termalne(łaźnie).
No i oczywiście winnice Eger.
To może nie za bardzo jednak z małym dzieckiem.


Bliżej to Łańcut, spacer po parku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 20:28  
Cytuj
Pieniny,Szczawnica
jest gdzie pospacerować,jest kolejka która wozi nad wodospad,albo mozna wypożyczyć rowery i pojechac wzdłuż Dunajca do Czerwonego Klasztoru na Słowacji-sama droga jest fajna,a rowery mają z przyczepkami dla dzieciaków
sa baseny jakby pogoda nie dopisała,knajpy na kazdą kieszeń
można wjechać na Palenice kolejką i pójsc jednym ze szlaków..w góry
można odwiedzić pobliskie Homole,wąwóz,bardzo urocze miejsce
no i splyw Dunajcem to też jakaś opcja
niedaleko Nidzica zamek,i ruiny twierdzy Czorsztyn
...na weekend majowy nadaje też się Wysowa Zdrój,ze względu na zdrowotne zródła i dobry klimat,tylko tam już nie ma tylu atrakcji,no i może być jednak w górach jeszcze dosyć zimno

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 20:36  
Cytuj
CYTAT
Pieniny,Szczawnica
jest gdzie pospacerować,jest kolejka która wozi nad wodospad,albo mozna wypożyczyć rowery i pojechac wzdłuż Dunajca do Czerwonego Klasztoru na Słowacji-sama droga jest fajna,a rowery mają z przyczepkami dla dzieciaków
sa baseny jakby pogoda nie dopisała,knajpy na kazdą kieszeń
można wjechać na Palenice kolejką i pójsc jednym ze szlaków..w góry
można odwiedzić pobliskie Homole,wąwóz,bardzo urocze miejsce
no i splyw Dunajcem to też jakaś opcja
niedaleko Nidzica zamek,i ruiny twierdzy Czorsztyn
...na weekend majowy nadaje też się Wysowa Zdrój,ze względu na zdrowotne zródła i dobry klimat,tylko tam już nie ma tylu atrakcji,no i może być jednak w górach jeszcze dosyć zimno


Dzięki wielkie za podpowiedzi, w większości miejsc byłam. Myslę, że Szczawnica czy Krynica Górska to będzie dobry pomysł :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 20:42  
Cytuj
o tak Krynica też ok,masz kolejkę na Jaworzynę,też jest pijalnia wód,jest gdzie pospacerować,tylko ten klimat tam jest taki geriatrycznyjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 20:46  
Cytuj
Jacek, co pojadę nad Solinę to deszcz pada - jakoś nie mam szczęścia do tego miejsca ;) ja również w praktycznie wszystkich wymienionych tu miejsach byłam, ale może ktoś coś jeszcze podpowie. a że ludzie krzywo patrzą na rodziców z małymi dziecmi to doskonale wiem, dlatego się nie pcham tam, gdzie mogłoby faktycznie przeszkadzac. czasami mam wrażenie, że w tym kraju łatwiej gdzieś pojechac z psem niż z dzieckiem bez obawy na krzywe spojrzenia ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 21:29  
Cytuj
CYTAT
Jacek, co pojadę nad Solinę to deszcz pada - jakoś nie mam szczęścia do tego miejsca ;) ja również w praktycznie wszystkich wymienionych tu miejsach byłam, ale może ktoś coś jeszcze podpowie. a że ludzie krzywo patrzą na rodziców z małymi dziecmi to doskonale wiem, dlatego się nie pcham tam, gdzie mogłoby faktycznie przeszkadzac. czasami mam wrażenie, że w tym kraju łatwiej gdzieś pojechac z psem niż z dzieckiem bez obawy na krzywe spojrzenia ...


Wiesz ja bym miała takich ludzi dalego gdzieś....Co to ma znaczyć, ma dziecko to już tylko po parkach może chodzić? bo gdzie indziej to dziecko przeszkadza? To jest śmieszne..ja osobiście jeśli w przyszłości bede miała dziecko to bede chciała mu jak najwięcej pokazać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 21:33  
Cytuj
Stalowianka parki itp jaknajbardziej. Ja pisałem o ruinach, muzeach itp, wiesz idzie przewodnik a bobas swoje, szkoda swoich i cudzych nerwów. Parki itp jaknajbardziej

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 21:58  
Cytuj
CYTAT
Stalowianka parki itp jaknajbardziej. Ja pisałem o ruinach, muzeach itp, wiesz idzie przewodnik a bobas swoje, szkoda swoich i cudzych nerwów. Parki itp jaknajbardziej


No tak zdarza się i tak...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 22:22  
Cytuj
CYTAT
http://www.zazelan.pl/

Jak kształtują się tam ceny?
Jest na stronie wszystko poza cennikiem, aż tak drogo tam jest?

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 27 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 23:30  
Cytuj
mik8

jeśli planujesz jednodniowy wypad na łonie natury to polecam Porytowe Wzgórzeumiechza pomnikiem caaały czas przed siebieumiechtu się sprawdzi wózek na dużych pompowanych kołach bo miejscami jest pod górkę albo z górki, potem już leśne drogi. ewentualnie Malucha można na początku nieść na brzuchu w nosidełku. jeśli lubicie lasy to tereny Wam się spodobająumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2013r. 23:51  
Cytuj
dzięki, tam jeszcze nie byłam, a podoba mi się, więc teraz tylko czekam na wiosnę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2013r. 06:27  
Cytuj
w majowy wekend nie polecam znanych miejsc typu Solina - ludzi kupę, scisk zaparkować nie ma gdzie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 27 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2013r. 07:03  
Cytuj
z dzieckiem to mozecie do Horyńca pojechać.
Ja na pierwszy wypad z 3 tygodniowa córka pojechałam na trase szczebrzeszyn, zwierzyniec, susiec. Kocham roztocze i dlatego właśnie tam. Kolejana wycieczka to juz Przemyśl i Bolestraszyce. Polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4944
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 28 Marz 2013r. 08:11  
Cytuj
CYTAT
Oświęcim na pewno nie w długi majowy weekend. Byłam tam parę lat temu właśnie na takim weekendzie i tłumy były dzikie. Przewodniczka powiedziała, że gdybyśmy przyjechali w innym terminie turystów byłoby zdecydowanie mniej.

irkuck ma rację co do zwiedzania zamków czy pałaców. Ja polecam pałac Zamojskich w Kozłówce (woj.lubelskie). Przepiękne wnętrza, zaś otaczający ogród wiosną to coś wspaniałego.

Tak,tak.
Oświęcim na majowy weekend z półrocznym dzieckiem...Super pomysł.zaklopotany
Zwierzyniec,Łańcut lub arboretum w Bolestraszycach.
http://www.zwierzyniec.info.pl/
http://www.zamek-lancut.pl/
http://www.bolestraszyce.com/
Jeśli tylko pogoda dopisze.ok
To ostatnie polecam szczególnie wiosną.

Jest nawet nasz wątek regionalny:
http://www.boles(...)temid=63

NAJSZYBSZE ZWIERZĘ ŚWIATA, TO KURA W PALESTYNIE .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2013r. 13:56  
Cytuj
Witam.
Z pewnych powodów musiałam odwiedzić na feriach woj. dolnośląskie.
Godna polecenia wycieczka na kilka dni.
I muszę przyznać, że było super. Sporo jest do zwiedzenia, zobaczenia i klimaty na pewno w maju będą dużo lepsze niż w zimie(zwłaszcza dla takich piecuchów jak jasmiech2 )
Bardzo żałuję, że nie jest to bliżej.
Zarzucam trochę fotek.
Z pewnością odwiedzę te rejony jeszcze w tym roku ale wtedy kiedy będzie cieplejumiech
Rzeczka:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kompleks Rzeczka - Projekt "Olbrzym" Sztolnie I, II, III
Polecam obejrzeć Sztolnie w Osówku i Włodarzu.


Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

Ok. 10 km oddalona od Rzeczki miejscowość Nowa Ruda, w której znajduje się zamknięta już dla wydobycia kopalnia węgla .


Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »