NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Jakie opony na zimę ?,
Posty: 8
Dołączył: 16 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2012r. 19:51  
Cytuj
O ile wiem to w Polsce na oponach z kolcami nie wolno jeździć, więc wyjdzie na to że zapas do samochodu jaki znajomy kupił mi w Szwecji na nic sie nie przyda. Więc pewnie będę musiała kupić nowe opony na zimę. Znalazłam w internecie fajną stronkę ------ z oponami. Ceny chyba normalne do tego można wymienic opony niemal w całej Polsce. Nie wiem jednak jakie opony wybrać do saaba. Wymiary 185/65/R15. Kupić Polskie czy jakieś inne?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2012r. 19:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2012r. 19:55  
Cytuj
mam takie używki, firmy pneumant made in germany, bieżnik jakieś 4-5 mm wiec spokojnie dwa sezony posmigasz, sprzedaje bo zmieniłem rozmiar cena to 300zł za 4 do negocjacji, foto na email, a jesli nie jestes zainteresowana to podaj na priw namiary i z checią ci pomogę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2012r. 20:00  
Cytuj
Mam chyba 2 letnie klebery lub micheliny w podobnym profilu. Dostałem do zabawki. Generalnie nie napisałaś ile i jak jeździsz ile masz na to kasy itp

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Gru 2012r. 20:08  
Cytuj
No teraz za nowa opone zimowa trzeba liczyc 160-200zl za sztuke.

Ja za 16stki opony continentala zaplacilem 500zl. ale kupowalem w sierpniu

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2012r. 21:58  
Cytuj
CYTAT
O ile wiem to w Polsce na oponach z kolcami nie wolno jeździć, więc wyjdzie na to że zapas do samochodu jaki znajomy kupił mi w Szwecji na nic sie nie przyda. Więc pewnie będę musiała kupić nowe opony na zimę. Znalazłam w internecie fajną stronkę http://www.motointegrator.pl/s/lp-opony z oponami. Ceny chyba normalne do tego można wymienic opony niemal w całej Polsce. Nie wiem jednak jakie opony wybrać do saaba. Wymiary 185/65/R15. Kupić Polskie czy jakieś inne?

jak masz dobre opony z kolcami to podjedź do jakiegoś kumatego wulkanizatora, jak to drogowa opona to prawdopodobnie ma tzw krótki kolec który można bez problemu wyrwać, nie niszcząc opomy, wiele nowych opon ma fabrycznie wykonane dziury pod kolce a kolców nie ma, jak możesz wrzuć fotkę opony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 30 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2012r. 22:31  
Cytuj
kupiłem tydzień temu w Motointegrator opony Continental 195x65x15. Cena 239 zł/szt, transport gratis do domu, płatne przy odbiorze. Cena niższa niż w Stalowej Woli. Opony super. Dostawa na drugi dzień po zamówieniu. Zamawiałem telefonicznie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2012r. 23:15  
Cytuj
Kupiłem nowe opony Kleber Krisalph są moim zdaniem w porządku i cena też bo coś koło 200zł za sztukę umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 9 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2012r. 10:12  
Cytuj
poczytaj o tych http://www.motoi(...)EDESTEIN , mało znane w Polsce ale bardzo znane i doceniane na zachodzie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 29 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2012r. 12:06  
Cytuj
Miałem kiedyś letnie Vredestein. Naprawdę super opony, auto trzymało się jak przyklejone.

A psychopath is better than no path
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Gru 2012r. 17:51  
Cytuj
CYTAT
z wymianą i wyważeniem.


A montaż koła na samochodzie ?

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2012r. 18:03  
Cytuj
Ja śmigam na Michelin

Alpin A2 i jestem zadowolonyumiech trzymają się bdb

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 13 Gru 2012r. 18:03  
Cytuj
Zaczęłam drżeć. No ale chylę czoła jak usługa jest pełna i kompletna. ok

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2012r. 07:48  
Cytuj
CYTAT
poczytaj o tych http://www.motoi(...)EDESTEIN , mało znane w Polsce ale bardzo znane i doceniane na zachodzie umiech


Ja własnie ujeżdżam obecnie Vredesteiny Snowtrac 3 i potwierdzam, że są wyśmienite w typowo zimowych warunkach.

Opona holenderska ale pomimo braku powszechnego skojarzenia tego kraju z zimą to jednak spisuje się na medal.
W testach ADAC też wyszła b. dobrze.

W sumie bardzo dobre zimówki ma Dębica ale tylko w warunkach śniegowo-błotnych bo na suchym asfalcie się szybko drą a na mokrym słabo trzymają.

W ogóle to jak dla mnie priorytetem przy wyborze zimówki jest jej zachowanie na śniegu a nie jakieś tam kompromisy we wszystkich dziedzinach, po to się kupuje zimówkę żeby się nie zakopać w śniegu, nie wjechać komuś w dupę i nie wypaść z zakrętu a nie żeby bić rekordy okrążenia suchego toru.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 395
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 19:36  
Cytuj
CYTAT
239,99 pln za Continetala to nie koniecznie super cena. Dodaj koszt montażu, łącznie 255 pln i ewentualne roszczenia gwarancyjne? Czy napewno potrzebna jest tak droga opona do Twojego samochodu? Czy napewno kierunkowa? Czy odpowiednie parametry?
Cena nie jest jedynym wykładnikiem udanego zakupu.

Zapewne w podobnej cenie kupisz w większości DUŻYCH serwisach
/sprawdziłem u nas dzisiaj 255pln z wymiana za TS850/.

Dawno mineły czasy dobrych cen w sklepach internetowych. Dla niedowiarków zanim kupicie w internecie sprawdzie w lokalnych wulkanizacjach.

Dla pytającej koleżanki NOKIAN WR D3 opona tej samej klasy 230pln z wymianą i wyważeniem.

poz.


A w jakiej cenie miałbyś te Nokiany rozmiar 205/55R16 ? Albo jakieś inne dobre zimówki w przystępnej cenie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 12:39  
Cytuj
Witam,moze ktos wie jak to jest-mam 2 opony wielosezonowe kupione w tamtym roku i 2 zimówki kupione w tym roku-auto z napedem na przód,Czy powinnam załozyc zimówki na przód czy na tył bo jak jest slisko i przyhamuje to mi "dupa" zarzuca.Tamtej zimy miałam wielosezonówki na wszystkich kołach i było ok.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 12:44  
Cytuj
Zimowki na tyl, lepszej jakosci opony zawsze na tyl zeby mialy lepsza przyczepnosc, ale co nie ktorzy zakladaja na przod zeby lepiej ciagnely

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »