NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 »
Konkurs na najgorsze pieczywo w stw,
Posty: 44
Dołączył: 27 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 22:57  
Cytuj
Zgodnie z tematem, proponuję konkurs pod nazwą "Pchana buła 2012".
Swój głos oddaję na Ciabatę PSS Społem. Stopień wypchania spulchniaczami, stosunek mąka/powietrze, gumowatość przy jednoczesnym kruszeniu przy każdym kęsie. No i ten "zapach" niedopieczonych drożdży. Taak. Coś nieprawdopodobnego , że takie coś powstaje w piekarni - produkcją takiego pieczywa powinna zajmować sie jakaś rafineria, czy zakłady chemiczne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 22:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 23:16  
Cytuj
Chleb mazowiecki z Galicyjskiej.
W lutym wstapiłem do osiedlowego i sru chleb bez soli - ochydztwo.
Żona mówie zdarzyło się, po paru tygodniach zaś do osiedlowego i co.... znowu bez soli. Co ciekawe kobieta w sklepie wymieniła bo się często zdarza... To był ostatni mój kontakt z galicyjską

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 23:57  
Cytuj
Mój głos na bułki ze społem, a zwłaszcza kajzerki i zwykłe białe, nawet świeże są trampkami i jak wyżej kolega wspomniał zajeżdżają drożdżem jakby były na wpół surowe potluczony

Na drugim miejscu chleb z Tesco, ale nie wiem jak się nazywał bo go kupiłem kilka razy w czasach studenckich - wiadomo, na piwko musiało starczyć smiech2
Poza "nieprzeciętnymi" walorami smakowymi cechował się sztywnością. Do tego dwa razy kupiony okazał się po rozpakowaniu spleśniały. Mniamik good


Pozdro umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Gru 2012r. 08:34  
Cytuj
Wszystkie produkty mączne są złe, a chleb najgorszy(kazdy chleb) z uwagi na swoją popularność.

Za to żeś usłuchał zony swojej Ewy(to do Adama) , bedziesz pożywał chleba po wszystkie dni twoje , po wszystkie plemiona twoje - jakos tak napisano w Biblii w momencie gdy Ewa "zgrzeszyła" zjadając owoc zakazany.
Czyżby w Raju chleba nie jadano?!

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2012r. 09:41  
Cytuj
po nocce bagietką z tesco dywany trzepałem umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 276
Dołączył: 29 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2012r. 09:46  
Cytuj
CYTAT
Za to żeś usłuchał zony swojej Ewy(to do Adama) , bedziesz pożywał chleba po wszystkie dni twoje , po wszystkie plemiona twoje - jakos tak napisano w Biblii w momencie gdy Ewa \"zgrzeszyła\" zjadając owoc zakazany.


W Bibli napisano też o kilku osobach, że żyły po 5000 lat, natomiast nic o dinozaurach. Innymi słowy nie jest to dobre źródło wiedzy. No, chyba że chcesz być jak amerykańscy kreacjoniści, którzy biorą Biblię dosłownie, twierdząc że np. świat ma 10 000 lat.

Pomojam już fakt, że fragment który przytaczasz mówił raczej o chorobach, cierpieniu i ciężkiej pracy, nie o jedzeniu. Ale co tam fakty, jak nie pasują to naszej teorii, to gorzej dla nich!

CYTAT
Czyżby w Raju chleba nie jadano?!


W Raju czyli gdzie?

A psychopath is better than no path
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 269
Dołączył: 29 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2012r. 09:52  
Cytuj
marketowskie pieczywo to syf.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Gru 2012r. 10:04  
Cytuj
seanor, piszesz, jakby jedzenie chleba było karą, przytoczę zaś inny cytat:

"„A gdy oni jedli, wziął Jezus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie i jedzcie, to jest ciało moje." - Mt 26, 26-30.

Skoro chleb byłby trujący, dlaczego Jezus dawałby go swoim uczniom? Dlaczego dwukrotnie dokonał cudu rozmnożenia chleba i karmił nim ludzi? I wreszcie, dlaczego to chleb nazwał "ciałem swoim" i kazał spożywać na Jego pamiątkę?

Niestety ja Wam nie powiem kto wypiekł mojego faworyta. Pamiętam o nim nie z powodu, iż był niedobry, pamiętam o nim dlatego, iż w czasie konsumpcji trafiłem na coś twardego. Wycuckałem to językiem z pomiędzy zębów, wyplułem na dłoń i stwierdziłem, że to... upieczony, obcięty w smakowity półksiężyc ludzki paznokieć. Moja żona obok o mało nie zwróciła kolacji, mnie takie rzeczy aż tak nie poruszają, więc przetrwałem ;) niestety kupiłem tylko pół chleba i dostałem tę połówkę bez papierka, także nie wiem kto mi zrobił takiego psikusa umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 318
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2012r. 10:37  
Cytuj
Niestety jeżeli chodzi o pieczywo z PSS-u to muszę się zgodzić z powyższymi opiniami. Chleb po dwóch dniach rozsypuje się neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 21 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2012r. 10:42  
Cytuj
Każd pieczywo z Tesco! BLeeeeeeeeeeeeeee fuj fuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4950
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Gru 2012r. 11:57  
Cytuj
CYTAT
seanor, piszesz, jakby jedzenie chleba było karą, przytoczę zaś inny cytat:

\"„A gdy oni jedli, wziął Jezus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie i jedzcie, to jest ciało moje.\" - Mt 26, 26-30.

Skoro chleb byłby trujący, dlaczego Jezus dawałby go swoim uczniom? Dlaczego dwukrotnie dokonał cudu rozmnożenia chleba i karmił nim ludzi? I wreszcie, dlaczego to chleb nazwał \"ciałem swoim\" i kazał spożywać na Jego pamiątkę?

umiech

To co jadano za czasów Jezusa, nijak nie ma sie do chleba jaki mamy obecnie.
Były to podpłomyki robione bez drożdży,niejednokrotnie i zakwasu.

Moja propozycja to chleb wieloziarnisty o nazwie"Kołacz".
Wyrób o konsystencji sparciałej gumy zmieszanej z ziarnami zboża,zmiecionymi z klepiska i z dodatkiem czegoś, co w zamierzeniu producenta ma być ciastem.sciana
Pomimo że miał jeszcze kilka dni ważną datę do spożycia,twardy był jak kamień.
Celnie rzuconą kromką można byłoby kogoś zabić.potluczony

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2012r. 12:30  
Cytuj
Praktycznie nie jadam pieczywa bo mocno kiepskiej jakości jest, ale mój typ to mrożone kajzerki i inne buły wypiekane w sieci delikatesów FRAC. Zjadliwe tylko na ciepło, po wystygnięciu prawie niejadalne, a na drugi dzień zdecydowanie niejadalne. Smakują jakby dosypano do nich gipsu. Nie wiem wprawdzie jak smakuje gips, ale myślę, że właśnie tak, jak to co można wyczuć w smaku tych sztucznych bułek umiech Generalnie można by wymieniać bez końca, bo zdecydowana większość pieczywa w Stalowej to białe, niedopieczone gnioty, albo pseudo-razowce barwione karmelem lub słodem, którego zapach uniemożliwia spożycie tego badziewia sciana

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 22 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2012r. 16:41  
Cytuj
Jak dla mnie najgorsze pieczywo to Tescowy chleb i bułki - beznadzieja. Najlepszy to chleb pasterski Ulanów i zwykły Jamnica good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2012r. 21:45  
Cytuj
CYTAT
Jak dla mnie najgorsze pieczywo to Tescowy chleb i bułki - beznadzieja. Najlepszy to chleb pasterski Ulanów i zwykły Jamnica good

Proszę Cie - chleb pasterski z Ulanowa to dopiero pchana buła jak pozostałe wyroby. Według mnie najlepszy jest razowy z łamanymi ziarnami pszenicy i czysty razowy od Dziubka na górce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2012r. 08:57  
Cytuj
Mój faworyt to chleb z substancjami nieporządanymi, np. piach zamieciony razem z mąką,kamyczki małe i takie trochę większe,itp.
Która piekarnia, nie powiem, bo nie będę uprawiać kryptoreklamy.
nie wiem
Chleb marketowy,np."tesco": nie wiem czego można się spodziewać po chlebie za złotówkę. Nawet koszty produkcji chyba są wyższe.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 22 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2012r. 17:57  
Cytuj
Jeżeli chodzi o chleb pasterski to własnie jego długa świeżość i wygląd takiej właśnie "buły" wynika z receptury, gdzie do ciasta dodawany jest jogurt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Gru 2012r. 20:52  
Cytuj
najgorsze pieczywo to z Biedronki mówie o chlebie szybko pleśnieje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 17 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2012r. 21:18  
Cytuj
Jak coś pachnie drożdżami to właśnie jest dobrze, bo wiadomo, że użyto żywych drożdży a nie prochów. Robiłem dzisiaj własne, domowe bułki i smakiem najbardziej zbliżone do nich były właśnie ze społemu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2012r. 00:41  
Cytuj
najgorsze pieczywo to faktycznie to tescowe. A najlepsze: Dziubek!!!

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 27 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 10:46  
Cytuj
Dawno nie kupowałem pieczywa, bo moja kochana Żona piecze w domu chlebek. Dziś rano dzieci prosiły mnie o bułki. Jako troskliwy ojciec chciałem im kupic coś co nadaje się do jedzenia. U Pyzary kupiłem trzy rodzaje bułek- małe pszenne, Kornelki i z ziarnami. Bułki jeszcze w sklepie wydały mi się lekkie. W domu nie dały się przekroić-lepki miąższ okleił ostrze.
Ostatnia reduta upadła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 11:04  
Cytuj
CYTAT
po nocce bagietką z tesco dywany trzepałem umiech

X
good

Dobre!
to może to jakaś opcja zamiast viagry,skoro .... ok
Dziubek wymiata,szczególnie pieczywo kupowane u niego w piekani

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 11:08  
Cytuj
Drożdżówki ze Społem, czyli bułki ze śladowymi ilościami nadzienia umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 11:20  
Cytuj
Od Pyzary to tylko zwykły chleb,i cebularz jest jeszcze w miarę dobry reszta zeszła na psy !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 11:20  
Cytuj
Najgorsze kajzerki od Rostka w miarę dobre są w społem ,a drożdżówki najlepsze pod telegrafem !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 269
Dołączył: 29 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 11:28  
Cytuj
Jesli chodzi o bułki to Pyzara ma bardzo dobre, chlebek również szczególnie słonecznikowy. Jamnica również ma dobre pieczywo, a jeśli chodzi o drożdzówki to Katarzynka nie ma lepszych, nie lubie takich typowych buł z piekarni ze śladową ilością czegoś w środku jak już mam ochotę na drożdżówke to właśnie taką z cukiernki umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zakupy »