NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Święte Krowy,
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 12:05  
Cytuj
Czyli jak jedziesz trasą i masz podwójną ciągłą to wyprzedasz bo po drodze nie było znaku zakaz wyprzedzania?? Olewasz podwójną ciągłą??
I napisałem że za kiełbasę i jajka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 12:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 25 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 12:06  
Cytuj
Ales bystra, a jezeli ja CHCE skrecic(w strone oprzystanku tak aby wyjechac na przeciwko ZMKS) to mam go juz po prawej stronie. I wtedy kto ma pierwszenstwo? Bo nasze drogi sie przecinaja. Ja tweridze ze on ponieważ jego namalowana linia NIC NIE ZNACZY.

Opis znaku trojkacikow ktore wkleil stecyk:

Linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów
linia ta wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu przed skrzyżowaniem. Stosuje się ją wraz ze znakiem drogowym pionowym Ustąp pierwszeństwa przejazdu
Wiec sama namalowana linia moze byc ttlko ozdoba bez znaku p7 tak jakby jej nie bylo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 25 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 12:07  
Cytuj
CYTAT
Czyli jak jedziesz trasą i masz podwójną ciągłą to wyprzedasz bo po drodze nie było znaku zakaz wyprzedzania?? Olewasz podwójną ciągłą??
I napisałem że za kiełbasę i jajka


Jezus stecyk nie wieszaj na mnie psow tylko czytaj to co pisze ja mowie ze to sie tyczy tych konretnych przypadkow jak: ustapienie pierwszenstwa i przejscie dla pieszych. Jezeli nie ma znaku pionowwego to przejscia tam NIE MA. Tak smao linia p13 ma moc tylko ze znakiem pionowym p7.

A dokladniej: Znak A-7 "ustąp pierwszeństwa" ostrzega o skrzyżowaniu z drogą z pierwszeństwem.

Znak P-13 "linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów" wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w celu ustąpienia pierwszeństwa wynikającego ze znaku pionowego A-7.

Nie ma znaku A-7? Nie obowiązuje znak P-13.


BTW: prosilam o zapoznanie sie z przepisami przed zlinczowaniem. Przykro ze sie do tego nie zastosowaliscie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 12:42  
Cytuj
Po pierwsze nie jestem Jezus ale miło mi umiech nikt Cię nie linczuje, nie wiem kiedy robiłeś0 prawko ale za moich czasów uczono mnie że jak nie ma pionowego a jest poziomy znak to jest świętość. Jakoś trzymam się tego co mnie uczono i nigdy nie miałem z tym związanej przykrej sytuacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 25 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 12:47  
Cytuj
No i ok, podwojna ciagla i inne przypadki ktore mozna mnozyc, ale moze nie patrz w slepo co Cie uczono tylko zastanow sie co piszą inni i chociaz to przemysl czy aby ktos tez nie ma racji. W przypadku ustapywania pierwszenstwa niestety sie mylisz, aby znak oznaczal ustap musi stac znak pionowy a linia wyznacza miejsce gdzie tego pierwszenstwa trzeba ustapic. Ty sie tego trzymasz? Ok nie zycze Ci abys trafil na cwaniaka ktory akurat bedzie mial przed soba taka linie Ciebie z lewej (a Twojej prawej) strony i na chama Ci wyjedzie a Ty bedziesz wtedy winny mimo ze byles na teoretycznej drodze z pierwszenstwem. A teraz z innej beczki. Przy drodze obok majstra są owszem trojkaty, a gdzie znak drogi z pierwszenstwem dla innych aut? A no NIE MA. I tu jest caly pies pogrzebany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 12:53  
Cytuj
OK a ile by było łatwiej gdyby trójkąty miały ważność bez znaku pionowego?? wtedy by było bezproblemowo bo wiadomo o co by tam chodziło dlatego uważam że to co mnie uczono powinno dalej funkcjonować. Zresztą od czasy mojej nauki L przepisy zmieniano już kilkakrotnie. Byłem specjalni etam zobaczyć i rzeczywiście nie ma tam znaku pionowego, chyba że go ktoś uszkodziłjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 25 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 13:00  
Cytuj
Nigdy go tam nie bylo. A zresztą skoro by stal znak ustap to powinien tez stac znak drogi z pierwszenstwem a takiego nie ma. Owszem tak jak mowisz jest to niemale nieporozumienie bo nessie nawet tweridzi ze wszystko wskazuje na to ze jest to skrzyzowanie rownorzedne (chyba ze mamy na mysli inne skrzyzowanie). Owszem ono jest rownorzedne, ale namalowane trojkaty wprowadzaja ludzi w blad i nieswiadomi kierowcy nieswiadomie wymuszaja pierwszenstwo.

btw: mowisz ze od Twoich czasow przepisy zmienialy sie kilkuktornie- owszem nie wiem jakie byly 20 lat temu, ale wiem jak jest z ustap pierwszenstwa teraz i czasami warto zerknac i chodz na chwile zastanowic sie nad tym co pisze ktos mlodszy;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 13:50  
Cytuj
To jest czepianie się mające wiele wspólnego z donosicielstwem. A mojego auta tam nie ma, bo mnie nie ma w Stalowej Woli - nie mieszkam tam. Dziwicie się policji, że bez przerwy suszy, żeby załatać dziurę budżetową, a wy robicie to samo, fotografując auta na parkingu marketu. Jakież to zagrożenie tam można stworzyć? Tam się jeździ z prędkością max 20 km/h, bo jest ciasno. Uważam to za czepialstwo. Skoro ktoś w takim temacie się czepia to i przed donosem w innej sprawie nie powstrzymałby się. NO1, a oszukiwanie okupanta było chwalebne. Czy to pod zaborami czy to PRL. Czy dzisiejsza Polska jest wolna, czyli III RP? No cóż, zdania są podzielone.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 13:54  
Cytuj
Uważasz że blokując pół pasa i tym samym zasłaniając widoczność kierowcy to nie stwarza zagrożenia??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 13:57  
Cytuj
Stecyk, jeśli przy takich prędkościach masz trudności z jazdą, nawet przy poblokowanych pasach to może pora zweryfikować uprawnienia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 6 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:03  
Cytuj
Lat temu kilka wstecz żona jechała do Sokołowa Młp. oczywiście przez Kamień, wraz z synkiem.Opowiadał mi syn potem wielokrotnie, że przez cały Kamień żona jechała za furmanką z sianem,bo nie miała jak jej wyprzedzić. Nie tylko na podstawie tego przykładu, ale wiem że kobiety za kierownicą to zakały,ciągle stwarzające niebezpieczeństwo na drodze i kilometrowe korki. Kto temu daje prawo jazdy, oto pytanie. Do garów i tylko do garów i w dodatku metalowych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:05  
Cytuj
Jeżeli ja jadę te 20 i takie auto zasłania mi widok wyjeźdżam powoli i z naprzeciwka szybko jadący wjedzie we mnie to dalej uważasz że te zasłaniające auta niestwarzają zagrożenia?? A choćby nawet sprawia to że tworzą się głupie sytuacje korki i nerwy ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:09  
Cytuj
CYTAT
Lat temu kilka wstecz żona jechała do Sokołowa Młp. oczywiście przez Kamień, wraz z synkiem.Opowiadał mi syn potem wielokrotnie, że przez cały Kamień żona jechała za furmanką z sianem,bo nie miała jak jej wyprzedzić. Nie tylko na podstawie tego przykładu, ale wiem że kobiety za kierownicą to zakały,ciągle stwarzające niebezpieczeństwo na drodze i kilometrowe korki. Kto temu daje prawo jazdy, oto pytanie. Do garów i tylko do garów i w dodatku metalowych.


Bardzo współczuję Twojej żonie takiego męża.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:11  
Cytuj
Z tych zdjęć nie wynika, żeby całe pasy były poblokowane. Jeśli takie coś Was przeraża, zapraszam choćby do Rzeszowa w godzinach szczytu, nie mówiąc o Krakowie. Czasami na drogach nie bocznych trzeba przeciskać się na milimetry.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:14  
Cytuj
A no właśnie bo na drogach rządzi lenistwo, chamstwo i patologia. 3/4 parkingu wolne ale musi postawić na miejscu wyłączonym z ruchu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:16  
Cytuj
zakrze, to co prawda, o czym piszesz. Panie nie mają predyspozycji do prowadzenia pojazdów w sensie dynamiki jazdy i przewidywania sytuacji wprzód. Oczywiście generalizuję mocno, bo są wyjątki, ale mówimy o ogóle. To samo dotyczy panów nie pierwszej młodości. Być może chodzi o jakieś sprawy hormonalne. Testosteron u facetów dyktuje chęć rywalizacji i walki, a więc i duża pewność siebie na drodze. Panie mają śladowe ilości tego hormonu. Starsi panowie także.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:20  
Cytuj
Hiv, panowie nie pierwszej młodości - ile razy miałam wypadek, tyle razy stary dziad we mnie przyrżnął, wyjeżdżając z podporządkowanej. Ach, ci panowie.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:23  
Cytuj
Ty to masz jednak rozum kury.... Nie urażając kur. Nie warto z Tobą dyskutować, ciekaw jestem jaki z Ciebie jest kierowca przewidywalny i doskonały.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:28  
Cytuj
Stecyk, a bardziej merytorycznie?
Znasz mnie, znasz moje umiejętności jezdne?
nessie, no właśnie mówię starsi panowie = kobiety

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 30 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:30  
Cytuj
Spieracie się i spieracie a z tego nic nie wynika.Oznaczenie (nieoznaczenie) przebiegu pierszenstwa pod tesco jest złe,ponieważ brak tam znaków pionowych.Sprawą powinien zając się administrator drogi lub policja.wazne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:37  
Cytuj
CYTAT
Ty to masz jednak rozum kury.... Nie urażając kur. Nie warto z Tobą dyskutować, ciekaw jestem jaki z Ciebie jest kierowca przewidywalny i doskonały.


Widzisz, jednak jakiś mam, nie to co Ty, bidoku umiech
Kierowca ze mnie jest lepszy niż z Ciebie. Ale chwialić się nie będę, bo zeżre Cię. Poczytaj może pewne portale, żeby na spokojnie to przyjąć. Zaraz zajmie się Tobą jakiś admin smiech2 Buziaki air kiss

Sharan, jak koleżanka wyżej napisała, chyba policja w Stalowej nie jest pomocna. Nie wiem, bo nie zdarzyło mi się z nią zetknąć.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:40  
Cytuj
nessie pisałem do do HIVmlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:44  
Cytuj
CYTAT
nessie pisałem do do HIVmlotek


Sam sobie młotek zakup, albo chociaż pisz, do kogo się zwracasz, a nie bezpośrednio pod moim wpisem dajesz swój, co jest równoznacze z odpowiedzią.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1474
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:45  
Cytuj
Oj stecyk, stecyk, na pewno jestem doskonalszy od ciebie jako kierowca, gdyż na co dzień praktykuję w dużo trudniejszych warunkach niż Stalowa Wola. I chociażby to już uprawnia mnie do takiego stwierdzenia. A jak jeszcze powiem, że jeżdżę zawodowo dużymi pojazdami?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:53  
Cytuj
nessie jak pisalem to Twojego posta jeszcze nie było... hiv to że jeżdzisz zawodowo nie znaczy że robisz to dobrze i że jeździsz zgodnie z przepisami....też się nie będe chwalił ile rocznie km robię i po jakich miastach... jak dla mnie to możesz się chwalić że w domu masz złote góry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »