NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »
Nowy Temat Odpowiedz
MOSiR, Zimna woda w basenie
Posty: 1
Dołączył: 12 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2012r. 11:45  
Cytuj
Czy są jakieś normy odnośnie temperatury wody w basenie?
Uważam, że przychodząc na basen oczekujemy spędzenia czasu w miłej atmosferze, relaksu i dobrej zabawy. Nie każdy jest sportowcem pływającym przez godzinę od ściany do ściany aby nie zamarznąć. Myślę, że woda w basenie jak i w Jacuzzi powinna być zdecydowanie wyższa.
Czy zarzad MOSiR chce odstraszyć klientów? Czy uważa, że nie powinien się przejmować gdyż i tak nie ma konkurencji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2012r. 11:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Lis 2012r. 11:53  
Cytuj
Dla mnie woda w małym basenie i jacuzzi jest ciepła. Jednak to co dla mnie ciepłe, dla Ciebie niekoniecznie musi być tym samym.
W dużych basenie (skocznia) woda jest idealna, nie jest zimna ani nie jest zbyt ciepła - przecież nie idę pływać w zupie.
Co do pływania od ściany do ściany - to chodzi o 3 basen, torowy - tam jest chyba najmniej przyjemna. Tyle ,że tam się właśnie powinno pływać od ściany do ściany.
Osobiście uważam że, u Goli jest zimniejsza.

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 6 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2012r. 13:16  
Cytuj
Ten Chmielewski to malowany ******. Nawet palcem w bucie nie ruszy bez zgody Szlęzaka - dokładnie ze wszystkim, od sprzątaczki począwszy. Więcej nam takich dyrektorów.I będzie lepiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2012r. 15:35  
Cytuj
woda w basenie sterowana jest komputerowo, czasem może różni się o stopień czy dwa, w jedną i drugą stronę. Ale nie może ona być zbyt ciepła bo wtedy człowiekowi robi się słabo. Poza tym na basen nie chodzisz po to żeby postać w wodzie, tylko żeby popływać, trochę się poruszać. Więc jak chcesz mieć wodę ciepłą jak zupa to wlej sobie do wanny i siedź godzinami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 128
Dołączył: 13 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2012r. 20:07  
Cytuj
zostaje mały basenik lub sauna....woda jest OK jak się pływa a jak się stoi to...się przeszkadza;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 17 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2012r. 00:05  
Cytuj
Nie wiem kto tym komputerem steruje, ale dla mnie też jest zdecydowanie za zimna na dużym basenie (ze skocznią)...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2012r. 10:39  
Cytuj
jak chce wskoczyć do zimnej wody to idę kąpać się w przerębli, a na basenie powinno byc przyjemnie, pomijając basen olimpijski, w pozostałych jest zimno, zwłaszcza mały basen gdzie bawią małe dzieci, czsem trafi się że jest ok ale to ostatnio rzadkość, inna sprawa to że mało kiedy włączone są " bicze wodne"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2012r. 10:51  
Cytuj
w takim razie proponuje Janów Lubelski, nie jest aż tak daleko, super basen dla dzieci nawet tych malutkich, bo woda jest dorosłym juz po kolana i głębsza, są masaże, zjeżdżalnia, z której zjeżdżasz do basenu a nie do brodzika z zimną wodą jak to jest na mosirze. Na małym basenie dla dzieci nie trzeba mieć czepka na głowie, tylko na dużym gdzie można popływać. A i woda też cieplejsza. W porównaniu z naszym basenem tam jest dużo lepiej. Chociażby dlatego że większe atrakcje dla dzieci

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lis 2012r. 11:24  
Cytuj
chcę zauważyć, że na mosirze mamy pływalnie, która służy do pływania. Dla tych co robią długości temperatura jest OK ok

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Lis 2012r. 11:32  
Cytuj
Jest kilka prostych zasad:
Jeżeli chcesz żeby woda w basenie była dla Ciebie przyjemna, to pierw weź prysznic, zaczynając od chłodnej-aż po zimną. Wtedy unikniesz bawienia się w testowanie temperatury wody największym palcem u stopy i wchodzeniem do niej dobry kwadrans. Co w konsekwencji będzie skutkowało ciągłym dygotaniem w wodzie.

Można także, zacząć od kilkuminutowej sauny. Później basen, znowu sauna, i tak na przemian. Dla mnie to nic innego jak hartowanie organizmu przed zimą.

Ps. Ciepłe baseny (termalne) to na Słowacji.

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 21:15  
Cytuj
Mam takie pytanko, czy na basenie w stw mezczyzni moga plywac w spodenkach,szortach. Na basenie w stw ze sto lat nie bylem, kiedys byl obowiazek plywania w "jajosciskach".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 21:21  
Cytuj
nadal tak jest, w szortach nie wejdziesz.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 21:23  
Cytuj
uuu szkoda, dzieki za infumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 20:16  
Cytuj
polecam TYLKO i WYŁACZNIE w pobliżu Stalówki basen w Tarnobrzegu!!! na tym tu w stalowej byłem raz jeden i OSTATNI!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 13 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2013r. 16:43  
Cytuj
CYTAT
nadal tak jest, w szortach nie wejdziesz.


Wejdzie ale nie popływa ;)

Temperatura wody jet jak najbardziej odpowiednia. Chodzę na basen co tydzień i może raz, dwa razy w roku była żeczywiście chłodna - ale to subiektywne odczucie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 29 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 10:36  
Cytuj
Ludzie zawsze będą narzekać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 12:39  
Cytuj
jakby ludzie nie narzekali to instytucje firmy robiłyby co i jak chciały....z resztą skoro mamy wybór można ponarzekać że tu jest tak i tak a tam tak i tak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 14:45  
Cytuj
CYTAT
polecam TYLKO i WYŁACZNIE w pobliżu Stalówki basen w Tarnobrzegu!!! na tym tu w stalowej byłem raz jeden i OSTATNI!


Jak napiszesz więcej wykrzykników, to więcej osób Cię usłyszy? Nie rozumiem.

Co do basenu w Tarnobrzegu, to zdecydowanie odradzam - brak obowiązku czepków robi swoje. Niezbyt tam czysto i niezbyt przyjemnie. Jak dla mnie z okolicznych najlepszy zdecydowanie Sandomierz. Woda czysta i zdecydowanie mniej chlorowana. Chociaż wydaje się chłodniejsza niż w Stalowej Woli, ale zależy co kto lubi... grzać się w wodzie, czy pływać.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 21 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2013r. 22:03  
Cytuj
Oooo ja to ciepłolubna jestem a Wy tu mówicie że woda zimna, wrrr aż mnie wzdrygło. Będzie dane mi to sprawdzić, wybieram sie na basen baaa mało tego mam zamiar spróbowac aerobiku w wodzie;) Cena odstrasza-20 zł, 55 minut ale ciekawość mnie zżera. Był ktoś, jakie wrażenia?chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 10 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2013r. 00:42  
Cytuj
Aerobik ćwiczy się w małym basenie, więc woda jest ciepła. Żona chodzi od kilku lat w wakacje 3x w tygodniu. W te wakacje też planuje, więc chyba jej odpowiada:-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 131
Dołączył: 25 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2013r. 13:26  
Cytuj
Macie jakies doswiadczenie z basenem w Trezbownisku pod Rzeszowem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »