NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Ostrzenie łańcucha do piły,
Posty: 13
Dołączył: 5 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2012r. 13:01  
Cytuj
Zbliża się sezon zimowy. Zamówiłem 30m^3 drewna, trzeba będzie pociąć i porąbać. Gdzie ostrzycie łańcuchy do pił spalinowych/elektrycznych ? Czy sami w domu, czy komuś to zlecacie ? Ile kosztuje taka przyjemność ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2012r. 13:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2012r. 16:15  
Cytuj
kup sobie zestaw do ostrzenia pily lancuchowej, jak masz markowa to bedziesz mial dedyka i naucz sie ;] zaryjesz w ziemie, zlapiesz wiory i czasami lancuch mozesz zjechac w chwile, upierdliwe strasznie, zdjac pojechac wrocic zalozyc, jeszcze moga czasu nie miec, powiedza przyjedz pan pojutrze, a tu robic trzeba :]
ostrzenie na maszynie kosztuje ok 20 zeta, raz ostrzylem na gorce zrobili to dobrze ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Paź 2012r. 16:22  
Cytuj
Ja zazwyczaj mam 2-3 łańcuchy, zamiast ostrzyć podczas cięcia i marnowac czas, zakladam drugi, potem kolejny. W wolnej chwili przy okazji oddaję do ostrzenia.

Samym pilnikiem mozna szybko lancuch zepsuc.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2012r. 17:27  
Cytuj
zestaw to nie sam pilnik, prowadnik, to cos do ustawiania katow i jeszcze jeden pilnik do ustawiania glebokosci ciecia(tu przypuszczam ze mimo wszystko wiekszosc serwisow bedzie mialo wyjechane).

syrena nie upieram sie, mnie to zostalo od czasow gdzie wlasnie 2-3 lancuchy bylem w stanie zjechać w jeden dzien i trzeba bylo na gwalt jechac :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2012r. 17:38  
Cytuj
Ja za 20 zeta moge ci naostrzyc 3 sztuki,niewiem skad macie takie informacje o ostrzeniu lancuchow,maszynki do ostrzenia nie polecam bo odrazu pol lancucha zjada trzeba sie pilniczkiem nauczyc ,a to nie takie proste.Jak masz 30m 3 drzewa to lepiej sobie dobrego pilarza zamowic taniej cie wyjdzie i zrobi Ci to w jeden dzien np. ja sie polecam pozdro.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2012r. 18:54  
Cytuj
kolego u mnie na wsi koles ostrzy za wino marki patyk i robi to dobrze :] jako ze w stalowej nie znam nikogo kto tak ostrzy mowie cene serwisu, bo tyle w serwisie kosztuje ostrzenie, skad wiem? ostrzylem w serwisach kilka lat

jezeli naostrzysz dobrze 3 lancuchy za 20 zeta, to ozon taniej nie znajdzie, ale z ostrzenia samodzielnie to nie rob jakiejs sztuki :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Paź 2012r. 19:12  
Cytuj
Ostrzenie łańcucha kosztuje coś koło 6-8 zł na "górce" (za sztukę) i robią to bardzo dobrze ...

Ja zakupiłem prowadnicę z pilnikiem za niecałe 30 zł (dobraną do łańcucha)... 5 min i łańcuch naostrzony ... ważne żeby to robić systematycznie i nie zajeździć łańcucha bo wtedy chyba lepiej oddać go do zakładu

nie mam pojęcia jak spisują się ostrzałki elektryczne ... zdegustowany ale na pewno trwa to dłużej ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2012r. 22:13  
Cytuj
ja parę razy ostrzyłem w zarzeczu i przy wlocie do niska koszt 5zl robią to porządnie na górce skroili mnie w tamtym roku chyba 6 albo 7 ale kaszana straszalnasciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 8 Lut 2011r.
Skąd: Jastkowice
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 11:09  
Cytuj
Ja polecam gościa w nisku w serwisie sthila naprzeciwko car system
przed zajazdem na ul 1000-lecia
kosztuje 5 zł a robi porządnie
Warto też kupić sobie pilnik z prowadnicą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2017r. 11:42  
Cytuj
Złota łopata za odkop tematu sprzed pięciu lat wędruje do "grześka1990"
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »