NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
Android,
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2012r. 09:37  
Cytuj
Witam mam pewne zapytanie od kilku dni jestem użytkownikiem telefonu z systemem android gdy sprawdzam w necie historie moich połączeń mam połączenia z internetem lecz transmisja danych wynosi 0 Kb ale co jakiś czas pobiera 10 Kb 15 Kb czy to normalne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2012r. 09:37  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2012r. 09:54  
Cytuj
W moim tel. android sam łączył się z netem- chyba się aktualizował czy coś tam.Więc pierwszy rachunek był wyższy od zamierzonego.
Po konsultacji tele z biurem obsługi android został odcięty od sieci ;-). Połączenia internetowe mam tylko wi-fi.
Znalazłam też coś takiego :
http://forum.android.com.pl/f199/niechciane-poa-ae-czenia-z-internetem-13505/

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2012r. 18:08  
Cytuj
Aby uniknąć dalszych wysokich rachunków telefonicznych należy wyłączyć niekontrolowane łączenie się telefonu z netem w celu aktualizacji aplikacji i samego systemu. Najłatwiej jest to zrobić wyłączając funkcję trybu sieci danych. Jeśli natomiast korzystasz tylko z WiFi to nie ma żadnego problemu.

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2012r. 18:23  
Cytuj
CYTAT
Najłatwiej jest to zrobić wyłączając funkcję trybu sieci danych.


że co?

chyba chodziło Ci o wyłączenie funkcji "sieci komórkowe", tzn odptaszkowanie jej. No właśnie, ja to zrobiłem, niby internetu nie mam ale w użyciu danych pokazuje mi że na mms pobrano 1,5 mb na androida jakieś 200kb, więc nie wiem jak to możliwe skoro mam internet wyłączony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2012r. 18:54  
Cytuj
Praktycznie kazda siec komorkowa ma mozliwosc wykupienia pakietu transmisji danych w taki sposob ze po jego przekroczeniu nie placimy nic wiecej za transmisje, a jedynie net nam zwalnia.

PS. Po co miec telefon z androidem bez neta ?! jezyk

CYTAT
Obrabiasz im graficznie? masz moze jakies portfolio Ty?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2012r. 19:35  
Cytuj
Odpowiednie podforum smiech2

W niektórych telefonach niektóre aplikacje same się uaktualniają, nawet jak z nich teoretycznie nie korzystacie. Posprawdzajcie sobie (jeśli tele ma taką możliwość) w liczniku danych jakie to są, ile ciągną, spróbujcie to gdzieś wyłączyć. Poszperajcie trochę w swoim telefonie lub poszukajcie rozwiązania problemu przy pomocy google ;)

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2012r. 21:28  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Najłatwiej jest to zrobić wyłączając funkcję trybu sieci danych.


że co?

chyba chodziło Ci o wyłączenie funkcji \"sieci komórkowe\", tzn odptaszkowanie jej. No właśnie, ja to zrobiłem, niby internetu nie mam ale w użyciu danych pokazuje mi że na mms pobrano 1,5 mb na androida jakieś 200kb, więc nie wiem jak to możliwe skoro mam internet wyłączony.


W moim telefonie (Samsung I5800 z Andkiem 2.2) funkcja ta nazywa się "tryb sieci danych"[b]. [/b]
Można stosować jeszcze rozwiązanie softwarowe. Są odpowiednie programy służące do wyłączanie dostępu do netu.

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2012r. 21:55  
Cytuj
No dobra, ale po co w ogóle kupować smartfona bez internetu? To jak rower bez pedałów, albo samochód bez silnika.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 27 Marz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2012r. 23:59  
Cytuj
Masz rację ale wydaje mi się, że temat tyczy niekontrolowanego pobierania danych przez telefon.

Cudny Lolo
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2012r. 08:18  
Cytuj
Dokładnie tak jak pisze Cudny Lolo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 20:37  
Cytuj
Nielimitowany dostęp do netu,bez opłat za ściąganie, załatwi sprawę.

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4999
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 20:55  
Cytuj
Najlepsi sa użytkownicy smartfonów wyjeżdzający za granicę.
Nie wyłączają transferu i lecą na 2 tygodnie a smartfon pobiera sobie dane. A potem szok, bo rachunek 4 cyfrowy i jak to...

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 21:00  
Cytuj
Jacek, bez przesady. Roaming danych domyślnie jest wyłączony (przynajmniej w androidzie i iPhone, nie wiem jak Windows Phone). Ponad to od 2010 roku jak nie zadzwonisz do operatora i nie ustalisz innego limitu to pozwolą ci za granicą nabić rachunek do 50 euro, więc w chwili obecnej teksty o 4-o cyfrowym rachunku między bajki można włożyć - no chyba, że ktoś bardzo chce.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »