NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Wilgoc i grzyb,
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2012r. 13:40  
Cytuj
Podpowiedzcie co na wilgoć i grzyba na scianie zastosowac.W tej chwili mam odkuty tynk do "żywej" cegły i chcę czymś to spryskać.W sklepach. wydawałoby sie specjalistycznych. nie potrafia mi doradzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2012r. 13:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 22 Cze 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2012r. 13:57  
Cytuj
wilgoć to musisz wysuszyć czyli otwarte okno lub przeciag.na grzyba sa środki np.z firmy selena do grzyba na ścianie.mi pomogłook
dziwie się że w sklepie nie wiedzą(ciekawe w którym?)Ja kupiłem w Mrówce.pozdrawiamsmiech2

Ten sam kraj, ten sam język, ta sama historia. INNE MARZENIA.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2012r. 14:01  
Cytuj
Wysuszone juz jest.Ja tez w Mrówce pytałam(nie dalej jak wczoraj) i pan pokazał- akbo to...albo to...albo... kwitując .że własciwie wszystko to jedena "mańka".Zadna podpowiedz dla mnie.No i nie kupiłam .bo deko zgłupiałam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2012r. 14:03  
Cytuj
I dzieki za podpowiedżumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 7 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2012r. 14:18  
Cytuj
Bardzo dobry preparat to Savo. U nas pieknie zlikwidowal to dziadostwo i to nawet na otynkowanych scianach, nawet farba nie wyblakla wiec na gola cegle tez powinno byc dobre. Slyszalam ze jakis srodek z cersanitu tez jest dobry.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2012r. 16:28  
Cytuj
Bo zobacz sobie po składzie tych preparatów i porównaj a wybieaczem Ace. Skład podobny

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 7 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2012r. 19:31  
Cytuj
Najwazniejsze ze dziala, ale fakt nawet nie czytajac skladu przy uzyciu od razu udeza ostry zapach chloru.. Mimo to i tak dobrze ze da sie grzyba przynajmniej zlikwidowac. To z cersanitu podobno lagodniej pachnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2012r. 19:50  
Cytuj
To nie ma pachnieć, to ma działać. Weź ace, dozownik z płynu do szyb i za 9 złotych zrobisz to co i tak cie czeka, posmierdzi dzień i masz spokój.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 7 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2012r. 21:39  
Cytuj
Savo tez kolo dychy kosztuje wiec obojetnie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2012r. 06:13  
Cytuj
na grzyba polecam savo
działa zaj.... ok

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4953
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Lip 2012r. 08:14  
Cytuj
CYTAT
To nie ma pachnieć, to ma działać. Weź ace, dozownik z płynu do szyb i za 9 złotych zrobisz to co i tak cie czeka, posmierdzi dzień i masz spokój.

To jest tylko usuwanie objawów a nie przyczyn.
Jeśli ściana dalej będzie wilgotna to problem wróci.
Skuty tynk-OK,ale osuszenie zewnętrznej warstwy muru nic nie daje.
Cegły może i wyglądają na suche,ale jak jest w głębi?
Należy wykonać izolację ściany.Istotna jest też wentylacja po takim zabiegu.
Widziałem wykonanie izolacji metodą podaną poniżej.
Stary dom z początku XX wieku.Nowy tynk z zewnątrz odpadł po pół roku.
Pomogło dopiero "to"i można wykonać samemu.

http://www.osusz(...)owy.html

ZAWSZE MÓWIŁEM, ŻE POLITYKĘ I KABARET, POWINNO SIĘ OGLĄDAĆ OSOBNO.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2012r. 13:33  
Cytuj
nie chcąc udawać mądrego domyślam się że niedawno w przeszłości wymieniałaś okna na plastik, jeżeli tak istotnie było to trzeba ci wiedzieć że tym to zabiegiem zachwiałas system wentylacji w mieszkaniu(okna plastikowe są nazbyt szczelne)dlatego całą robotę ustaw pod kątem właściwej wentylacji a nie spryskiwania byle czym.pamiętaj meble muszą być z dala od ścian ,tak żeby był cały czas przeciąg w mieszkaniu,jeśli posiadasz segment to ustaw go na ścianie wewnętrznej,konieczne wietrzenie mieszkania,żadne tam zatykanie kratek went.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 9 Sty 2017r.
Skąd: Katowice
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2017r. 09:12  
Cytuj
Temat sprzed kilku lat, ale dodam od siebie kilka groszy, bo uważam, że nie został wyczerpany w 100% a komuś może się jeszcze przydać, bo temat będzie powracał pewnie jeszcze nie jeden raz.

Jeżeli ściana jest zbita do cegły to najpewniej już pozbyłeś się grzyba. Jeśli jednak wykwity są na niej również widoczne to warto zastosować jakieś preparaty chemiczne, które dobrze działają na takie problemy. Później jednak warto jest położyć gładź na taką ceglę i wszystko dla bezpieczeństwa zamalować za pomocą farb antygrzybicznych Active H, które zabezpieczają taką powierzchnię przed powstawaniem wykwitów pleśni oraz innych problemów tego rodzaju. Rozwiązanie sprawdzone więc jeżeli ktoś będzie miał podobny problem z pleśnią to polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »