NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Polska nie dla ACTA,
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 16:40  
Cytuj
cyklista zacznijmy od tego czy on w ogóle jest polakiem jeszcze?

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 16:40  
Cytuj

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 16:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 16:59  
Cytuj
"...Tusk. Zapewnił, że rząd będzie się starał zapewnić jak największą wolność w sieci..."
Wydając upoważnienie na podpisanie ACTA
Piękny paradoks
Czyli nawet w internecie będziemy mogli robić tylko to na co pozwoli nam tusk

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 4 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 17:09  
Cytuj
W zagranicznych mediach mówią o manifestacjach w Polsce, a TVN24 milczy i daje jakieś tematy odwracające uwagę... zresztą przez cały czas tego zamieszania robią tylko co to wygodne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 17:40  
Cytuj
W TV polecam super stacje. Jeżeli chodzi o tematyke ACTA
PS już nie długo pozostanie nam taki wybór mediów: tvn, polsat, tvp, neoACTA

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 17:47  
Cytuj
A może ktoś kumaty tu wyłuszczyć zapisy ACTA ograniczające wolność w internecie i w ogóle?
Tylko bez wklejania linku, wystarczy wypisać numery artykułów. Kto wie co nam tak zagraża?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 18:05  
Cytuj
CYTAT
Tusk rok temu podpisał dokumenty w których potwierdził że przyklaśnie ACTA i wejdzie to w życie, szkoda tylko że mało kto o tym wiedział, jak o wszystkim co nasz rząd (pisane z małej litery) robi. Pozdrowienia dla wyborców \"by żyło się lepiej\"


Wiedzieli o tym wszyscy politycy. Najbardziej ci, którzy dziś tak głośno są przeciwni. Jedynie SLD zgłosił sprzeciw. Okazuje się, że nawet nie mamy opozycji, tzn. mamy ale tylko taką od marszy, pochodni i płomiennych przemówień pozbawionych sensu. To co tu się dziwić, że PO robi co chce, skoro opozycja nie istnieje.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 4 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 18:38  
Cytuj
https://www.facebook.com/events/310909722277977/
Organizują również u nas

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 18:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 20:15  
Cytuj
Co z tą cenzura i ograniczeniem wolności słowa? Kto na podstawie ACTA został pozbawiony wyrażania własnych opinii w internecie?


Nie ma nikogo na forum kto zna odpowiedzi na moje pytania?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 20:46  
Cytuj
Andrzejek tym swoim pytaniem,przypominasz mi jednego ministerka Boniego,ktory w podobnym sensie sie wypowiadal.
Czyli wg Ciebie co?podpiszmy ACTA a potem sie zobaczy,czy bedziemy lizac (glebokie)rany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 20:50  
Cytuj
Ja zadałem konkretne pytanie. Czytałem tą umowę. Widzę co na tej podstawie robią amerykanie. Nie mogę znaleźć wprost zapisu o ograniczeniu wolności słowa i cenzurze. Widzę natomiast walkę z piractwem i zastanawiam się jak to się ma do wolności słowa.

Możesz ~~Patriota~~ odpowiedzieć na postawione pytanie?

PS o jakich ranach piszesz?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 21:11  
Cytuj
A jak np.nagrasz na telefon,aparat krotki filmik z imprezy,na ktorym w tle bedzie slychac muzyke jakiejs piosenki,wrzucisz na swoja stronke z ktorej juz odpowiedni panstwowi spece go wylowia,to wtedy tez bedziesz mogl zapytac policjanta,dlaczego,jak zapuka do Twoich drzwi.
Podobnie nakrecisz swoja bawiaca sie pocieche w tle telewizora na ktorym bedzie np.jakis koncert albo film i kiedy wyszlo by to na swiatlo dzienne,mamy problem i juz nie pisze tu o internetowym zonglowaniem linkami a o wlasnosci intelektualnej artystow ktorzy rowniez tylko mysla ze dzieki tej ustawie ukroja kawalek tortu dla siebie.
Zapewne amerykanie rowniez sie rozkrecaja sie na dobre z kazdym dniem,zydowskie fbi przeciez podejmuje stosowne kroki,by ustwa miala swoja wykonalnosc.
A zapewne o wielu tego typu sprawach nigdy sie nie dowiemy,taka ameryka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 21:23  
Cytuj
Andrzejku SAM POCZYTAJ. Nikt cie tu nie będzie wyświadczał leniu.
Pytanie podstawowe, czego podpisują coś czego w ogole nie czytano !
dzisiaj jeden z posłów przyznał, że w Europarlamencie klepią wszystko jak leci, a 90% z tych ustaw nie rozumieją. TO jest sedno tego problemu, że wprowadza się bubel prawny, którego konsekwencje mogą być katastrofalne, w zależności od widzi misie państwa. Po za tym, co mnie obchodzą patenty w USA.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 21:54  
Cytuj
A poza tym to dlaczego jeszcze ktos ma wierzyc rzadowi,ze robi do w celu ochrony wlasnych obywateli,skoro od poczatku nic nie robi,robi pod siebie lub chce wyniszczyc swoich obywateli,dzieki ktorym tam przy korycie sie znalazl.
Szykuja nam sie kolejne podwyzki,prosze panstwa,juz w rzadzie mamrotali ze alkochol pojdzie w gore,bo musi sie wyrownac z cenami europejskimi,bo wielu obywateli EU na euro nas odwiedzi na pilkarskie euro,wiec nie wypada by placili tak tanio za%,tak to rzad tlumaczy,banalne a co ze zwyklymi obywatelami?
To tylko jeden przyklad dotyczacy tematu,ciezkiego zycia w polsce bo juz wiemy czym beda konsekwencje podwyzek cen paliwa,rownaniem na wzroscie cen wiekszosci produktow.
Mam chociaz nadzieje ze przychamuje to proces wszechdobylskich reklam,ktore musza nas zameczac na kazdym kroku,choc sami nie bedziemy nawet napisac zadnej z ich nazwy,bo nie wiadomo czy ktos tego za naszych plecow nie zauwazy i da znac gdzie trzeba.
Ustawa ACTA zacznie dzialac to niestety Ci biedniejsi nie pojada sobie w sobote na rynek by kupic sobie pare spodni czy butow u chinoli bo wiemy czego ta rzecz dotyczaca nazwy marki,ktora dla biedoty bedzie bez znaczenia moze skonczyc sie po kupnie,w prokuraturze.
Po ustawie usmiechajcie ile sie da,jacy jestescie zadowoleni bo rzad bedzie wszystkich nagrywal,bo jak cos nam nie spasuje to trafimy do obozu.
Piulsucki z Kosciuszka(nawet Janosik) by sie na ten okres potrzebni narodowi,bo rzad juz sie dawno zaprzedal.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 22:01  
Cytuj
~~Patriota~~, akurat to co piszesz to mit.

echodna, czytałem umowę, nie komentarze, bo te są stronnicze i nie ma co sobie nimi głowy zawracać. Tak samo jak ten cały atak hakerski, piraci bronią się przed batem, nic więcej.

Co do posłów, jedynie SLD było przeciwne, tylko oni zgłosili sprzeciw. prawdopodobnie tylko ktoś od nich przeczytał tę umowę. Reszta do czasu szumu medialnego nie zająknęła się nawet słowem, a to co pokazali w europarlamencie to po prostu porażka. O wprowadzaniu umowy w tajemnicy nie może być mowy, to też taki fakt medialny dla podgrzania atmosfery.

Nie jestem leniem, chciałem pozna opinie przeciwników ACTA. Bez emocji tylko konkrety. Niestety jak widać nie ma konkretnych zarzutów. To co pisze Patriota to zwykłe mity.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 22:08  
Cytuj
CYTAT

Ustawa ACTA zacznie dzialac to niestety Ci biedniejsi nie pojada sobie w sobote na rynek by kupic sobie pare spodni czy butow u chinoli bo wiemy czego ta rzecz dotyczaca nazwy marki,ktora dla biedoty bedzie bez znaczenia moze skonczyc sie po kupnie,w prokuraturze.


To czemu ktoś robi podróbki, niech produkuje pod własna marką. Dlaczego nie promuje własnej marki. Ktoś cie oszukuje, że sprzedaje "firmówkę" i stoi z tym na hali a Ty się dajesz ładować i kupujesz tą podróbkę za kilka % ceny oryginału i się przed kumplami chwalisz. Tak, jest o co kopie kruszyć. mlotek

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 22:26  
Cytuj
Być może masz rację i może okazać się, że więcej szumu...
Ale po co tego typu publikacje tego typu
CYTAT
"Przeciwnicy ACTA podkreślają, że wielkim ograniczeniem jest zgoda dostawców internetu i właścicieli serwisów do monitorowania zachowań internautów (art. 27). Ten zapis wyraźnie mówi o większych kosztach działalności w sieci, ale przede wszystkim naruszy wolność internautów.

Umowa wprowadza również wiele zmian dla zwykłego internauty i tak: jeśli wysyłamy maile, musimy się liczyć z faktem skanowania naszych treści przez dostawcę internetu. ,,Wysyłamy przecież pliki, filmy czy muzykę i za to odpowiada dostawca. To jest podstawowy błąd tej ustawy” - wyjaśnia programista."
I to w ogólnopolskich portalach. Tego typu informacji było pełno. Ja np. nie mam w posiadaniu calego aktu prawnego (udostępnij nam)
więc go nie czytałem. Czytałem wiele artykułów poświęconych temu i szczere mówiąc uwierzyłem w to co piszą, bo piszą w wielu źródłach. Więc po co tyle ludzi by pisało bzdury?

Po za tym druga i chyba ważniejsza sprawa, która dotyka nas fizycznie a nie wirtualnie to PALIWO i Drożyzna. Ja myślę, że tym warto się bardziej zająć niż ACTA. W zasadzie w obu tematach rząd i tak robi jak mu się podoba.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 22:44  
Cytuj
Wpisz w google ACTA pełny tekst i coś ci wyskoczy.

Co do tego artykułu 27, tak zgadza się pod warunkiem, że obowiązujące prawo na to zezwala. ACTA to umowa a nie prawo ważniejsze od ustaw i konstytucji.
Po za tym, pamiętasz kilka lat temu naloty policji na mieszkania w Stalowej Woli i szukanie pirackiego oprogramowania? Informacje policja miała od jednego z naszych lokalnych dostawców internetu i naloty robiła tylko u jego klientów. Dziś jak policja będzie miała uzasadnione podejrzenie, że jesteś piratem to tez cie odwiedzi i ACTA tego nie zmienia. To nie walka z kolesiami jak my co sobie mp3 ściągnie na komputer. Poczytaj jaki majątek ostatnio FBI bodajże zarekwirowało właścicielom serwerów do ściągania muzyki i filmów. Takich majątków się nie dorobili za samo udostępnianie. Handlowali tym nie płacąc nic autorom a to przestępstwo nawet bez ACTA. Z ACTA będzie łatwiej takich wychwycić i udowodnić im winę. Faktycznie ACTA może nam użytkownikom z czasem utrudnić lub nawet uniemożliwić ściągnięcie pliku mp3 lub filmu z netu, no ale niestety nie można zabraniać autorom walki o własny dorobek artystyczny.

Atak hakerów raczej przypomina mi bunt złodziej w więzieniach i protesty złodziei na ulicach przeciw zaostrzeniu kar za kradzieże bo ogranicza to ich wolność i prawa obywatelskie.

Co do paliwa. Tak, ACTA to świetna zasłona. Media tylko o tym gadają a o protestach paliwowych cisza. Tzn. mówią, że we Włoszech protestująumiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 22:55  
Cytuj
W ACTA nie chodzi tylko o muzykę i filmy.
Jak ze skanujesz trochę treści książki i wyślesz ją pocztą elektroniczną to będzie to samo a o ile wiem większość studentów (i nie tylko studentów)tak czyni.

Po żyjemy zobaczymy jak to się wszystko dalej potoczy. Postępu nie da się zatrzymać i nie wierzę w to że nie powstanie jakiś system uniemożliwiający (na przykład) szyfrowanie tego co się pobiera lub udostępnia. Na pewno nie którzy zauważyli że już kilka lat temu przy instalacji popularnego klienta p2p można było wybrać opcję szyfrowania danych w celu ominięcia ograniczeń operatora. Wszyscy wiemy jak powstawał cały Internet a jak wygląda dziś.

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2012r. 23:08  
Cytuj
Tak naprawdę dowiemy się jak wejdzie to w życie.

A co do piractwa... Sytuacja Polski jest o tyle tragiczna, że ludzi po prostu nie stać na wiele rzeczy. Im biedniejszy kraj tym większe piractwo.
Po za tym kazdy z nas tak naprawdę jest piratem, Andrzejku nie masz na komputerze filmy czy mp3ki ?. Pytanie czy kopiując od kolegi mp3 jesteśmy przestępcami. Moim zdaniem nie jesteśmy. Z zakupionym towarem mogę zrobić co zechcę.. W ogóle cała ta kwestia jest niejasna i to od ludzi zależy jak na to patrzymy ! A co do masowego udostępniania to Korwin w tym wypadku ma rację, ta ochrona jest zdecydowanie za dluga i jest sztucznie wymuszona przez koncerny, które to zarabiają na tym. Chodzi także o patenty.

Ja już kończę w tym temacie wychodzi na to, że cała ta ACTA jest przereklamowana. Rozmawiamy o ACTA czy Smoleńsku, a życie jest coraz trudniejsze, droższe i o tym się nie mówi.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 07:12  
Cytuj
A gdzie sie teraz podziali zwolennicy i wyborcy rudzielca premiera ?

Wczorajszymi wypowiedziami zdrajca narodu polskiego rudy rydz potwierdzil, ze o demokracji mozemy pomazyc i niedlugo bedzie gorzej niz na Bialorusi.
Do ludzi pokojowo protestujacych powiedzial ze "nieugnie sie pod szantazami" !!!
Co to ma byc - to juz narod nic nie moze powiedziec ?! Nie moze zaprotestowac ?! Nie moze powiedziec co mu sie nie podoba w polityce rzadu ktory praktycznie wybrali ?!

A kto wybral rudzielca ? A no powiem Wam tepy narod, ktoremu zydowskie media (zreszta pod dyktando PO) wypraly mózgi !
Ludzie niby madrzy, po studiach itp. - i teraz naprawde okazuje sie czy rzeczywiscie madrzy czy wrecz przeciwnie !

ACTA jak ACTA jest jak dla mnie nie do przyjecia.
Ale przy okazji tego mamy juz calkowite potwierdzenie tego co sie dzieje w tym kraju, kraju z ktorego juz wiele nie zostalo, w kraju w ktorym juz ludowi nie mozna sie wypowiedziec i zaprotestowac.

Ale moze ten narod na to zasluguje (zwlaszcza mlodzi ludzie - bo jednak sie okazuje ze ci starsi maja lepszego nosa na kogo nie glosowac) ?!
Zobaczcie co sie ostatnimi laty dzialo we Francji, gdy rzad chcial cos robic przeciwko narodowi - zadymy na ulicach, palenie samochodow, blokady drog itp itp.
A u nas nic sie nie dzieje, ludzie nic nie robia po za pisaniem na internecie.
Ale widze ze przez temat ACTA cos wczoraj zaczelo sie dziac i ludzie odeszli od komputerow - wiec moze jest jeszcze jakas szansa dla nas Polakow.

Po prostu trzeba sie zjednoczyc, wyjsc i to nie raz na ulice i zrobic protesty przeciwko rzadowi - trzeba probowac przegonic zdradziecki Rząd Polski, agentow obcych mocarstw w jednym i wreszcie wybrac calkowicie nowych ludzi, ludzi ktorzy nie maja przeszlosci politycznej !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 07:19  
Cytuj
CYTAT
Tak naprawdę dowiemy się jak wejdzie to w życie.

A co do piractwa... Sytuacja Polski jest o tyle tragiczna, że ludzi po prostu nie stać na wiele rzeczy. Im biedniejszy kraj tym większe piractwo.
Po za tym kazdy z nas tak naprawdę jest piratem, Andrzejku nie masz na komputerze filmy czy mp3ki ?. Pytanie czy kopiując od kolegi mp3 jesteśmy przestępcami. Moim zdaniem nie jesteśmy. Z zakupionym towarem mogę zrobić co zechcę.. W ogóle cała ta kwestia jest niejasna i to od ludzi zależy jak na to patrzymy ! A co do masowego udostępniania to Korwin w tym wypadku ma rację, ta ochrona jest zdecydowanie za dluga i jest sztucznie wymuszona przez koncerny, które to zarabiają na tym. Chodzi także o patenty.

Ja już kończę w tym temacie wychodzi na to, że cała ta ACTA jest przereklamowana. Rozmawiamy o ACTA czy Smoleńsku, a życie jest coraz trudniejsze, droższe i o tym się nie mówi.


Nie prawda, że piractwo jest tym większe im kraj jest biedniejszy. Piractwo jest wtedy gdy nie ma ochrony praw autorskich.
Nie każdy z nas jest piratem na taką skale jak ostatnio ci zatrzymani w stanach. Nie sprzedaję ani nie kupuje mp3 od kolegów. Czasem mogę pożyczyć płytę a tego prawo nie zabrania. Oczywiście mam na komputerze mp3 ale ich nie sprzedaję. Jeśli kupujesz od kolegi mp3 to nawet bez ACTA jesteś przestępcą, TY i twój kolega, który ci tą mp3 sprzedał. Kupując płytę nie stajesz się właścicielem praw do zawartej na niej treści. Jesteś właścicielem kopii z takimi prawami z jakimi ja kupiłeś. Aby zarabiać na tym zakupie możesz kupić takie prawa jak wypożyczalnia DVD. Jeśli kupujesz normalna płytę w sklepie to nie wolno ci rozpowszechniać treści bez zgody właściciela nawet dziś bez ACTA.

Kwestia praw autorskich jest niejasna? A co jest niejasnego? Korwin ma rację? A z czego on żyje? A czy czasem nie napisał kilku książek? Niech sobie Korwin wyobrazi taka sytuację. Sam jest wydawca swojej książki, nie ktoś zawodowo się tym zajmujący tylko on sam inwestuje swoje własne pieniądze w druk, reklamę i dystrybucję. Księgarnie biorą książki w komis. Po miesiącu okazuje się, że wszyscy są zachwyceni jego dziełem i pytają o kolejne. Kiedy kolejna książka. To Korwin biegnie do księgarni po pieniądze. A tam okazuje się, że sprzedano jedną książkę, tylko jedną, nic więcej. Skąd więc wszyscy znają jego dzieło, skąd te zachwyty i nagrody literackie skoro sprzedał tylko jedna książkę. Wraca do domu włącza komputer, a tam reklama jego książki do pobrania z internetu za 5 zł. Pewnie będzie zachwycony. Ostatni rok lub więcej pracował nad książką i nic nie zarobił a ma jeszcze długi bo kasę wydał na reklamę i promocję. Za co napisze kolejne dzieło, a tłum się dopomina kolejnych części. Jest popularny ale biedny, jest w czarnej D....e.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 07:32  
Cytuj
Pojecie "Piractwo" w tym pzrypadku wymisliła sobie grupka ludzi ,którzy wychodzą z założenia ,że za wszystko powinni otrzymywać kase.Ale jakie rzeczywiste straty ponoszą nie potrafią logicznie wytłumaczyć tylko w sposób to tyle i już.A podpisanie acta jest tylko w interesie grupki nie całego społeczeństwa.
http://technowinki.onet.pl/biznes/piractwo-kto-zarabia-a-kto-na-tym-traci,1,5006748,artykul.html
Jak sciagasz cos i zarabiasz to jak najbardziej karac ale jak"ZARABIASZ " na tym a nie za to ,że sciagnie dla siebie z ciekawosci w ,celu oceny ,zapoznania się z możliwościami, dla użytku wyłacznie swojego z którego nie osiągasz żadnych kozysci.

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 29 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 07:47  
Cytuj
Jakby nie piractwo to byloby takie zacofanie na swiecie ze sie w glowie nie miesci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »